Brexit

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-31 19:30

Keista, dar nebuvo šios temos. Bet dėka mano gerumo ir pastangų, dabar yra. Tad ką manote? Aš matau tik daug isterijos iš abiejų pusių. Kiek ta isterija pateisinama? Ar iš tiesų ateis ekonominis krachas UK išėjus / visuotinė diktatūra UK pasilikus? Kaip abu variantai atsilieps Lietuvai? Lietuviams imigrantams UK? Ar vertėtų mums sekti UK pavyzdžiu jiems pasitraukus? Ar net ir jiems nepasitraukus? Ar nebūtų galima tų problemų, dėl kurių UK rengia referendumą, išspręsti kažkaip mažiau drąstiškais būdais? Šiuos ir kitus klausimus galite aptarinėti čia.

Čia yra propagandinis filmukas už UK išėjimą https://www.brexitthemovie.com/, apie jį sužinojau tik todėl, kad vienas mano prenumeruojamų kanalų pareklamavo. Atitinkamo propagandinio filmuko už pasilikimą neturiu, bet jei kas žinote, sharinkite :)

Aš pats, deja, turiu per mažai žinių, kad turėčiau kažkokią nuomonę. Pasidarė net gaila, kad taip mažai domėjausi ES. UK mane kažkiek gasdina dėl įsigalinčio islamo, rasizmo ir seksizmo, žodžio laisvės slopinimo, ką turi įtakos primesti ir Lietuvai. Kita vertus, ES byrėjimas irgi nepasakyčiau, kad džiugina. Man patinka vienybė, kol ji demokratiška, ir kol atitinka mano interesus. Paprastus, paprasto žmogaus interesus: išraiškos laisvė, balsavimo laisvė, kelionių laisvė, normalus uždarbis, namas, vila Prancūzijos rivjeroje, Bugatti Chir... na ta prasme nieko unusual. Kuris referendumo variantas būtų palankesnis mano interesams, velnias žino.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-31 20:18

Mano interesams, tai butu naudinga, kad liktu, nes pastaciau 5 eurus, kad liks. O daugiau, kaip itakos, tai net neisivaizduoju :)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-31 20:53

fizikanas wrote:Mano interesams, tai butu naudinga, kad liktu, nes pastaciau 5 eurus, kad liks. O daugiau, kaip itakos, tai net neisivaizduoju :)
Tikiuosi supranti, ką darai, nes tavo statymas galimai neša lietuviams bankrotus, savižudybes ir kitą blogį, aprašytą gretimoje temoje. Bet jei statei lietuviškoje bendrovėje, tai iš tų 5 eurų kokie 20 centų nueis kompensuoti tavo pridarytai žalai ir viskas bus gerai, tokiu atveju gali miegoti ramia sąžine. That said, kiek googlinau, labai prastą santykį IMHO duoda už pasilikimą. Sprendžiant iš visų isterijų, manyčiau šansas išeiti iš ES yra gerokai didesnis, nei ~20%. Bet šiuo atveju esu tikras, kad bookmekeriai reikalą išmano žymiai geriau už mane, tai teks susilaikyti nuo lažybų :(
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-05-31 21:22

Sejanus wrote:Sprendžiant iš visų isterijų, manyčiau šansas išeiti iš ES yra gerokai didesnis, nei ~20%.
Ar isterijos yra tai, is ko reiketu spresti? :)
Sejanus wrote:Bet jei statei lietuviškoje bendrovėje, tai iš tų 5 eurų kokie 20 centų nueis kompensuoti tavo pridarytai žalai ir viskas bus gerai, tokiu atveju gali miegoti ramia sąžine.
Tai aisku, kad pas Guoga. Viskas ok.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-05-31 21:28

Ar isterijos yra tai, is ko reiketu spresti?
Nežinau. Gal. Kartais isterijos atspindi balsavimo tendencijas. Kartais ne. Kaip sakiau, savo sprendimu iš isterijų tiek nepasitikiu, kad paremčiau jį pinigais :)
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2016-06-01 13:27

Pasidarė net gaila, kad taip mažai domėjausi ES.
Esi normalus europietis, uzsiemes prasmingais dalykais. Turbut nepazistu zmogaus, kuris pilietiskai dometusi tais dalykais.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-06-01 22:12

Kaip europietis (ahem), aš tikrai norėčiau, kad Britanija liktų sąjungoje, ir mes visi draugiškai gyventume Happily Ever After.

