Rusija versus civilizuotas vakarų pasaulis

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-10-07 10:34

Vilius wrote:Beje įdomu, ko rusai į Siriją taip veržiasi?
Kaip visada bus priežasčių ir motyvų kompleksas, o ne ta vienintelė Priežastis. Sirija - senas ruskių partneris. Episodiškai apie 90% SSRS ginklų eksporto buvo būtent ten. Po imperijos griūties Sirija išliko Rusijos partnere, ginklų pirkėja taip pat. Taip pat Rusija Sirijoje turi vienintelę karinę bazę viduržemio jūroje. Siekis pozicionuoti ir dominuoti artimuosiuose rytuose, planetos degalinėje, ir t.t.

Man daug įdomiau yra ne ''kodėl'', o ''kada'' Rusija pradėjo šiauštis. Viskas prasidėjo, kai Clinton padovanojo Lavrovui tą nelemtą reset knopkę. Va tada kremlinams akys tik sužibo ir suprato, kokie skystakiaušiai sėdi baltuosiuose rūmuose, tada jiems dašuto, kad kol Obama bus JAV vadovas, tol jie galės daryti, ką panorėje. Tą dabar ir daro, jie tyčioasi iš Obamos tiesiai į akis ir net neslepia to. Obamai reiktų dar vienos kadencijos ir jis šią šalį galutinai nuvarytų į kapus, o Putleris pagrįstai nusipelnė metų diktatoriaus apdovanojimo.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-10-07 19:01

RB wrote:
sovijus wrote:Tai yra labai natūralus sveiko, stipraus, smalsaus žinduolio noras. Nuo liūto, vilko ar buivolo, ieškančių konflikto su kitais stipriaisiais tam kad galėtų dominuoti
Nelabai supratau. Tai tu dabar jau kažkur pakeliui į Siriją, kad galėtum ten ieškoti konfliktų ir dominuoti prieš ISIS, Rusijos karinę aviaciją ar Asado kariuomenę? 8)
JAV, kad išlaikytų dominuojančią padėtį, nuolat judėtų į priekį, taptų dar stipresne, reikia stiprių varžovų. Aš, kaip ir dauguma europiečių ir amerikiečių, esame šios kolosalios mašinos dalimi. Mes kalbam apie globalią šiuolaikinę politiką, vietos paskiriems individams čia beveik nėra. Mano grupės dominavimas išorinių grupių atžvilgiu yra toks pats trokštamas, kaip ir asmeninis dominavimas individualiame lygmenyje.

Jau nekalbant apie tai, kad net stebėti lygiaverčių varžovų kovą yra kur kas įdomiau.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-10-07 19:17

fizikanas wrote:Gal, kad palaikyti/dar padidinti pabegeliu i Europa srauta?
Kol kas Asadas su šia dalimi puikiai susitvarkė su jau gaunama parama, tai kam papildomos išlaidos?

Man tai panašiau į dar vieną bitch-slapą Vakarams. Tiesiog nori pažiūrėti, kaip toli galima nueiti. Gal net bando juos įvelti į nedidelį proxy kariuką.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-10-07 20:21

sovijus wrote:JAV, kad išlaikytų dominuojančią padėtį, nuolat judėtų į priekį, taptų dar stipresne, reikia stiprių varžovų.
[citation needed] :)
Juo labiau šitam kontekste abejoju ar JAV ar Europa sustiprės iš šito fufelio.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-10-07 21:55

Tai aš ir tikiuosi, kad Sirijos atveju nusvils nagus JAV, užtat galimai sustiprės, įgis pasitikėjimo Rusija. Vadinasi atsiras stipresnis varžovas.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-10-07 22:26

sovijus wrote:Tai aš ir tikiuosi, kad Sirijos atveju nusvils nagus JAV, užtat galimai sustiprės, įgis pasitikėjimo Rusija. Vadinasi atsiras stipresnis varžovas.
Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2015-10-07 23:20

VYTS wrote:
sovijus wrote:Tai aš ir tikiuosi, kad Sirijos atveju nusvils nagus JAV, užtat galimai sustiprės, įgis pasitikėjimo Rusija. Vadinasi atsiras stipresnis varžovas.
Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
sovijui nuo dabartinių pramoginių laidų stogas pavažiavo. Pramoginė televizija jau nebesugaba sovijaus entertaininti, todėl sovijus nori realybės šou WW3. Wouldn't it be fun!? :|
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-10-08 10:11

VYTS wrote:
sovijus wrote:Tai aš ir tikiuosi, kad Sirijos atveju nusvils nagus JAV, užtat galimai sustiprės, įgis pasitikėjimo Rusija. Vadinasi atsiras stipresnis varžovas.
Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
Jo logika as suprantu taip: jis yra amerikietis, todel nori, kad amerika butu stipri. Amerika silpsta, nes neturi rimto prieso, todel jos raumenys atrofuojasi. Rusijai sustiprejus, tures priesa, todel vel prades treniruotis ir raumenys atstatys kovini lygi, is ko nutrupes ir jam kazkas, gal kokia nauja technologija bus israsta kariaujant, ir po poros metu jis jau ja tures savo iphone (nors android useriai jau ja pora metu kaip turi greiciausiai).

