Dėl minčių einant šaligatviu

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.

Ar yra jums gyvenime taip nutikę: einate šaligatviu ir į galvą staiga topteli mintis eiti taip, kad pėdos nekirstų plytelių sandūros?

1) Taip yra buvę gana dažnai (daugiau nei kokius 5 kartus);
41
76%
2) Bendrai paėmus, tokia mintis yra kilusi;
7
13%
3) Tokia mintis nėra kilusi arba neatsimenu to.
6
11%
 
Total votes: 54
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2008-07-11 19:37

Nu tai gal Svetimas papasakos, kodėl jam tai pasirodė įdomu?

P.S. Žymėjau pirmą.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2008-07-12 00:54

Vat parūpo man padaryti tokią keistą mini apklausėlę. Smile Pabandykit prisiminti. Vėliau galbūt paaiškinsiu dėl ko ją dariau.
Labai dažnai stengiuosi žengti ne plytelių linijomis. Rinkausi 1 variantą.
O priešinga mintis, kad pėdos būtinai liestų šaligatvio plytelių sandūrą(-as) (kai tos plytelės, aišku, pakankamai didelės) yra kilusi?
Taip - yra, tik kur kas rečiau. Bet jei kalbėsime apie plyteles tualete (taip, pas mane tualete plytelės), tai ten aš dažnai pirštais vedžioju plytelių sandūras, ypač jei patiriu nepatogumų dėl tuštinimosi - labai ramina toks ritualas :)
Insane
naujokas
Posts: 85
Joined: 2006-01-26 14:57
Location: Vilnius

2008-07-12 10:09

Kai budama paaugle suzinojau jog zmonems kartais rupi koordinuoti savo zingsnius su plyteliu rastu - nustebau ir tiek (pasirinkau ats. nr. 3).
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-07-21 03:37

Berods, panašus elgesys būdingas kai kurioms neurozėms.
Svetimas, gal jau laikas plačiau paaiškinti, koks šios apklausos tikslas ir kokie rezultatai? :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4705
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2008-07-22 20:49

RB wrote:Berods, panašus elgesys būdingas kai kurioms neurozėms.
Truputi keista, kad Singuliaras, o paskui tu, tai kažkaip surišot su psichiniais sutrikimais. Toks jausmas, kad tarsi su kažkokiu psichologiniu testu tai susiejot. Gal čia klausimo formuluotė suklaidino, nes vietoj "ar yra taip nutikę vaikystėje", paklausiau daug bendriau "ar yra jums gyvenime taip nutikę".
RB wrote:Svetimas, gal jau laikas plačiau paaiškinti, koks šios apklausos tikslas ir kokie rezultatai? :)
Bijau kad nuvilsiu, nes jokio psichologinio testo nebus ir nieko mandro nepasakysiu. Tiesiog buvau crazy nuotaikos ir prisiminiau, kad vaikystėje kildavo tokios mintys, t.y. eiti neužminat linijų tarp šaligatvio plytelių. Keli pažįstami man irgi tvirtino, jog dažniausiai vaikystėje yra tokių minčių turėję ar taip darę. Na, o kad ši "statistika" nepsiribotų tik keliais atvejais, tai pagalvojau ir šiek tiek platesnę "apklausą" padaryti. :)

Buvo šiaip pasidarę smalsu - dėl kokių priežasčių tokios keistos mintys galėtų kilti. Pirma galvojau, kad tai gali paskatinti tam tikras tvarkos siekis - neva toks ėjimas pagal plyteles rodosi kažkuom tvarkingesnis. Po to pasirodė patrauklus kitas paaiškinimas, kad prie tokių minčių atsiradimo galbūt prisideda instinktyvūs dalykai. Žmonės nemažai įvairių elgesio niansų yra paveldėję iš gyvūnų, tai gal ir čia yra kas su tuo bendro? Pvz. pačios šaligatvio plytelės tarsi yra vientįsos, aiškios - taigi ant jų kaip ir smagu dėti koją, o plytelių linija asocijuojasi su kažkuo neaiškiu: tarkim kažkur giliai pasąmonėje su kokia sausa šakele, kuri gali trakštelėti ir atkreipti kieno nors nepageidautiną dėmesį. :)