Bet žiūrint į dabartinę situaciją Europoje, aš tikrai suprantu, kodėl britai nebenori čia likti - streikai, pabėgėliai, prasiskolinusios pietinės šalys, visuotinis dešinėjimas, net nekalbant apie eurobiurokratiją (kurios bene vienintelė veikla pastaruoju metu yra dalinti baudas Google).
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-06-01 22:46

visuotinis dešinėjimas
Šitas tai ir britų laukia. Kuomet tolerastija pradeda eiti žmonėms per gerklę, ir kraštutiniai dešinieji net nekalbu kad siūlo kažkokį sprendimą, jie apskritai beveik vieninteliai nebijo viešai įvardinti problemos, tai jie ir renkasi politinius taškus. O UK to gėrio netrūksta. Deja. Nebent išėjus iš ES kažkaip stebuklingai to nebeliks. Bet nemanau, išėjus iš ES nei musulmonų pas juos sumažės, nei lįsti jiems į užpakalį anglai nustos, nei rasizmas prieš baltaodžius ir seksizmas prieš vyrus kažkur dings.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-06-07 16:20

Vilius wrote:Kaip europietis (ahem), aš tikrai norėčiau, kad Britanija liktų sąjungoje, ir mes visi draugiškai gyventume Happily Ever After.
Kiek teko domėtis, apie pasitraukimą iš Europos Sąjungos pas juos ten niekas ir nekalba. Yra tik bendro pobūdžio propaganda apie tai, kaip būtų gerai „pasitraukti iš ES“, nelabai suvokiant, kokios yra alternatyvos. O jos praktiškai visos reiškia atviras sienas ir ES diktato laikymąsi. Pasitraukusi iš ES Anglija greičiausiai prisijungs prie EEE, kas reiškia visišką įtakos praradimą priimant ES sprendimus ir aklą ES teisės aktų taikymą.

Aš būčiau labiau už Anglijos pasitraukimą iš ES dėl įvairių priežasčių. Visų pirma, tai, kad ši šalis jau yra išsiderėjusi neproporcingai daug išlygų, kas rodo didelį priešinimąsi integracijai – tai skatina ir kitas šalis eiti tuo pačiu keliu, vadinasi, sumažėja mano teisių, padidėja vietinių klerkų savivalė. Visų antra, jos politinis elitas, turbūt liaudis irgi, kategoriškai pasisako prieš Europos federalizmą. Tai vėlgi reiškia tik viena: daugiau valdžios vietiniams klerkams ir mažiau teisių Europos gyventojams. Visų trečia, anglų klerkų pasitraukimas galimai suduotų smūgį anglų kalbos hegemonijai ES institucijose, o daugiakultūrės Europos perspektyva negali nedžiuginti.
Bet žiūrint į dabartinę situaciją Europoje, aš tikrai suprantu, kodėl britai nebenori čia likti - streikai, pabėgėliai, prasiskolinusios pietinės šalys, visuotinis dešinėjimas
Niekada niekur nebuvo ir nebus kitaip.
net nekalbant apie eurobiurokratiją (kurios bene vienintelė veikla pastaruoju metu yra dalinti baudas Google).
Nelabai domėjausi, bet gal tu žinai, kuo užsiima anglokratija?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2016-06-07 23:14

Šešėlis wrote:Visų pirma, tai, kad ši šalis jau yra išsiderėjusi neproporcingai daug išlygų, kas rodo didelį priešinimąsi integracijai – tai skatina ir kitas šalis eiti tuo pačiu keliu, vadinasi, sumažėja mano teisių, padidėja vietinių klerkų savivalė
Tai dėl ko tau ten kažkokių teisių sumažėja?

