Šauktinių kariuomenė

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.

Ar jūs palaikote šauktinių kariuomenę esamomis sąlygomis?

Taip
7
44%
Ne
9
56%
 
Total votes: 16
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-07-15 23:23

Sejanus wrote:Kokiam dar blogiausiam atvejui? Beveik tiek karių, kiek reikėjo šiems metams, surinko iš savanorių. Reiškia, šiais metais nebuvo reikalingi jokie šauktiniai. Jei įvyks blogiausias atvejis, be šauktinių būtų lygiai kaip dabar su šauktiniais, nei daugiau nei mažiau karių, nei daugiau nei mažiau apmokytų rezerve. Ir lygiai taip pat kaip dabar ko gero tektų paskubom sukurpti kažkokią sistemą (ar naudoti kažkokią seną egzistuojančią) daliniam ar masiškam mobilizavimui tų, kas jau moka naudotis ginklu. Todėl šauktiniai nebuvo reikalingi.
Tai kuo butent blogiau dabar yra, nei butu buve, jei nebutu ivede sauktiniu?
Sejanus wrote: Toliau tobulinti tikiuosi kad niekas netrukdo, ir tikiuosi tobulins, bet jei reikėtų lažintis, statyčiau kad liks kaip yra. Laikas parodys.
O kaip butu buve geriau nei yra dabar, jei nebutu dabar kviete sauktiniu? Butent kaip?
Sejanus wrote: Ne tik man. Tiesa sakant, tu buvai vienintelis, analogijų temoje argumentavęs kad jos ne tik reikalingos, bet vos ne būtinos. Ir vienintelis, nesupratęs ką norėjau ten pasakyti. Ir vienintelis, kaip butthurted vaikas nuo tada prieš kiekvieną analogiją užsimenantis kad man nepatiks. Taip pat, preziumuočiau, vienintelis laikantis tokį toną normaliu pokalbyje ar diskusijoje. Gal čia ir blogo šokėjo atvejis, tau geriau žinoti. Aš manyčiau kad tiesiog paprasčiausias vaikiškumas, dėmesio koncentravimo problemos ir perdėtos pastangos būti labai sąmojingu. Jei atsikratytum tų kvailysčių, manau, laisvai susišnekėtume. Nes mūsų nuomonės daug kur lyg ir sutampa, kol specialiai neišsiieškoma dėl ko ginčytis.
Jei tiek izvalgos, kiek i mano asmenybe, idetum, i pateiktus argumentus, esu tikras, pasakytum, kazka idomaus ir vertingo ;)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-07-15 23:35

Jei tiek izvalgos, kiek i mano asmenybe, idetum, i pateiktus argumentus, esu tikras, pasakytum, kazka idomaus ir vertingo
Jei ką kalbėjau iki šiol tau neatrodė nei įdomu, nei vertinga, ką gi, teks susitaikyti kad nesuprantam vienas kito ir nebegaišti laiko :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-07-15 23:44

Sejanus wrote:
Jei tiek izvalgos, kiek i mano asmenybe, idetum, i pateiktus argumentus, esu tikras, pasakytum, kazka idomaus ir vertingo
Jei ką kalbėjau iki šiol tau neatrodė nei įdomu, nei vertinga, ką gi, teks susitaikyti kad nesuprantam vienas kito ir nebegaišti laiko :)
Jei kam nors būtų įdomu tai skaityti... :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2015-07-16 00:23

fizikanas wrote:Tai kuo butent blogiau dabar yra, nei butu buve, jei nebutu ivede sauktiniu?
Išleista krūva pinigų šaukimui organizuoti ir tam reikalingai infrastruktūrai kurti, sukiršinta visuomenė, dalis gyventojų nusivylė ir pasipiktino valstybė ir valdžios sprendimais, šauktiniai buvo atitraukiami nuo darbo ir mokslo, dalis jų patyrė stresą.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-07-16 10:57

RB wrote:Išleista krūva pinigų šaukimui organizuoti ir tam reikalingai infrastruktūrai kurti, sukiršinta visuomenė, dalis gyventojų nusivylė ir pasipiktino valstybė ir valdžios sprendimais, šauktiniai buvo atitraukiami nuo darbo ir mokslo, dalis jų patyrė stresą.
Tai, kad sukurta infrastruktura ir igauta patirtis butent yra geri dalykai. Visi isvardinti blogi dalykai, neivedant sauktiniu siemet, butu tik nukelti i kitus metus. Dalis gyventoju nusivyle valstybe, dalis, pradejo ja labiau pasitiketi, uz tai, kad gresmes akiviazdoje imasi realiu veiksmu.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-07-16 11:47

RB wrote:Išleista krūva pinigų šaukimui organizuoti ir tam reikalingai infrastruktūrai kurti, sukiršinta visuomenė, dalis gyventojų nusivylė ir pasipiktino valstybė ir valdžios sprendimais, šauktiniai buvo atitraukiami nuo darbo ir mokslo, dalis jų patyrė stresą.
Super-best PR move ever. 10 out of 10 would šauktinių kariuomenė again.
fizikanas wrote:dalis, pradejo ja labiau pasitiketi, uz tai, kad gresmes akiviazdoje imasi realiu veiksmu
Pagaliau landsberginiai vėl galės naktimis fantazuoti apie rusų grėsmę ir idealizuoti armiją, kurti apie ją dainas ir kasti rūsius partizanams. Ah... good times...

