Net Neutrality

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-14 23:33

O iš vartotojo pusės, tai aš garantuotai atsisakysiu bet kokios paslaugos, už kurią interneto provideris paprašys papildomai mokėti. O jei negalėsiu atsisakyti, tada pasistengsiu susirasti kitą providerį.
Išlepę jūs tame Briusely :thumbsdown:
Didesnėje pasaulio daly nėra taip daug „kitų providerių“. Ir tas nedidelis pasirinkimas gali dar apmažėti, jei norėsi atsižvelgti į daugiau kriterijų nei tik šis. Man irgi patinka skambūs šūkiai apie atsisakymą, bet ne visada realybėje išeina, ir dar rečiau ženklesnė populiacijos dalis nori. Manau JAV yra daug tokių atsisakančių, bet didžiają jų daugumą pamažu švelniai vazelino pagalba pripratins prie naujos tvarkos ir pirks kaip dideli. Vartotojų sąmoningumu ir gebėjimu už save pastovėti tikiu mažiau, nei Jėzaus mokymais.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-12-15 00:00

Sejanus wrote:
2017-12-14 23:33
Didesnėje pasaulio daly nėra taip daug „kitų providerių“.
Truputį ištraukei iš konteksto. Aš sakiau, kad iš pradžių atsisakyčiau paslaugų, už kurias reikia papildomai mokėti. Pvz., jei mano interneto planas staiga neįtrauktų Facebook'o, tai būtų garantuotai paskutinė mano gyvenimo diena, kai aš ten iš viso lankiausi. Tas pats pasakytina apie daugelį kitų ne-esminių paslaugų.

O jei jau paprašys papildomai mokėti už paslaugas, kurių negaliu atsisakyti (iš esmės - darbo reikalai, emailas ir šis forumas), nu tai tada ir pasistengsiu paieškoti kito providerio. O jei nerasiu - tada jau, matyt, teks pereiti prie tos dalies su vazelinu :D
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-15 00:04

Tai dėl vazelino dar palauk, šis įstatymas (ar priedas, ar kas tai bebūtų) buvo priimtas 2015-ais. Nepamenu, kad iki 2015 JAV būtų egzistavusi siaubinga Verizono monopolija ir traffico reguliavimas. Kaip rašiau pirmuose postuose, esu tikras, kad visa ši isterija kilo nes kažkas kažkam užlipo ant nuospaudos kažkur aukštesniuose korporacijų lygiuose (sprendžiu iš propagandos kiekio iš abiejų pusių). Tai nepaneigia prielaidos, kad naudotojams net neutrality atšaukimas gali būti žalingas all the same, bet isterikuoti dar nepradėkime :) Ypač kas negyvena JAV :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2017-12-15 10:40

Sejanus wrote:
2017-12-15 00:04
Nepamenu, kad iki 2015 JAV būtų egzistavusi siaubinga Verizono monopolija ir traffico reguliavimas.
Aš įtariu, kad tai buvo mažiau aktualu, kol neišpopuliarėjo internetinė televizija, reikalaujanti labai didelės spartos. Throtlinti konkurentų svetainę, kad ji būtų kraunama ne sekundę, o tris – nelabai aktualu (ir apskritai, kas per daiktas ta „konkurentų svetainė“). Daryti tą patį su kokiu nors „Netflix“, kad klientas neturėtų pasirinkimo, tik užsakinėti mano tiekiamą kabelinę ar internetinę televiziją (dažnai kabelinę televiziją tiekia tas pats interneto tiekėjas) jau kaip ir daugiau prasmės.
Ar tai turės daug praktinės įtakos – atskiras klausimas.

O dėl paslaugos atsisakymo ir išėjimo pas kitą tiekėją – išpindėję jūs čia Lietuvoje. O žinokite yra šalių (Europoje, jei ką), kur sostinės centre tiekėjo pasirinkimas atrodo taip: „šitame name kabelį turi bendrovė X.“ Nežinau, kokia situacija JAV, bet susidariau įspūdį, kad ten daug kur irgi nėra didelio pasirinkimo. Todėl šitas įstatymas ir buvo priimtas, kad išliktų konkurencija bent tarp turinio teikėjų nepaisant to, kad infrastruktūra tam tikrame regione gali būti tik vienos įmonės. Maždaug kaip su šilumos vamzdynais.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-09-29 03:39

Just for the record, jau praėjo keturi metai, o internetas dar nepasibaigęs. Beveik pradedu galvoti, kad visa ta isterija buvo be reikalo.
Post Reply