reklamos įtaka vartojimui

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2008-01-15 19:35

aivaras wrote:Hmm šiaip Son postai lengvai tendencingi ir panašu, kad kažkiek atitrūkę nuo relybės. Inžinierius Petras arba pats leidžia sau ant galvos malkas kapoti (dažniausiai neišdrysdamas keisti darbo) arba stabiliai gauna savo atlyginimą. Skirtingai nuo senesnių laikų kai vyravo darbdavių "vergvaldystė" po imigracijos bangos išplovusios didžiąją dalį darbo jėgos, darbdavys priverstas skaitytis su darbuotoju nes kitaip tas atsuks vidurinį pirštą ir praktiškai gali suvaryti visa verslą.
ak taip inzinierius petras vazineja 600 mersu kaip ir jo kaimynas residyvistas vovka.. ir turbut is savo darbu gaunamu lesu. skirtuma gal jauciat kur vienas gala su galu suduria kur kitas tampa paaugliu autoritetu.. ar siulot visiem tapti nusiklateliais?
plius važinėjimas išgėrus nėra būdingas visiems Lietuvos sluoksniams.
ir kuris sluoksnis isskirtinis? ir degraduojantys pacanai ir teisesaugos pareigunai ir politikai ir verlininkai nesibodi sesti girti uz vairo.. gal turite koki isimtini pavyzdi?
Neginčyju jog tai yra, bet tai nėra taip mąsiška ir net mažesniuose miesteliuose neretai pasitaiko kad pagėręs tėvas kviečiasi paauglį kad tas parvarytu juos abu (tėvą ir mašiną) namo. Kokias manote pamokas čia gauna paauglys?
masiskai nei kaip kas?
delfi wrote:LVAT duomenimis, per aštuonis 2007 metų mėnesius dėl neblaivių vairuotojų kaltės Lietuvoje žuvo 49, o buvo sužeista 815 žmonių. 2006 metais už vairavimą esant neblaiviems buvo nubausti 13 138 vairuotojai. http://www.delfi.lt/news/economy/law/ar ... d=15601436
i ka ir norejau atkreipti demesi kad telikas vaiko neisgelbes jei seima jam rodo kitokia "propaganda".
Daba į temą: Teko girdėti, kad vidutiniškai iki 12 metų vaikas yra praktiškai nepajėgus atsispirti reklamos traukai (nu pasipriešinimas labai menkas).
man teko girdeti kad dievas gyvena mano panosej.. ar turit rimtu saltiniu "gidesiam"?
Todėl IMO socialinė reklama turėtų suktis ir būti rodoma ir taip pat "vaikišku laiku".
tarp multiku iterpta reklama apie mirstancius narkomanus ar sudauzytus automobilius ir kruvas mesgaliu skestancius kraujyje vaikam greiciau neleis miegoti naktim ir pridarys psichiniu ligoniu nei tures itakos..
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2008-01-15 20:51

son wrote: tarp multiku iterpta reklama apie mirstancius narkomanus ar sudauzytus automobilius ir kruvas mesgaliu skestancius kraujyje vaikam greiciau neleis miegoti naktim ir pridarys psichiniu ligoniu nei tures itakos..
"man teko girdeti kad dievas gyvena mano panosej.. ar turit rimtu saltiniu "gidesiam"? " sonTM

atleiskit, neatsispyriau pagundai... dvigubi standartai tam pačiam argumentui?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-16 00:40

Singuliaras wrote:juos galima priversti balsuoti už Paksą ar Darbo Partiją! Tad kodėl jie turėtų būti imlūs vienoms reklamoms, o kitoms - ne?
Klausimėlis ne į temą: kodėl gi tamsta mano, kad balsuojantys už Darbo partiją ar Paksą daro tai dėl reklamos, o ne tais pačiais sumetimais, dėl kurių kiti balsuoja už Tėvynės sąjungą ar liberalus? :)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-01-16 15:57

Todėl, kad minėtų partijų veikla prasidėjo ir baigėsi vien tik reklaminėmis kampanijomis.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-16 16:59

Singuliaras wrote:Todėl, kad minėtų partijų veikla prasidėjo ir baigėsi vien tik reklaminėmis kampanijomis.
Bijau, kad tai visiška netiesa. Abi šios partijos yra parlamentinės, jų atstovai dirba Seime. Taip pat „Tvarka ir teisingumas“ šiuo metu sudaro valdančiosios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos koalicijos branduolį.

