Apostazija

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
Post Reply
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2009-05-26 14:15

Nusprendžiau pasidalinti patirtimi su Jumis, draugai. Neseniai sužinojau apie šią galimybę...
Atsisakyti savo priklausomybės Katalikų Bažnyčiai įmanoma, pateikus prašymą kompetentingai Bažnyčios valdžiai (žinoma, ne paštu, o asmeniškai) ir jos akivaizdoje tai oficialiai paliudijus. Toks žmogus Bažnyčioje gauna apostato (žmogaus, atsisakiusio tikėjimo) vardą, jis užsitraukia ekskomuniką ir negali naudotis jokiomis Bažnyčios teikiamomis malonėmis, įskaitant visas bažnytines apeigas ir bažnytinį palaidojimą. Apie jo atsisakymą informuojama parapija, kurioje jis priėmė krikštą, kad apie tai būtų pažymėta krikštų įrašų knygoje. Apostazija laikoma sunkiu bažnytiniu nusikaltimu, todėl visas su jomis susijusiais
bausmes gali atleisti tik vietos vyskupas.
...tad nupėdinau pas vietos bažnyčios valdžią ir išdėsčiau savo norus. Kągi, pasirodo, jog aš - pirmasis, beprecedentis atvejis tikrai nejauno dvasininko karjeroje. Teko ilgokai jam įrodinėti, jog tokia procedūra apskritai egzistuoja. Aišku, kas be ko, užvirė diskusija, kurioje paskutiniu štrichu tapo dvasininko nuostaba, "...ir kokius gi sprendimus priima gyvenimu nusivylęs jaunimas...", nors, kaip ten bebūtų, argumentuotai jį tikinau, jog džiaugiuosi gyvenimu, neesu nusivylęs niekuo, išskyrus tai, jog priklausau visuotinį sąmoningumą dusinančiai katalikų bažnyčiai. Mano istorinės ir filosofinės įžvalgos tiesiog degė nuo jo citatų iš mus mylinčio dievo žodžio skelbėjų knygų! :fear:

Man po savaitės buvo pažadėtas raštas, nors prašymo, kurį, kiek žinau, reikia užpildyti savo vardu, neparašiau, kad ir kaip stengiausi tamstą dvasininką įtikinti jo būtinybe.

Norėjau paklausti, galbūt kažkas jau esate susidūręs su šia procedūra? Sunkumų neapturėjote?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-05-26 16:00

Huh, visai fun. Gaila, kad net neįsivaizduoju, kokiai parapijai priklausau, kur buvau krikštytas ir šiaip, kur reikėtų eiti :)
Gal kas turi idėjų, kaip tai išsiaiškinti? Skamba kaip smagi pramoga.
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2009-05-26 16:16

Pritariu, kad visai fun :)

Manau, kad tau kreiptis reikėtų tiesiog į 'kompetetingą bažnyčios valdžią' t.y. artimiausią kleboniją ar vyskupiją ar kaip ten jie vadinasi...man pažadėjo mano prašymą (pakolkas pateiktą tik žodžiu) perteikti tiems, kurie, neva, jau turi pilną teisę įforminti šią procedūrą su antspaudais, parašais ir taip toliau. Turi jie ten tą kažkokią 'krikštų knygą' ar kokį tai komiksų rinkinį, kurioje pasižymės, kad mane reikėtų siųsti iškart pragaran (tikiuosi, kad gerai iškūrentas iki žarijų, mėgstu šašlykus...) :lol: Nebeleis kapuose laidoti (gerai, nes noriu būti kremuotas), nebeleis apeigose dalyvauti ir būsiu traktuojamas kaip sunkus bažnytinis nusikaltėlis ir blablablabla... :lol:
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-05-27 00:06

dubb wrote:...man pažadėjo mano prašymą (pakolkas pateiktą tik žodžiu) perteikti tiems, kurie, neva, jau turi pilną teisę įforminti šią procedūrą su antspaudais, parašais ir taip toliau.
A ko tik žodžiu? (iš http://llgbt.blogspot.com/2009/03/argen ... udiev.html )
Image
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-05-27 10:16

Kad vargu ar išeis kolektyviškai, nes kiekvienam reikės nešti ten, kur buvo krikštytas.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-05-27 10:20

O, sugalvojau. Galim susirinkt banda žmonių ir visą dieną nešiot prašymus po bažnyčias :D Kartu ir drąsiau, ir linksmiau.
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2009-05-27 11:35

Akela wrote:
dubb wrote:...man pažadėjo mano prašymą (pakolkas pateiktą tik žodžiu) perteikti tiems, kurie, neva, jau turi pilną teisę įforminti šią procedūrą su antspaudais, parašais ir taip toliau.
A ko tik žodžiu? (iš http://llgbt.blogspot.com/2009/03/argen ... udiev.html )
Image
Na, kaip man sakė, aš tą "dokumentą" turiu gauti kitą savaitę. "Žodžiu" tik prašymas jį gauti ir katalikybės išsižadėjimas.

