Transhumanizmas/eugenika/socialinė inžinerija

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-14 07:41

Vilius wrote:Dabar pagalvojau, kad iš dalykų, apie kuriuos esu rašęs forume, mažiausiai porą darau iš tiesų (arba dariau rašymo metu). Tai nežinau, ar sutinku dėl tos dalies apie "beveik nieko" :)
Šviežias pavyzdys, kalbiesi su kažkokiu troliu (arba bepročiu) apie fizikos ir matematikos pagrindus, bet pats juk neužsiimi fizikos tyrimais, nemėginai patikrinti Einšteino realiatyvumo teorijos ir panašiai :)

Čia šiaip. Kažkodėl aptarinėjant socialinius klausimus visada iškyla tas „o ką pats darai“, kai kitais klausimais - beveik niekada.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-14 10:32

Sejanus wrote:Šviežias pavyzdys, kalbiesi su kažkokiu troliu (arba bepročiu) apie fizikos ir matematikos pagrindus, bet pats juk neužsiimi fizikos tyrimais, nemėginai patikrinti Einšteino realiatyvumo teorijos ir panašiai :)
Nelabai suprantu šito tavo offenco prasmės, bet pabandysiu atsakyti.

Kalbant konkrečiai apie Keistuolio nuotykius c²-lende, tai ta diskusija net nėra apie fiziką. Mes ten tiesiog desperatiškai bandom paaiškinti žmogui elementarias aritmetikos operacijas. O tą daryti, aš tikrai turiu pakankamai kompetencijos (kaip ir dauguma žmonių su tiksliuoju išsilavinimu ar adekvačia patirtimi).
Jei ten kalba tikrai būtų apie fiziką, aš arba užleisčiau sceną kam nors kitam, arba rašyčiau gerokai kuklesniu tonu.

Tačiau bendrai žiūrint, man visai patinka Forumo diletantizmo lygis. Diskusijos yra žymiai gyvesnės ir įdomesnės, kai visi tiesiog rašo, ką galvoja apie konkrečią temą, o ne bando kitus priblokšti su savo akademinėmis ar profesinėmis regalijomis. Nors pripažįstu, kad kartais iš to gaunasi kiek komiškų situacijų (pvz., mano nuotykis su Bostromu), bet ką padarysi.

Dėl trolinimo. Aš kažkada nusprendžiau internete bendrauti su žmonėmis taip, tarsi jie būtų nuoširdūs, kol nėra akivaizdu, kad jie tokie nėra. Mano motyvacija yra maždaug tokia:
1. Gero trolinimo beveik neįmanoma atskirti nuo nuoširdaus kvailumo. Bandydamas atskirti, aš tiesiog švaistyčiau savo laiką, kurį geriau skirčiau pačiai diskusijai (arba kitiems dalykams). Be to, nuolatinis įtarinėjimas veda prie paranojos, kas yra ne fun.
2. Įtarinėdamas nuoširdžius pašnekovus trolinimu, aš galiu juos visai be reikalo įžeisti/supainioti/nukreipti nuo temos/išprovokuoti fleimą/etc. O bendraudamas su troliu kaip su nuoširdžiu žmogumi, aš rizikuoju tik tuo, kad jis po kurio laiko pasakys "be be be, aš čia ne rimtai, o tu rimtai, cha cha". O ne, tik ne tai :). Laimei, suaugusiųjų pasaulyje aš į tai galiu atsakyti visa eile priemonių - nuo ignoravimo ar pasiuntimo kur toliau, iki administracinių priemonių ar (kraštutiniais atvejais) kreipimosi į teisėsaugą.

Panašiai yra ir su abejone dėl pašnekovo protinių gebėjimų. Jei pašnekovas tikrai yra kvailas, tu beveik niekuo nerizikuoji su juo kalbėdamas - gal tik tuo, kad sugaiši truputį laiko. Bet jei normalių protinių gebėjimų žmogų išvadinsi kvailiu, rizikuoju sukelti bereikalingą konfliktą. Therefore, aš stengiuosi to nedaryti (visgi nesakau, kad man tai gerai sekasi :)).
Sejanus wrote:Čia šiaip. Kažkodėl aptarinėjant socialinius klausimus visada iškyla tas „o ką pats darai“, kai kitais klausimais - beveik niekada.
Nepastebėjau tokios tendencijos. Beveik bet kurioje diskusijoje anksčiau ar vėliau kas nors išbando "o kas tu toks, kad čia kalbėtum" manevrą. Nemanau, kad socialinėse temose taip būna dažniau.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-05-14 12:15

Ai, atrodo supratau. Tu gi čia susiparinai dėl šitos vietos:
Vilius wrote:O mums iš tiesų nelabai rūpi, kas tau priimtina :) Bent jau tol, kol tu nieko nedarai, kad tuos savo sparnuotus pareiškimus įgyvendintum realybėje.
Ar ne?

Jei taip, tai mes gerokai nesusikalbėjome. Aš bandžiau pasakyti ne, kad tu turi daryti realybėje dalykus, apie kuriuos kalbi.

Mano mintis buvo maždaug tokia: tu atmetei martyno moralinį vertinimą (kai jis sakė, kad jam kažkas "normalu") remdamasis savo moraliniu vertinimu (tau kažkas atrodo "priimtina"). Aš bandžiau pasakyti, kad man lygiai taip pat gali nerūpėti tavo moralinis vertinimas, nebent tu kažką dėl to darytum realybėje, kas jau gali paliesti mane, ir tada jau man rūpėtų.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-14 15:28

Vilius wrote:Ai, atrodo supratau. Tu gi čia susiparinai dėl šitos vietos:
Vilius wrote:O mums iš tiesų nelabai rūpi, kas tau priimtina :) Bent jau tol, kol tu nieko nedarai, kad tuos savo sparnuotus pareiškimus įgyvendintum realybėje.
Ar ne?

Jei taip, tai mes gerokai nesusikalbėjome. Aš bandžiau pasakyti ne, kad tu turi daryti realybėje dalykus, apie kuriuos kalbi.

Mano mintis buvo maždaug tokia: tu atmetei martyno moralinį vertinimą (kai jis sakė, kad jam kažkas "normalu") remdamasis savo moraliniu vertinimu (tau kažkas atrodo "priimtina"). Aš bandžiau pasakyti, kad man lygiai taip pat gali nerūpėti tavo moralinis vertinimas, nebent tu kažką dėl to darytum realybėje, kas jau gali paliesti mane, ir tada jau man rūpėtų.
Štai ir išsiaiškinome :) Tik aš "normalu" supratau kiek kitaip. Galvojau martynas nori pasakyti, kad tai yra normalu (maždaug, užprogramuota genetiškai ar pan.), tai ir sakau, man nesvarbu normalu ar ne, svarbu priimtina ar ne. Kitaip tariant, kai kurie visai normalūs dalykai gali būti visai nepriimtini. Jei martynas sakydamas normalu turėjo omeny jam patinka, tada visai kitas reikalas. Mano atsakymas būtų buvęs kitoks.
Post Reply