Vaikai

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-08-30 19:07

Niekas man neaišku. Kadangi iš šio klaikaus pasaulio niekur nepabėgsime, reik suprast, pritari, jog susilaukt vaikų nėra gerai?
Atvirkščiai, kadangi nieko geriau neturime, manau, kad vaikų susilaukt yra gerai. Be to aš visai nelaikau jo klaikiu :lol: Šis pasaulis yra tai, ką aš myliu labiausiai. Nežinau kaip kitaip apibūdint tą jausmą, kuris mane apima, kai pradedu galvot apie pasaulį :) :oops:
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-03-09 10:06

Ramzajus wrote:O vaikų gimdymas kartais nėra egoistiškas ar koks kitoks -istiškas poelgis? Juk žmonės paleidžia naują gyvybę į šį kančių pasaulį, kai galėtų to nedaryti.
Tikrai egoistiskas. Visai engalvojama apie tai, kad planeta dusta nuo zmoniu! :)
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2006-03-09 11:27

kodel kanciu?Fainas tas musu pasaulis,smagu jame ir siaip geru daiktu cia gali rasti...O vaikai,na reik kazka ir grynai savo tureti,kam galetum viska perduoti(negi atiduosi kaimynui)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2006-03-10 03:19

Na, poreikis susilaukti vaiku IMHO visu pirma instinktas (tuo aspektu praktishkai niekuo nesiskiriam nuo kitu planetos gyvunu), o antra - tam tikra socialine norma/taisykle/... - vienzho tam tikru paprochiu ir netgi specifiniu "mitu" reguliuojamas procesas.
Antras punktas priklauso nuo laikmechio/vietos ir daugybes kitu faktoriu. Gali but toleruojamas ir skatinamas net toks krashtutinumas, kaip vaiku neturejimas (kunigai, vienuoliai....), ar 1 vaiko "politika" (Kinija), ar netgi keliolika palikuoniu ish kuriu ishgyvens tik keli (kad ir kai kuriose Afrikos tautelese).
Musu tauta, zhinoma, turi savas tradicijas, "mitus" ir kitas socialines reishkini reglamentuojanchias taisykles. Taaigi :oops:
Nors... nuo nieko nepriklausantis individas turetu but nepriklausomas ir nuo palikuoniu auginimo, bo jie reikalingi visuomenei, o ne jam ir tik eikvoja resus :) Bet taip, ko gero, beveik nebuna :wink:
Bent jau visuomene nelinkus toleruot tokios savizhudishkos visai sistemai tendencijos.
Ishskyrus, zhinoma, bazhnychia su celibatu, kurio deka aktyvius savo "fanus" ishfiltruoja lauk ish bendro zhmonijos genofondo.
taip jiems ir reikia :bye:
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2006-03-10 09:28

Akela wrote: Nors... nuo nieko nepriklausantis individas turetu but nepriklausomas ir nuo palikuoniu auginimo, bo jie reikalingi visuomenei, o ne jam ir tik eikvoja resus :) Bet taip, ko gero, beveik nebuna
Kaip tai nebūna? Pilni vaiknamiai tokių paliktų visuomenei reikalingų.
O šeip vaiko auginimas yra iš tėvų pusės ne egoizmas, kaip kažkas minėjo, o apskritai didelis pasiaukojimas, turint omeny krūvą dėl jo išleistų pinigų, suėstus nervus ir išvis sveikatą o senatvėje būti įkištam į kokius senelių namus, nes beaugindamas tą vaiką nepadarei karjeros ir galiausiai likai durniaus vietoj su minimalia pensija.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-03-10 09:35

Shiori wrote:Kaip tai nebūna? Pilni vaiknamiai tokių paliktų visuomenei reikalingų.O šeip vaiko auginimas yra iš tėvų pusės ne egoizmas, kaip kažkas minėjo
As pajuokavau, gi ten.
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2006-03-10 09:45

