Islamizacija Europoje - problema ar pseudoproblema?

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4705
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2009-12-31 17:44

Tema tiems, kurie mano, jog šios temos klausimas ir minaretų Šveicarijoje draudimo klausimas skiriasi ir todėl jautėsi šiek tiek nepatogiai "Šveicarai prieš musulmonus" temoje. :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-12-31 17:49

Religija, kad ir kokia ji būtų, mano manymu, yra blogis. Čia pradžiai.
O pati islamizacija man nerūpi, mat visada galiu pasitikėti ES įstatymais, pagal kuriuos valstybė ir religija atskiriama, žmogaus teisės apsaugomos. Kol valstybės valdymas sekuliarus - man nerūpi kokia religija serga populiacija. Štai, jei įstatymai bus pradėti keisti pataikaujant kokiai nors religijai (Islamui ir ne tik), tada turėsiu pagrindo susirūpinti. Tokia mano nuomonė.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4705
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2009-12-31 17:55

Tuo labiau, kai religinė laisvė generuoja tokius paradoksus:
Akela wrote:
7x wrote:Gal geriau tarkime, kad musulmonai priskirtini "meškiukų" kategorijai, kuri neturi tam tikrų (ar visų) žmogaus teisių.
Tu ir vėl teisus, dalis musulmonų dėl dvigubos (šariato inspiruotos!) teisingumo sistemos negali naudotis visomis žmogaus teisėmis net Didžiojoje Britanijoje:
Didžiojoje Britanijoje veikia 85 šariato teismai

Didžiosios Britanijos teritorijoje veikia ne mažiau kaip 85 šariato teismai, informuoja "The Daily Mail".

Tokių teismų, kurie daugiausia sprendžia šeiminius konfliktus ir mažus nesutarimus, sprendimai teisinę galią įgauna tik tuo atveju, jei jiems pritaria britų teismai. Dienraštis pažymi, kad visos bylos šariato teismuose sprendžiamos už uždarų durų ir į juos negali patekti stebėtojai. Būtent dėl šios priežasties manoma, kad šariato teismuose pažeidinėjamos žmogaus teisės, nes nepripažįstama vyrų ir moterų teisinė lygybė.

Anksčiau buvo turėta informacijos tik apie penkis Didžiosios Britanijos teritorijoje veikiančius šariato teismus. "Civitas" darbo grupės ekspertai teigia, kad tokie teismai dažnai sprendžia skyrybų klausimus ir vaikų likimą, verčia moteris neva teisiniu pagrindu per prievartą santykiauti su savo vyrais ir atima iš motinų, kurios sukuria antrą santuoką, vaikus.

Šariato teismų teisinės galios klausimas Didžiojoje Britanijoje svarstomas nuo 2008 metų.
Londono žinios
Akela wrote:
RB wrote:
Akela wrote:Didžiosios Britanijos teritorijoje veikia ne mažiau kaip 85 šariato teismai, informuoja "The Daily Mail".
Taigi, kadangi musulmonų teisės gali būti suvaržytos šariato teismų, reikia šią situaciją spręsti, dar labiau suvaržant musulmonų teises. OK, now it really makes sense.
ok, žiūrim, kas vyksta:
Šariato teismų teisinės galios klausimas Didžiojoje Britanijoje svarstomas nuo 2008 metų.
Spėju, gali tekt rinktis:

1. Silpninti šariato įtaką (teismai) - nukentės simbiotas "religija-politika", bet laimės žmogaus teisės.
2. Leisti šariato įtakai stiprėti (teismai) - simbiotas "religija-politika" stiprės, bet pralaimės žmogaus teisės.

Ką siūlai rinktis?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-12-31 18:06

Svetimas wrote:Tema tiems, kurie mano, jog šios temos klausimas ir minaretų Šveicarijoje draudimo klausimas skiriasi ir todėl jautėsi šiek tiek nepatogiai "Šveicarai prieš musulmonus" temoje. :)
Aš manau, kad problema (o klausimas iš tiesų skiriasi, minaretų draudimas problemos nesprendžia). O tu?
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2009-12-31 19:20

D3monas wrote:O pati islamizacija man nerūpi, mat visada galiu pasitikėti ES įstatymais, pagal kuriuos valstybė ir religija atskiriama, žmogaus teisės apsaugomos. Kol valstybės valdymas sekuliarus - man nerūpi kokia religija serga populiacija. Štai, jei įstatymai bus pradėti keisti pataikaujant kokiai nors religijai (Islamui ir ne tik), tada turėsiu pagrindo susirūpinti. Tokia mano nuomonė.
Puikiai sudėta. Visiškai pritariu.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-12-31 19:33

