Rusija versus civilizuotas vakarų pasaulis

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-08-06 09:46

Pico wrote:Susikalbėsi be problemų.
Buvau, ir susikalbėjau, bet prireikė pastangų. Visgi Amerika žymiai didesnė ir įvairesnė, todėl ir užkampių turi gilesnių.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-08-15 10:10

Pico wrote:
sovijus wrote:Tai bet taip ir nepaaiškinot, ką reiškia būti lietuviu.
Tu gi sapnuoji lietuviškai!
sovijus wrote:Vadinasi tik gimimo ir gyvenamoji vieta?
Tai lemia daug ką. Pradedant sapnavimu, baigiant tuo, kad su kai kuriais vietiniais amerikonais net susišnekėsi sunkiai.
Pirmiausia, sapnuoju aš nevisada lietuviškai. Tai priklauso nuo to kokią kalbą paskutiniu metu dažniausia vartojau. O abstrakčiai mąstau išvis mišiniu kalbų, tarp kurių vyraujanti yra anglų, paskui turiu versti savo mintis į taisyklingą lietuvių kalbą.

Dėl susišnekėjimo, tai jau Vilius pateikė pavyzdį. Buvau sutikęs pakankamai lietuvių su kuriais buvo labai sunku susišnekėt ir tai nutiko tokioje mažoje šalyje kaip Lietuva, nieko nuostabaus, jei 100 kart didesnėje šalyje tai nutiktų dažniau. Tautybė pas tave susiveda berods į kalbą, tvarkoj. Manęs toks skirstymas nedomina, nes viena kalba neapsiriboju.
VYTS wrote:Problema (nelabai didelė) kad žodžiai ir sąvokos naudojami nestandartinėmis prasmėmis (idiosinkratiškai, vo).
Aš gi pačiame pirmame sakinyje pasakiau, kad kultūriškai ir dvasiškai esu amerikietis. Prasmė pakankamai aiški, bet kai kurių suvokimas matyt yra idiosinkratiškas.
fizikanas wrote:As nelabai suprantu is kur tas amerikietiskos kulturos itakos ipatingas sureiksminimas. Vidutinis lietuvis vairuoja vokiska masina, valgo turkiska maista, geria cekiska alu, kalba lietuviskai, keikiasi rusiskai, klausosi britiskos muzikos. Kur ta ipatinga Amerikos itaka? Jau nekalbant, kad pati amerikietiska kultura, tai produktas didele dalim importuotas is Europos.
Pradėkim nuo to, kad ta vokiška mašina gaminama pagal gamybos modelį, kuris kadaise atėjo iš JAV. Kompanija, kuri gamina tas mašinas, funkcionuoja ir tvarkosi pagal verslo modelį, kurio ištakos ir didžioji dalis evoliucijos vyko būtent JAV. Tas pats galioja maisto, alaus, muzikos gamyboje. Kasdieniniame gyvenime tu naudoji daiktus, infrastruktūras, kurie vienokiu ar kitokiu būdu atsirado ar buvo ištobulinti JAV. Jau nekalbant apie tai, kad būdama didžiausia pasaulio ekonomika JAV diktuoja madas beveik visose srityse. Tu nepastebi amerikietiškos kultūros įtakos todėl, kad gyveni toje kultūroje ir savaime suprantamų, kasdienių dalykų nelaikai amerikietiškais.

Kad būtų paprasčiau suvokti, štai pavyzdys. Ar sutinkate, kad prieš du tūkstančius metų Viduržemio jūros pakrantėse egzistavo romėnų kultūra? Betgi imperijos ribose egzistavo šimtai skirtingų genčių, tautų. Pagrindiniai romėnų kultūros atributai: koliziejai, pirtys, legionų infrastruktūra, politinės organizacijos modelis - viskas net nebuvo išrasta Romoje, jie tik ištobulino jų formas. Būtent Roma diktavo madas visose srityse ir nepaisant to, kokios skirtingos buvo provincijos mes, žvelgdami iš dviejų tūkstančių metų perspektyvos, visa tai vadiname romėnų kultūra. Lygiai kaip istorikai po kelių šimtmečių žvelgdami į dabartinį Vakarų pasaulį jį vadins amerikietiškos kultūros pasauliu.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-10-02 11:51