Tai kad aš taip ir galvoju, kad dalis tėvų vaikus pasigimdo kad būtų laisvalaikį su kuo praleisti ar per vaiką įgyvendintų kažkokius nepasiektus tikslus ar pan, tą ir turėjau omeny rašydama egoizmas.
O tavo pasakymą apie tankiai apgyvendintą planetą - pamiršau :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2006-03-10 11:09

Shiori wrote:
Akela wrote: Nors... nuo nieko nepriklausantis individas turetu but nepriklausomas ir nuo palikuoniu auginimo, bo jie reikalingi visuomenei, o ne jam ir tik eikvoja resus :) Bet taip, ko gero, beveik nebuna
Kaip tai nebūna? Pilni vaiknamiai tokių paliktų visuomenei reikalingų..
Chia turejau omeny, jog nuo nieko nepriklausomu individu O tavo minietieji priklausomi nuo alkoholio. Kalba eina ne apie degradus, o apie asmenis, kuriems vaiku samoningai nereikia... tipo :oops:

Shiori wrote:O šeip vaiko auginimas yra iš tėvų pusės ne egoizmas, kaip kažkas minėjo, o apskritai didelis pasiaukojimas, turint omeny krūvą dėl jo išleistų pinigų, suėstus nervus ir išvis sveikatą o senatvėje būti įkištam į kokius senelių namus, nes beaugindamas tą vaiką nepadarei karjeros ir galiausiai likai durniaus vietoj su minimalia pensija.
Taip, deka instinkto ir tam tikru tradiciju tevai gali pereiti del palikuoniu kryzhiu kelius :)
Su gamta ir tradicijom kovot sunku, o laimet - ko gero - neimanoma. Nors tai - tik gyvunishkas instinktas ir suknistos individa nustekeninanchios tradicijos (juokauju taip bishki cinishkai, nepykit labai :wink: )
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2006-03-10 11:19

Chia turejau omeny, jog nuo nieko nepriklausomu individu O tavo minietieji priklausomi nuo alkoholio. Kalba eina ne apie degradus, o apie asmenis, kuriems vaiku samoningai nereikia... tipo
Gal pasidarytų labiau aišku, jei apibūdintum tokį nuo nieko nepriklausantį individą.
Mano minėtieji nebūtinai priklausomi nuo alkoholio, aš taip nerašiau.
O tipo tokie, kuriems vaikų paprasčiausiai nereikia, neegzistuoja?
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2006-03-10 11:55

Vat, nors vaikus labai myliu (tiesiog motinishkas instinktas ) sumaniau keleta tradiciniu "mitu" ta tema panagrinet. Bo instinktai instinktais, o protas "kitais takais vaikshto".

1.Palikti savo genus, ar perduoti.
Na, 50% perduodi, bet genus, o ne asmenybe - nes vaikas yra atskiras individas. Galu gale net jei klonas butu, asmenybes neperduotum. Po kiek laiko - per vaiko vaikus tu genu lieka 25% - jau pas anukus. Paskui 12,5%... nu ir amen - "ishtirpo" tie genai bendroj "juroj".

2."Senatveje paduos vandens stikline"
Na, o gal alaus noresi, tik pasakyt negalesi - vis vandeni nesh - chia juokauju, zhinoma. O shiaip, tai veike, kada vienoj vietoj gyveno kelios tos pachios gimines kartos - pvz ukiuose. Dabar vaikai dazhnai gyvena toli nuo savo gimdytoju (net kitose shalyse) ir pasirupinti tevais negali del pachiu ivairiausiu priezhashchiu. Vienzho, net jei buvai labai teisingas tetis ar mama, neturi garantijos, jog senas ir palieges neliksi vienui vienas.

3.Vaikus turi dauguma sheimu. Vaikai sustiprina sheima, o bevaikiai - tiesiog nelaimingi...
Yra kokia tai liudna tendencija ishsiskirti, nors vaikai visai mazhamechiai ir jiems tikrai reikia abieju tevu globos - tiek materealines tiek psichologines . Taigi, pradzhioj gyvybes pratesimo instinktas (ir kiti faktoriai) priverchia individus vaikuchiu pasidaryti, veliau nemazha dalis motinystes instinkto vedamu moteru tuos pasidarytus palikuonis vienos ir augina.
:|
4. Vaikai - shventa moters (ar tevu) misija (ir kiti bla bla bla susieti su motinystes kultu
Tiek pat "shventa", kiek peles misija atsivesti peliuku, ar kates - kachiuku :) Tai viso labo instinktu koreguojama dauginimosi sistema, kurioje moteriai tenka 'biologinio inkubatoriaus' naujai gyvybei vaidmuo. Na, rezultatas - nauji piliechiai visai neblogas :oops:.