Na tam tikra logika gal ir yra tame. Man irgi norisi, kad gautu vakarai biski per nagus, kad atsibustu is letargo miego.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-10-08 14:55

VYTS wrote:Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
Mechanizmas maždaug toks:

1. SSRS paleidžia Sputnikus.
2. Jankiai - WTF?!? :shock:
3. Boom!!! - Apollo programa visai neužilgo.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-10-08 17:12

Plikas wrote:
VYTS wrote:
sovijus wrote:Tai aš ir tikiuosi, kad Sirijos atveju nusvils nagus JAV, užtat galimai sustiprės, įgis pasitikėjimo Rusija. Vadinasi atsiras stipresnis varžovas.
Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
sovijui nuo dabartinių pramoginių laidų stogas pavažiavo. Pramoginė televizija jau nebesugaba sovijaus entertaininti, todėl sovijus nori realybės šou WW3. Wouldn't it be fun!? :|
Man irgi pasirodė, kad čia toks atvejis. Bet negaliu nepritarti fizikanui, Vakarams truputį gauti per nagus nepakenktų, bet tik truputį, kad aš per daug nenukentėčiau :)
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-10-08 18:20

VYTS wrote:
sovijus wrote:Tai aš ir tikiuosi, kad Sirijos atveju nusvils nagus JAV, užtat galimai sustiprės, įgis pasitikėjimo Rusija. Vadinasi atsiras stipresnis varžovas.
Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
Tiesiog nesitikėjau, kad teks aiškint tokį paprastą dalyką. Ar nori pasirinkti atrofuojančių raumenų, ilgai nesitreniravusio sportininko ar dar kokią analogiją, mintis paprasta - jei ilgesnį laiką nėra lygiaverčio varžovo atsipalaiduojama ir nustojama tobulėti, siekti tapti geresniu.

O kas man iš to tai jau paaiškinau analogija į gyvūnų pasaulį - tiesiog jaučiu tokį impulsą, kuris mano manymu yra natūralus. Profitas man asmeniškai šiuo atveju būtų galimybė gyventi stipresnėje, agresyvesnėje aplinkoje, kurioje aš jausčiausi patogiau, galimybė gal net pačiam sudalyvauti globaliniame konflikte. Dar yra nemaža tikimybė, kad rimto konflikto atveju valdžią perims jos verti žmonės, o ne populiarumo konkursus laiminčios princesės.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-10-08 20:31

Pico wrote:
VYTS wrote:Matai, nepaaiškini savo minties šuolio ir mechanizmo kaip būtent nuo to JAV sustiprės. Žodžiu:
1. Rusija konftontuoja su Jav.
2. ???
3. PROFIT!!!
Mechanizmas maždaug toks:

1. SSRS paleidžia Sputnikus.
2. Jankiai - WTF?!? :shock:
3. Boom!!! - Apollo programa visai neužilgo.
Bet dabar ne sputniką paleido, o Siriją pabombino, tad matyt ir atsakas bus į Apollo nepanašus, o manyčiau veikiau koks nors išlaidų kariuomenei švaistymas.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-10-09 01:29

VYTS wrote:Bet dabar ne sputniką paleido, o Siriją pabombino, tad matyt ir atsakas bus į Apollo nepanašus, o manyčiau veikiau koks nors išlaidų kariuomenei švaistymas.
Ir ne tik Sirija, Gruzija ir Ukraina uzpuole tie kacapai. :)

Is principo as sutinku su Sovijaus mintim, bet nelabai suprantu, kodel jis toks uztikrintas, kad visa ta priespriesa iseis butinai tik i gera. Kai susistumdai krutinemis, paprastai vienas iseina pamusta akimi arba kruvina nosimi. Saltojo karo dvikova laikemejo vakarieciai, kai Rusija buvo is tiesu parklupdyta ant keliu (ir tai jiems tikrai buvo geopolitine ar dar kokia kitokia katastrofa). Ta prasme, kovoje vienas pries viena yra fifty fifty tikimybe, kad ir pats busi pralaimetoju. Tai is kur toks jo optimizmas, gal geriau tegul pats papasakoja.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-10-10 12:44

Visų pirma tai aš nemanau, kad šiuo metu globalaus konflikto atveju JAV pergalės tikimybė yra fifty-fifty. Jos vis dar turi ryškią persvarą.