Beje, čia mes puikiai matome, kaip efektyviai veikia politinė reklama. Turime prieš akis tobulą pavyzdį konservų reklamos, suskirstančios politines partijas į „gerus valstybininkus“ ir „blogus populistus“, praplautomis smegenimis :)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-01-16 18:57

RB wrote:Abi šios partijos yra parlamentinės, jų atstovai dirba Seime. Taip pat „Tvarka ir teisingumas“ šiuo metu sudaro valdančiosios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos koalicijos branduolį.
Labai pilietiškas partijos suvokimas: partija yra tai, kas sėdi minkštoj kėdėj. ;)
Beje, čia mes puikiai matome, kaip efektyviai veikia politinė reklama. Turime prieš akis tobulą pavyzdį konservų reklamos, suskirstančios politines partijas į „gerus valstybininkus“ ir „blogus populistus“, praplautomis smegenimis
Prie ko čia konservai? Jie mažiausiai nulėmė minėtų partijų ir personų pasirinktus technologinius būdus, kaip pasiekti valdžią. O tie būdai buvo tokie, kad apie "partiją" kalbėti negalima... Nebent tavo minėtu supratimu. :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-16 22:17

Singuliaras wrote:Labai pilietiškas partijos suvokimas: partija yra tai, kas sėdi minkštoj kėdėj.
Aiškinu ant pirštų: tamsta teigei, kad vienintelė šių partijų veikla yra reklama. Aš pademonstravau, kad tamsta meluoji, nes šių partijų atstovai dirba valstybės ir savivaldos organuose.
Singuliaras wrote:Prie ko čia konservai? Jie mažiausiai nulėmė minėtų partijų ir personų pasirinktus technologinius būdus, kaip pasiekti valdžią. O tie būdai buvo tokie, kad apie "partiją" kalbėti negalima... Nebent tavo minėtu supratimu. :)
Prie to, kad būtent jie sugalvojo šitą klasifikaciją.
Tai kokie tie būdai, jei ne paslaptis? Gal galėtum nurodyti principinius skirtumus tarp „valstybininkų“ ir „populistų“?
Kalbant apie partiją – gal apskritai vertėtų bent jau išsiaiškinti, ką reiškia politinės partijos sąvoka ir ar ji apskritai turi ką nors bendro su agitacijos technologijų pasirinkimu? O jau po to bandykite apie politiką diskutuoti :)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-01-16 23:17

RB wrote:Aiškinu ant pirštų: tamsta teigei, kad vienintelė šių partijų veikla yra reklama. Aš pademonstravau, kad tamsta meluoji, nes šių partijų atstovai dirba valstybės ir savivaldos organuose.
Omeny turėjau tų keistų darinių formavimąsi ir taip pat vėlesnę eigą. O tai, kad jie dirba - tikrai neabejojau.
Prie to, kad būtent jie sugalvojo šitą klasifikaciją.
http://www.leidykla.vu.lt/inetleid/poli ... i/str1.pdf

"Populizmo" terminas senokai vartojamas žargone, o konservai čia nė prie ko. Kita vertus, kad jie žaidžia šita korta, tai taip. Bet šitaip turi būti.

Taigi apie populizmą yra kad ir čia (o šiaip literatūros - dafiga). O kas tie "valstybininkai" - nežinau ir nesuprantu, ko tu mane apie juos klausi. Apie juos pats nieko nesakiau, rodos.

Dėl raginimų pasidomėti, ką reiškia "partija": teko skaitinėti apie partijas ir partines sistemas tiek, kad akyse žaliuodavo, ypač prieš egzus. Taip kad nesiruošiu to kartoti. :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-17 00:27

Aš vis dar nematau jokio atsakymo į pradinį klausimą ;)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-01-17 01:18

RB wrote:kodėl gi tamsta mano, kad balsuojantys už Darbo partiją ar Paksą daro tai dėl reklamos, o ne tais pačiais sumetimais, dėl kurių kiti balsuoja už Tėvynės sąjungą ar liberalus?
Apie šitą?
Nematau tiesiog kitų būdų, kaip galima per naktį konsoliduoti tokią jėgą, kokia yra partija. O agresyvi reklama yra vienas iš variantų, kuris pagreitina procesą. Ir viskas.
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2008-01-17 13:36

