Aukštasis išsilavinimas - ar jo reikia?

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2015-11-12 21:52

Vilius wrote:
Sejanus wrote:Tik sakau, kad ši vadinamoji „profesija“ yra labiau hobis ir neturėtų būti dėstoma valstybės lėšom ar skaitytis už universitetinį išsilavinimą.
Nu tu pavarai. Be kita ko, filosofai išrado ir patį skepticizmą. Jei kažkoks rimtas dėdė savo laiku nebūtų pasėdėjęs parėmęs galvą, tu net nežinotum tokio žodžio, nes jis paprasčiausiai neegzistuotų. Tas pats su ateizmu, logika, mokslo filosofija. O kur dar etika, politikos filosofija, ir t.t., ir pan... Ir tu siūlai palikti tokius rimtus kausimus mėgėjams? EPINĖ EREZIJA!!1! Kosminiai Klounai tavim žiauriai nusivylę.
Tipo* iki filosofijos atsiradimo pirkti kates maiše buvo norma? :) Man atrodo filosofai nebent sugalvojo skepticizmui pavadinimą. Ir formalų apibrėžimą. Ar tai davė naudos, nežinau. Kažkiek davė, egzistuoja forumas tokiu pavadinimu, jei ne tie dėdės, tektų vadinti kaip nors kitaip. Gal „Netikėk kvailystėm“, kas jau du žodžiai ir be abejo mažiau patogu už lakonišką skepticizmas. Bet pastebiu kad kur yra poreikis, trumpesnės patogesnės sąvokos atsiranda kažkaip savaime, be filosofų įsikišimo. Pavyzdžiui, sunkvežimis. O juk galėjo vadinti „didelis automobilis** sunkiems kroviniams vežti dideliais kiekiais“. Tai manau ir be filosofų būtų žmonės sugalvoję pavadinimą skepticizmui.

Etika šiek tiek įdomiau. Tie filosofai mėgsta daug apie ją svaičioti, bet iš jų svaičiojimų nei kiek nepaaiškėja kas etiška, kas ne ir kodėl. Todėl dažniausiai jų niekas ir nesiklauso, išskyrus vaikus mokyklose, kurie iš principo neina į tikybą. Gyviausias to įrodymas yra kad po n tūkstančių metų filosofavimo neturime jokios normalios etikos sistemos, ir prisilaikome kažkokio nenuoseklaus, išimčių pilno kratinio, kur „prisilaikome“ labiau reiškia „apsimetame prieš save ir kitus kad laikomės“ nes maloniau gyventi save laikant etišku. Ir kadangi taip sėkmingai gyvename, tai kartu įrodymas kad filosofinių etikos sistemų mums nė nereikia.

* Spėju tu išsidirbinėji bet va kadangi Augustas priėmė rimtai tai ir man teko atsakyti apyrimčiai
**bearklis vežimas
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-11-14 14:03

Sejanus wrote:
Augustas wrote: Na, nereikia atradinėti, pvz., kovos su korupcija būtinumo, nereikia atradinėti įstatymų leidžiamosios, vykdomosios bei teisminės valdžių atskyrimo principo, nereikia atradinėti žmogaus teisių ir dar daug kitų visuomenei naudingų dalykų. :P
Belieka įrodyti, kad čia filosofijos fakultetų nuopelnas. :roll:
Na, taip, tai yra filosofijos fakultetų nuopelnas. O kieno gi dar nuopelnas galėtų būti? :ax:
Žinoma, svarbu, bent jau tam, kad nereikėtų kartoti to, ką jau buvo atradęs Platonas ir kiti praeityje gyvenę filosofijos klasikai. O mokėti pinigus turėtų (bent jau) už ugdomąjį darbą mokyklose, kolegijose ir universitetuose bei šviečiamąjį darbą visuomenėje.
O kas čia kartotų ką buvo atradęs Platonas? Ką jis beje apskritai buvo atradęs? Kažkaip gaunasi uždaras ratas. Platonas įdomus tik patiems filosofams, tam kad nefilosofuotų kaip filosofavo Platonas. Filosofų ugdymas naudingas nes jie gali ugdyti kitus filosofus. Suk suk ratelį...
:thumbsup: Tik priminsiu, kad tie kiti filosofai, kuriuos turėtų ugdyti universitetą baigę filosofai, esam mes patys. :P
Sutikite, Sejanau, kad tai yra klaidinga nuostata, remiantis filosofės Nidos Vasiliauskaitės bei kitų filosofijos žinovų klaidomis (filosofinėmis ir politinėmis), spręsti apie filosofijos kaip disciplinos vertingumą ar nevertingumą.
Nesutiksiu. Medį pagal vaisius pažinsi :)
O programavimo naudingumą pažinsi iš programuotojų klaidų, medicinos naudingumą pažinsi iš medikų klaidų, ...? :ax: Su visa pagarba Sejanui, leisiu sau nesutikti su tokiu Sejanaus požiūriu, jeigu jo požiūris iš tiesų yra toks, kad iš atskirų sričių specialistų padarytų klaidų galime spręsti apie tos profesijos naudingumą ar vertingumą visuomenei.

P.S.
* Spėju tu išsidirbinėji bet va kadangi Augustas priėmė rimtai tai ir man teko atsakyti apyrimčiai
O aš maniau, kad Sejanus čia išsidirbinėja, abejodamas filosofijos fakultetų nauda visuomenei.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-01-14 17:20

"Ernst & Young, one of the UK's biggest graduate recruiters, has announced it will be removing the degree classification from its entry criteria, saying there is "no evidence" success at university correlates with achievement in later life."

Na va prasau.

http://www.huffingtonpost.co.uk/2016/01 ... 32590.html
Post Reply