Kaip sustabdyti teroristus?

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2017-06-13 15:24

Sejanus wrote:Aišku, viskas nėra juoda/balta, aš pats turių gerų pažįstamų Londone ir man truputį dėl jų neramu, bet žmonės suaugę, renkasi patys, ar gyventi miestuose kur jau kaip sakė meras Sadiq Khan mirtis teroristiniuose išpuoliuose reikia priimti kaip normalią kasdienybę, ar miestuose, kur taip nėra?
- jei rinktis gyvenimo saugumą, tai pagal pasaulinę statistiką, pavojingiausia gyventi miestuose, kur daug asmeninių automobilių. Matyt lietuviai protingi ir migruoja kur daug lėktuvų.

p.s.
..patekti į teroro aukas tikimybė gal viena milijardinė? Tačiau patekti už grotų už pilietinės/religinės nesantaikos/neapykantos viešą kurstymą tikimybė EU yra labai reali.


:)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-06-15 14:17

vapula wrote:O kodėl tu terorizmo kaštus skaičiuoji vien tik pagal mirusiųjų skaičių? Jų yra ir daugiau - politiniai, socialiniai, ekonominiai.
Politinių kaštų išvengti labai lengva – tiesiog nepulti į isteriją ir nepradėt priiminėti neadekvačių ir neproporcingų politinių sprendimų.

Kaip jau seniai šioje diskusijoje minėta – didžiausią pavojų terorizmas kelia ne dėl tiesioginių savo padarinių, o dėl masinės isterijos ir reikalavimo „kažką daryti“. Tuo tarpu laikantis blaivaus požiūrio (pvz., tiesiog priimant faktą, kad egzistuoja nykstamai maža tikimybė žūti teroro išpuolio metu, ir dėl to neisterikuojant, kaip dabar visi puikiai žinome faktą, kad egzistuoja gerokai didesnė tikimybė būti partrenktam automobilio pėsčiųjų perėjoje ir dėl to lygiai taip pat neisterikuojame) teroro aktų poveikis atsidurtų ten, kur jam ir vieta – asmeninė tragedija aukoms, bet nykstamai mažas sisteminis poveikis visuomenei.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-06-18 00:09

O mane stebina vakariečių pakantumas ir šaltakraujiškumas. Pamenu, kai prasidėjo ta terorizmo banga, daug kas (tame tarpe ir aš) prognozavo mažų mažiausiai tolerancijos pabaigą, gal net ir rimtesnius konfliktus tarp vietinių ir musulmonų. Tačiau realybėje nieko tokio neįvyko. Bent jau kol kas.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2017-06-18 03:44

Vilius wrote:O mane stebina vakariečių pakantumas ir šaltakraujiškumas. Pamenu, kai prasidėjo ta terorizmo banga, daug kas (tame tarpe ir aš) prognozavo mažų mažiausiai tolerancijos pabaigą, gal net ir rimtesnius konfliktus tarp vietinių ir musulmonų. Tačiau realybėje nieko tokio neįvyko. Bent jau kol kas.
Kokia UK su brexitais susirado vieną atpirkimo ožį - rytų europiečius. Trumpas ir kompanija kitus - mexikonus, kai realios problemos yra besišaudantys juodžiai getuose ir visur kur papuola. Egzistuoja neliečiamos kastos, bet tik kol kas, kaip pats sakai.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2017-06-18 03:51

RB wrote:Kaip jau seniai šioje diskusijoje minėta – didžiausią pavojų terorizmas kelia ne dėl tiesioginių savo padarinių, o dėl masinės isterijos ir reikalavimo „kažką daryti“. Tuo tarpu laikantis blaivaus požiūrio (pvz., tiesiog priimant faktą, kad egzistuoja nykstamai maža tikimybė žūti teroro išpuolio metu, ir dėl to neisterikuojant, kaip dabar visi puikiai žinome faktą, kad egzistuoja gerokai didesnė tikimybė būti partrenktam automobilio pėsčiųjų perėjoje ir dėl to lygiai taip pat neisterikuojame) teroro aktų poveikis atsidurtų ten, kur jam ir vieta – asmeninė tragedija aukoms, bet nykstamai mažas sisteminis poveikis visuomenei.
Tai kartoji, ką jau parašęs, tik kitais žodžiais. Į klausimą neatsakei.