Beje, mintys specialiai stengtis užminti šaligatvio linijas anot mano klausinėjimų kyla rečiau (vat tik Singuliaras išsišoko ir pagadino "statistiką". :( Bet kol kas nurašysiu jo parodymus į ekstemumus. :) ), nors, tiesa, apie tai savo patirtimi pasidalijo tik kokie 5 mano pažįstami. Apie vaiksčiojimą ant linijų yra kilusi mintis ir man, bet žymiai rečiau palyginus su anksčiau minėtomis (ir dažniausiai lygsvaros laikymo ar kitokio išsidirbinėjimo neturint ką veikti tikslais).

Šiaip, šitie bairiai su šaligatvio plytelėmis nelabai vaizdūs. Iš vaikystės menu kitokią keistą ir juokingą patirtį: pomėgį atrasti nedideles ir gana uždaras erdves, kuriose, bent jau aš pamenu, apimdavo kažkoks keistas komforto ir jaukumo jausmas. Ko tik vaikystėje nebūdavo: lįsdavom po spinta, lova, iš paklodžių tarp spintos ir lovos darydavom neva tai būstinę-palapinę ir ten tupėdavom, duobę kiemę užversdavom iš kažkur buvusia vonia ir po ja sulįsdavom, slepdavomės kur tarp krūmų ar įsilipdavom į kokį mėgstamą medį ir kur galima žiūrėti kitus, o mūsų nesimato ir pan. :)

Man iš pažiūros tai kažkaip siejasi su instinktyviu ir iš protėvių gyvūnų paveldėtu elgesiu. Nors, žinoma, tokie teoretizavimai neapsaugoti ir nuo perdėtų intepretacijų. :wink:
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-22 23:13

Svetimas wrote:Truputi keista, kad Singuliaras, o paskui tu, tai kažkaip surišot su psichiniais sutrikimais. Toks jausmas, kad tarsi su kažkokiu psichologiniu testu tai susiejot.
Ne, su kažkokiais testais nieko nesusiejau, o tikrai girdėjau apie kažkokias obsesijas, kurios būtent taip pasireiškia. O RB dar priminė, kad tai gali būti susiję su švelnesnėmis neurozėmis. Tiksliai nežinau, bet normaliai eidamas žmogus neturėtų tokiais dalykais užsiiminėti. Reikia dairytis einant, galvoti apie tai, ką veiksi nuėjęs, ar kažkas panašaus. Žodžiu, dėmesio koncentracija ne ten koncentruota turėtų būti.

Beje, mintys specialiai stengtis užminti šaligatvio linijas anot mano klausinėjimų kyla rečiau (vat tik Singuliaras išsišoko ir pagadino "statistiką". Sad Bet kol kas nurašysiu jo parodymus į ekstemumus. )
Man dar svarbu būdavo užminti būtinai pėdos viduriu, ypač horizontalias linijas. Atrodydavo, kad aš jas tarsi jaučiu savo koja. :)
Iš vaikystės menu kitokią keistą ir juokingą patirtį: pomėgį atrasti nedideles ir gana uždaras erdves, kuriose, bent jau aš pamenu, apimdavo kažkoks keistas komforto ir jaukumo jausmas. Ko tik vaikystėje nebūdavo: lįsdavom po spinta, lova, iš paklodžių tarp spintos ir lovos darydavom neva tai būstinę-palapinę ir ten tupėdavom, duobę kiemę užversdavom iš kažkur buvusia vonia ir po ja sulįsdavom, slepdavomės kur tarp krūmų ar įsilipdavom į kokį mėgstamą medį ir kur galima žiūrėti kitus, o mūsų nesimato ir pan.
Būdavo šitas daug kam. Ir man su sese, ir mano draugeliams. Tas dalykas vadinamas žaidimu. Aš dar suprožiku skaitydavau spintoje kokias astronomines knygutes. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4705
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2008-07-23 08:10

