Veneros projektas

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-10-24 07:01

VytautasTVP wrote:Yra toks senas geras posakis: kaip sauksi, taip atsilieps... Pradekit normaliai diskutuoti, o ne ieskokit galimybes ant manes uzvaziuot!
Mes neieškom galimybės ant jūsų "užvažiuot" (tam tikslui mes turim Augustą su Martynu :D). Mes kritikuojame jūsų išsakytas idėjas apie Veneros projektą. Jei norite rimtai užsiimti savo projekto populiarinimu, turėsite išmokti į kritiką reaguoti konstruktyviai, net jei ji yra neteisinga, ar net kandi.
VytautasTVP wrote:Kad ir pats su ta masinos spalva - uzdavei klausima noredamas issidirbineti, bet gaves klausimus atgal labai patogiai pamirsai ta pokalbi. Kada vel paklausiau, vel issidirbineji.
Priminsiu jums, nuo ko prasidėjo ta diskusija apie mašinos dažymą. Savo pranešime jūs parašėte, jog "priestarauti nesiulant alternatyvos, yra tuscia diskusija". Aš jums pasiūliau perdažyti mašiną, nes norėjau iliustruoti, kad ne visada reikia prieštarauti "siūlant alternatyvas". Kartais galima prieštarauti tiesiog dėl to, kad siūloma idėja yra nepraktiška, ar tiesiog nepatraukli dėl daugybės kitų priežasčių. Ką mes ir pamatėme iš jūsų reakcijos - jūs gi nepuolėte prieštarauti "siūlydamas alternatyvą", pavyzdžiui, dažyti rožine spalva.
VytautasTVP wrote:Labai gaila kad pacio galva tik tokio lygio diskusijas sugeba palaikyti.
O man apmaudu, kad tamstos pirštai (abejoju, kad tame procese galva iš viso dalyvauja) nesugeba rašyti pagarbesniu tonu.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-10-24 11:15

VytautasTVP wrote:4. Apie kokia konkrecia apsauga eina kalba? Plesimai? Vagystes? Zmogzudystes? Perejus prie RBE, nusikalstamumas nukristu 95%. Beveik visi nusikaltimai padaromi del monetarines sistemos nelygumo tarp zmoniu, deficito. Likusius 5% zmoniu reiktu vadinti ligoniais o ne nusikalteliais.
Kiek man žinoma, plėšimai ir žudynės vykdavo ir tuomet, kai žmonės apskritai neturėjo jokių pinigų. Todėl viskuo kaltinti monetarinę sistemą nelabai teisinga. Tuo labiau, kad ir kai kurie gyvūnai vagia, nors jie net fiziologiškai nesugebėtų suvokti pinigų koncepcijos.

Grįžtant prie nusikaltimų, man įdomu, kas žmones saugotų nuo:

a) Chuliganiškai besielgiančio, apgirtusio jaunimo.
b) Prieš žmoną smurtaujančio vyro.
c) Karingo kaimyninio regiono diktatoriaus, kuris mano, kad jo religija turi dominuoti pasaulyje.