Bet daug svarbiau yra tai, kad į tai aš žvelgiu iš globalios, istorinės perspektyvos. Man Vakarų kultūra yra nenutrūkstama gija nuo antikinės Graikijos iki JAV. Net jeigu Rusijai ar Kinijai ar kam kitam pavyks nugalėti Vakarus, tai įvyks tik tuomet, jei tie nugalėtojai taps dar labiau vakarietiški, nei dabartiniai Vakarai. Lygiai kaip JAV tapo "didesniais" britais, nei patys britai, lygiai kaip britai tapo "didesniais" prancūzais, nei patys prancūzai ir t.t. Net tokią katastrofą, kaip Romos imperijos žlugimas, Vakarai sugebėjo išgyventi ir net paversti jos didžiausią dekadansą, krikščionybę, savo stiprybe. Taigi, aš jaučiuosi pakankamai optimistiškai.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-10-10 18:01

Bet daug svarbiau yra tai, kad į tai aš žvelgiu iš globalios, istorinės perspektyvos. Man Vakarų kultūra yra nenutrūkstama gija nuo antikinės Graikijos iki JAV. Net jeigu Rusijai ar Kinijai ar kam kitam pavyks nugalėti Vakarus, tai įvyks tik tuomet, jei tie nugalėtojai taps dar labiau vakarietiški, nei dabartiniai Vakarai. Lygiai kaip JAV tapo "didesniais" britais, nei patys britai, lygiai kaip britai tapo "didesniais" prancūzais, nei patys prancūzai ir t.t. Net tokią katastrofą, kaip Romos imperijos žlugimas, Vakarai sugebėjo išgyventi ir net paversti jos didžiausią dekadansą, krikščionybę, savo stiprybe. Taigi, aš jaučiuosi pakankamai optimistiškai.
Skamba kaip kažkokia pseudoistorinė filosofija, bet gal kažko nesupratau. Gal paaiškintum, kaip britai tapo didesniais prancūzais už pačius prancūzus, ar kas ten buvo su tuo Romos žlugimu? Ir kur tavo teorijoje konkrečiau yra vakarai, kur brėži ribą?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-10-16 12:05

sovijus wrote:Visų pirma tai aš nemanau, kad šiuo metu globalaus konflikto atveju JAV pergalės tikimybė yra fifty-fifty. Jos vis dar turi ryškią persvarą.
Klausimas, apie kokio mąsto globalų konfliktą šneki. Konvencinis karas tarp branduolinių valstybių beveik neįsivaizduojamas be peraugimo į branduolinį, o tokiu atveju tos pergalės tikimybė vos ne iki nulio sumažėja.

Kitas dalykas. Teigi, kad konfliktas sustiprins vakarus, bet kodėl tau neatrodo, kad taip pat sėkmingai užsigrūdins ir Rusija? Vien kariniu-logistiniu požiūriu Rusijai Sirija yra puiki treniruočių aikštelė. O kai bandai argumentuoti tą naudą vakarams, nes kažkas ten nutiko Romos imperijoje, tai ne kažką, žinok. :) Juo labiau, kad vakarai su Obama white house iki šiol pralaiminėja kiekvieną partiją, vos tik prisėda prie vieno stalo su Putinu. Taigi tas tavo optimizmas kol kas lieka tik tuščiu tikėjimu, nes ženklų kad kažkas keisis nelabai yra.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-10-16 13:46

Pico wrote:Juo labiau, kad vakarai su Obama white house iki šiol pralaiminėja kiekvieną partiją, vos tik prisėda prie vieno stalo su Putinu.
Nu, gal padidėjusi įtampa privers JAV išsirinkti labiau klint-eastwoodišką prezidentą. Kaip manote, kuris iš kandidatų į JAV prezidentus geriausiai žiūrėtųsi su kaubojiškais batais ir pora revolverių?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-10-16 14:48

Vilius wrote:Nu, gal padidėjusi įtampa privers JAV išsirinkti labiau klint-eastwoodišką prezidentą. Kaip manote, kuris iš kandidatų į JAV prezidentus geriausiai žiūrėtųsi su kaubojiškais batais ir pora revolverių?
Ben Carson
Post Reply