5. Galit test...
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2006-03-10 12:05

Shiori wrote:
Chia turejau omeny, jog nuo nieko nepriklausomu individu O tavo minietieji priklausomi nuo alkoholio. Kalba eina ne apie degradus, o apie asmenis, kuriems vaiku samoningai nereikia... tipo
Gal pasidarytų labiau aišku, jei apibūdintum tokį nuo nieko nepriklausantį individą.
Mano minėtieji nebūtinai priklausomi nuo alkoholio, aš taip nerašiau.
O tipo tokie, kuriems vaikų paprasčiausiai nereikia, neegzistuoja?
Hmmm, Kantas yra kazhka pasakes apie "moteri ir visata", dabat tiksliai nebepamenu, bijau cituot... O tas 'nuo nieko nepriklausantis'individas - grynai teorinis :) Nes visi nuo ko nors priklausom, tachiau galim atsisakyt vienu mitu del kitu. Pvz, kunigija ir vienuoliai su vienuolem atsisako motinystes ir tevystes mitu (ir instinktu tenkinimo) del mitu susietu su religija.
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2006-03-10 14:09

Tai kad aš apskritai kalbu apie priežastis, kodėl tuos vaikus reikėtų gimdyti. Kadangi instinktus, prietarus, tradicijas ir taip toliau man norisi atmesti ir suvokiant, kad į vaiką sudėtos investicijos tau niekad neatsipirks, kad naudos iš jo nebus, o priešingai,-
ir visg,i visa tai žinodamas, vistiek pasirįžti jį auginti, - štai šitai aš laikau nesavanaudiškumu ar pasiaukojimu :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-03-10 15:43

Mazas ciniskas klausimelis: pasiryzti auginti = instinktai paima virsu?
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2006-03-10 16:05

Liucipher wrote:Mazas ciniskas klausimelis: pasiryzti auginti = instinktai paima virsu?
Hhe, sakinys primine labai liudna ir grazhu filma "Shokeja tamsoje". Jame praktishkai aklos moters, kurios vaikas paveldejo akiu liga (ji tai zhinojo ish anksto) paklause, kodel ji pastojo ir gimde.
Atsakymas buvo labai liudnas bet itikinantis: "Norejau pasupt kudikeli ant ranku".

Na, chia tik atskiras pavyzdys nepretenduojantis i apibendrinimus, nes "genys margas pasaulis dar margesnis".
User avatar
Shiori
pradedantis
Posts: 496
Joined: 2004-04-18 09:07

2006-03-10 18:30

Liucipher wrote:Mazas ciniskas klausimelis: pasiryzti auginti = instinktai paima virsu?
O tu bet kokias priežastis gimdyt, auginti laikai viršų paėmusiais instinktais?
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2006-03-12 00:39