Jei manai, kad tokie atvejai bus neįmanomi, tai paaiškink kodėl.
VytautasTVP wrote:Pagrisk kodel TVP nera geresne alternatyva? Vien neigimas be paaiskinimo ar alternatyvos siulymo nieko nereiskia.
Aš tiesiog nemanau, kad TVP duos tokį rezultatą, koks įsivaizduojamas. Remiuosi istoriniais pavyzdžiais, kurie parodė, koks neefektyvus yra centrinis planavimas - nuolatinis deficitas, korupcija ir t.t. Ir jokios technologijos čia nieko neišspręs, nes ne jų trūkume yra centrinio planavimo problemos, o tame, kad dar negimė ir niekada negims tokie žmonės, kurie sugebėtų tokį planavimą atlikti gerai. Tai visiškai nerealu.
Reik suprasti, kad visa tai kaip mes suprantam ir kaip mes viska matom, yra primetama musu kulturos kurioje mes augame. Taip kaip ir tu pats nesi kaltas kad supranti ir matai visur konkurencija. Man, mano, as... Sitoje visuomeneje mes mokinami rupintis tik savimi, todel turime tiek nelaimingu zmoniu ir problemu.
Aš nematau visur vien konkurencijos. Aš net nemanau, kad konkurencija visuomet duoda pageidaujamus rezultatus. Aš paprasčiausiai nesutinku su užuominomis, kad bet kokios jos apraiškos yra blogis. Tai radikalu, dogmatiška ir visiškai netoliaregiška. Konkurencija turi savo privalumų, ir būtų kvaila jų neišnaudoti.
Bet aš nerandu. Gal gali tiesiog pakopijuoti?
Ne, nekopijuosiu. Tu net nebandei ieskoti. Netgi sitame poste neatsakei i klausima.
Ir į kokį tavo klausimą aš neatsakiau? Kuo užsiimu savo gyvenime? Na, tai su diskusija neturi nieko bendro, nematau reikalo dalintis tokia informacija. O jei tau svarbu mane kaip nors įsivaizduoti, tai tarkime, įsivaizduok, kas aš - Česlovas Juršėnas.
Man laimę suteikia šeima ir mano asmeniniai pomėgiai.
bla bla bla...
O tai ko tu tikėjaisi? Eilinių pseudofilosofinių pezalų apie tai, kas ta laimė yra iš tiesų? Aš tokiais niekais neužsiimu. Laimė kiekvienam yra individualus dalykas: vieni jaučiasi laimingi lipdami į kalnus, kiti - konkuruodami dėl karjeros. O visokios ideologijos, kurios žada visiems užkrauti vienodą laimės supratimą, yra iš esmės totalitaristinės ir smerktinos. Didelė dalis nesąmonių per visą istoriją buvo padarytos su tikslu padaryti žmoniją laiminga.
bla bla bla
Tu cia kazkur braidai... Bandei kazka protingo suregzti, bet gavosi kaip visada.
Savo klaida pripazinau, bet kad tu jau didelis, man kelia labai daug abejoniu. Nors gal tu ir didelis, i sonus ar i auksti...
Viena apie mane tikrai aišku - aš gudrus, nes priverčiu tave putotis ir atsiskleisti visame tavo "gražume".
VytautasTVP
naujokas
Posts: 28
Joined: 2012-10-15 12:45
Location: Kaunas
Contact:

2012-10-24 22:35

Yra toks senas geras posakis: kaip sauksi, taip atsilieps... Pradekit normaliai diskutuoti, o ne ieskokit galimybes ant manes uzvaziuot!
Mes neieškom galimybės ant jūsų "užvažiuot" (tam tikslui mes turim Augustą su Martynu :D). Mes kritikuojame jūsų išsakytas idėjas apie Veneros projektą. Jei norite rimtai užsiimti savo projekto populiarinimu, turėsite išmokti į kritiką reaguoti konstruktyviai, net jei ji yra neteisinga, ar net kandi.
Kaip galima kritikuoti nesusipazinus su projektu?! Juo labiau kad net nenorit pasidometi juo.
1. Jums tai visiskai nerupi.
2. Nesigaudote apie ka eina kalba, uztat linksma nesamones pastumti.
3. Suprantate kad TVP tikrai nebloga alternatyva, bet jusu ego neleidzia kazkam kitam pasiulyti ideja ir joje dalyvauti tik kaip pritariancioji puse.
4. "Skeptiku" forume pritarimai neimanomi.
5. Amzius daro savo...
6. Musu kultura, mus moke nuo mazu dienu, kad visas naujoves reik priimti kaip komunizma, utopija ar neimanoma dalyka.

