Požiūris į gimstamumo didinimą

Naujas temas kurkite čia
Post Reply

Kiek turite (ar planuojate turėti) vaikų?

0
7
54%
1
2
15%
2
2
15%
3
1
8%
4+
1
8%
 
Total votes: 13
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2017-10-10 12:10

Lionginas wrote:
2017-10-09 09:22
Skirtumo kaip ir jokio, tiesiog čia ėjo kalba apie "savo" genų pratęsimą, t.y. kai daroma savo genų kopija. Jeigu tokio suinteresuotumo nėra, ir savais genais laikomi ir tie, kurie yra populiacijoje, tai prisidėti prie jų pratęsimo galima ir kitais būdais, pavyzdžiui, darant superinę karjerą, taip sumokant didžiulius mokesčius ir suteikiant galimybę daugintis kitiems tos pačios populiacijos nariams. Žodžiu, savotiška specializacija - vieni gimdo vaikus, kiti veža ekonomiką, mokslą, kultūrą ir t.t.
Na, kad ne - jei vieni tik dirbs, kiti tik dauginsis, tai kazkelintoje kartoje, populiacijos atstovai jau bus maziau darbstus ir jau maziau "tavo" palikuonys (jei tu prie tu dirbanciuju), nei tuo atveju, kai visi ir dirba ir dauginasi.
Lionginas wrote:
2017-10-09 09:22
Panaši specializacija yra ir su imigrantais, tiesa, jų genai kiti, bet iš tiesų, gal tai nėra taip jau svarbu. Bent man daugmaž vienodai, kad po 2000 metų europiečių oda bus tamsesnė.
Taip ir bus - tu dirbsi, imigrantai dauginsis, o po daug metu imigrantai tures palikuoniu, o tu neturesi. Nes palikuonys bus panasesni i tuos, kurie dauginasi, o ne i tuos, kurie dirba.
Lionginas wrote:Ne visai taip. Daugiau šansų bus, kad palikuonys bus panašesni į tave ilgesnį laiką, nes tiesiog gaus tuos pačius genus iš kitų savo protėvių.
Bet tai ir yra tikslas. Cia ir yra turejimas palikuoniu ilgesni laika. Tuo tarpu jei dauginsies afrikoje, tai jau pirmoje kartoje, sunku bus pasakyti, kad turi nors viena palikuoni, kadangi nei vienas tavo vaikas nebus i tave nei kiek panasus. Tegul ir milijonas ju tures po viena tavo gena. Kas is to?
Lionginas wrote: Bet, jei kalbėti apie tavo genus, ar tiksliau, genų kopijas, tai su mažu Europos gimstamumu būtent Europoje tavo genai išnyks greičiau, nes su kiekviena karta kiekviename palikuonyje tavo genų kopijų sumažės dvigubai.
Velgi "mano" genai tai nera tik tie, kurie atejo tiesiai is manes, bet ir tie, kurie yra tokie patys kaip mano, nors atejo is kurio nors musu bedro protevio. Panasiai, kaip filmas irgi yra taspats filmas, nors ir atsisiustas is linkomanijos. Arba knyga irgi yra ta pati knyga, nors ir atspausdinta kitos leidyklos, tol kol tekstas joje yra tas pats.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2017-10-10 12:30

fizikanas wrote:... tu dirbsi, imigrantai dauginsis, o po daug metu imigrantai tures palikuoniu, o tu neturesi. Nes palikuonys bus panasesni i tuos, kurie dauginasi, o ne i tuos, kurie dirba.
Skruzdėlių atvejis tai akivaizdžiai paneigia. Skruzdės darbininkės net negali daugintis, bet skruzdžių darbštumas nuo to nei kiek nenukenčia.
Lionginas wrote:Bet tai ir yra tikslas. Cia ir yra turejimas palikuoniu ilgesni laika. Tuo tarpu jei dauginsies afrikoje, tai jau pirmoje kartoje, sunku bus pasakyti, kad turi nors viena palikuoni, kadangi nei vienas tavo vaikas nebus i tave nei kiek panasus. Tegul ir milijonas ju tures po viena tavo gena. Kas is to?
Jei būtent toks tikslas, tai nėra prasmės kalbėti apie savo genų pratęsimą. Nori pratęsti savo genus - barstyk sėklą Afrikoje. Nori, kad palikuonys būtų balti - keliauk į Islandiją. Strategiją kiekvienas renkasi pagal poreikius.
Lionginas wrote:Velgi "mano" genai tai nera tik tie, kurie atejo tiesiai is manes, bet ir tie, kurie yra tokie patys kaip mano, nors atejo is kurio nors musu bedro protevio. Panasiai, kaip filmas irgi yra taspats filmas, nors ir atsisiustas is linkomanijos. Arba knyga irgi yra ta pati knyga, nors ir atspausdinta kitos leidyklos, tol kol tekstas joje yra tas pats.
Gal tau ir tas pats, iš kur kilo konkretus genas, bet manau, kad paprastai kai žmonės kalba apie savo genų pratęsimą, tai jie turi omeny būtent savo, o ne kaimyno genų kopijas, net jei jų ir neįmanoma atskirti.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2017-10-11 22:08