Mr.Sarkasmus wrote:
D3monas wrote:O pati islamizacija man nerūpi, mat visada galiu pasitikėti ES įstatymais, pagal kuriuos valstybė ir religija atskiriama, žmogaus teisės apsaugomos. Kol valstybės valdymas sekuliarus - man nerūpi kokia religija serga populiacija. Štai, jei įstatymai bus pradėti keisti pataikaujant kokiai nors religijai (Islamui ir ne tik), tada turėsiu pagrindo susirūpinti. Tokia mano nuomonė.
Puikiai sudėta. Visiškai pritariu.
Na, kai musulmonų bus dauguma ir ims stumti savo įstatymus jau bus vėlu rūpintis. Be to, islamas kelia ne tik tokį pavojų. Teroro aktai, garbės ir politiniai žudymai, riaušės...
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-12-31 19:51

D3monas wrote: Kol valstybės valdymas sekuliarus - man nerūpi kokia religija serga populiacija.
Religija religijai nelygu. Wicca ir islamas - kaip šaukštas ir šautuvas. Reikia būti labai angažuotam arba politiškai korektiškam kad laikyti tai vienodais dalykais.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-12-31 19:58

VYTS wrote:Religija religijai nelygu. Wicca ir islamas - kaip šaukštas ir šautuvas.
Gal tik tol, kol pasaulyje nėra 1,5 mlrd wiccan'ų? ;)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4705
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2009-12-31 20:30

VYTS wrote:
Svetimas wrote:Tema tiems, kurie mano, jog šios temos klausimas ir minaretų Šveicarijoje draudimo klausimas skiriasi ir todėl jautėsi šiek tiek nepatogiai "Šveicarai prieš musulmonus" temoje. :)
Aš manau, kad problema (o klausimas iš tiesų skiriasi, minaretų draudimas problemos nesprendžia). O tu?
O aš kol kas manau, kad tai pseudoproblema. Bet nuomone gali ir pasikeisti.

Šiaip, sorry, kad taip kvailai suformulavau temą. Tiesiog norėjau joje atgaivinti "Šveicarai prieš musulmonus" temoje užsimezgusį ir nutrūkusį offtopiką (ties šariato teismais UK).

Šiaip po "islamizacijos Europoje" kliše pakišama daug gana skirtingų dalykų: musulmonų skaičiaus Europoje didėjimas, čadrų nešiojimas, šariato teismai, islamo pamokslininkų radikalumas ir pan. Manau, jog pradžioje būtų prasminga atsakyti į kiekvieną iš šių klausimų atskirai ir tik tada juos apibendrinti.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-12-31 20:49

RB wrote:
VYTS wrote:Religija religijai nelygu. Wicca ir islamas - kaip šaukštas ir šautuvas.
Gal tik tol, kol pasaulyje nėra 1,5 mlrd wiccan'ų? ;)
Manau, kad ne (kokių turi faktų pagrįsti tokiam teiginiui?). Šiaip ar taip, islamas išsiskiria ir iš didžiųjų religijų.
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2009-12-31 20:54

VYTS wrote:
Mr.Sarkasmus wrote:
D3monas wrote:O pati islamizacija man nerūpi, mat visada galiu pasitikėti ES įstatymais, pagal kuriuos valstybė ir religija atskiriama, žmogaus teisės apsaugomos. Kol valstybės valdymas sekuliarus - man nerūpi kokia religija serga populiacija. Štai, jei įstatymai bus pradėti keisti pataikaujant kokiai nors religijai (Islamui ir ne tik), tada turėsiu pagrindo susirūpinti. Tokia mano nuomonė.
Puikiai sudėta. Visiškai pritariu.
Na, kai musulmonų bus dauguma ir ims stumti savo įstatymus jau bus vėlu rūpintis. Be to, islamas kelia ne tik tokį pavojų. Teroro aktai, garbės ir politiniai žudymai, riaušės...
Na, dabar krikščionių dauguma ir nelabai jiems sekasi savo įstatymus stumti, kam realiai rūpi Vatikanas? Pašaipų obejktas ir tiek, ypač kai atėjo naujas popiežius, su savo pasisakymais prieš prezervatyvus ir t.t.