<pykc ir politishkai nekorektishkas pokshtas>nediskutuok apie paxininkus su RB... ash man rods akies krashtu ji machiau prie brazausk-plazos dainuojanti ode paleckiui;), bandanti nacionalizuot lietryti ir metanti arkliashudzhius i SMC </pykc ir politishkai nekorektishkas pokshtas>

kas blogai su "darbas parcija" ir su partija "tvarka ir teisingumas - mein fuhrer" yra tas, kad jie ishjoja prie lovio per durnaja mase, tuos kurie tiki pasakom apie jezu, fejas ir didvyrius viktora su paxium, kurie praktishkai per 3 dienas ateje ish lietuvos padarys monaka...
Jie zhaidzhia simboliais, zhmoniu baimem, dalina tushchius ir neigyvendinamus pazhadus, patys pirsteleje bado pirshtais i kitus ir pasakoja, kaip negrazhu yra persti...
Mano manymu, jei mes norim pazhiuret i cirka, mes einam i cirka, jei mes norim gyvent cirke, mes metam darbus ir einam gyvent i cirka.. bet neveskim cirko artistu pas save, ar tuo labiau pas kitus i namus...
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-17 14:56

ToxisLT wrote:<pykc ir politishkai nekorektishkas pokshtas>nediskutuok apie paxininkus su RB... ash man rods akies krashtu ji machiau prie brazausk-plazos dainuojanti ode paleckiui;), bandanti nacionalizuot lietryti ir metanti arkliashudzhius i SMC </pykc ir politishkai nekorektishkas pokshtas>
Jau antras žmogus mane matė :) Tai, žinoma, labai įdomu, nes aš kaip tik maždaug tuo metu kai vyko mitingas sunkiai kėliausi iš lovos ir mąsčiau apie tai, ar sprendimas paskutinio egzamino proga išgerti truputėlį brendžio buvo pakankamai apmąstytas ir pagrįstas :) Čia pirma. Antra – o ką bendro turi Paleckis ir Paksas, jei ne paslaptis? :) (Beje, o kur čia taip matei? Per TV? Kokia laida, gal kur inete įrašas yra – velniškai įdomu, nes lyg ir nepamenu nė vieno vizualiai į mane panašaus socdemo :))
Singuliaras wrote:Apie šitą?
Nematau tiesiog kitų būdų, kaip galima per naktį konsoliduoti tokią jėgą, kokia yra partija. O agresyvi reklama yra vienas iš variantų, kuris pagreitina procesą. Ir viskas.
Visiškai neatsakytas klausimas. Ką bendro turi partijos konsolidavimas ir reklama? Ir kaip tai siejasi su rinkėjų motyvacija balsuoti už tam tikrą partiją?
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2008-01-17 15:10

RB wrote:Jau antras žmogus mane matė :) Tai, žinoma, labai įdomu, nes aš kaip tik maždaug tuo metu kai vyko mitingas sunkiai kėliausi iš lovos ir mąsčiau apie tai, ar sprendimas paskutinio egzamino proga išgerti truputėlį brendžio buvo pakankamai apmąstytas ir pagrįstas :) Čia pirma. Antra – o ką bendro turi Paleckis ir Paksas, jei ne paslaptis? :) (Beje, o kur čia taip matei? Per TV? Kokia laida, gal kur inete įrašas yra – velniškai įdomu, nes lyg ir nepamenu nė vieno vizualiai į mane panašaus socdemo :))
Nius, dar kart pasikartosiu, chia buvo <pykc ir politishkai nekorektishkas pokshtas>, o pykc ir politishkai nekorektishkas pokshtc, juk neprivalo but paremtas faktais:)
Nemachiau ash taves, tiesa pasakius ash tik darydamasis valgyt klausiau zhinias ir krizenau:)
Del paleckio su paxium - a kas gi vardan vietos prie lovio susikerge su paxium? Gi net dede brazius grumojo pirshtu ir sake niuniuniu, o jis vardan posto susikerge su tuo, katras pasak visu prieshrinkiminiu propogandiniu shukiu, esti satan himself:)...
O kaip paleckis gali but politikas ash apskrytai neisivaizduoju? jokios diplomatijos ar pamastymo priesh kalbant, man net konservu meras kowne atrodo rimtesnis zhmogus uzh paletck... nu ji:)
jei reiktu rinktis, ar pietaut su paxium ir paleckiu, ar sangulaut su pachiu shetonu, ash rinchiausi pastaraji.. ir dar geliu prigriebchiau:)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-17 15:34

