Kaip pabaigti krizę per pusmetį

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2012-06-30 18:51

son wrote: jei infliacija yra valdoma ir nevirsyja tam tikru ribu dauguma atveju varotojimas nezalojamas o tik skatinamas. alkani zmones netampa nes kartu su infliacija pakyla ir ju gaunamos pajamos (kurias pastebeti kai kuriem sunkiau nei kylancias kainas). arba jei pajamos nekyla bent darbo rinka reguliuojasi ir zmones gali greiciau susirasti darba.
Kaip matome, tikrovė parodo ko verta tavo teorija.

Kainų didėjimas nėra ypatingai didelis, bet žmonių pajamų augimas jo nepaveja, o darbo neturinčių žmonių dalis vis didėja.


"even if inflation runs at the very modest rate of only 2% (and for most of the time since the bottom of the recession in 2009, it has been higher than that), more than half of all workers fail to keep up."
http://bonddad.blogspot.com/2012/04/thi ... es-me.html
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-06-30 18:56

Abejoklis wrote:
son wrote: jei infliacija yra valdoma ir nevirsyja tam tikru ribu dauguma atveju varotojimas nezalojamas o tik skatinamas. alkani zmones netampa nes kartu su infliacija pakyla ir ju gaunamos pajamos (kurias pastebeti kai kuriem sunkiau nei kylancias kainas). arba jei pajamos nekyla bent darbo rinka reguliuojasi ir zmones gali greiciau susirasti darba.
Kaip matome, tikrovė parodo ko verta tavo teorija.

Kainų didėjimas nėra ypatingai didelis, bet žmonių pajamų augimas jo nepaveja, o darbo neturinčių žmonių dalis vis didėja.
Aš dar pridursiu, kad nedarbo lygį stipriai kelia ir MTP faktorius, o ne tik infliacija.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-06-30 21:51

son wrote:demokratine daugiapartine valstybe bet esu tikras kad singapuro oro uostuose taip pat zmonems "graibo kiausus".
Buvau, graži tvarkinga šalis-miestas. Dėl kiaušų graibymo nepamenu, matyt neišsiskyrė iš kitų oro uostų. Įsiminė drakoniškos baudos už grafiti ir šiukšlinimą. Be to Singapūre vis dar taikomos fizinės bausmės - už kai kuriuos nusižengimus galima tiesiogine prasme gauti rykščių.
Įdomu būtų pamatyti skaičius tų masiškai emigruojančių amerikiečių, nes prieš kelis metus kai ten buvau, dominavo azijietiški veidai. Matyt jie plastines operacijas pasidaro nuvažiavę. Kad rykščių mažiau gautų, turbūt :)
Last edited by Vilius on 2012-06-30 21:56, edited 1 time in total.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-06-30 21:54

Augustas wrote:Nematau jokio skirtumo tarp prekių ir žaliavų.
Lietuvių kalboje "prekės" apibrėžimas kiek platokas, gal dėl to nesusikalbėjome. Aš turėjau omenyje "prekė" - tai ką perka vartotojas, kad patenkintų savo poreikius, o "žaliavos" - tai iš ko pagaminamos prekės.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-07-01 14:37

Vilius wrote:
Augustas wrote:Nematau jokio skirtumo tarp prekių ir žaliavų.
Lietuvių kalboje "prekės" apibrėžimas kiek platokas, gal dėl to nesusikalbėjome. Aš turėjau omenyje "prekė" - tai ką perka vartotojas, kad patenkintų savo poreikius, o "žaliavos" - tai iš ko pagaminamos prekės.
:oops: Nesusišnekėjimas. :D O vartotojas - tai turbūt tas galutinis vartotojas, kuris perka prekes namų ūkio ir savo asmeniniams poreikiams patenkinti? Nes šiaip prekes vartoja ir pramonės įmonės gamyboje.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-07-01 15:30

Augustas wrote:Nes šiaip prekes vartoja ir pramonės įmonės gamyboje.
Jei kalbame ekonomikos terminais, tai ne. Vartoja tik namų ūkiai.
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2012-11-11 07:16

Bėdų esmę paaiškina geriausias pasaulio filosofas

http://www.youtube.com/watch?v=WQ9x1RiV6HI
Post Reply