AdBlock

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Post Reply
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-07-17 22:51

Sugalvojau tokią puikią naują temą. Nežinau apie ką čia diskutuoti, bet įdomios šiaip nuomonės.

Daugybė saitų gyvena iš reklamos. Lankytojai su AdBlocku* tų reklamų nemato. Tam tikra prasme galima laikyti, kad jie „nemoka kainos“ už saitą, ir todėl neseniai kai kurie saitai pradėjo juos blokuoti. T.y. neberodyti turinio, kol neišjungsi adblocko. Pvz., 15 minučių Lietuvoje, The Wired užsienyje, ir čia tik pora pavyzdžių. Kiti saitai elgiasi gražiau, ir tik banerio vietoje uždeda prašymą išsijungti AdBlockus.

Gaunasi kaip ir pripažinimas, kad saitas nėra nemokamas, ir tikimasi, kad tu, lankytojas, būsi paveiktas reklamos ir išleisi pinigus tam produktui, kurių kitu atveju nebūtum išleidęs.

Man įdomu, ką apie visa tai manote. Ar apskritai naudojate adblockus, ar juos išsijungiate kai gražiai prašo, ar išsijungiate kai reikalauja (neberodo contento neišjungus) ir pan.?

Aš pats išsijungiu tik labai retais atvejais, kai iš tiesų labai nuoširdžiai labai noriu padėti tam saitui (taip, mano nuoširdi didelė pagalba siekia tik tiek :twisted:), ir tik kai mandagiai prašo, o ne paslepia contentą. Pastaruosius tiesiog nustoju skaityti, nes su tokiu milžinišku internetu, viskam yra alternatyvos, nėra nepakeičiamų. O reklamos nekenčiu kaip maro, susiinstaliavęs ne vieną addoną, ir pasivarginu kiekvienam saitui pakonfigūruoti kad paslėptų ir tuos bannerius, kurių nepastebi automatiškai :) Ar galima tokius žmones prilyginti piratams? Viena vertus, jie naudojasi nieko neduodami atgal, kita vertus, kaip ir nėra susitarimo kad privalai spoksoti į reklamas jei nori skaityti straipsnius. Yra tik „mes tau rodysime reklamas“, kurių aš nežiūrėdavau net kai dar nebūdavo adblocko.


* Čia jei kas nežino ką tas reiškia, tai yra tokie naršyklių priedai, blokuojantys reklamas.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2016-07-18 12:01

Bandziau adBlock, bet deja internetas ilgainiui tampa nebepatogus. Prie reklamu jau priprates ir zinai, kur neziuret, o va su adbloku prasideda visi contento blokavimai, kas vercia leisti papildomas sekundes ar net minutes, kas taip atsibosta, kad galiausiai isjungiau visai. Paskui dar bandziau NoScript, kas blokuoja siaip javascriptus, nebent duodi leidima. Bet velgi dauguma interneto tampa nebeskaitomas, arba tenka pastoviai visiems dalinti tuos leidimus, kas gaisina laika. Galiausiai isjungiau. Is moralines puses tai blokuociau nafik visas tas reklamas ir galvos nesukciau :D
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-07-18 12:22

Aš šiaip reklamas išjungiu tik todėl, kad jos erzina, pvz., atitraukia dėmesį nuo skaitomo teksto ir pan. O jeigu tyliai kur nors paraštėse tūno, tai man visai netrukdo. O ką manau apie "15 min" ir kitų tinklalapių iniciatyvą, kai reikalaujama išjungti AdBlock programą, kitaip negausiu turinio, tai man nusispjauti į tą reikalavimą. Vis tiek aš tokių tinklalapių beveik neskaitau, tai didelio nuostolio man nėra. Galiu iš viso neskaityti tokių nesąmonių, kokios ten (dažniausiai) rašomos. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-18 17:59

Jau ilgai naudoju AdBlock, tačiau panašu, kad reklamščikai pradeda imti viršų. Matyt teks paieškoti efektyvesnių būdų problemai išspręsti, arba tiesiog susitaikysi su reklamomis.

Bet šiaip pastebėjau, kad pastaruoju metu reklamos tapo žymiai taiklesnės, ir kartais netgi būna visai naudingos. Pvz., Facebookas ir Google jau gana gerai žino, kokiais rūbais aš rengiuosi, ir kokius niekučius perku internete, tai kartais pasiūlo prekių, kurių man iš tiesų reikia. Tik Amazon reklamos labai kvailos - iš esmės tik įkyriai siūlinėja, ką aš jau pirkau, arba ką esu įsidėjęs į watchlistą, kas abiem atvejais yra beveik beprasmiška.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-07-18 18:04

Augustas wrote:Vis tiek aš tokių tinklalapių beveik neskaitau, tai didelio nuostolio man nėra.
O ką darysi, kai Bernardinai.lt pradės reikalauti, kad išjungtum AdBlock? :D
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2016-07-19 11:17

Vilius wrote:
Augustas wrote:Vis tiek aš tokių tinklalapių beveik neskaitau, tai didelio nuostolio man nėra.
O ką darysi, kai Bernardinai.lt pradės reikalauti, kad išjungtum AdBlock? :D
Tai Bernardinai.lt dar nieko. Jų reklamos tūno tyliai ir ramiai paraštėse ir man netrukdo. Bet jei pradės reklamas kaišioti į teksto vidurį (panašiai, kaip tai daro kad ir 15min.lt), tada teks imtis radikalesnių priemonių. :D
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-09-24 18:20

Pasidaviau, ir išinstaliavau AdBlock. Tiesiog per dažnai tenka daryti išimtis.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2016-09-24 18:34

Vilius wrote:Pasidaviau, ir išinstaliavau AdBlock. Tiesiog per dažnai tenka daryti išimtis.
:(

Aš tokiais atvejais pasiduodu ir nebeskaitau tų websaitų...
Post Reply