ToxisLT wrote:Del paleckio su paxium - a kas gi vardan vietos prie lovio susikerge su paxium? Gi net dede brazius grumojo pirshtu ir sake niuniuniu, o jis vardan posto susikerge su tuo, katras pasak visu prieshrinkiminiu propogandiniu shukiu, esti satan himself:)...
Satan himself buvo Zuokas, ne Paksas. Bent jau pagal LSDP rinkiminius šūkius. O šiaip (visai nukrypstant nuo temos) – ką siūlytum daryti? Eiti į koaliciją su Zuoku (kaip to norėjo Brazauskas) ir proteguoti to paties Brazausko, Rubicon ir PST interesus? :)
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2008-01-17 15:42

agha:)
man zuokas bent jau intelektualiau atrodo nei papaxis.. tfu, kaip ash jo pavarde maishau, pavirzhis ir co:)

2) Ir correct me if I'm wrong, bet ar ne tas pats paxius budamas meru ir atsitempe piktaji rubikona?
3) vieni protegavo vienus, shitie kitus (stadionas) + teritorija aplink oro uosta:) + turbut chren zhino kas dar


vienzho partinemis meilemis mes niekda nesutapsim;)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-17 15:56

ToxisLT wrote:2) Ir correct me if I'm wrong, bet ar ne tas pats paxius budamas meru ir atsitempe piktaji rubikona?
Wrong. Jei kalbi apie sklypą prie Ozo, tai jis buvo perduotas kitai įmonei, daug blogesnėmis sąlygomis, „Rubicon“ jį perėmė, o tada jau Zuokas pakeitė sąlygas iš visiškai nepatrauklių ir nepelningų į amžinas aukso kasyklas iš mūsų kišenės. Pravažiuodamas kas dieną matau kylančius daugiaaukščius ir užrašą „xxx gyvenamasis kvartalas“ ant tvoros. Nepaisant to, kad visos įmanomos institucijos patvirtino, jog gyvenamųjų namų ten būti negali.

O dėl intelektualumo – visada reikia nepamiršti, kad intelektualesnis vagis pavogs daugiau, įžūliau ir su atviresniu cinizmu.
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2008-01-17 16:57

Ash kalbu ne apie butent kazhkuri sklya, o apie rubikono protekcijos pradzhia apskrytai...

o kaip del 3? kodel nebuvo viesho konkurso naujajam stadionui? kodel belekiek milijonu (ok, pagal propoganda - ne daugiau kaip 350 limijonu:) kainuosianchias statybas mes duodam buten kazhkam, nedare konkurso?

O kaip su sklypais aplink oro uosta?

Kaip su tolerancijos autobusiuko banu?

Del kvartalo - refresh my memory, ar tik dabar uzh nelegalias statybas negresia nugriovimas? Ish kitos puses, ash tikrai nezhinau to kvartalo niuansu, ale ta teritorija visa laik atrodydavo pokraupiai (ash baltushoj pats gyvenau bene 12-15 metu.. tai kai reikedavo pro ten ajt nakti budavo kraupoka... anyway, chia estetiniai dalykai, ne teisiniai, nesigilinam.. taigis, jei visos institucijos pareishke, kad ten statyt negalima, pasakyk tu man durnam, kaip zuokas vienas galejo ten kazhka priverst statyt?jei yra nepatenkintu - visada yra teismai ir jei tavo tiesa, bet koks teismas tokias sutarti butu ishbanyjes...
Dar vienas klausimas - visi rekia, kad zuokas praktishkai savivarchiu i savo kiema vezhe pinigus, gautus ish rubikono.. velgi,kiek man zhinoma kyshininkavimas yra nelegalu ir baudzhiama, kodel jis iki shiol nesedi?
Kiek praejo nuo savivaldybes rinkimu? ma rods beveik metai? Ka gero* ir naujo padare _shita_ valdzhia (naujo, tai naujo, o ne pradeto buvusios)?
* homoseksualu ishvadinimas pedofilais,
* kulturos, kai 2009 vilnius taps _kulturos_ sostine, ko pasekoje biudzhetas pasipildys labai ir labai shauniai ,ishvadinimas elito ishmyslu (perfrazuojant) ir kitu panashiu tauriu musu miesto valdzhios intelektualu pasisakymu, ash nevadinu gero.. imho tai idinga, nesuderinama su politiko vardu ir zhmones reishkiantys vieshai tokias mintis turetu patys susiprast ir pasitraukt.. bet chia jau kiekvieno sugedimo laipsnis
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-17 17:36