Kad ir pats su ta masinos spalva - uzdavei klausima noredamas issidirbineti, bet gaves klausimus atgal labai patogiai pamirsai ta pokalbi. Kada vel paklausiau, vel issidirbineji.
Priminsiu jums, nuo ko prasidėjo ta diskusija apie mašinos dažymą. Savo pranešime jūs parašėte, jog "priestarauti nesiulant alternatyvos, yra tuscia diskusija". Aš jums pasiūliau perdažyti mašiną, nes norėjau iliustruoti, kad ne visada reikia prieštarauti "siūlant alternatyvas". Kartais galima prieštarauti tiesiog dėl to, kad siūloma idėja yra nepraktiška, ar tiesiog nepatraukli dėl daugybės kitų priežasčių. Ką mes ir pamatėme iš jūsų reakcijos - jūs gi nepuolėte prieštarauti "siūlydamas alternatyvą", pavyzdžiui, dažyti rožine spalva.
Mes ta masina dazysim tik tuo atveju, kada isaikinsi jos privalumus konkrecius. Jeigu siulai tik del to kad tau sita spalva patinka - nusidazyk savo. As nakti nevazineju, man nereik kad visi nakti mane matytu. Masina perdazyti, tai ne bulkute parduotuveje nusipirkti.
Tavo pasiulytu atveju buvo galima ir priestarauti: Man nepatinka sita spalva, dazom baltai. Balta spalva maziau karsti sugeria, masinoje vesiau. - Prasau, neigimas su alternatyva ir konkreciu paaiskinimu.
Labai gaila kad pacio galva tik tokio lygio diskusijas sugeba palaikyti.
O man apmaudu, kad tamstos pirštai (abejoju, kad tame procese galva iš viso dalyvauja) nesugeba rašyti pagarbesniu tonu.
Gerbemieji, tokio diskusijos lygio patys norejot. Turit. Pasikartosiu:
Idomu? Dedam bruksni pamirstam lengvus pasikapojimus ir snekam is esmes.
Neidomu? Rakinam ar tiesiog pamirstam sita tema. Nenoriu jusu varginti ir gaist laika veltui.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-10-24 23:17

VytautasTVP wrote:Neidomu? Rakinam ar tiesiog pamirstam sita tema. Nenoriu jusu varginti ir gaist laika veltui.
Neįdomu. Keli esminiai klausimai užduoti seniai, atsakymo į juos nėra ir diskusiją pradėjai pareiškimu, kad į juos net nesiruoši atsakinėti.
Jau nekalbu apie tai, kad akivaizdu, jog nepasižymi nei pakankamu išsilavinimu, nei intelektu, kad sugebėtum suprasti tau pateikiamus argumentus, kuriais aiškinama, kodėl šis projektas neįmanomas.
VytautasTVP
naujokas
Posts: 28
Joined: 2012-10-15 12:45
Location: Kaunas
Contact:

2012-10-25 00:59

VytautasTVP wrote:4. Apie kokia konkrecia apsauga eina kalba? Plesimai? Vagystes? Zmogzudystes? Perejus prie RBE, nusikalstamumas nukristu 95%. Beveik visi nusikaltimai padaromi del monetarines sistemos nelygumo tarp zmoniu, deficito. Likusius 5% zmoniu reiktu vadinti ligoniais o ne nusikalteliais.
Kiek man žinoma, plėšimai ir žudynės vykdavo ir tuomet, kai žmonės apskritai neturėjo jokių pinigų. Todėl viskuo kaltinti monetarinę sistemą nelabai teisinga. Tuo labiau, kad ir kai kurie gyvūnai vagia, nors jie net fiziologiškai nesugebėtų suvokti pinigų koncepcijos.

Grįžtant prie nusikaltimų, man įdomu, kas žmones saugotų nuo:

a) Chuliganiškai besielgiančio, apgirtusio jaunimo.
b) Prieš žmoną smurtaujančio vyro.
c) Karingo kaimyninio regiono diktatoriaus, kuris mano, kad jo religija turi dominuoti pasaulyje.

Jei manai, kad tokie atvejai bus neįmanomi, tai paaiškink kodėl.
Ar tikrai reik lyginti tuos laikus kai dar nebuvo pinigu, su laikais kai pinigine sistema paemusi viska i savo rankas? Skirtingi laikai, skirtingi zmones, skirtingos kulturos, skirtingas suvokimas.
Gyvunai vagia, nes tingi patys pasigauti ar susirasti maista. Gal dar del kazkokiu priezasciu. Musu siulomoje sistemoje vagysciu nebutu del pertekliaus.