Aš tau daviau linkus apie tai, kad ne kova su terorizmu jau yra brangi (ką ir tikėjausi, kad atsakysi, ir tai yra kita tema), o kad pats terorizmas vien sunaikintų daiktų atžvilgiu jau yra prabanga. Nuraukti koncertai, uždaryti miestų centrai po teroro akto, 100 geritukių, policininkų ir t.t. Tiesioginiai kaštai čia, jeigu kitų nematai.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-06-18 19:17

Vilius wrote:O mane stebina vakariečių pakantumas ir šaltakraujiškumas.
Galima ir taip pavadinti nevykėliškumą ir pastumdėliškumą. Bet bijau, kad jis ilgai nesitęs. Visi žmonės galiausiai pratrūksta, ir jei nieko nesiima vadinamoji valdžia, prasidės seni geri pogromai ir linčo teismai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-06-19 10:46

Šiurpokai pataikiau laiku parašyti pastarąją žinutę: Finsbury Park attack: Man dies as van hits worshippers
BBC wrote:Mr Rahman, an eyewitness, said: "When the guy came out from his van he wanted to escape, run away and he was saying 'I want to kill Muslims. 'I want to kill Muslims.'
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-06-19 17:09

vapula wrote:Tai kartoji, ką jau parašęs, tik kitais žodžiais. Į klausimą neatsakei.

Aš tau daviau linkus apie tai, kad ne kova su terorizmu jau yra brangi (ką ir tikėjausi, kad atsakysi, ir tai yra kita tema), o kad pats terorizmas vien sunaikintų daiktų atžvilgiu jau yra prabanga. Nuraukti koncertai, uždaryti miestų centrai po teroro akto, 100 geritukių, policininkų ir t.t. Tiesioginiai kaštai čia, jeigu kitų nematai.
OK, parodyk man, kokią dalį visų išlaidų Vakarų Europoje ar JAV sudaro tiesioginiai teroro aktų kaštai. Tada galėsiu perfrazuoti neseniai užduotą klausimą:
RB wrote:O ką, teroro išpuolių kaštai jau pateko bent į top 100 išlaidų kategorijų?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-06-19 18:09

RB wrote:OK, parodyk man, kokią dalį visų išlaidų Vakarų Europoje ar JAV sudaro tiesioginiai teroro aktų kaštai.
Panaši logika būtų, jei kas atsisakytų nukenksminti tiksinčią bombą argumentuodamas tuo, kad "nu ji nieko blogo dabar nedaro"..
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2017-06-19 18:40

Vilius wrote:
RB wrote:OK, parodyk man, kokią dalį visų išlaidų Vakarų Europoje ar JAV sudaro tiesioginiai teroro aktų kaštai.
Panaši logika būtų, jei kas atsisakytų nukenksminti tiksinčią bombą argumentuodamas tuo, kad "nu ji nieko blogo dabar nedaro"..
...arba jai sprogus zutu tik kokie 3 zmones ir koks tvartelis nugriutu. :)

Kiek suprantu, jis tiesiog mano, kad kova su terorizmu ar reakcija i ji yra neadekvati. Bet gyvenant lietuvoj, kai su tuo susiduri tik tv ekrane, gal ir naturalu taip mastyti, nors ir ciniska.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-07-03 17:48

Vilius wrote:
RB wrote:OK, parodyk man, kokią dalį visų išlaidų Vakarų Europoje ar JAV sudaro tiesioginiai teroro aktų kaštai.
Panaši logika būtų, jei kas atsisakytų nukenksminti tiksinčią bombą argumentuodamas tuo, kad "nu ji nieko blogo dabar nedaro"..
Tai kad niekas, berods, nerekomenduoja atsisakyti kovos su teroru ir teroristais. Bent jau aš to nesu matęs. Be to, teiginys, kad apskritai egzistuoja tiksinti bomba (o ne reguliariai sproginėjančios petardos) kelia šiokių tokių abejonių. Žodžiu, sorry, bet palyginimas nevykęs kaip reta.

Tai va visoje šioje temoje ir diskutuojame, ar tikrai reikia imtis radikalių pasaulio tvarkos pakeitimų vien tam, kad užgesintume tą degančią petardą? Ypač turint galvoje, kad į kur kas didesnius sprogimus – jei ne bombų, tai bent granatų, per daug nereaguojame ir priimame juos kaip natūralų gyvenimo faktą.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-07-03 17:59

RB wrote:Tai kad niekas, berods, nerekomenduoja atsisakyti kovos su teroru ir teroristais. Bent jau aš to nesu matęs. Be to, teiginys, kad apskritai egzistuoja tiksinti bomba (o ne reguliariai sproginėjančios petardos) kelia šiokių tokių abejonių. Žodžiu, sorry, bet palyginimas nevykęs kaip reta.
Nu gerai, sutinku, kad terorizmo kontekste tiksinčios bombos palyginimas galėjo būti kiek klaidinantis :)

