Sveikas protas 2015

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-10-17 14:48

Augustas wrote:
Ir tuo būdu, mano nuomone, pagrindė moralės objektyvumą. :ax:
Sakyčiau kad arba nekonvenciškai vartojat terminus arba kažką netaip supratot. Beje juk ir pats fizikanas ten neigia moralės objektyvumą.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-10-17 15:08

VYTS wrote:
Augustas wrote:
Ir tuo būdu, mano nuomone, pagrindė moralės objektyvumą. :ax:
Sakyčiau kad arba nekonvenciškai vartojat terminus arba kažką netaip supratot. Beje juk ir pats fizikanas ten neigia moralės objektyvumą.
Žinoma, pats Fizikanas sako, kad moralė yra neobjektyvi, tačiau tas jo teiginys, mano kuklia nuomone, pagrindžia priešingą hipotezę, nei teigia pats minėtos frazės Autorius. Visai panašiai būtų, jei kas nors, neigiantis gravitacijos reiškinio objektyvumą, iššoktų pro langą, susilaužytų koją ir vis tiek teigtų, jog gravitacijos reiškinys objektyviai neegzistuoja. Manau, jog maždaug tas pats atsitiko ir su mūsų Fizikanu. Nors jis pats ir neigia moralės objektyvumą, tačiau jo pateiktas argumentas kaip tik pagrindžia tą moralės objektyvumą. :)

P.S. Gaila, bet mūsų Fizikano kandidatūrą į Sveiko proto 2015 apdovanojimą dėl Viliaus griežtumo man teks atsiimti. :( Gal kada nors kitą kartą, kai Vilius nebus toks griežtas, ją pateiksiu vėl. O kol kas sorry. Ir kviečiu kitus forumiečus teikti savo turimas kandidatūras į šį apdovanojimą.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-11-30 11:41

Skaitydamas paskutinius Užkalnio tekstus pagalvojau, kad jam labiau tiktų "Metų apsirijėlio" apdobanojimas.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2015-11-30 15:57

Dar balsuojat? Ar jau complete?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-11-30 17:10

Akela wrote:Dar balsuojat? Ar jau complete?
Complete bus tik kitais metais. Taigi galima ir balsuoti, ir turbūt netgi siūlyti kandidatus. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-11-30 20:29

Akela wrote:Dar balsuojat? Ar jau complete?
Pagal ilgametę tradiciją, balsadėžės bus atidarytos rytoj. Šiandien dar gali siūlyti kandidatus.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 20:55

Oj, kažkaip pamiršau paskelbti balsavimo pradžią :)

Tai va, šių metų Sveiko proto apdovanojimui buvo pasiūlyti šie kandidatai:

Andrius Užkalnis. Už adekvačią reakciją į teroro išpuolius Prancūzijoje.

Rolandas Maskoliūnas. Už mokslo populiarinimą.

Aidas Puklevičius. Už tai, kad (tariamai) yra labiausiai žinomas ateistas Lietuvoj, bei palaikino Huberto postą feisbuke.

Marija Aušrinė Pavilionienė. Už nuolatinę kovą dėl žmogaus teisių ir ypač pastarųjų dienų kovą dėl eutanazijos įteisinimo.

Sergejus Orlovas. Už pasiekimus moksle, skepticizme bei mokslo populiarinime.


Pradedam balsuoti!
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-12-06 21:00

Kaip yra nobelio ir ig nobelio premija, tai reiktų ir nesveiko proto rinkimų. Čia bent kandidatų būtų daugiau, o tai su tuo sveiku protu nelabai Lietuvoj, žiūriu.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-12-06 21:09

Tenka balsuoti už Orlovą, nes jis vienintelis iš kandidatų apskritai atitinka kriterijus (turi „pasiekimų mokslo, skepticizmo, ateizmo ar bent jau sveiko proto srityse“).
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-06 21:20

Pico wrote:Kaip yra nobelio ir ig nobelio premija, tai reiktų ir nesveiko proto rinkimų. Čia bent kandidatų būtų daugiau, o tai su tuo sveiku protu nelabai Lietuvoj, žiūriu.
Galvojau apie tai, bet nusprendžiau pasukti pozityvo keliu. Kvailiams šiais laikais ir taip per daug dėmesio skiriama.