a) Chuliganizmas ir girtokliavimas palaipsniui isnyks. TVP siulo pakeisti vertybes. Gerimai neisnyks, bet kad saikingas ju vartojimas bus, tai tikrai. Labai daug lemia kokioje aplinkoje zmogus yra uzauges, kokios vertybes jam skiepijamos. Aisku negaliu garantuoti kad nebus issisokimu - kas del panos, kas del dar kazko. Perejus prie RBE visi zmones pasikeis i geraja puse. Atmesk savo kategoriska nuomone apie sita sistema, ir pagalvok kiek gero sita sistema duotu zmogui. Zmogus zmogui butu artimesnis.
Padarykim prielaida kad po 5m tu esi vedes, turi vaika 3m gal net du (dvynukai :) ). Pagaliau tau tampa aisku kad tai apie ka as cia dabar sneku - mes diskutuojame, bus 100%. Tiesiog nera kito kelio (kas ir taip yra faktas). Padarius prielaida kad is situ musu diskusiju tau kazkas galvoje uzstrigs, pradesi tuo dometis nes tai tavo ir tavo vaiku ateitis. Tu vaikus mokinsi pagal nauja socialini modeli, naujos vertybes, naujas supratimas apie naujai formuojama pasauli. Visiskai normalu kad musu vaikai bus visiskai kitokie nei dabartiniai. Tokie klausimai kaip, pavogt, apgaut (blogaja prasme o ne pokstas), nuzudyt, prisigert, apsirukyti ar darkazka pridaryti, tiesiog nebeegzistuos. Tai normalu. Visuomene prisitaikys prie pokyciu. Nereik galvoti kad visi zmones kvaili. Visi nori gerai gyventi, netureti problemu, skolu, neidomiu ir monotonisku darbu.

b) Nebus tokiu dalyku, nes: zmones taps artimesni vienas kitam, nebus konfliktu del pragertos algos, neparnestu pinigu, isdulkintos kaimynes ir t.t. Tai yra kertines seimyniniu gincu problemos. Kaip taisykle, tokios problemos kyla zemesnio socialinio sluoksnio seimose. Mano biciulis dirba policijoje. Pasak jo, 99% vyksta del to ka as isvardinau ir tame socialiniame sluoksnyje.

C) Visu pirma tai nebus jokiu atskiru regionu ir t.t.. Pasaulis bus viena didele seima. Jokiu sienu - sedi ir vaziuoji kur nori. TVP nepripazista jokiu valdziu, religiju ar diktatoriu. Prie RBE bus pereita tik visoms salims tai sutarus. Tos salys (nemanau kad tokiu bus) kurios tarkim nesutiktu jungtis i RBE ir naudoti pazangias technologijas + gauti resursus ir pagalba reikalui esant, galetu savistoviai savo salies viduje ir toliau pinigus paisytis. Nors kaip minejau, neisivaizduoju tokio varianto. Tiesiog zmones is tos salies visi pabegs :)
Aisku darau prielaidas - modeliuoju variantus, bet manau kad nerealus variantas kad kazkuri salis ar net kelios, nepasirasytu pereiti. Juolab kad TVP Activism yra globalus, jame yra apie 500kk zmoniu. Aktyvizmas dideja geometrine progresija.

VytautasTVP wrote:Pagrisk kodel TVP nera geresne alternatyva? Vien neigimas be paaiskinimo ar alternatyvos siulymo nieko nereiskia.
Aš tiesiog nemanau, kad TVP duos tokį rezultatą, koks įsivaizduojamas. Remiuosi istoriniais pavyzdžiais, kurie parodė, koks neefektyvus yra centrinis planavimas - nuolatinis deficitas, korupcija ir t.t. Ir jokios technologijos čia nieko neišspręs, nes ne jų trūkume yra centrinio planavimo problemos, o tame, kad dar negimė ir niekada negims tokie žmonės, kurie sugebėtų tokį planavimą atlikti gerai. Tai visiškai nerealu.
Deja, bet ne zmones viska priziures. Zmones nepajegus apdoroti tokio kiekio informacijos apie zeme. Tam turim kompiuterius ir daviklius, tegul jie dirba. Kartoju, bus perteklius, nebus pinigu - nebus korupcijos.

Reik suprasti, kad visa tai kaip mes suprantam ir kaip mes viska matom, yra primetama musu kulturos kurioje mes augame. Taip kaip ir tu pats nesi kaltas kad supranti ir matai visur konkurencija. Man, mano, as... Sitoje visuomeneje mes mokinami rupintis tik savimi, todel turime tiek nelaimingu zmoniu ir problemu.
Aš nematau visur vien konkurencijos. Aš net nemanau, kad konkurencija visuomet duoda pageidaujamus rezultatus. Aš paprasčiausiai nesutinku su užuominomis, kad bet kokios jos apraiškos yra blogis. Tai radikalu, dogmatiška ir visiškai netoliaregiška. Konkurencija turi savo privalumų, ir būtų kvaila jų neišnaudoti.