Lionginas wrote:
2017-10-10 12:30
Skruzdėlių atvejis tai akivaizdžiai paneigia. Skruzdės darbininkės net negali daugintis, bet skruzdžių darbštumas nuo to nei kiek nenukenčia.
:D Pagal tokia logika, kasantras pudelio palikuonis turetu buti vilkas.
Lionginas wrote:
2017-10-10 12:30
Jei būtent toks tikslas, tai nėra prasmės kalbėti apie savo genų pratęsimą. Nori pratęsti savo genus - barstyk sėklą Afrikoje. Nori, kad palikuonys būtų balti - keliauk į Islandiją. Strategiją kiekvienas renkasi pagal poreikius.
Tik tiek, kad to poreikio, kuri tu vadini genu pratesimu, niekas neturi. O jei galvoji, kad as cia kazkaip tai sakau netiesa, tai tiesiog padaryk eksperimenta - prieik prie random balto zmogaus, kuris sako, kad noretu pratesti savo genus ir paklausk, ar jis nieko pries, kad visi jo vaikai butu juodaodziai. Labai idomu kokio atsakymo sulauksi.
Lionginas wrote:Gal tau ir tas pats, iš kur kilo konkretus genas, bet manau, kad paprastai kai žmonės kalba apie savo genų pratęsimą, tai jie turi omeny būtent savo, o ne kaimyno genų kopijas, net jei jų ir neįmanoma atskirti.
Ka reiskia "butent savo"? Tai zinoma, kad tavo vaikas tures daugiau identisu tavo genams genu, nei tavo kaimyno vaikas, nes tu turi daugiau identisu savo genams genu, nei tavo kaimynas. Tai cia su sita logika viskas gerai. Bet jei tavo kaimyno vaikas su tavo vaiku susilauks dar vaiku, tai tavo genu pratesimo tikslui pasiekti, bus geriau, jei kaimynas tures daugiau genu identisku, kaip tavo, nei, kad jei tai bus tamsesnio gymio kaimynas. Nu man atrodo, cia ne raketu mokslas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2017-10-12 07:57

fizikanas wrote:
Lionginas wrote:Skruzdėlių atvejis tai akivaizdžiai paneigia. Skruzdės darbininkės net negali daugintis, bet skruzdžių darbštumas nuo to nei kiek nenukenčia.
:D Pagal tokia logika, kasantras pudelio palikuonis turetu buti vilkas.
Nesupratau minties.
fizikanas wrote:Tik tiek, kad to poreikio, kuri tu vadini genu pratesimu, niekas neturi. O jei galvoji, kad as cia kazkaip tai sakau netiesa, tai tiesiog padaryk eksperimenta - prieik prie random balto zmogaus, kuris sako, kad noretu pratesti savo genus ir paklausk, ar jis nieko pries, kad visi jo vaikai butu juodaodziai. Labai idomu kokio atsakymo sulauksi.
Man tai neįdomu, kokio atsakymo sulauksiu, nes random baltas žmogus apie genų pratęsimo šansus mažai ką supranta. O šansai susilaukiant palikuonių Europoje maži. Šansai ne kad palikuonys bus balti, o kad palikuonys apskritai turės kiek nors to balto žmogaus genų. Jeigu tas random baltas žmogus galvoja, kad jis pratęs savo genus (būtent savo, o ne savo populiacijos), IR jo palikuonys bus balti, tai tas random baltas žmogus tiesiog nori nesuderinamų dalykų.
fizikanas wrote:
Lionginas wrote:Gal tau ir tas pats, iš kur kilo konkretus genas, bet manau, kad paprastai kai žmonės kalba apie savo genų pratęsimą, tai jie turi omeny būtent savo, o ne kaimyno genų kopijas, net jei jų ir neįmanoma atskirti.
Ka reiskia "butent savo"? Tai zinoma, kad tavo vaikas tures daugiau identisu tavo genams genu, nei tavo kaimyno vaikas, nes tu turi daugiau identisu savo genams genu, nei tavo kaimynas. Tai cia su sita logika viskas gerai. Bet jei tavo kaimyno vaikas su tavo vaiku susilauks dar vaiku, tai tavo genu pratesimo tikslui pasiekti, bus geriau, jei kaimynas tures daugiau genu identisku, kaip tavo, nei, kad jei tai bus tamsesnio gymio kaimynas. Nu man atrodo, cia ne raketu mokslas.
Ką reiškia "būtent savo" genų kopijos irgi nėra raketų mokslas. Imi savo genus, dauginiesi, genai kopijuojasi. Tada kopijuoji kopijas. Tada naujas kopijas. ir t.t. Mano genų pratęstimui visiškai nesvarbu, su kuo mano vaikas susilauks palikuonių, nes jis kiekvienam palikuoniui perduotis vidutiniškai 25% mano genų. Iš kaimybo ateinantys genai nebus mano.