Antra vertus, čia tik viena iš temų forume, kurią aš pasirinkau administruoti tokiu formatu. Niekas tau netrukdo sukurti kitą temą pavadinimu, tarkim, "Ligotas protas", ir žaisti ten savo žaidimą.

Visgi tas faktas, kad sunku rasti vertų kandidatų šiam apdovanojimui man irgi kelia nerimą. Bet mes jau apie tai lyg ir kalbėjome. Matyt, teks kitais metais apdovanojimą duoti fizikanui :)
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-12-06 22:07

Sejanus wrote:Tenka balsuoti už Orlovą
Tenka... Nuskambėjo lyg rinktumeisi mažiausią blogybę. Man tai jis visai šauniai padirbėjo šiais metais, bet balsą atiduosiu metų pabaioj, gal dar kas kokį kandidatą iš po žemių iškas.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-12-07 01:43

Pico wrote:
Sejanus wrote:Tenka balsuoti už Orlovą
Tenka... Nuskambėjo lyg rinktumeisi mažiausią blogybę. Man tai jis visai šauniai padirbėjo šiais metais, bet balsą atiduosiu metų pabaioj, gal dar kas kokį kandidatą iš po žemių iškas.
O ką būtent jis neblogai padirbėjo, gal ką praleidau? Nelabai seku įvykius
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-12-07 02:08

Nieko labai big neturėjau omenyje. Tik tiek, kad jis neapsiriboja blogo rašymu, o ir šiaip reiškėsi viešuosiuose visuomeniniuose reikaluose taip kaip išmano ir sugeba - pvz., prisideda prie kelių mokslo populianimo projektų. Nu vis šis tas be blogo straipsnių.
xgrayz
naujokas
Posts: 1
Joined: 2015-11-29 18:43

2015-12-07 23:56

Esu naujokas ir šį forumą atradau Orlovo dėka, kuomet jis užvažiavo ant skepticimzmo čia
https://www.facebook.com/sorlovas/posts ... 7306297648

Seku ji Facebooke nuo pernai. Kaip supratau, jis glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos skeptikų draugija, nes jie yra apmokėję keleto Orlovo postų reklamą. Plius Sergejus buvo rašęs apie šašlykus su "Lietuvos skeptikais" vasaros metu. Kažką minėjo apie picą, kuria ji pavaišino skeptikų draugija. Spėju, su kai kuriais skeptikais jis gerai sutaria.

Pasiskaitęs šią ilgą diskusiją supratau, kad yra skeptikų, su kuriais jis nesutaria ir kuriems jis yra tolokas nuo skeptiko. Gal dėl objektyvių priežasčių, gal dėl asmeniškumų (Orlovas yra prabanijęs feministus: Nidą Vasiliauskaitę, Emilį, Justiną ir dar daugiau), nors pagal jo postus jis prijaučia arba gal net kovoja už LGBT...

Kandidatas gana ugningas žmogus, kas yra minusas, nes banija ne vien tik energetinių vampyrų išpažinėjus, tačiau ir nemėgsta humanitarinių ir socialinių mokslų. Tarkim, jo paskutinis užvažiavimas ant lietuviško Sociologijos žurnalo čia
https://www.facebook.com/sorlovas/posts ... 8787364655

Jis vadina dažnai filosofiją pseudomokslu, nors jo kritikuojamas tekstas religingam ir tikinančiam žmogui atrodo gana logiškas, o ir pats darbas atliktas žinomos pozitivystinės filosofės. Tai iš tikinčiojo skeptiko pusės būtų minusas ir nežinau dar, ar galėčiau Sergejui atleisti šį išsišokimą prieš filosofiją.

Kitas minusas. Orlovas aklai kritikuoja A. Užkalnį ir nesivargina pateikt argumentus. Klimato kaita nevyksta, tai aišku visiems skeptikams. Visas reikalas yra milžiniškas hoax...

Pliusai? Rengia paskaitas ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Kaune surengė dvi geras paskaitas:
https://www.facebook.com/events/126227241071118/
https://www.facebook.com/events/931052493640553/
Sudalyvavau abejose ir labai patiko. Bendrauja su publika, juokauja, skaidrės geros, rodo animacijas. Nesibodėja po paskaitos atsakyti į visų klausimus. Svarbiausia, Kaune! Man, kauniečiui, tai yra svarbu, nors jo priešiškumas humanitarinių ir sociologinių mokslų atžvilgiu apsunkina man jo vertinimą. Nekalbu apie tai, kad jo profilį tenka skaityt iš kitos Facebook paskyros, kadangi buvau užblokuotas už Aтdriaus Užkalnio palaikymą.