Sveika konkurencija ok - moksliniai pasiekimai, muzikiniai gebejimai ir t.t., bet jeigu zmones pradeda konkuruoti del ego, pinigu, valdzios.

Viena apie mane tikrai aišku - aš gudrus, nes priverčiu tave putotis ir atsiskleisti visame tavo "gražume".
Na kad tu nuo kuklumo nemirsi tai faktas :)
VytautasTVP
naujokas
Posts: 28
Joined: 2012-10-15 12:45
Location: Kaunas
Contact:

2012-10-25 01:29

RB wrote:
VytautasTVP wrote:Neidomu? Rakinam ar tiesiog pamirstam sita tema. Nenoriu jusu varginti ir gaist laika veltui.
Neįdomu. Keli esminiai klausimai užduoti seniai, atsakymo į juos nėra ir diskusiją pradėjai pareiškimu, kad į juos net nesiruoši atsakinėti.
Jau nekalbu apie tai, kad akivaizdu, jog nepasižymi nei pakankamu išsilavinimu, nei intelektu, kad sugebėtum suprasti tau pateikiamus argumentus, kuriais aiškinama, kodėl šis projektas neįmanomas.

Kur ir ko neatsakes?
Sitas projektas neimanomas tik tavo galvoje, ir tai tik labai ribota laiko tarpa. Tavo supratimas kad tai neimanoma, tik pasako kad tu visiskai nesupranti kaip ta galima pasiekti.
Kas liecia mano issilavinima ir intelekta, tai man pakanka proto suprast, kad laikas keisti sistema.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-10-25 06:12

VytautasTVP wrote:a) Chuliganizmas ir girtokliavimas palaipsniui isnyks. TVP siulo pakeisti vertybes. Gerimai neisnyks, bet kad saikingas ju vartojimas bus, tai tikrai. Labai daug lemia kokioje aplinkoje zmogus yra uzauges, kokios vertybes jam skiepijamos. Aisku negaliu garantuoti kad nebus issisokimu - kas del panos, kas del dar kazko. Perejus prie RBE visi zmones pasikeis i geraja puse. Atmesk savo kategoriska nuomone apie sita sistema, ir pagalvok kiek gero sita sistema duotu zmogui. Zmogus zmogui butu artimesnis.
Kokiu būtent būdu TVP pakeis žmonių vertybes, kad jaunimas nebenorėtų prisigerti ar šiaip užsiimti chuliganizmu? Kad žmonės nuo RBE taps artimesni nieko nepaaiškina. Ar čia tiesiog yra išreikšta viltis, kad vertybės pačios kažkokiu būdu įsiskiepys - panašiai kaip laisvos rinkos apologetų viltys, kad laisva rinka vienu ar kitu būdu išspręs bet kokias problemas?
VytautasTVP wrote:b) Nebus tokiu dalyku, nes: zmones taps artimesni vienas kitam, nebus konfliktu del pragertos algos, neparnestu pinigu, isdulkintos kaimynes ir t.t. Tai yra kertines seimyniniu gincu problemos. Kaip taisykle, tokios problemos kyla zemesnio socialinio sluoksnio seimose. Mano biciulis dirba policijoje. Pasak jo, 99% vyksta del to ka as isvardinau ir tame socialiniame sluoksnyje.
Gal tavo draugas išvadas daro pagal tai, iš kokio socialinio sluoksnio sulaukia daugiausiai pranešimų? Juk kitų sluoksnių žmonės stengiasi tuos dalykus nuslėpti. Na, galiausiai, duomenys iš draugo - menkas argumentas. Visi mes turime draugų, visi draugai gali nukabinti skaičius nuo kur jiems patinka, o mes - juos šiek tiek padidinti pagal savo norus. Reikėtų žiūrėti į mokslinius tyrimus, o jų rezultatai tikrai ne tokie vienareikšmiški, pavyzdžiui: http://www.bukstipri.lt/uploads/Tyrimas ... is2008.pdf