Manau, žmonės "savo genus" supranta būtent taip.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-10-12 09:48

Kolegos, žinokit visai nesupratau to skruzdėlių-vilkų manevro. Gal abi pusės malonėtų detaliau išdėstyti savo mintis.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2017-10-12 10:28

Vilius wrote:
2017-10-12 09:48
Kolegos, žinokit visai nesupratau to skruzdėlių-vilkų manevro. Gal abi pusės malonėtų detaliau išdėstyti savo mintis.
Esmė tokia: jei vieni žmonės gimdys vaikus, o kiti daug dirbs ir mokesčiais ar kuo kitu ženkliai prisidės prie tų gimdančių gerovės, tai nereiškia, kad genai, nulemiantys polinkį gimdyti vaikus, taps populiarūs, o genai, nulemiantys nenorą turėti vaikų ar norą daug dirbti ir uždirbti, palaipsniui išnyks. Jei kažkokia atskirų individų savybė yra naudinga populiacijai, tai visai tikėtina, kad ta savybė neišnyks net jei ją turintys individai nesidaugins. Skruzdėlių atvejis ekstremalus - skruzdėlės darbininkės visai nesidaugina, bet skruzdėlynui jos yra labai naudingos, todėl neišnyksta. Kitas pavyzdys - bitės. Įgėlusi bitė miršta ir palikuonių nebesusilaukia, tačiau įgėlimas yra naudingas spiečiui, todėl instinktas gelti evoliucijos eigoje neišnyksta. Analogiškai su žmonėmis: dirbantys žmonės yra naudingi visuomenei, todėl darbštumo genai, jei tokie yra, kažin ar ims ir išnyks. Tuos genus sėkmingai gali perduoti ir karjera mažiau susidomėję, besidauginantys individai, tiesiog pas juos tie genai būtų neaktyvuoti.

O su vilkais ir aš nesupratau.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2017-10-12 17:14