O pačiam įspūdis susidaręs, kad daug kas nesuvokia UK kaip Europos dalies, ypač apolitiška liaudis (bet ką ji išvis suvokia? :) ). Kaip viena pašnekovė sakė: prie ko čia ta Europa, mes juk sala šalia Europos.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2016-06-07 23:22

P.S. Dar nėra direktyvos, bet jau pravartu žinoti, kad žodis "eurobiuriokratas" yra labai offensive ir žeidžiantis eurobiurokratų jausmus. http://www.politico.eu/article/brussels ... s-schinas/
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-06-07 23:59

Pico wrote:Tai dėl ko tau ten kažkokių teisių sumažėja?
Nenoras įsivesti euro keliasdešimt kartų padidina finansinių operacijų išlaidas ir atneša tiek pat naudos kiek bandymas Marcinkonyse įvesti atsiskaitymus „Monopolio“ pinigais. Nenoras prisijungti prie Šengeno zonos sistemiškai gaišina kelionių laiką ir atneša tiek pat saugumo kiek mano laiptinės išlaužta kodinė spyna.
P.S. Dar nėra direktyvos, bet jau pravartu žinoti, kad žodis "eurobiuriokratas" yra labai offensive ir žeidžiantis eurobiurokratų jausmus.
Nenoriu būti įžūlus, bet anglokratai / lituanokratai būtų įžeidžiantys ar pagarbūs žodžiai?
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2016-06-08 00:16

Šešėlis wrote:Nenoras įsivesti euro keliasdešimt kartų padidina finansinių operacijų išlaidas i
Čia apie ką šneki? Apie kokias finansines operacijas? Su kokiu LLoydu transferinti į kokį SEBą tikrai kad nėra brangu.
Šešėlis wrote:Nenoras prisijungti prie Šengeno zonos sistemiškai gaišina kelionių laiką
Neprklauso Šengenui, bet laiką daugiausiai gaišina kokie trys vienu metu nusileidę lėktuvai ir susidariusios eilės.
Šešėlis wrote:Nenoriu būti įžūlus, bet anglokratai / lituanokratai būtų įžeidžiantys ar pagarbūs žodžiai?
Tai nei LT, nei UK biurokratai dar nesipiktino vadinami biurokratais.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-06-08 12:16

Pico wrote:Čia apie ką šneki? Apie kokias finansines operacijas? Su kokiu LLoydu transferinti į kokį SEBą tikrai kad nėra brangu.
Na, ir kiek tai kainuoja ir kiek užtrunka, įskaitant konversijos mokesčius ir komisinius? T. y. koks susidaro skirtumas tarp dviejų situacijų – kai pervedi pinigus iš Lloyds į kurį nors kitą Anglijos banką ir kai pervedi į SEBą?
Šešėlis wrote:Neprklauso Šengenui, bet laiką daugiausiai gaišina kokie trys vienu metu nusileidę lėktuvai ir susidariusios eilės.
Tai jei daugiausia laiko išvis pati kelionė užima (didesnė problema), ar susidariusios eilės (mažesnė problema) tampa nebeproblema?
Šešėlis wrote:Tai nei LT, nei UK biurokratai dar nesipiktino vadinami biurokratais.
Manau, kad jų tiesiog niekas nepasiteiravo. Bet pripažinsiu – specialiai šiuo nereikšmingu klausimu nesidomėjau.
User avatar
Pico
pradedantis
Posts: 311
Joined: 2015-05-24 15:07

2016-06-11 17:33

Šešėlis wrote:Na, ir kiek tai kainuoja ir kiek užtrunka, įskaitant konversijos mokesčius ir komisinius? T. y. koks susidaro skirtumas tarp dviejų situacijų – kai pervedi pinigus iš Lloyds į kurį nors kitą Anglijos banką ir kai pervedi į SEBą?
Tik vieną kartą teko siųstis, dar kai litai buvo. LLoydas išvis nieko nepaėmė, mat kažkokia akcija atrakcija buvo (dabar lygtais perlaida apie 10 svarų iki kažkokios sumos kainuoja), ir SEBas kažkokį savo procentą atlupo. Tai jeigu šnekame, apie paprastus vartotojiškus pervedimus, tai man neatrodo, kad čia labai panikuoti reikų. Tiesiog susimoki už paslaugą ir viskas, o jeigu atrodo per brangu, gali ta paslauga ir nesinaudoti.
Šešėlis wrote:Tai jei daugiausia laiko išvis pati kelionė užima (didesnė problema), ar susidariusios eilės (mažesnė problema) tampa nebeproblema?
Tu čia rimtai stovėjimą eilėje laikai žmogaus teisių pažeidimu? Nu, originalu būtų, kur žiūri gėjų lyga su Simonku? :D
Šešėlis wrote:Manau, kad jų tiesiog niekas nepasiteiravo. Bet pripažinsiu – specialiai šiuo nereikšmingu klausimu nesidomėjau.
Esmė ta, kad LT ir UK valdžiažmogiai ir biurokratai daro tą ka jie ir turėtų daryti normaliomis salygomis: ima kyšius, daro atkatą, rengia metines ataskaitas ir imituoja darbą. Bet tik ES biurokratai tiek išįžūlėjo, kad jau nieko nebebijodami ir nebesidrovėdami akis drasko.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2016-06-12 10:54