Atsiribojęs nuo asmeninio nepasitenkinimo ir pykčio, duodu Orlovui 3,5 balus iš 5 galimų, o Andriui Užkalniui (dėl kurio ir nutariau balsuoti) 4,5 iš 5,0.

Balsuoju už protingą ir skeptišką bei konservatyvų Andrių Užkalnį. Kviečiu prisijungt ir kitus! Vėlniop tą Orlovą, nėra jis vertas.

p.s. Sorry, jei ką ne taip parašiau. Esu naujokas čia. Gal man ir balsuoti negalima?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-12-08 01:31

xgrayz wrote:Gal man ir balsuoti negalima?
Viena iš balsavimo taisyklių, kurios gali būti keičiamos Viliaus nuožiūra, sako, kad "Laimėtojas išrenkamas viešu balsavimu, kuriame turi teisę dalyvauti visi forumo nariai, užsiregistravę ne mažiau kaip 3 mėnesius iki balsavimo pradžios". Tamsta užsireginai 2015.11.29. Bet aš vis tik siūlyčiau užskaityti tavo balsą vien dėl išsamaus ir motyvus aiškinčio posto. Bet sprendžiu ne aš.

O dėl Orlovo, tai man net labai patiko jo ''skepticizmas skepticizmui'' ir skeptikams.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-08 01:53

Balsavimo taisyklė papildoma prierašu "[..], arba parašo 300+ žodžių kandidatų apžvalgą"; xgrayz balsas užskaitomas.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-08 01:58

Už Orlovą aš nebalsuosiu, tegul eina jis po paraliais su savo gyvačių uodegomis (žr. xgrayz linką).
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2015-12-08 09:28

Vilius wrote:Už Orlovą aš nebalsuosiu, tegul eina jis po paraliais su savo gyvačių uodegomis (žr. xgrayz linką).
Jis vienoje vietoje teigia, kad ''skepticizmo pagrindas yra ne tik svetimų minčių ir pažiūrų kvestionavimas bet ir savųjų''. O po to pateikia uroboro alegoriją, tuo kaltina forumą ir piktinasi. Nors tas savų minčių ir pažiūrų kvestionavimas ir būtų tas skepticizmas dėl skepticizmo ir turbūt labiausiai primintų save ryjančią gyvatę. Tai taip ir neaišku, čia gerai, ar blogai.

O ką jis ten tokio blogo parašė, nelabai suprantu Viliau tavo pasipiktinimo ir nusyvylimo?

Mano akimis, jis bendrai aptarė skepticizmo problemas (ar apžmeižė, pagal tave?) ir pabaigoje parašė, kad jam forumo skepticizmas kaip gyvenimo būdas ar sportas tiesiog nepatinka. Bet taigi čia jo teisė ir jo nuomonė, kurią jis gali turėti, ir kuri neturėtų nieko žeisti. Kas jau kas, bet tu ar dar kas kitas čia prabuvęs 10 metų geriau už visus orlovus žinome, koks puikus šitas forumas, kai rašomi dešimtys postų dėl smagumo kabinėjantis prie oponento žodžių: jeigu kažkur kažką per nepasižiūrėjimą ar skubėjimą ne taip parašei - neabejok, tai neliks nepastebėta ir kas nors, kai mažiausiai to tikėsies, puls tau perkasti gerklę šaukdamas ''netiesa! mejuoji! nusišneki!''... - Ir tai yra labai gerai, juk čia internetas, čia juk forumas, žaidimas, sportas, pramoga. Taip, skepticizmas - kaip pramoga, nieko rimto, nieko neįsipareigojančio, just for fun. Mums tai patinka, o štai Orlovui, tai nesurantama. Kur problemos? Negi vien tai nubraukia viską, ką jis per šiuos metus padarė vien dėl mokslo populiarinimo? Juo labiau, kad kaip Sejanus teisingai pastebėjo, jis yra vienintelis kandidatas, kuris apskritai atitinka sveiko proto reikalvimus.
Post Reply