Singuliaras wrote:Ne, su kažkokiais testais nieko nesusiejau, o tikrai girdėjau apie kažkokias obsesijas, kurios būtent taip pasireiškia. O RB dar priminė, kad tai gali būti susiję su švelnesnėmis neurozėmis. Tiksliai nežinau, bet normaliai eidamas žmogus neturėtų tokiais dalykais užsiiminėti. Reikia dairytis einant, galvoti apie tai, ką veiksi nuėjęs, ar kažkas panašaus. Žodžiu, dėmesio koncentracija ne ten koncentruota turėtų būti.
Na, aš irgi žinau anekdotų ar kitaip girdėjęs apie įvairias obsesijas, kuomet žmonės liguistai pūkus ar pan. nuo savęs renka, rankas labai dažnai plauna nuo neva kokių nors zarazų ir pan., tačiau tokios obsesijos susijusios su pernelyg perdėtom ir įkyriom mintim. Aš, manau, kad su tokiais dalykais ši apklausa turi mažai ką bendro. Juk nepradėsime diagnozuoti psichinio sutrikimo, jei žmogus kartais nuo saves nusirenka pūkus arba normaliu periodiškumu rankas nusiplauna? :)
Singuliaras wrote:Tiksliai nežinau, bet normaliai eidamas žmogus neturėtų tokiais dalykais užsiiminėti. Reikia dairytis einant, galvoti apie tai, ką veiksi nuėjęs, ar kažkas panašaus.
Kažkaip per rimtai tu čia išsireiškei. :) Manau, kad šie tavo žodžiai neprivalo būti taisykle energiją trykštančiam ir visokių išsigalvojimų pilnam vaikui. :)
Singuliaras wrote:Man dar svarbu būdavo užminti būtinai pėdos viduriu, ypač horizontalias linijas. Atrodydavo, kad aš jas tarsi jaučiu savo koja. :)
Jo? Leisk tada pasiūlysiu crazy hipotezę: kadangi tavo tolimi protėviai buvo primatai, kurie galbūt laipiojo medžiais, tai noras užminti liniją pėdos viduriu asocijuojasi su pirmykščiu pėdos padėjimu ant šakos. :) Čia aš nelabai rimtai jei ką. :wink:
Singuliaras wrote:Būdavo šitas daug kam. Ir man su sese, ir mano draugeliams. Tas dalykas vadinamas žaidimu. Aš dar suprožiku skaitydavau spintoje kokias astronomines knygutes.
Kažkaip panašiai žaisdavom. :) Aš irgi visokių zabavonų spintoj prisigalvodavau. Kaip jau ir sakiau, gal tai ir perdėtos intepretacijos sieti tuos dalykus su instinktyviu elgesiu, bet kai kurie elgesio pattern'ai visgi verčia apie tai susimąstyti. Pvz. ką reiškia žaisti? Turbūt sutiksi, kad žinduolių jaunikliai turi stipriai išreikštą polinkį žaisti. Kodėl?
Kodėl žmonės tveriasi tvorom (sutinku, jog tam yra ir pragmatinės priežastys, bet ar tik jos vienintelės čia veikia)? Kodėl dažnas būdamas komforto būsenoje mėgsta kur nors palikti savo inicialus arba kitokį "meną" kaip kad "A ♥ B"? Iš kur tas polinkis vieniems patinams muštis su kitais patinais "diskotekose" ar pan.?

Aš, deja, nedaug ką išmanau apie gyvūnų elgesį, kurį studijuoja Ethology mokslas, tačiau įvairūs pamąstymai šia tema bent jau man kartais būna visai įdomūs. :)
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2008-07-23 08:54

Aš kiek prisimenu (o prisimenu puikiai), tokios neutralios mintys kaip apie šaligatvio raštą ar gėlių žiedlapių išsidėstymą man tuo metu buvo vienos iš šviesiausių. Nes visa kita buvo tik blogiau arba visai blogai.