Pico wrote:Tik vieną kartą teko siųstis, dar kai litai buvo.
Supratau: „tai ne problema, jei aš tuo nesinaudoju“.
(dabar lygtais perlaida apie 10 svarų iki kažkokios sumos kainuoja)
Matyt brangiau nei pervedimai į Anglijos bankus? SEBe pervedimai eurais į visą Europą kainuoja 0,41 €.
Tai jeigu šnekame, apie paprastus vartotojiškus pervedimus, tai man neatrodo, kad čia labai panikuoti reikų.
Jei turi pinigų ir nesi paprastas vartotojas, kuriam nusispjaut į 24,4 kartų brangesnius tarptautinius pervedimus, panikuoti tikrai nereikia.

24,4 kartų brangesni tarptautiniai pervedimai yra problema būtent paprastiems vartotojams. Lygiai kaip ir problema yra be jokio paaiškinimo 50 kartų brangesni tarptautiniai pokalbiai, kurie, jei ne ES, jie būtų labai sėkmingai išsilaikę (Šveicarijos pavyzdys).
Tiesiog susimoki už paslaugą ir viskas, o jeigu atrodo per brangu, gali ta paslauga ir nesinaudoti.
Būtent tai ir reikėjo įrodyti – nesant euro, paslaugos kai kam tampa per brangios. Man nereikia aiškinti, aš ir taip žinau, kaip spręsti šitą problemą. Vadinasi, prieinamų paslaugų spektras ir komforto lygis sumažėja arba visa tai padidėja didesnių išlaidų sąskaita – tokiu atveju šiek tiek sumažėja mano perkamoji galia tiesiog todėl, kad padarytas toks biurokratinis sprendimas.
Tu čia rimtai stovėjimą eilėje laikai žmogaus teisių pažeidimu? Nu, originalu būtų, kur žiūri gėjų lyga su Simonku? :D
Dar papasakok, kad kelionės laikas yra žmogaus teisių pažeidimas. Kur žiūri Panka??
Esmė ta, kad LT ir UK valdžiažmogiai ir biurokratai daro tą ka jie ir turėtų daryti normaliomis salygomis: ima kyšius, daro atkatą, rengia metines ataskaitas ir imituoja darbą.
Gerbiu kiekvieną internetinį neonacį, bent jau pripažįstantį, kad savi irgi šika.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2016-06-16 23:22

Sejanus wrote:Keista, dar nebuvo šios temos. Bet dėka mano gerumo ir pastangų, dabar yra. Tad ką manote? Aš matau tik daug isterijos iš abiejų pusių. Kiek ta isterija pateisinama? Ar iš tiesų ateis ekonominis krachas UK išėjus / visuotinė diktatūra UK pasilikus? Kaip abu variantai atsilieps Lietuvai? Lietuviams imigrantams UK? Ar vertėtų mums sekti UK pavyzdžiu jiems pasitraukus? Ar net ir jiems nepasitraukus? Ar nebūtų galima tų problemų, dėl kurių UK rengia referendumą, išspręsti kažkaip mažiau drąstiškais būdais? Šiuos ir kitus klausimus galite aptarinėti čia.
<...>
liko savaite iki rezultatu o apklausos linksta i brexit pasisakanciu puse.
referendumo nerengti jau buvo nebegalima del aiskaus ukip (kuriu vienintelis arkliuskas es klausimas) lyderiavimo per paskutinius rinkimus (general). "lyderiavimas" cia turi tam tikra potekste kai kalbam apie partija kuri per keleta metu tarp rinkimu i parlamenta sugebejo susikrauti rysku politini kapitala (nesnekant apie pergales rinkimuose i es). butent konservatoriai atsieme nemazai balsu kuriuos butu prarade tik pazadedami referenduma. kitaip tariant tas sou "brexit" nieko kita kaip politine partiju kova zaidziant zmoniu neismanymu ir sentimentais.