Lionginas wrote:
2017-10-12 07:57
Nesupratau minties.
Populiacijos genai keiciasi naturalios ar dirbtines selekcijos metu. Kai jie pasikeicia, nebegimsta tokie palikuonys, kurie budavo anksciau. Tai jei dauginsis tik nedirbantys, o dirbantys nesidaugins, tai turime dirbtines selekcijos pavyzdi, kurios deka isvesim nauja nedirbanciu zmoniu rusi. Ir ta rusis jau nebesusilauks dirbanciu palikuoniu, kaip pudelis nesusilauks vilko.
Lionginas wrote:
2017-10-12 07:57
Man tai neįdomu, kokio atsakymo sulauksiu, nes random baltas žmogus apie genų pratęsimo šansus mažai ką supranta.
Ir kazin kodel? Nemanai, kad per milijonus metu evoliucijos zmogus galetu buti evoliucionaves intuityviai suprasi, ka jam geriau daryti, kad jo genai prasitestu? Ar tam reikia baigti univiera?
Lionginas wrote:
2017-10-12 07:57
Jeigu tas random baltas žmogus galvoja, kad jis pratęs savo genus (būtent savo, o ne savo populiacijos), IR jo palikuonys bus balti, tai tas random baltas žmogus tiesiog nori nesuderinamų dalykų.
O gal tas random zmogus nedaro tos klaidos galvodamas kas yra "jo" genai, kruia darai tu, todel jam sito priestaravimo nera.
Lionginas wrote:
2017-10-12 07:57
Ką reiškia "būtent savo" genų kopijos irgi nėra raketų mokslas. Imi savo genus, dauginiesi, genai kopijuojasi. Tada kopijuoji kopijas. Tada naujas kopijas. ir t.t. Mano genų pratęstimui visiškai nesvarbu, su kuo mano vaikas susilauks palikuonių, nes jis kiekvienam palikuoniui perduotis vidutiniškai 25% mano genų. Iš kaimybo ateinantys genai nebus mano.
OK, paziurekim i sita reikala kiek kitaip:
Sakykime tu turi broli dvyni, kurio genai identiski tavo genam. Jis susilaukia vaiku ir anuku. Klausimas ar tu turi antros kartos palikuoniu? avo atsakymas speju bus ne - nes persidave ne tavo, o tavo brolio genai.

Dabar kitas klausimas: sakykim tu susilaukei vaiku ir anuku. Ar tu turi antros eiles palikuoniu? Speju, kad tavo atsakymas bus taip - nes persidave tavo genai.

Bet palauk, ten gi persidave ne TAVO genai, o tavo VAIKO genai. Supranti?
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2017-10-12 18:42

- labai apgailestauju dėl Jūsų nuoširdžių aistrų, bet genai nenusako žmogaus.. Genai nusako tik kūno sandarą, o kūno sandara 99% sutampa su orangutango..

p.s.
.. žmogų nusako "dvasinės sąvybės", kurios pas ateistus yra "iš auklėjimo", o pas krikščionis "iš krikšto". Tiek nekrikštyti tiek neauklėti vaikai ne ką besiskiria nuo orangutango..

p.s.2
.. o kalbėti apie vaikus kaip apie savo nuosavybę ar savęs tęsimą, gali tik visiški bukagalviai-egoistai-kapitalistai..


:(
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2017-10-13 07:53

fizikanas wrote:Populiacijos genai keiciasi naturalios ar dirbtines selekcijos metu. Kai jie pasikeicia, nebegimsta tokie palikuonys, kurie budavo anksciau. Tai jei dauginsis tik nedirbantys, o dirbantys nesidaugins, tai turime dirbtines selekcijos pavyzdi, kurios deka isvesim nauja nedirbanciu zmoniu rusi. Ir ta rusis jau nebesusilauks dirbanciu palikuoniu, kaip pudelis nesusilauks vilko.
Tai kodėl tavo nuomone vis dar egzistuoja skruzdės darbininkės?
fizikanas wrote:Ir kazin kodel? Nemanai, kad per milijonus metu evoliucijos zmogus galetu buti evoliucionaves intuityviai suprasi, ka jam geriau daryti, kad jo genai prasitestu? Ar tam reikia baigti univiera?
Kažką jis gal ir supranta, bet norint turėti iš tiesų efektyvią, tarkime, 1000 metų genų išsaugojimo strategiją, intuityvaus supratimo toli gražu nepakanka. Jei kažkam iš tiesų rūpi išsaugoti savo genus kuo ilgesnį laiką ir taip įprasminti savo egzistenciją, tai reikia gero, apskaičiuoto veiksmų plano. Kitaip efektyvumas bus maždaug kaip dumblių - jie irgi moka daugintis.
fizikanas wrote:
Lionginas wrote:
2017-10-12 07:57
Jeigu tas random baltas žmogus galvoja, kad jis pratęs savo genus (būtent savo, o ne savo populiacijos), IR jo palikuonys bus balti, tai tas random baltas žmogus tiesiog nori nesuderinamų dalykų.
O gal tas random zmogus nedaro tos klaidos galvodamas kas yra "jo" genai, kruia darai tu, todel jam sito priestaravimo nera.
Čia jau tu to random balto žmogaus ir paklausk. Aš tai spėju, kad jis atskiria "savo" genus nuo kaimyno genų ne tik savyje, bet ir savo anūkuose.
fizikanas wrote:OK, paziurekim i sita reikala kiek kitaip:
Sakykime tu turi broli dvyni, kurio genai identiski tavo genam. Jis susilaukia vaiku ir anuku. Klausimas ar tu turi antros kartos palikuoniu? avo atsakymas speju bus ne - nes persidave ne tavo, o tavo brolio genai.
Aš įsivaizduoju, kad kai kuriems žmonėms toks atvejis būtų šiek tiek labiau toleruotinas, nei kad šiaip koks kaimynas, bet vis tiek dauguma skirtumą jaustų.
fizikanas wrote:Dabar kitas klausimas: sakykim tu susilaukei vaiku ir anuku. Ar tu turi antros eiles palikuoniu? Speju, kad tavo atsakymas bus taip - nes persidave tavo genai.
Bet palauk, ten gi persidave ne TAVO genai, o tavo VAIKO genai. Supranti?
Aš tai viską suprantu, bet čia juk klausimas, ką žmonės galvoja, kokios konvencijos vyrauja. Ir manau, kad įprastas supratimas yra toks, kad seneliai anūkuose mato savus genus. Nemanau, kad tu čia man turi kažką įrodinėti, aš suprantu visas ten kopijas ir bla bla bla. Įrodinėk kažką random baltam žmogui.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-10-15 12:51