ToxisLT wrote:o kaip del 3? kodel nebuvo viesho konkurso naujajam stadionui? kodel belekiek milijonu (ok, pagal propoganda - ne daugiau kaip 350 limijonu:) kainuosianchias statybas mes duodam buten kazhkam, nedare konkurso?
O kaip su sklypais aplink oro uosta?
Kaip su tolerancijos autobusiuko banu?
Tiesą sakant, apie stadioną nelabai ką žinau, dėl sklypų ties oro uostu – kad ten be opozicijos kelto triukšmo nieko daugiau ir neįvyko. Ta prasme aš tikrai nesu libdemų gerbėjas ir nelaikau jų angelais (aš ir socdemų angelais nelaikau, jei ką). Diskusija čia kiek į šoną nukrypo, kalbėjome apie tai, kad principinio skirtumo tarp „valstybininkų“ ir „į pražūtį šalį vedančių populistų“ iš esmės nėra ar bent jau aš jo neįžiūriu.
ToxisLT wrote:Del kvartalo - refresh my memory, ar tik dabar uzh nelegalias statybas negresia nugriovimas? Ish kitos puses, ash tikrai nezhinau to kvartalo niuansu, ale ta teritorija visa laik atrodydavo pokraupiai (ash baltushoj pats gyvenau bene 12-15 metu.. tai kai reikedavo pro ten ajt nakti budavo kraupoka... anyway, chia estetiniai dalykai, ne teisiniai, nesigilinam.. taigis, jei visos institucijos pareishke, kad ten statyt negalima, pasakyk tu man durnam, kaip zuokas vienas galejo ten kazhka priverst statyt?
Teoriškai nugriovimas gresia, bet kiek žinai nugriovimo atvejų? „Ermitažas“ prie „Akropolio“ irgi pusiau nelegaliai pastatytas, bet Zuokas ramiai jį įteisino (tiesa, po poros metų savo bloge jau rašė apie savo pergalingą kovą prieš „VP Market“ savivalę :D). Čia bus tas pats, pastatys ir įteisins. O Zuokui nieko nereikėjo verst statyt. Atidavė sklypą, o po to tiesiog nesiėmė jokių priemonių, kai prasidėjo statybos. Va ir viskas. Dėl kyšininkavimo ar protegavimo – tai reikia įrodyti. Teismas atmetė visus pokalbių įrašus, aukštesnės instancijos teismas pripažino, kad tai buvo padaryta neteisėtai, svarstys vėl. Kol viskas baigsis senatimi – Zuokas sąmoningai vilkina procesą. Panašiai buvo interpeliacijos teisėtumą nagrinėjant – interpeliaciją sau Zuokas neteisėtai surengė, bet po to teismus užvilkino tiek, kad jų sprendimas nebebūtų svarbus.

Apie šitos valdžios gerus darbus aš ir pats mažai ką galiu pasakyti, tiesą sakant. Na, kelias koncesijas sustabdė, bet čia pradžioje buvo. Po to, panašu, Imbrasas geruoju su „Rubicon“ susitarė :)
O apie kultūrą ir elitą – nereikia iškraipyti citatos (nors ji šiaip gan nevykusi buvo). Bet čia jau retorikos problemos, esmė tame, kad ta kolekcija už mūsų visų pinigus buvo nupirkta pažeidžiant numatytas procedūras, kiek žinau, tai jau nagrinėja prokuratūra.

Žodžiu, tema visiškai nukrypo į off-topic, aš vis dar noriu atsakymo į pradinį savo klausimą Singuliarui :)
Post Reply