Leave puse labai iskreipia skaicius nuolat nurodydami "gross" o ne "net" ir taip zaidzia mazai besidominciais ir mazai ismananciais zmoniu jausmais. Isejimo atveju trumpalaikeje perspektyvoje (desimt o gal net dvidesimt metu [cia tipo tokia trumpalaike perspektyva pagla 2008 krizes tvaruma]) JK tikrai nukentes ekonomiskai nes daug dideliu kompaniju persikraustys i zemynine dali tiesiog kad isvengti suirutes nesnekant apie tai ka atnes kritusi svaro verte kuomet valstybe turi trade deficita. tad galima tiketis bedarbystes augimo bei pajamu mazejimo. zinoma visa tai per ateinancius keleta metu o ne per viena diena nes nereikia uzmirsti kad referendumas teturi patariamaji balsa o isejima tures spresti abeji rumai (nors nepaklusimas liaudziai butu garantija tokiom pseudopartijom kaip ukip ateiti i valdzia su dauguma). o ir isstojimas truks nemaziau dvejus metus.
jautriausias klausimas uk yra imigracija ir ji bus pagrindine priezatis likti ar isstoti. dauguma britu ne velnio nesuprantra emigracijos skaiciu (kur atvykstanciu is treciu saliu asmenu [kurius gali kontroliuoti jk valdzia] is ne es yra didesnis skaicius nei es nariu) ir del visko kaltina es ir esa kiauras sienas. neprisideda ir esama pabegeliu krize es kuri neliecia britu bet puikiai ja manipuliuoja leave kampanija ir didieji bulvariniai skaitalai kaip the sun (bet butent jie formuoja daugumos glusiu nuomones nes yra perkamiausi skaitalai). jk ir imigracija yra sudetinga ir jautri britam atskira tema tiek su pliusais tiek su minusais is visu pusiu. bet dauguma balsuojanciu nesuranta kad isstojimas cia nepakeis absoliuciai nieko o gali net pabloginti reikalus nes norint deretis del nauju prekybiniu sutarciu gali tekti panaikinti ir sengena kuris ir saugo nuo rimtu imigracijos bedu kamuojanciu zemynine es.

kas del lietuviu tai tie kas cia jau 5 metai tie jau rezidentai. kas pragyveno 3 metus tai taps rezidentais per ta laika kol vyks isstojimas. o ir nauju zmoniu niekas neskubes vyti nes tai labai daug administraciniu bedu (zmones priesieme paskolu isigije turto taip pat sumoketu mokesciu grazinimo klausimai ir jau mineti nauji susitarimai su es kurie jau bus es valdininku koziriu o britam teks sokti pagal ju dudele). kitas klausimas ar kritus svaro vertei ir augant bedarbystei daug lietuviu vis dar nores cia likti/vaziuoti? greiciau prasides ispanijos scenarijus kuomet po krizes dauguma lietuvaiciu reemigravo i kitas valstybes.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2016-06-16 23:33

Šešėlis wrote: Nenoras įsivesti euro keliasdešimt kartų padidina finansinių operacijų išlaidas ir atneša tiek pat naudos kiek bandymas Marcinkonyse įvesti atsiskaitymus „Monopolio“ pinigais.
finansiniu operaciju islaidos su partneriu kuris sudaro 40% prekybos santykiu yra juokas palyginius su pasauline finansu galia gaunama tik del svaro egzistavimo. nesneku apie mesla iki ausu del eurozonos pigs kurio isvenge jk neisivezdami euro.

jk ne lietuva kai snekama apie savo valiutos turejima.
Nenoras prisijungti prie Šengeno zonos sistemiškai gaišina kelionių laiką ir atneša tiek pat saugumo kiek mano laiptinės išlaužta kodinė spyna.
ir kaip dabar paveikta pabegeliu krizes jk lyginant su vokietija ar prancuzija?
Post Reply