Rinkimai 2012 ir referendumas dėl AE statybos_Už ir Prieš

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
mindauggas
naujokas
Posts: 47
Joined: 2009-05-24 14:06

2012-09-30 09:38

Valdoma ir bus valdoma dar labiau, nes vos tik buvo duota daugiau laisvės bankams jie ėmėsi rizikingų kitiems, bet pelną patiems bankams didinančių finansinių instrumentų naudojimo. Rizika buvo kanalizuojama ir diversifikuojama paprastiems žmonėms, pelnas - suinteresuotiems asmenims ir institucijoms. Ir aš negaliu sutikti, jog tai yra mano interpretacija - aš mažai turiu savo "nuomonių" ir savo interpretacijų išvis, nes esu TIK TIKINTYSIS beveik viskame apie ką kalbu. TIKINTYSIS, nes tikiu tuo ką man sako autoritetai ir mažai ką galiu pats patikrinti, asmeniškai, kaip vienas ir savipakankamas individas tuo labiau (šiais laikais kad iš tikėjimo santykio pereitum į žinojimo reikia technologijos, kad ir elementaraus teleskopo). Tačiau esu neblogas tikintysis - galiu nurodyti šaltinius kuriais tikiu. Ką ir padariau praėjusiame poste. Ergo tai nėra mano interpretacija ir tuo labiau "tik".
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2012-09-30 10:19

RB wrote:4. Dar nežinau. Argumentuotam sprendimui priimti reikėtų atlikti ekonominio naudingumo analizę, tačiau tam reikia skirti daug laiko ir pastangų, ypač atsižvelgiant į tai, kad viešai paskelbti duomenys dažnai yra ne visai teisingi, švelniai tariant. Paprastas sprendimas būtų balsuoti „prieš“, būtent todėl, kad konservatorių pateiktos propagandinės „analizės“ kupinos nedidelių nutylėjimų, subtilių „klaidelių“ ir t. t.
Gal galėtum detaliau papasakoti apie konservatorių pateiktų propagandinių „analizių“ esmingesnius nutylėjimus, "klaideles"? Arba bent jau nurodyti tavo nuomone rimtesnius toms propagandinėms "analizėms" oponuojančius šaltinius (pasisakymus, straipsnius internete ir pan.)?
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2012-09-30 16:53

Svetimas wrote:Gal galėtum detaliau papasakoti apie konservatorių pateiktų propagandinių „analizių“ esmingesnius nutylėjimus, "klaideles"? Arba bent jau nurodyti tavo nuomone rimtesnius toms propagandinėms "analizėms" oponuojančius šaltinius (pasisakymus, straipsnius internete ir pan.)?
keletas pasisakymu
http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyva ... 500-245346
http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyva ... 500-244127
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2012-09-30 18:39

mindauggas wrote:Valdoma ir bus valdoma dar labiau, nes vos tik buvo duota daugiau laisvės bankams jie ėmėsi rizikingų kitiems, bet pelną patiems bankams didinančių finansinių instrumentų naudojimo. Rizika buvo kanalizuojama ir diversifikuojama paprastiems žmonėms, pelnas - suinteresuotiems asmenims ir institucijoms. .
Toks yra valdiškas dizainas, ir toks yra valdiško reguliavimo tikslas - sureguliuoti, suvaržyti bankininkystę, kad vartotojas neturėtų pasirinkimo, ir leisti uždirbti oligarchams. Kodėl sakai "buvo"? Juk tokia pati politika vykdoma toliau: bankams nurodyta vykdyti apskaitą ne rinkos kainomis, o išgalvotais skaičiais, iš oligarchų centrinis bankas superka nuostolingas investicijas už keliasdešimt milijardų kas mėnesį. Pabandyk vietoje monopolinių pinigų atsiskaityti auksu, iškart pamatysi kiek nereguliuojama bankininkystė ir pinigai - iškart gausi mokesčių inspekcijos sąskaitą ir turėsi susimokėti baudą.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2012-10-01 19:53

son wrote:
Svetimas wrote:Gal galėtum detaliau papasakoti apie konservatorių pateiktų propagandinių „analizių“ esmingesnius nutylėjimus, "klaideles"? Arba bent jau nurodyti tavo nuomone rimtesnius toms propagandinėms "analizėms" oponuojančius šaltinius (pasisakymus, straipsnius internete ir pan.)?
keletas pasisakymu
http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyva ... 500-245346
http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyva ... 500-244127
Dėkui. Bet ten nieko nėra AE klausimu. :)
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2012-10-01 20:16

Svetimas wrote: Dėkui. Bet ten nieko nėra AE klausimu. :)
sry galvojau cia siaip apie ts "klaideles" str. praset
kas del ae kazkada skaiciau str apie tyrimo uzsakyma uz keleta milijonu apie ae kuri atliko garsi firma londone bet raporto lygis buvo kaip lietuvos studento. deja jau nerasiu turbut
mindauggas
naujokas
Posts: 47
Joined: 2009-05-24 14:06