Kadangi TVP labai propaguoja mokslinį problemų sprendimą, siūlau tai daryti ir čia, o ne draugų ar kaimynų paliudijimais remtis. Taigi klausimas iš esmės lieka - kaip bus sprendžiamos smurto šeimoje problemos?
VytautasTVP wrote:C) Visu pirma tai nebus jokiu atskiru regionu ir t.t.. Pasaulis bus viena didele seima. Jokiu sienu - sedi ir vaziuoji kur nori. TVP nepripazista jokiu valdziu, religiju ar diktatoriu. Prie RBE bus pereita tik visoms salims tai sutarus. Tos salys (nemanau kad tokiu bus) kurios tarkim nesutiktu jungtis i RBE ir naudoti pazangias technologijas + gauti resursus ir pagalba reikalui esant, galetu savistoviai savo salies viduje ir toliau pinigus paisytis. Nors kaip minejau, neisivaizduoju tokio varianto. Tiesiog zmones is tos salies visi pabegs :)
Ar tai, kad TVP nepripažįsta jokių valdžių ir diktatorių reiškia, kad bus kažkokie mechanizmai, trukdantys tokiems dalykams atsirasti? Ir ką reiškia religijų nepripažinimas? Kad TVP persekios bet kokias konkuruojančias ideologijas? Ar kad tiesiog bus joms abejinga, ir leis laisvai egzistuoti? Paaiškink prašau plačiau. Nes čia yra dvi alternatyvos - arba varžoma žodžių/minčių laisvė, neleidžiant atsirasti ar klestėti bet kokiai konkuruojančiai ideologijai, arba visa tai leidi, tačiau užtikrini apsaugą nuo tų, kurie kelia pavojų. Ar tu kokią nors kitą alternatyvą žinai? Kol kas tai aš matau tik tvirtinimus, kad nėra čia jokių problemų, nes žmonės tiesiog bus labai geri, nes bus aprūpinti materialiai. Bet tu visiškai pamiršti, kad žmonės dėl ideologijos, kartais destruktyvios, gali atsisakyti tos materialinės gerovės. Tu tiersiog negali garantuoti, kad jų jokiomis aplinkybėmis nepatrauks kokia nors charizmatiška asmenybė su savo idėjomis. To negali garantuoti jokios technologijos. Žmonės juk ne robotai, jie kartais elgiasi neracionaliai ir nenuspėjamai. Manau, TVP požiūris šioje vietoje visiškai atitrūkęs nuo realybės - viskuo apkaltinama monetarinė sistema. Naivu naivu naivu. Realybėje viskas kur kas labiau komplikuota.

Dėl žmonių pabėgimo, tai jie ir dabar gali bėgti iš blogų valstybių į geresnes. Bet, deja, ne viskas įmanoma. Kai kurie nebėga dėl tų pačių ideologinių priežasčių (vakarai - moraliai supuvę). Kai kurie - nes jų neišleidžia (pamėgink pereiti į Pietų Korėją iš Šiaurės). Kai kurie - nes jų neįleidžia. Jau seniai pasaulyje nebūtų likę visokių talibanų ir afganistanų, jei viskas būtų taip paprasta. Bet nėra.
VytautasTVP wrote:Deja, bet ne zmones viska priziures. Zmones nepajegus apdoroti tokio kiekio informacijos apie zeme. Tam turim kompiuterius ir daviklius, tegul jie dirba. Kartoju, bus perteklius, nebus pinigu - nebus korupcijos.
Kol kas aš girdžiu tik pažadus. Kas per kompiuteriai tai bus konkrečiai, kaip jie valdys paklausos patenkinimą?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-10-25 20:12

Deja, bet ne zmones viska priziures. Zmones nepajegus apdoroti tokio kiekio informacijos apie zeme. Tam turim kompiuterius ir daviklius, tegul jie dirba. Kartoju, bus perteklius, nebus pinigu - nebus korupcijos.
Čia tik pastebėsiu, kad korupciją lemia ne pinigų egzistavimas, pinigai tik ją palengvina. O korupciją lemia moralinės vertybės. :ax: O apskritai vertinant Veneros projektą, tai iš tikrųjų viskas šiame projekte atsiremia į žmonių moralę.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-10-26 15:41