Ramzajus wrote: Taigi, kodėl turėčiau dabar šian netobulan pasaulin atvest dar vieną gyvybę? Manau, mano asmeniniai interesai čia turėtų būt tik antroj vietoj.
Tokios mintys iš jaučiamos atsakomybės prieš naują gyvybę ir prieš visuomenę, kurioje gyveni. Tai pareigos ir ego santykio buvimo išraiška. Kai pareiga neatsiejama nuo to, kas iškyla norų pavidalu, galima nesibaiminti; problematiška, kai dominuoja norai.
Flugzeug wrote: Siūlau pakeisti požiūrį. Kodėl kančių? Vaikai be rūpesčių atneša ir daug daug džiaugsmo. Jei manyti, kad viskas aplink netobula, baisu, šlykštu, kančia, prievolė, pareiga ir t.t., pačiam nuo tokių minčių bloga pasidarys. O tu apsidairyk, kiek daug gražaus yra aplinkui, įvertink, ką turi. Žmogus turi džiaugtis gyvenimu, o ne liūdėti dėl jo.
Teisingai sugretinta: rūpesčiai, pareiga ir džiaugsmas. Be pareigos apspręstų rūpesčių tikro džiaugsmo nebūna, tik iliūzija.
Ateonas wrote: Reikia suprasti, kad ne viskas yra gerai, ir tik tuomet galėsime siekti kažką pakeisti. Todėl man asmeniškai nepriimtini religijų siūlomi vaistai... Vienos siūlo su viskuo tiesiog susitaikyti ir matyti tik gerąją pusę, kitos siūlo užmiršti savo troškimus, tuomet taps geriau, trečios, tokios kaip krikščionybė, netgi teigia, kad kančia yra dievo siųsti išbandymai, ir juos tiesiog reikia ištverti. Kančia imama laikyti gėriu. ... Jei kas nors negerai, tai imkime ir taisykime. Mes pakankamai pajėgūs tai padaryti, juk visgi esame protingos būtybės. Tikiuosi...
Taip, viską įvertini blaiviai. Susipainioji tarp praktikoje žmogaus naudojamų priemonių, reikalingų racionaliai veiklai. Žmonės pasinaudoja, pagal tave, prieštaraujančiais vienas kitam dalykais, siekdami vienų ar kitų tikslų. Bet gi, jiems nė motais, kad tai kažkam atrodo prieštaringai abstrakčiame mąstyme. Tie momentai būtų prieštaringi tik toje pačioje vietoje ir tuo pat metu... Gyvenimas juk praktika.
Pvz.: Kad nemirti iš bado, peilis reikalingas, ir yra geras įrankis. Peilis žmogžužio rankoj - baisus ir negeras daiktas. O iš tiesų - ne peilyje gėrio ar blogio esmė.
Taip pat, ir ne tuose tavo minimuose momentuose tikroji praktinio gyvenimo esmė. Kartais jais vadovautis būtina, o kitose situacijose ne. Tai argi apie juos geriau iš vis nieko nežinoti? Gerai, tu su šiais mano samprovimais sutinki, prieštarausi tik todėl, kad man tu pats priskiri tikėjimą kvailu dievu. Bet tai tu žinai tik kvailą dievą, mano žiniomis Dievas ir tavyje (tavo savivoka ir tavo laisva valia). Juk kalbama apie Dievą, kuris visame kame. Reiškia, ir tavyje. Dievas tai meilė, tiesa ir gyvenomo kelias (čia jungiamasis jungtukas panaudotas apjungiamaja prasme). Kas tau yra žinoma kaip tiesa - tą tu myli ir reiški, - toks yra tavo ir kelias.
Flugzeug wrote: Manau, kad be visų blogų dalykų, kuriuos padarė krikščionybė, galima įžiūrėti ir dalinai sėkmingą teigiamą vaidmenį formuojant moralės vertybes žemo mentaliteto visuomenėse. Aukštesnio mentaliteto šalyse religijos reikšmė ženkliai sumažėja, nes atsiranda mąstančių žmonių, kurie vadovaujasi etikos moralės normomis, o ne religijos.
Ateonai, štai žmonės pastebi ir kitą, gerają religijos pusę. Ar su tuo galima nesiskaityti?
Saviveiklinis tik mentaliteto įvertinimas . Matai, čia mentalitetas laikomas aukštesniu toks, kuris neįžvelgia vaisiaus ir sėklos lygiavertškumo.
Ramzajus wrote: labai gerai prisimenu bendraamžio draugo pasakymą:
"O aš norėčiau, kad nebūtų dievo; tada galėtumę eiti ir daryti, ką nori".
Tai yra tikybos pamokų pirmoje klasėje pasekmė. Ir aš vėliau dar ilgai galvojau, jog blogų dalykų nedarom, nes dievas mato.
Čia ta pati klaida.
Nomad wrote: Atvirkščiai, kadangi nieko geriau neturime, manau, kad vaikų susilaukt yra gerai. Be to aš visai nelaikau jo klaikiu. Šis pasaulis yra tai, ką aš myliu labiausiai.
Pasaulis buvo toks, kokį iš dabartinių sąlygų mes tegalime vertinti kaip klaikų. Dabar pasaulis mažiau klaikus. Mylime mes įdealizuojamą pasaulį. Kad realus pasaulis būtų labiau panašus į mūsų mylimą, mes ir stengiamės.
Juk vaikai - tai mūsų tikrasis amžinas gyvenimas; argi jų gyvenimas mums ne brangesnis nei mūsų asmeninis? Pasaulis mylimas, jei jame bus geriau mūsų vaikams, o tai tolygu, kad mums geriau dabar, nežiūrint, kiek tai reikalauja iš mūsų pastangų. Todėl ir stengiamės perduoti šią dvasią savo vaikams, kad jie perduotų ją tokią mūsų anūkams... Kad turėtume "mes" tokią dvasią amžinai, kuri neleistų užgesti mūsų dieviškai žmogiškai esmei.
Shiori wrote: O šeip vaiko auginimas yra iš tėvų pusės ne egoizmas, kaip kažkas minėjo, o apskritai didelis pasiaukojimas, turint omeny krūvą dėl jo išleistų pinigų, suėstus nervus.