Lionginas wrote:
2017-10-13 07:53
Tai kodėl tavo nuomone vis dar egzistuoja skruzdės darbininkės?
Neteisingas palyginimas, skruzdelės biologiškai susiskirstę į skirtingas kastas ir motinėlė savyje turi ir darbininkų štampavimui reikalingus genus. Teoriškai įmanoma, kad per dešimtis milijonų metų ir žmonės išvystys tokį susiskirstymą, bet labai smarkiai to nesitikėčiau.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2017-10-16 20:57

Lionginas wrote:
2017-10-13 07:53
Tai kodėl tavo nuomone vis dar egzistuoja skruzdės darbininkės?
Na va, RB atsake, nebereikes biologijos vadovelio ieskoti.
Lionginas wrote:
2017-10-13 07:53
bet norint turėti iš tiesų efektyvią, tarkime, 1000 metų genų išsaugojimo strategiją, intuityvaus supratimo toli gražu nepakanka. Jei kažkam iš tiesų rūpi išsaugoti savo genus kuo ilgesnį laiką ir taip įprasminti savo egzistenciją, tai reikia gero, apskaičiuoto veiksmų plano
Girdejau tavo gerai apskaicuota veiksmu plana, bet jis dar nera maksimaliai efektyvus. Siais bioinzinerijos laikais savo genus gali paskleisti kurkas placiau. Pavyzdziui gali dali savo geno iklijuoti kokiai bakterijai ir palikti ja daugintis siltam vandeny. Po keliu savaiciu turesi miliardus palikuoniu.
Lionginas wrote:
2017-10-12 07:57
Čia jau tu to random balto žmogaus ir paklausk. Aš tai spėju, kad jis atskiria "savo" genus nuo kaimyno genų ne tik savyje, bet ir savo anūkuose.
75% anuko genu, nori nenori yra kaimynu. Ir greiciausiai random baltas zmogus nores, kad tie kaimynai butu balti, kaip jis pats. Tai deja niekaip nepriestarauja jo norui pratesti savo genus, nes butent tokia strategija ir yra racionaliausia. Kuo baltesni kaimynai - tuo dauigau bendru genu, kaip jo, tuo didesne tikimybe, kad kazkuris jo vaikaitis bus genetiskai artimas jam paciam. Kai tuo tarpu dauginantis Afrikoje, tokia tikimybe krenta iki 0 jau nuo pirmos kartos. Afrikoje nei vienas tavo vaikas nebus i tave panasus, nei vienas anukas, nei vienas proanukis ir isvis daugiau neivienas gyvas padaras iki amziu amzinuju.
Lionginas wrote:
2017-10-12 07:57
Aš tai viską suprantu, bet čia juk klausimas, ką žmonės galvoja, kokios konvencijos vyrauja. Ir manau, kad įprastas supratimas yra toks, kad seneliai anūkuose mato savus genus. Nemanau, kad tu čia man turi kažką įrodinėti, aš suprantu visas ten kopijas ir bla bla bla. Įrodinėk kažką random baltam žmogui.
Kai random baltas zmogus man sakys, kad vaziuoja i Afrika, nes nori pratesti savo genus, tai as jam ir pradesiu irodineti. Bet kolkas dar, be taves, tokio nebuvau sutikes nei vieno.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2017-10-17 13:00