VytautasTVP wrote:Deja, bet ne zmones viska priziures. Zmones nepajegus apdoroti tokio kiekio informacijos apie zeme. Tam turim kompiuterius ir daviklius, tegul jie dirba. Kartoju, bus perteklius, nebus pinigu - nebus korupcijos.
Ta prasme, įkiši man į užpakalį daviklį, kuris nustatys, ar man tikrai reikia „Ferrari“ ir kubietiško cigaro?
KestasN
naujokas
Posts: 2
Joined: 2013-07-17 21:07

2013-07-17 21:12

ar dar gyvas temos autorius?
as nesenioai perziurejes reklaminius filmus galiu toliau test tema su keltu kontraversiju
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-07-18 17:18

KestasN wrote:ar dar gyvas temos autorius?
as nesenioai perziurejes reklaminius filmus galiu toliau test tema su keltu kontraversiju
Deja, temos autorius yra dingęs. Tikriausiai todėl, kad jau nebenori tęsti diskusijos šia tema.
KestasN
naujokas
Posts: 2
Joined: 2013-07-17 21:07

2013-07-18 20:13

izvelgiau slapta kesla tuose filmuose...
veneros projektas renka norincius balsuot uz referendum, kad zemes istekliai priklausytu "visuomenei"
o ten jau prasideda idomybes :)
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2013-07-18 21:02

KestasN wrote:izvelgiau slapta kesla tuose filmuose...
veneros projektas renka norincius balsuot uz referendum, kad zemes istekliai priklausytu "visuomenei"
o ten jau prasideda idomybes :)
Tai nelabai kas slepia tai, Fresco pastoviai agituoja už resursais grįstą ekonomiką ir gamtos išteklių deklaravimą kaip visos žmonijos nuosavybę. Dabar gal tik pradeda į praktiką kažką daryti pradėti :)
Ernestas
naujokas
Posts: 4
Joined: 2013-07-29 18:24

2013-07-29 18:29

Sveiki. Gal yra norinčių prisidėti prie Venus projekto aktyvizmo? jei taip, pakvieskite mane į skype kontaktus, skype: pullas18finaly


The Venus project

Ištekliais grįsta ekonomika. Skirtas sutverti taikią globalią civilizaciją kurioje žmonija, technologijos ir gamta sugyventų darniai. Jis apibrėžia siekiamą alternatyvą, kad žmonių teisės būtų ne vien teisės aktai, bet gyvenimo būdas.

Albertas Einšteinas pasakė : niekada nenustokite užduoti klausimus.

aiškus pristatymas
https://www.youtube.com/watch?v=nCt1EBuC7v0

http://www.youtube.com/watch?v=G2CbSImF ... 18A2965498
O čia kaip visa tai padaryti mokslo įrodymais nuo 1:30:00.

o čia dar visokių įdomių video šia tema: https://www.youtube.com/channel/UCgccYq ... eos?view=0

Kyla klausimų arba norite prisidėti prie aktyvizmo? drąsiai kreipkitės ir klausimus užduokite: FB grupėje - The Venus Project Lietuva į jūsų klausimus atsakys dažnai ten apsilankantis Venus projekto koordinatorius Lietuvai Vytautas Krutulis, bei http://www.tvpactivism.lt forume lietuvių bendruomenė, klausimus galite užduoti ir man asmenine žinute ar rašydami čia. Arba rašykite į e-mail: Info@tvpactivism.lt

http://www.thevenusproject.com bei globali fb grupė: The Venus Project - Global

Ačiū. Galime turėti geriau nei turime.UNITE!!! Vienybės... (:
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2013-07-29 23:45

Ernestas wrote:Albertas Einšteinas pasakė : niekada nenustokite užduoti klausimus.
Klausimų šioje temoje uždavėme daug. Va atsakymų trūksta...
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-07-31 17:24

RB wrote:
Ernestas wrote:Albertas Einšteinas pasakė : niekada nenustokite užduoti klausimus.
Klausimų šioje temoje uždavėme daug. Va atsakymų trūksta...
Duokit Ernestui laiko, ir gal atsakymai bus. 8) O gal net bus geresni nei Vytauto TVP atsakymai. :)
Ernestas
naujokas
Posts: 4
Joined: 2013-07-29 18:24