Pagaliau Rusija įsitraukė į rimtus galios žaidimus Artimuosiuose Rytuose, tikėkimės ten nesustos. Vėl prasideda įdomus laikotarpis tarptautinėje politikoje, ne tik smirdančių ožkaganių vaikymas po dykumą.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2015-10-03 00:50

sovijus wrote:Pagaliau Rusija įsitraukė į rimtus galios žaidimus Artimuosiuose Rytuose, tikėkimės ten nesustos. Vėl prasideda įdomus laikotarpis tarptautinėje politikoje, ne tik smirdančių ožkaganių vaikymas po dykumą.
Man sunku suprasti šitą iškrypusį norą gyventi "įdomiais laikais"...
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-10-03 15:10

Tai yra labai natūralus sveiko, stipraus, smalsaus žinduolio noras. Nuo liūto, vilko ar buivolo, ieškančių konflikto su kitais stipriaisiais tam kad galėtų dominuoti, iki žmogaus. Impulsas tas pats, skiriasi tik sudėtingumo lygis.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2015-10-05 16:53

sovijus wrote:Tai yra labai natūralus sveiko, stipraus, smalsaus žinduolio noras. Nuo liūto, vilko ar buivolo, ieškančių konflikto su kitais stipriaisiais tam kad galėtų dominuoti
Nelabai supratau. Tai tu dabar jau kažkur pakeliui į Siriją, kad galėtum ten ieškoti konfliktų ir dominuoti prieš ISIS, Rusijos karinę aviaciją ar Asado kariuomenę? 8)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-10-05 21:11

Beje įdomu, ko rusai į Siriją taip veržiasi?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-10-06 10:09

Vilius wrote:Beje įdomu, ko rusai į Siriją taip veržiasi?
Gal, kad palaikyti/dar padidinti pabegeliu i Europa srauta?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-10-06 14:36

Vilius wrote:Beje įdomu, ko rusai į Siriją taip veržiasi?
Na, manau, kad (1) palaikytų Bašarą al Asadą, kad (2) tokiu būdu išeitų iš tarptautinės izoliacijos. :ax: Vienu šūviu du zuikiai, taip sakant. :)

fizikanas wrote:
Vilius wrote:Beje įdomu, ko rusai į Siriją taip veržiasi?
Gal, kad palaikyti/dar padidinti pabegeliu i Europa srauta?
Galimas ir toks variantas. Tik pabėgėlių srauto padidinimas nėra savitikslis dalykas, greičiau jau priemonė gadinti Europos Sąjungai kraują, taip keršijant už paramą Ukrainai ir sankcijas. :ax:
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-10-07 10:34

Vilius wrote:Beje įdomu, ko rusai į Siriją taip veržiasi?
Kaip visada bus priežasčių ir motyvų kompleksas, o ne ta vienintelė Priežastis. Sirija - senas ruskių partneris. Episodiškai apie 90% SSRS ginklų eksporto buvo būtent ten. Po imperijos griūties Sirija išliko Rusijos partnere, ginklų pirkėja taip pat. Taip pat Rusija Sirijoje turi vienintelę karinę bazę viduržemio jūroje. Siekis pozicionuoti ir dominuoti artimuosiuose rytuose, planetos degalinėje, ir t.t.

Man daug įdomiau yra ne ''kodėl'', o ''kada'' Rusija pradėjo šiauštis. Viskas prasidėjo, kai Clinton padovanojo Lavrovui tą nelemtą reset knopkę. Va tada kremlinams akys tik sužibo ir suprato, kokie skystakiaušiai sėdi baltuosiuose rūmuose, tada jiems dašuto, kad kol Obama bus JAV vadovas, tol jie galės daryti, ką panorėje. Tą dabar ir daro, jie tyčioasi iš Obamos tiesiai į akis ir net neslepia to. Obamai reiktų dar vienos kadencijos ir jis šią šalį galutinai nuvarytų į kapus, o Putleris pagrįstai nusipelnė metų diktatoriaus apdovanojimo.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-10-07 19:01