Beje, visai netikėtai gavosi įdomus eksperimentas...mane užpuolė mano pačio šeima!!! :lol: Mylintys Jėzaus pasekėjai priėjo iki absurdiškų sankcijų ir juokingų teiginių. Žinote, džiaugiuosi, kad gyvenu XXI a., nes jau degčiau ant laužo su išlupinėtom sausgyslėm (tikriausiai savo šeimos iniciatyva....) :fear:
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2009-05-27 11:48

Aš dabar susimąsčiau - tai taip išeina, kad RKB saugo pakrikštytų žmonių asmens duomenis? Tada galima pasinaudoti asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir pareikalauti pašalinti visus savo duomenis, ir tegu juodaskverniai prakaituoja :)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-05-27 12:49

Na, tai kiek norinčių dalyvauti šioje akcijoje jau turime? :)
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2009-05-27 12:52

Aš duotuoju momentu jau dalyvauju! :thumbsup:

Vajezau, reikės pasidomėti tuo įstatu :?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-05-27 14:40

oj kad taip būtų įmanoma atsisakyti valstybės :( ech... :(
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-05-27 14:55

MaikUniversum wrote:oj kad taip būtų įmanoma atsisakyti valstybės :( ech... :(
Padaroma :wink: va kaip blankas atrodo
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-05-27 15:23

Ramzajus wrote:
Undine wrote:Kad vargu ar išeis kolektyviškai, nes kiekvienam reikės nešti ten, kur buvo krikštytas.
Kur tai įskaitei?
Aš čia taip įsivaizduoju, nes krikštų įrašai juk neskaitmeniniai ir nepajungti į Lietuvos duombazę. Na, tikiuosi, kad nusifantazavau į pievas ir viskas bus paparasčiau :) Jei tiks Vilniuj, tai aš irgi už.

Vajėzau, taip, RKB veda krikštų ir laidotuvių sąrašus. Juos paskui galima kapstyti norint atkasti savo geneologinį medį.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-05-27 15:26

o, visai pamiršau šį stebuklingą būdą :D jei pakankamai daug žmonių atsisakytų pilietybės, jie galėtų gyventi toje pačioje teritorijoje pagal savo pačių priimtas taisykles, kurti, dirbti, mokytis ir t.t. ar jie būtų tiesiog prievarta išvaryti ? :lol:
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-05-27 15:48

Jų argumentavimas dėl laikymo katalikais toks, švelniai tariant, įdomus. Krikštą priimdami buvome nepilnamečiai ir jokios kitos sutartys ar jų eikvivalentai išskyrus maisto ir būtiniausių drabužių pirkimą tokiam amžiuje negalioja. Gal už kažką nusprendė tėvai, o mano krikšte tėvai nedalyvavo, tai turbūt išeitų, kad savo krikštą galėčiau apskųst teisme, kad panaikintų :D
Katalikų Bažnyčios atsakymas:

Sveiki,
bendro katalikų sąrašo tikrai nėra, tačiau kataliku laikomas kiekvienas žmogus, priėmęs krikštą Katalikų Bažnyčioje. Atsisakyti savo priklausomybės Katalikų Bažnyčiai įmanoma, pateikus prašymą kompetentingai Bažnyčios valdžiai...
(Čia, matyt, iš to paties ateisto blogo, kaip iš pirmoji dubb citata (kas per baisus įprotis nenurodyti šaltinio!))
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2009-05-27 16:12

Undine wrote:(Čia, matyt, iš to paties ateisto blogo, kaip iš pirmoji dubb citata (kas per baisus įprotis nenurodyti šaltinio!))
Taip, iš to pačio blog'o. Įpročius žadu updeitinti ;)

Šiaip pagalvojau štai...bažnytinę ir pasaulietinę valdžias vis vien skiria kažkokie teisiškai galiojantys įstatai, nuostatos (bent jau tikiuosi, fffg!). Mano nuomone, pats krikšto aktas, pažymėtas bažnyčios dokumentacijoje, juridiškai yra niekinis... Jo figūravimo kažkokioje situacijoje teisinis aparatas nemato savo galiojimo ribose, man rodos :dry: Ar klystu, kažin..?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-05-27 16:32

Undine wrote:Jų argumentavimas dėl laikymo katalikais toks, švelniai tariant, įdomus. Krikštą priimdami buvome nepilnamečiai ir jokios kitos sutartys ar jų eikvivalentai išskyrus maisto ir būtiniausių drabužių pirkimą tokiam amžiuje negalioja. Gal už kažką nusprendė tėvai, o mano krikšte tėvai nedalyvavo, tai turbūt išeitų, kad savo krikštą galėčiau apskųst teisme, kad panaikintų :D
Tik tokia smulkmena, kad krikštas nėra jokia sutartis. Tai tik ritualas, pakrapinimas vandenėliu. Kadangi aš netikiu tokio ritualo poveikiu, tai ir nemanau kad man reikia apostuoti.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-05-27 16:39

Ne į temą.
MaikUniversum wrote:o, visai pamiršau šį stebuklingą būdą :D jei pakankamai daug žmonių atsisakytų pilietybės, jie galėtų gyventi toje pačioje teritorijoje pagal savo pačių priimtas taisykles, kurti, dirbti, mokytis ir t.t. ar jie būtų tiesiog prievarta išvaryti ? :lol:
Ne, jei gyveni valstybės teritorijoje, tai turi laikytis jos taisyklių, nesvarbu ar tu pilietis ar ne.
Post Reply