O jei būtų sąsajų su psichiniais sutrikimais aš nenustebčiau. Nežinau kaip kitais atvejais, bet bent mano atveju, tos pačios priežastys, kurios mane skatino nukreipti mintis į šaligatvį, laisvai galėtų sukelti ir psichinius sutrikimus. O gal kaip tik jos išgelbėjo nuo minčių sutelkimo ties "kaip man blogai" ir dar liūdnesnių pasekmių? Kas dabar žino... :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-07-23 10:09

Svetimas wrote: Pvz. ką reiškia žaisti? Turbūt sutiksi, kad žinduolių jaunikliai turi stipriai išreikštą polinkį žaisti. Kodėl?
Kodėl žmonės tveriasi tvorom (sutinku, jog tam yra ir pragmatinės priežastys, bet ar tik jos vienintelės čia veikia)? Kodėl dažnas būdamas komforto būsenoje mėgsta kur nors palikti savo inicialus arba kitokį "meną" kaip kad "A ♥ B"? Iš kur tas polinkis vieniems patinams muštis su kitais patinais "diskotekose" ar pan.?
Nepatikėsiu, kad atsakymų į šiuos klausimus nežinai.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4705
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2008-07-23 11:52

Undine wrote:Aš kiek prisimenu (o prisimenu puikiai), tokios neutralios mintys kaip apie šaligatvio raštą ar gėlių žiedlapių išsidėstymą man tuo metu buvo vienos iš šviesiausių.
O tos mintys apie gėlių žiedlapių išsidėstymą tai čia kokios? :)
Liucipher wrote:
Svetimas wrote: Pvz. ką reiškia žaisti? Turbūt sutiksi, kad žinduolių jaunikliai turi stipriai išreikštą polinkį žaisti. Kodėl?
Kodėl žmonės tveriasi tvorom (sutinku, jog tam yra ir pragmatinės priežastys, bet ar tik jos vienintelės čia veikia)? Kodėl dažnas būdamas komforto būsenoje mėgsta kur nors palikti savo inicialus arba kitokį "meną" kaip kad "A ♥ B"? Iš kur tas polinkis vieniems patinams muštis su kitais patinais "diskotekose" ar pan.?
Nepatikėsiu, kad atsakymų į šiuos klausimus nežinai.
Ką norėjai šia savo pastaba ar komentaru pasakyti?
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-23 12:10

Liucipher wrote:
Svetimas wrote: Pvz. ką reiškia žaisti? Turbūt sutiksi, kad žinduolių jaunikliai turi stipriai išreikštą polinkį žaisti. Kodėl?
Kodėl žmonės tveriasi tvorom (sutinku, jog tam yra ir pragmatinės priežastys, bet ar tik jos vienintelės čia veikia)? Kodėl dažnas būdamas komforto būsenoje mėgsta kur nors palikti savo inicialus arba kitokį "meną" kaip kad "A ♥ B"? Iš kur tas polinkis vieniems patinams muštis su kitais patinais "diskotekose" ar pan.?
Nepatikėsiu, kad atsakymų į šiuos klausimus nežinai.
Aš irgi netikiu, kaip ir Liucipher. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4705
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2008-07-23 12:35

Ir kas iš to, kad netikit? Neuždrausiu gi jums netikėti. :) O jūs žinot atsakymus į šiuos klausimus? Šiaip atsakymais: "tai daryti smagu ir taip tiesiog norisi" manęs visiškai nenustebinsit ir tai greičiau būtų ne atsakymai, o tautologijos.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-07-23 13:42

Pažymėjau trečią, nes kažkaip "nežaidžau aš tom plytelėm", bet kitą ir pakankamai savotišką užsiėmimą iš vaikytės prismenu - įsižiūrėti į visokias chaotiškas dėmeles ir "pamatyti" jose žmonių veidus ir figūras, gyvūnų siluetus bei etc :)
Na, kažkas panašaus į Roršacho testą pramogai :) Na vaikiški roršachizmai visokie :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-07-23 14:00

Svetimas wrote:O jūs žinot atsakymus į šiuos klausimus? Šiaip atsakymais: "tai daryti smagu ir taip tiesiog norisi" manęs visiškai nenustebinsit ir tai greičiau būtų ne atsakymai, o tautologijos.
Kad atsakyt į šiuos klausimus užtenka labai menkai pasidomėt gyvūnų elgsena. Tada sužinoma, apie mokymąsi žaidžiant, teritorijos žymėjimą ar kovą dėl patelių aka dėl dominuojančio patino statuso. ;)
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2008-07-23 16:46