O ką daryti dėl teroro aktų? Paklausius tų musulmonų, tai islamas - taikos ir meilės religija.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-12-31 20:55

RB wrote:
VYTS wrote:Religija religijai nelygu. Wicca ir islamas - kaip šaukštas ir šautuvas.
Gal tik tol, kol pasaulyje nėra 1,5 mlrd wiccan'ų? ;)
Wiccan'ų dabar daug daugiau, nei buvo musulmonų, kai Mahometas ėmė kapoti netikėliams galvas.
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-12-31 21:55

VYTS wrote:
RB wrote:
VYTS wrote:Religija religijai nelygu. Wicca ir islamas - kaip šaukštas ir šautuvas.
Gal tik tol, kol pasaulyje nėra 1,5 mlrd wiccan'ų? ;)
Wiccan'ų dabar daug daugiau, nei buvo musulmonų, kai Mahometas ėmė kapoti netikėliams galvas.
Gražus palyginimas :) Siūlyčiau vertinti viską procentais, nes jeigu palyginsime kiek buvo krikščionių XII amžiuje ir kiek jų yra dabar, pirštųsi išvada, kad kuo krikščionių mažiau, tuo didėja tikimybė, kad bus surengtas kryžiaus žygis ;)
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-01-02 12:26

Aš tai tvirtos nuomonės neturiu. Nors labiau krypstu, kad tai yra visgi problema.
Atsimenu atvėjį, kai olandas Theo kažkoks tai ten sukūrė filmuką apie tai, kad islamas yra labai agresyvi religija ir yra prieš žmogaus teises - vienu žodžiu pasakė savo nuomonę. Tai musulmonų fanatikai, specialiai, kad būtų pavyzdys kitiems vidurį gatvės subadė jį. Po tokio incidento teigti, kad islamas yra nieko blogo yra trumparegiška.

Dabartinis islamas man yra aliuzija į krikščionis senais laikais, kai degindavo raganas, knygas ir pjaustydavo kitatikius. Bet kažkaip sugebėjo susitvarkyti su tais krikščionim, tai vadinasi galima ir su musulmonais susitvarkyti. Manau problema yra ne paprastuose tikinčiuose, o fanatikuose. Šeip paprasti musulmonai normalųs žmonės, sako Alachas naktį nemato - tai ir geria tiktai, kai saulė nusileidžia :lol: Kažkaip reikia tuos islamo fanatikus atvesti į protą. Primityvųs draudimai, tiktai paskatintų islamo plitimą ir jo įtakos stiprėjimą, nes jeigu muša, tai reikia gintis. Geriausia, turbūt, būtų kaip nors nuosaikius musulmonus skatinti imtis reformų jų pačių religijoje. Krikščionys islamo nepakeis, bet musulmonai patys galėtų.

Tai va, ka manot? :ax:
Khan
pradedantis
Posts: 334
Joined: 2006-09-04 15:42

2010-02-17 16:00

Na vat as irgi prisiziurejau youtubej apie islama vakaru pasaulyje. Jeigu kam idomu tai labiausiai patiko sie 2 video:
http://www.youtube.com/watch?v=ocU5x_03MDM
Dabar suprantu kodel Pat Condel toks piktas ant islamo:
http://www.youtube.com/watch?v=y9dXGJ2rYdA
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2010-02-17 16:04

O kuo islamizacija skiriasi nuo "valstybizacijos" ? Juk tai panašios prievartos ideologijos. Tiesiog dabar atsirado valstybėms konkurentai ir tiek :) Konkurentų niekas nemėgsta, štai ir gaunasi toks erzelis.
Alchi
pradedantis
Posts: 249
Joined: 2010-01-01 18:48

2010-02-17 18:09

Blyn tas pirmas video tai baisokas.
Kažkaip man iš karto aliuzija į "Agorą". Nežinau, gal dėl to kad neseniai tą filmą mačiau, tačiau baisoka.

Joo krikščionybė nėra gerai, bet islamas tai dar blogiau. Tokio pat lygio religija kaip krikščionybė viduramžiais su savo laužų deginimais ir pan.
Mr.Sarkasmus
pradedantis
Posts: 302
Joined: 2009-09-22 13:35

2010-02-17 21:52

Alchi wrote: Joo krikščionybė nėra gerai, bet islamas tai dar blogiau. Tokio pat lygio religija kaip krikščionybė viduramžiais su savo laužų deginimais ir pan.
Kuom? Tiesiog abi religijos eina tuos pačius transformacijos etapus. Toks pat blogis abi.
Post Reply