Oficialiai pareiškiu, kad pralaimėjau diskusiją. Šauktinių armijos reikia. Einu pirkti 10 lietuvos vėliavų ir dar 10 vėliavų su gedimino stulpais, taip pat ketinu stoti į pirmą pasitaikiusį ultrą ir kaip nors įsiprašysiu į šaulių sąjungą. Dėkui už dėmesį.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2015-07-16 13:14

fizikanas wrote:Tai, kad sukurta infrastruktura ir igauta patirtis butent yra geri dalykai. Visi isvardinti blogi dalykai, neivedant sauktiniu siemet, butu tik nukelti i kitus metus. Dalis gyventoju nusivyle valstybe, dalis, pradejo ja labiau pasitiketi, uz tai, kad gresmes akiviazdoje imasi realiu veiksmu.

Dėl infrastruktūros – išleisti pinigus po metų yra geriau nei išleisti juos šiandien. Be to, jei ateityje bus keičiami šaukimo principai, gali būti, kad reikės keisti ir infrastruktūrą. Papildomos nereikalingos išlaidos.
Geriau apgalvotai organizavus šaukimą galbūt buvo galima bent iš dalies išvengti mano minėto gyventojų pasipiktinimo ir visuomenės supriešinimo.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-07-16 13:27

RB wrote:Geriau apgalvotai organizavus šaukimą galbūt buvo galima bent iš dalies išvengti mano minėto gyventojų pasipiktinimo ir visuomenės supriešinimo.
Turbut nebuvo tokio dalyko ever, apie kuri nebutu po fakto galima pasakyti, kad na cia gal buvo galima buve viska truputi geriau padaryt. Ir beje kur tas didysis visuomenes susipriesinimas? Kazkaip as bent jau nematau jo niekur.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2015-07-17 09:02

Visas šauktinių šaršalas (įskaitant tuos, kurie pasisako, kad šauktinių galbūt reikia, tik ne čia ir ne dabar) remiasi išgalvota ir jokiais duomenimis nepagrįsta prielaida, kad nemotyvuotas ir APmokytas šauktinis yra kažkuo palyginamas motyvuotam ir IŠmokytam profesionaliam kariui ar savanoriui. Duomenys, kurie verčia abejoti šia prielaida, buvo pateikti anksčiau šioje diskusijoje. O bandymai lyginti kario darbą su vairuotojo pažymėjimo įsigijimu (taip, buvo tokių bandymų) pasako, kiek verta diskutuoti šioje temoje.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-07-17 09:29

Šešėlis wrote:Visas šauktinių šaršalas (įskaitant tuos, kurie pasisako, kad šauktinių galbūt reikia, tik ne čia ir ne dabar) remiasi išgalvota ir jokiais duomenimis nepagrįsta prielaida, kad nemotyvuotas ir APmokytas šauktinis yra kažkuo palyginamas motyvuotam ir IŠmokytam profesionaliam kariui ar savanoriui. Duomenys, kurie verčia abejoti šia prielaida, buvo pateikti anksčiau šioje diskusijoje. O bandymai lyginti kario darbą su vairuotojo pažymėjimo įsigijimu (taip, buvo tokių bandymų) pasako, kiek verta diskutuoti šioje temoje.
Tai kurios valstybes armija bus stipresne, A, kuri turi tik profesionalus, ar B, kuri turi profesionalus (ta pati kieki) + sauktinius, sakykime dar 3gubai toki kieki? Atsakyk be isvedziojimu, taip, kaip manai, tada bus galima testi tema. Dabar esi galva i smeli ikises ir abejotina ar isvis skaitai kitu postus, isskyrus savo draugelio Demono, kuris cia jau tiek pasizymejo, kad turbut pozicijai butu buve geriau jei nebutu net pradejes :D
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-07-17 10:07

Šešėlis wrote:remiasi išgalvota ir jokiais duomenimis nepagrįsta prielaida, kad nemotyvuotas ir APmokytas šauktinis yra kažkuo palyginamas motyvuotam ir IŠmokytam profesionaliam kariui ar savanoriui.
O jis ir yra kažkuo palyginamas. Nemotyvuotas ir apmokytas šauktinis, kuris karo atveju kai prireikia ginti savo turtą ir artimuosius dažnai tampa motyvuotu, kažkiek moka kariauti, gali būti panaudotas kažkur kare, vadinasi, kažkiek palyginamas motyvuotam ir IŠmokytam profesionaliam kariui ar savanoriui.
Post Reply