Svetimas wrote:O tos mintys apie gėlių žiedlapių išsidėstymą tai čia kokios? :)
Argi ne keista, kad jie išsidėstę ne koncentriniais ratais? http://en.wikipedia.org/wiki/Image:AURORASKISS.jpg Nors iš pirmo žvilgsnio atrodytų būtent taip, kai specialiai ieškai, jie stebuklingai dingsta, ir randu tik nuo centro einančias spirales... Begales laiko galėdavau spoksoti į tokį žieduką :)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-07-23 18:14

Akela wrote:įsižiūrėti į visokias chaotiškas dėmeles ir "pamatyti" jose žmonių veidus ir figūras, gyvūnų siluetus bei etc :)
Apie šitą irgi girdėjau, kad prie visokių nenormalumų priskiriamas. Aš tai visokių figūrų dažniausiai ieškau kilimų ar tapetų raštuose. Kartais margesnėse užuolaiduose. Žodžiu, visur, kur tik mirga marga, ieškau figūrų. :)


Gal tas šaligatvių nagrinėjimas su kokiomis agorafobijomis susijęs? Atseit, padeda nustumti nemalonią savijautą.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4705
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2008-07-24 13:01

Singuliaras wrote:
Akela wrote:įsižiūrėti į visokias chaotiškas dėmeles ir "pamatyti" jose žmonių veidus ir figūras, gyvūnų siluetus bei etc :)
Apie šitą irgi girdėjau, kad prie visokių nenormalumų priskiriamas. Aš tai visokių figūrų dažniausiai ieškau kilimų ar tapetų raštuose. Kartais margesnėse užuolaiduose. Žodžiu, visur, kur tik mirga marga, ieškau figūrų. :)
Kažkaip daugokai tu prisimeni ar regi psichinių sutrikimų ir nenormalumų. :) Tu čia atsargiai, o tai pasirodys, kad į forumą visokių psichų prilindę. :)

Nepaisant to, vaikystėje ir aš kartais "roršachizmą" (anot Akelos) ant tapetų, užuolaidų ir pan. propaguodavau. Man atrodo, kad tai daugiau susiję su lanksčios vaikiškos vaizduotės asociacijom ar fliuktacijom apdorojant matomą vaizdą, nei su kažkokiu poreikiu ar polinkiu haliucinuoti.
Singuliaras wrote:Gal tas šaligatvių nagrinėjimas su kokiomis agorafobijomis susijęs? Atseit, padeda nustumti nemalonią savijautą.
Na, bent jau aš, aiškiai nepamenu, kad man tos šaligatvinės mintys dėl kažkokio diskomforto būtų kilusios... Nors negaliu ir atmesti tokios hipotezės. Galbūt dėl to gerai neprisimenu to diskomforto, nes šaligtavinės mintys jį sėkmingai nustūmė. :) O tas diskomfortas irgi gali būti visoks. Pvz. nuobodulys. :) Taip pat nepamenu, kad didelių erdvių baimę kada būčiau turėjęs.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4705
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2008-07-24 13:25

Undine wrote:Argi ne keista, kad jie išsidėstę ne koncentriniais ratais?
O kodėl turėtų augti koncentriniais ratais? Iš kur tas galvojimas, kad turėtų būti apskritas išsidėstymas. :) Sakyčiau spiralė irgi turėtų atrodyti visai natūralus dalykas, nes tarsi simbolizuoja kažkokį nuolat "pasipildantį" augimą.

Pastebėjau, kad matematikos vadovėlius ar pan. nuobodžias knygas dažnai mėgstama papuošti visokiais kriauklių ir pan. paveikslėliais kaip savotiškas aliuzijas su logaritminėm spiralėm ir pan. Pvz.: http://en.wikipedia.org/wiki/Logarithmic_spiral :) Čia turbūt irgi su tikslu nuobožias mintis "pašviesinti". :)
Post Reply