Anyway, su tiksinčia bomba aš ten lyginau ne patį terorizmą, o įtampą, kuri visuomenėje auga su kiekvienu teroro išpuoliu.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2017-07-03 18:08

RB wrote:Be to, teiginys, kad apskritai egzistuoja tiksinti bomba (o ne reguliariai sproginėjančios petardos) kelia šiokių tokių abejonių.
Jo, teiginys apie tiksincia bomba tikrai skamba itartinai. Ji tiksejo pries kokius 5 metus, dabar jau galime ja laikyti sekmingai detonavusia:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_t ... ldwide.svg
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-07-03 18:14

Vilius wrote:Anyway, su tiksinčia bomba aš ten lyginau ne patį terorizmą, o įtampą, kuri visuomenėje auga su kiekvienu teroro išpuoliu.
Tai jei mes kalbame apie tai, kad masinė isterija dėl terorizmo yra rimta problema, kurią reikia kažkaip spręsti, nes ji gali rimtai pakenkti mūsų visuomenei – aš, ko gero, sutinku. Bet jei kalbame apie tai, kad pats terorizmas savaime kelia grėsmę mūsų egzistencijai / visuomenei / Vakarų valstybėms, ir todėl reikia skubiai uždarytisienasdeportuotipabėgeliususšaudytivisusmusulmonuspaskelbtikryžiausžygį – tuomet aš nesutinku kategoriškai.

Pala, ple. Mes apsukome pilną ratą ir ką tik kitais žodžiais pakartojome tai, ką abu jau buvome parašę pirmame šios diskusijos puslapyje.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-07-03 18:19

fizikanas wrote:
RB wrote:Be to, teiginys, kad apskritai egzistuoja tiksinti bomba (o ne reguliariai sproginėjančios petardos) kelia šiokių tokių abejonių.
Jo, teiginys apie tiksincia bomba tikrai skamba itartinai. Ji tiksejo pries kokius 5 metus, dabar jau galime ja laikyti sekmingai detonavusia:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_t ... ldwide.svg
Oj, tai pasirodo, teroristai jau sunaikino Vakarų civilizaciją, kaip tu ir pranašavai, o mes to net nepastebėjome? :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-07-03 18:33

RB wrote:Tai jei mes kalbame apie tai, kad masinė isterija dėl terorizmo yra rimta problema, kurią reikia kažkaip spręsti, nes ji gali rimtai pakenkti mūsų visuomenei – aš, ko gero, sutinku.
Tai kodėl šios rizikos nenori įskaičiuoti į terorizmo kaštus?
RB wrote:Bet jei kalbame apie tai, kad pats terorizmas savaime kelia grėsmę mūsų egzistencijai / visuomenei / Vakarų valstybėms, ir todėl reikia skubiai uždarytisienasdeportuotipabėgeliususšaudytivisusmusulmonuspaskelbtikryžiausžygį – tuomet aš nesutinku kategoriškai.
Tada būtų įdomu sužinoti su kokiomis priemonėmis tu sutinki.
RB wrote:Pala, ple. Mes apsukome pilną ratą ir ką tik kitais žodžiais pakartojome tai, ką abu jau buvome parašę pirmame šios diskusijos puslapyje.
Būna :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-07-03 23:19

Vilius wrote:Tai kodėl šios rizikos nenori įskaičiuoti į terorizmo kaštus?
Na, tarkime aš ją įskaičiuosiu. Ir kas tada? Pripažįstame, kad yra realus pavojus, jog teroro išpuoliai paskatins piliečius išsirinkti valdžią, kuri apribos žmogaus teises ir laisves, todėl sutinkame su fizikanu, kad reikia apriboti žmogaus teises ir laisves to nelaukiant?
Vilius wrote:Tada būtų įdomu sužinoti su kokiomis priemonėmis tu sutinki.
Irgi pirmame diskusijos puslapyje yra. :)
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2017-07-04 09:37

RB wrote:Oj, tai pasirodo, teroristai jau sunaikino Vakarų civilizaciją, kaip tu ir pranašavai, o mes to net nepastebėjome..
- terorizmą gimdo stambiojo kapitalo interesai, sakykim teroristų spalio revoliuciją Rusijoje finansavo tuometinė Vokiečių grietinėlė su tikslu nuslopinti tuomet buvusius stiprius rusų verslininkus, juos išžudant. Labai panašus atvejis su konkurentų išžudymu buvo USA, su pasaulinės prekybos monopolijos susprogdinimu.. Smulkius išpuolius dažniausiai finansuoja karinės struktūros, kad sukurti masinę psichozę, sakykim A.Hitlerio bičai padegė reikstagą ruošiantis karui su komunistine Rusija..

:(
Post Reply