2012-10-07 08:54

Abejoklis wrote:
mindauggas wrote:Valdoma ir bus valdoma dar labiau, nes vos tik buvo duota daugiau laisvės bankams jie ėmėsi rizikingų kitiems, bet pelną patiems bankams didinančių finansinių instrumentų naudojimo. Rizika buvo kanalizuojama ir diversifikuojama paprastiems žmonėms, pelnas - suinteresuotiems asmenims ir institucijoms. .
Toks yra valdiškas dizainas, ir toks yra valdiško reguliavimo tikslas - sureguliuoti, suvaržyti bankininkystę, kad vartotojas neturėtų pasirinkimo, ir leisti uždirbti oligarchams. Kodėl sakai "buvo"? Juk tokia pati politika vykdoma toliau: bankams nurodyta vykdyti apskaitą ne rinkos kainomis, o išgalvotais skaičiais, iš oligarchų centrinis bankas superka nuostolingas investicijas už keliasdešimt milijardų kas mėnesį. Pabandyk vietoje monopolinių pinigų atsiskaityti auksu, iškart pamatysi kiek nereguliuojama bankininkystė ir pinigai - iškart gausi mokesčių inspekcijos sąskaitą ir turėsi susimokėti baudą.
Dabartinių suvaržymų pagrindžiamasis argumentas buvo ne vartotojo "laisvės" suvaržymas, bet bankų institucijų ir jų vykdomų finansinių operacijų kontrolė - aš taip supratau. Ir tai - jei teisingai suprantu savo šaltinius (kuriuos minėjau anksčiau) - yra ne valdiškas, o privatus dizainas - dalinai dereguliuotų bankų dizainas (Krugmanas sakytų "visiškai nereguliuojamų" - nežinau, dėl to laikausi rezervuotos pozicijos ir sakau "dalinai dereguliuotų"). Dereguliuota institucija dažniausiai tampa - ir išties rinkos dėsningumai diktuoja tokią transformaciją (bent jau kaip aš suprantu) - pelno ir išlikimo siekiančia organizacija. Visos "externalities" (išoriniai įmonės veiklos efektai, a.k.a visuomeniniai kaštai) yra ne-įmonės reikalas (gamtos tarša, valstybės ekonomikos padėtis įmonei perkėlus gamybą į pigią darbą jėgą siūlančias šalis). Ir prisipažinsiu, jog esu skeptiškas laisvos rinktos proponentų siūlomu sprendimu - privatizuoti sferas, kurios tiesiogiai tų eksternalumų paveikiamos (Free-Market Environmentalism).
mindauggas
naujokas
Posts: 47
Joined: 2009-05-24 14:06

2012-10-07 08:59

son wrote:
Plikas wrote:Betkoks tiekėjas yra "blogas" jei jis yra tik vienintelis galimas (turi monopolį tiekimui). Kaip parodė ponas Vilius, urano tiekėjų pasaulyje yra ne vienas.
kaip ir naftos tiekeju pasaulyje yra daug bet pigiau moketi rusijai negu bet kam kitam.
Atrodo, kad ne visai: http://infocentras.vae.lt/is-kur-bus-ti ... elektrine/ ... jei tikėti šiuo šaltiniu (kuris remiasi šiuo: http://www.vae.lt/files/Visagino_AE_pro ... planas.pdf) tai iš atominės elektrinės gaunama elektros energija yra mažiausiai paveiki kuro kainos kitimui (plg. su alternatyvomis - elektra gauta iš naftos produktų, dujų ar akmens anglies). Taigi argumentas dėl priklausomybės nuo Rusijos kuro atžvilgiu yra arba nepagrįstas visai arba mažai relevantiškas.

Taip pat žiūrėti: http://www.youtube.com/watch?v=t2LBgzd1 ... playnext=2
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2012-10-07 22:57

Mindaugai, pinigų spausdinimo monopolija buvo KONGRESO įteisinta jau prieš šimtą metų. Koks gi tai privatus dizainas kai bankinė monopolija ir privilegijos yra įteisintos VALDŽIOS? Ta valdiška bankinė monopolija padirbinėja trilijonus ir dalina oligarchams jau beveik 100 metų ir jos nieks nekontroliuoja. Bet jei paprastas žmogus atsiskaitys kuo kitu, o ne valdišku pinigu, iškart prisistatys baudėjai. Visas reguliavimas egzistuoja tam, kad tautos pinigai toliau plūstų valdiškai monopolijai ir oligarchams.