RB wrote:
sovijus wrote:Tai yra labai natūralus sveiko, stipraus, smalsaus žinduolio noras. Nuo liūto, vilko ar buivolo, ieškančių konflikto su kitais stipriaisiais tam kad galėtų dominuoti
Nelabai supratau. Tai tu dabar jau kažkur pakeliui į Siriją, kad galėtum ten ieškoti konfliktų ir dominuoti prieš ISIS, Rusijos karinę aviaciją ar Asado kariuomenę? 8)
JAV, kad išlaikytų dominuojančią padėtį, nuolat judėtų į priekį, taptų dar stipresne, reikia stiprių varžovų. Aš, kaip ir dauguma europiečių ir amerikiečių, esame šios kolosalios mašinos dalimi. Mes kalbam apie globalią šiuolaikinę politiką, vietos paskiriems individams čia beveik nėra. Mano grupės dominavimas išorinių grupių atžvilgiu yra toks pats trokštamas, kaip ir asmeninis dominavimas individualiame lygmenyje.

Jau nekalbant apie tai, kad net stebėti lygiaverčių varžovų kovą yra kur kas įdomiau.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-10-07 19:17

fizikanas wrote:Gal, kad palaikyti/dar padidinti pabegeliu i Europa srauta?
Kol kas Asadas su šia dalimi puikiai susitvarkė su jau gaunama parama, tai kam papildomos išlaidos?

Man tai panašiau į dar vieną bitch-slapą Vakarams. Tiesiog nori pažiūrėti, kaip toli galima nueiti. Gal net bando juos įvelti į nedidelį proxy kariuką.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-10-07 20:21

sovijus wrote:JAV, kad išlaikytų dominuojančią padėtį, nuolat judėtų į priekį, taptų dar stipresne, reikia stiprių varžovų.
[citation needed] :)
Juo labiau šitam kontekste abejoju ar JAV ar Europa sustiprės iš šito fufelio.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-10-07 21:55

Tai aš ir tikiuosi, kad Sirijos atveju nusvils nagus JAV, užtat galimai sustiprės, įgis pasitikėjimo Rusija. Vadinasi atsiras stipresnis varžovas.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-10-07 22:26

sovijus wrote:Tai aš ir tikiuosi, kad Sirijos atveju nusvils nagus JAV, užtat galimai sustiprės, įgis pasitikėjimo Rusija. Vadinasi atsiras stipresnis varžovas.
Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2015-10-07 23:20

VYTS wrote:
sovijus wrote:Tai aš ir tikiuosi, kad Sirijos atveju nusvils nagus JAV, užtat galimai sustiprės, įgis pasitikėjimo Rusija. Vadinasi atsiras stipresnis varžovas.
Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
sovijui nuo dabartinių pramoginių laidų stogas pavažiavo. Pramoginė televizija jau nebesugaba sovijaus entertaininti, todėl sovijus nori realybės šou WW3. Wouldn't it be fun!? :|
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-10-08 10:11

VYTS wrote:
sovijus wrote:Tai aš ir tikiuosi, kad Sirijos atveju nusvils nagus JAV, užtat galimai sustiprės, įgis pasitikėjimo Rusija. Vadinasi atsiras stipresnis varžovas.
Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
Jo logika as suprantu taip: jis yra amerikietis, todel nori, kad amerika butu stipri. Amerika silpsta, nes neturi rimto prieso, todel jos raumenys atrofuojasi. Rusijai sustiprejus, tures priesa, todel vel prades treniruotis ir raumenys atstatys kovini lygi, is ko nutrupes ir jam kazkas, gal kokia nauja technologija bus israsta kariaujant, ir po poros metu jis jau ja tures savo iphone (nors android useriai jau ja pora metu kaip turi greiciausiai).

Na tam tikra logika gal ir yra tame. Man irgi norisi, kad gautu vakarai biski per nagus, kad atsibustu is letargo miego.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-10-08 14:55

VYTS wrote:Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
Mechanizmas maždaug toks:

1. SSRS paleidžia Sputnikus.
2. Jankiai - WTF?!? :shock:
3. Boom!!! - Apollo programa visai neužilgo.
Post Reply