RB wrote:Neteisingas palyginimas, skruzdelės biologiškai susiskirstę į skirtingas kastas ir motinėlė savyje turi ir darbininkų štampavimui reikalingus genus. Teoriškai įmanoma, kad per dešimtis milijonų metų ir žmonės išvystys tokį susiskirstymą, bet labai smarkiai to nesitikėčiau.
Tai tik ekstremalus to paties reiškinio - eusocialumo - pavyzdys. Šis reiškinys egzistuoja kai kuriose vabzdžių, taip pat vėžiagyvių ir žinduolių rūšyse. Jo bruožai - gyvenimas kolonijose ar grupėse su persidengiančiomis kartomis (vaikai gyvena kartu su tėvais, seneliais ir t.t.), darbo pasidalijimas (taip pat į besidauginančias ir nesidaugunančias kastas), kolektyvinis rūpinimasis palikuonimis. Iš žinduolių geriausias pavyzdys - smėlrausiai. Ten, kaip ir skruzdžių kolonijose, yra aiškios kastos - motinėlė, darbininkai, gynėjai ir t.t. Ar žmonės yra eusocialūs - ginčytinas klausimas, bet faktas tas, kad bruožų yra, ir tai nėra kažkas fundamentaliai būdingo tik skruzdėms ar bitėms - šis reiškinys ne kartą evoliucionavo gana skirtingose organizmų šakose.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2017-10-17 13:07

fizikanas wrote:Girdejau tavo gerai apskaicuota veiksmu plana, bet jis dar nera maksimaliai efektyvus. Siais bioinzinerijos laikais savo genus gali paskleisti kurkas placiau. Pavyzdziui gali dali savo geno iklijuoti kokiai bakterijai ir palikti ja daugintis siltam vandeny. Po keliu savaiciu turesi miliardus palikuoniu.
Kad paskleisi genus, tai taip, bet ar bakterijos bus laikomos palikuonimis, tai kažkaip abejoju. Tu ir taip savo genome turi genų, kuriuos į tavo DNR įterpė visokie retrovirusai, bet kažin, ar skaitaisi tų virusų palikuonimi. Iš kitos pusės, palikuonis gali neturėti nei vieno kažkurio savo protėvio genų, ir vis tiek bus laikomas palikuonimi.
fizikanas wrote:75% anuko genu, nori nenori yra kaimynu. Ir greiciausiai random baltas zmogus nores, kad tie kaimynai butu balti, kaip jis pats. Tai deja niekaip nepriestarauja jo norui pratesti savo genus, nes butent tokia strategija ir yra racionaliausia. Kuo baltesni kaimynai - tuo dauigau bendru genu, kaip jo, tuo didesne tikimybe, kad kazkuris jo vaikaitis bus genetiskai artimas jam paciam. Kai tuo tarpu dauginantis Afrikoje, tokia tikimybe krenta iki 0 jau nuo pirmos kartos. Afrikoje nei vienas tavo vaikas nebus i tave panasus, nei vienas anukas, nei vienas proanukis ir isvis daugiau neivienas gyvas padaras iki amziu amzinuju.
Na tai ir sakau, strategijos efektyvumas priklauso nuo to, kokio tikslo siekiama - ar kad palikuons būtų kuo panašesni, ar kuo plačiau paskleisti savo genus. Skleidžiant genus labiausiai apsimoka daugintis Afrikoje.
fizikanas wrote:Kai random baltas zmogus man sakys, kad vaziuoja i Afrika, nes nori pratesti savo genus, tai as jam ir pradesiu irodineti. Bet kolkas dar, be taves, tokio nebuvau sutikes nei vieno.
Nei aš važiuoju į Afriką, nei apskritai ketinu savo genus pratęsinėti. Bet jei norėčiau pratęsinėti, tai važiuočiau į Afriką. Jei norėčiau, kad palikuonys kuo ilgiau būtų balti, važiuočiau į Islandiją.