Per krizę tos kontrolės nepadaugėjo, monopolija plečiasi ir padirbinėja pinigus vis didesniais kiekiais.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-10-09 20:19

Abejoklis wrote:AE yra ne politinis klausimas. Jei elektrinės statytojams nepavyksta susitarti su paveiktais gyventojais, jie turėtų elektrinę statyti ten kur gyventojams tai priimtina arba gyventojų nėra.
Teisingai. Kitą kartą prieš sėsdamas į automobilį, susitark su visais paveiktais gyventojais (kadangi automobilio teršiama atmosfera Žemėje viena, tai su visais 7 milijardais). Nepavyks susitarti bent su vienu – važinėkis Mėnulyje arba Marse. Tiesą sakau?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-10-09 20:32

Svetimas wrote:Gal galėtum detaliau papasakoti apie konservatorių pateiktų propagandinių „analizių“ esmingesnius nutylėjimus, "klaideles"? Arba bent jau nurodyti tavo nuomone rimtesnius toms propagandinėms "analizėms" oponuojančius šaltinius (pasisakymus, straipsnius internete ir pan.)?
Visų pirma atsiprašau už uždelstą atsakymą, atostogavau.
Vyriausybės pateiktus skaičiavimus paskutinį kartą žiūrėjau senokai, turbūt maždaug prieš metus. Tada vienas iš labiausiai į akis kritusių faktų buvo tas, kad skaičiuojant atsiperkamumą buvo visiškai neatsižvelgiama į investuojamų nuosavų lėšų alternatyviuosius kaštus. Tikslaus šaltinio dabar nepamenu.
Hubertas
pradedantis
Posts: 203
Joined: 2008-12-27 15:19

2012-10-10 21:09

Nežinai už ką balsuoti? Pasižėk čia: http://manoseimas.lt/testas/
Pagal testo rezultatus man arčiausiai dūšios liberalai ir konservatoriai, o didžiausi kenkėjai LSDP. Tą jau žinojau ir prieš atliekant testą :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2012-10-10 21:51

Dar vienas testas: http://manobalsas.lt/testas/
Pagal abu, man artimiausias Liberalu Sajudis. Na, ar turite kokio purvo pries sia partija? :)
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2012-10-11 00:08

fizikanas wrote:Dar vienas testas: http://manobalsas.lt/testas/
Pagal abu, man artimiausias Liberalu Sajudis. Na, ar turite kokio purvo pries sia partija? :)
Įvedė nekilnojamojo turto mokesčius.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-10-12 00:41

Abejoklis wrote:
fizikanas wrote:Dar vienas testas: http://manobalsas.lt/testas/
Pagal abu, man artimiausias Liberalu Sajudis. Na, ar turite kokio purvo pries sia partija? :)
Įvedė nekilnojamojo turto mokesčius.
Tai kada pradėsime derybas dėl kompensacijos, kurią turi man sumokėti už tai, kad važinėji automobiliu ir terši mano kvėpuojamą orą?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2012-10-12 12:22

RB wrote:
Svetimas wrote:Gal galėtum detaliau papasakoti apie konservatorių pateiktų propagandinių „analizių“ esmingesnius nutylėjimus, "klaideles"? Arba bent jau nurodyti tavo nuomone rimtesnius toms propagandinėms "analizėms" oponuojančius šaltinius (pasisakymus, straipsnius internete ir pan.)?
Visų pirma atsiprašau už uždelstą atsakymą, atostogavau.
Vyriausybės pateiktus skaičiavimus paskutinį kartą žiūrėjau senokai, turbūt maždaug prieš metus. Tada vienas iš labiausiai į akis kritusių faktų buvo tas, kad skaičiuojant atsiperkamumą buvo visiškai neatsižvelgiama į investuojamų nuosavų lėšų alternatyviuosius kaštus. Tikslaus šaltinio dabar nepamenu.
Nėra dėl ko atsiprašinėti: forumas ir taip apsnūdęs. Norėjau tik pasitikslinti, ką tu vadini "investuojamomis nuosavomis lėšomis" AE statybos atveju?

P.S. neblogą diskusiją Buržujaus bloge pakurstei. :wink:
User avatar
NepatogiTiesa
naujokas
Posts: 28
Joined: 2010-04-30 19:07
Location: Kaunas

2012-10-12 13:07

Na ką, skeptikai, esu ateistas, balsuosiu už Liberalų sąjūdį, bet palaikau ir Tėvynės sąjungą. Kviečiu visus paskaityti šį mini blogą:

http://rinkimai2012.blogspot.com

Būtinai visi nueikime balsuoti. Neleiskim populistams dominuot.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-10-12 14:51

Svetimas wrote:Nėra dėl ko atsiprašinėti: forumas ir taip apsnūdęs. Norėjau tik pasitikslinti, ką tu vadini "investuojamomis nuosavomis lėšomis" AE statybos atveju?
VAE sukauptos lėšos.
Svetimas wrote:P.S. neblogą diskusiją Buržujaus bloge pakurstei. :wink:
Stengiamės. :)
Post Reply