2013-08-03 13:47

Sveiki tautiečiai, va atsakiau į keletąjūsų klausimų. Toje diskusijoje daug parašyta.. užduokit klausimus kas jus domina konkrečiai.
------------
1. Klausimas:

KestasN

izvelgiau slapta kesla tuose filmuose...
veneros projektas renka norincius balsuot uz referendum, kad zemes istekliai priklausytu "visuomenei"
o ten jau prasideda idomybes :)


1.Atsakymas:

Nelabai suprantu apie ką tu čia kalbi, bet pabandysiu pasakyti taip. Ištekliai priklausytų visuomenei, tai yra visiems pasaulio žmonėms.
Turime paskelbti Žemės išteklius visų pasaulio žmonių bendra nuosavybe. O tada juos panaudotume visam tam, ką mini Jacque Fresco, efektyviai ir nešvaistant bereikalingai.



2. Klausimas:

RB

Ta prasme, įkiši man į užpakalį daviklį, kuris nustatys, ar man tikrai reikia „Ferrari“ ir kubietiško cigaro?


2. Atsakymas:

Šioje iškreiptoje aplinkoje kurioje dabar gyvenam, tau greičiau kas nors ką įkiš, nei prie TVP. Nieks tau nieko nekiš. Šioje itin technologiškoje visuomenėje, sprendimai peremti tiesioginiu aplinkos, žmogaus, bei pramonės atsaku. Galite tai įsivaizduoti kaip per visą aplinką einančius elektrinius jungiklius iš miestų, fabrikų, sandėlių, paskirstymo centrų, susisiekimo tinklų. Visame pasaulyje renkančius duomenis, tikslesniems sprendimams. Sprendimai remiasi visuomenės poreikiais, o ne korpuraciniais ar privačiais interesasais.



3. Klausimas:

RB

Kokiu būdu paskirstysime ribotus išteklius (visi ištekliai yra riboti) neribotiems poreikiams (žmonių poreikiai yra neriboti) tenkinti? Kai kompiuterių trūks taške A ir taške B, kur pirma juos siųsime? Jei automobiliu naudotis norės ir Jonas, ir Petras (o Antanas apskritai norės turėti nuosavą „Ferrari“ kolekciją), kuriam iš jų suteiksime prioritetą?

3. Atsakymas:
Į šitą klausimą atsakė puikiai VytautasTVP.
Aš tik pridėsiu:
Ne visi ištekliai yra riboti... Energijos išgavimo ištekliai nėra riboti, saulės, vėjo, geoterminė, bangų, šilumos pokyčių ir t.t. visa tai yra atsinaujinantys ištekliai. Kas liecia ribotus isteklius, jiems yra kitos alternatyvos.
Tokio dalyko kaip ferrari nebebus, nes tokias mašinas gaminti nenaudinga ir nesaugu. Vienas iš transportų tipų bus , tolimųjų kelionių magnetinės levitacijos traukiniai, šiai dienai jie gali išviršyti 6500km/h greitį.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-08-03 16:41

2. Klausimas:

RB

Ta prasme, įkiši man į užpakalį daviklį, kuris nustatys, ar man tikrai reikia „Ferrari“ ir kubietiško cigaro?


2. Atsakymas:

Šioje iškreiptoje aplinkoje kurioje dabar gyvenam, tau greičiau kas nors ką įkiš, nei prie TVP. Nieks tau nieko nekiš. Šioje itin technologiškoje visuomenėje, sprendimai peremti tiesioginiu aplinkos, žmogaus, bei pramonės atsaku. Galite tai įsivaizduoti kaip per visą aplinką einančius elektrinius jungiklius iš miestų, fabrikų, sandėlių, paskirstymo centrų, susisiekimo tinklų. Visame pasaulyje renkančius duomenis, tikslesniems sprendimams. Sprendimai remiasi visuomenės poreikiais, o ne korpuraciniais ar privačiais interesasais.
Ir jei gerb.RB užsinorės, pvz., kubietiško cigaro, jam tereikės paspausti jungiklį, ir kubietiškas cigaras atkeliaus paštu pas jį į namus?
Post Reply