Ok, tu nenori nieko įrodinėti random baltam žmogui, bet aš taip pat nesuprantu, ką tu man bandai įrodyti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2017-10-17 13:25

fizikanas wrote:
Lionginas wrote:Tai kodėl tavo nuomone vis dar egzistuoja skruzdės darbininkės?
Na va, RB atsake, nebereikes biologijos vadovelio ieskoti.
OK, tuomet mums artimesnis, lengvesnis klausimas: kodėl kai kuriose beždžionių rūšyse vis dar egzistuoja individai, kurie balsu praneša savo draugams apie artėjantį grobuonį, taip išduodami savo pozicijas ir tapdami kur kas labiau pažeidžiami už savo kolegas, kurie to nedaro?

https://en.wikipedia.org/wiki/Alarm_sig ... larm_calls
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-10-18 08:29

Lionginas wrote:
2017-10-17 13:25
[..] kodėl kai kuriose beždžionių rūšyse vis dar egzistuoja individai, kurie balsu praneša savo draugams apie artėjantį grobuonį, taip išduodami savo pozicijas ir tapdami kur kas labiau pažeidžiami už savo kolegas, kurie to nedaro?
Na, žmonės gi neturi "maximos kasininko" geno, ar ne? Taip ir su tom beždžionkom - gal jos irgi turi kažkokį primityvų socialinį mechanizmą, per kurį grupės nariams paskiriama viena ar kita funkcija.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2017-10-18 09:24

Vilius wrote:Na, žmonės gi neturi "maximos kasininko" geno, ar ne? Taip ir su tom beždžionkom - gal jos irgi turi kažkokį primityvų socialinį mechanizmą, per kurį grupės nariams paskiriama viena ar kita funkcija.
Tai kad jos visos atlieka tą funkciją, neegzistuoja kažkoks pasiskirstymas rolėmis. O būti Maximos kasininku tikriausiai nesuteikia nei evoliucinio pranašumo, nei silpnybės. Galiausiai, net jei būtų pasiskirtymas rolėmis, turėtume tą patį atvejį, kaip ir žmonių pasiskirtymą į daugiau dirbančius ir daugiau gimdančius. Fizikano tvirtinimu, dirbantys dauginasi mažiau, taigi turėtų išnykti. Klausimas: kodėl perspėjančios beždžionės neišnyksta?

Ir kuo blogas paaiškinimas, kad nepotizmas evoliucijos eigoje yra naudingas, nes padeda pratęsti bent jau didžiąją dalį savo genų, kuriuos turi artimi giminaičiai?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2017-10-18 20:21

Lionginas wrote:
2017-10-17 13:25
OK, tuomet mums artimesnis, lengvesnis klausimas: kodėl kai kuriose beždžionių rūšyse vis dar egzistuoja individai, kurie balsu praneša savo draugams apie artėjantį grobuonį, taip išduodami savo pozicijas ir tapdami kur kas labiau pažeidžiami už savo kolegas, kurie to nedaro?
Nes tai instinktas, formavesis milijonus metu, nesantis nauda rusies (o ne vieno individo) islikimui. Tai reiskia, kad sita bezdzioniu rusis nugalejo evoliucineje kovoje kitas bezdzioniu rusis, kurios sio instinkto neturejo. Bet kas is to? Nelabai pagaunu analogijos jei cia tokia yra.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-10-18 21:44

Sakykite, kolegos, o iš kur jūs apskritai ištraukėte, kad daugelis žmonių nori perduoti savo genus ir dar siekia, kad jų anūkai turėtų kuo daugiau jų genų? Aš va, žinokite, per visą savo gyvenimą nė karto tokio genų perdavimo noro nesu pajutęs.
Šiaip jau daugelis žmonių tiesiog nori turėti palikuonių, nes šitas noras yra užprogramuotas evoliucijos ir tie, kurie to noro neturėjo, nepaliko palikuonių, taigi, pasišalino iš genofondo. Bet aš kažkaip esu tikras, jog absoliučiai daugumai tas evoliuciškai užprogramuotas mechanizmas pasireiškia tiesiog noru turėti savo vaikų, juos auginti, auklėti, meile tiems vaikams, bet ne strategavimu, kaip ten perduoti kuo daugiau savo genų, kaip pasirinkti tokį partnerį, kryžminantis su kuriuo bus didžiausia tikimybė turėti į save panašius palikuonis (nuosekliai vystant šią idėją brolis ar sesuo turėtų būti geriausias partneris, norint susilaukti vaikų, o jei jis / ji dar ir identiškas dvynys...)
Post Reply