Kuo daugiau investuosim į savo vaikų auklėjimą, tuo daugiau turėsim amžinajame gyvenime.
Ramzajus wrote: Aš nelabai suprantu, kaip egoistiškas instinktų patenkinimas susilaukint bei auginant vaikus ir altruistiškas rūpinimasis irgi iš inkstinktų bei iš pareigos gali būti kompensuojami vienas kitu.
Čia viskas kaip ant delno. Yra vidinis poreikis (instinktas) išlaikyti savo rūšį. Tenkinant jį, visos pastangos pasirodo neperdidelės, netgi - teikia džiaugsmą kaip viltį, kad bent mūsų vaikai turės daugiau galimybių.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2006-03-12 14:55

Srovė wrote: Kuo daugiau investuosim į savo vaikų auklėjimą, tuo daugiau turėsim amžinajame gyvenime.
Ha ha :mrgreen: Kox "taurus" savanaudishkumas ! Tipo "Paglostysiu vaikui galva, papasakosiu apie angeliukus, paskui sukalbesiu 10 rozhanchiu ir jau busiu pasidejes pliusiuka dangishkoj buhalterinej knygoj. Kai surinksiu pakankamai pliusiuku, vieta dangui bus jus garantuota!"
Vargshai vaikai, kuriu saskaita tevai bando nusipirkti vieta "amzhinajame gyvenime".
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2006-03-12 16:28

Akela wrote:
Srovė wrote: Kuo daugiau investuosim į savo vaikų auklėjimą, tuo daugiau turėsim amžinajame gyvenime.
Ha ha :mrgreen: Kox "taurus" savanaudishkumas ! Tipo "Paglostysiu vaikui galva, papasakosiu apie angeliukus, paskui sukalbesiu 10 rozhanchiu ir jau busiu pasidejes pliusiuka dangishkoj buhalterinej knygoj. Kai surinksiu pakankamai pliusiuku, vieta dangui bus jus garantuota!"
Vargshai vaikai, kuriu saskaita tevai bando nusipirkti vieta "amzhinajame gyvenime".
Bet gi ten pat buvo mano parašyta:
Srovė wrote:Juk vaikai - tai mūsų tikrasis amžinas gyvenimas; argi jų gyvenimas mums ne brangesnis nei mūsų asmeninis? Pasaulis mylimas, jei jame bus geriau mūsų vaikams, o tai tolygu, kad mums geriau dabar, nežiūrint, kiek tai reikalauja iš mūsų pastangų. Todėl ir stengiamės perduoti šią dvasią savo vaikams, kad jie perduotų ją tokią mūsų anūkams... Kad turėtume "mes" tokią dvasią amžinai, kuri neleistų užgesti mūsų dieviškai žmogiškai esmei.
Post Reply