Homoseksualių porų siekis įsivaikinti

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2012-09-18 21:26

Vilius wrote:Taip, daug kas būtų ironiška, jei būtų ironiška.
Tai mano pointas buvo, kad įdomu, kada datuojamas tas užrašas. Jei sutampa su mano minėtomis aplinkybėmis, tuomet jis taip laisvai nebetinka baksnojant pirštu į "golden age fallacy", ką, esu matęs ne kartą darant ir kitus internautus. Šiaip tiesiog oftopik pastebėjau.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-09-19 08:49

Panzer wrote:Tai mano pointas buvo, kad įdomu, kada datuojamas tas užrašas. Jei sutampa su mano minėtomis aplinkybėmis, tuomet jis taip laisvai nebetinka baksnojant pirštu į "golden age fallacy", ką, esu matęs ne kartą darant ir kitus internautus. Šiaip tiesiog oftopik pastebėjau.
Tai galima surasti ir pavyzdžių su žinomomis datomis, čia ne problema. Pavyzdžiui, antikinės Graikijos visapusiško klestėjimo viršūnėje, 4a. prieš Kristų, Platonas kalbėjo:
What is happening to our young people? They disrespect their elders, they disobey their parents. They ignore the law. They riot in the streets inflamed with wild notions. Their morals are decaying. What is to become of them?
Tiesa, Platonas labai nemėgo demokratijos, kuri tuo metu Graikijoje klestėjo. Jo idealas buvo išminčių diktatūra ir valstybė, kurioje kiekvienas jos narys užima griežtai sau skirtą vietą - išminčiai vadovauja, kariai kariauja, o vergai vergauja, ir kurioje nėra jokių nukrypimų nuo normos (jo idealų-formų doktrina). O demokratiją jis laikė išsigimimu, amoralumo ir degradacijos pasekme, paskutiniu laipteliu į tironiją. Iš principo, ir dabar daug žmonių taip mano.

Beje, tame pačiame amžiuje tariamai buvo mirtimi nubaustas Sokratas, už neva blogą įtaką jaunimo moralei :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-09-19 09:26

Panzer wrote:Tai mano pointas buvo, kad įdomu, kada datuojamas tas užrašas.
O mano pointas buvo, kad neturint jokių papildomų duomenų apie to užrašo laikmetį, reikia laikytis prielaidos, kad tie laikai buvo tiesiog vidutiniški senovės Egipto laikai, o ne imti spekuliuoti apie kažkokius nuosmukius.
Be to, tokių citatų yra daugybė, ir iš labai įvairių laikmečių. Tiesiog statistiškai neįmanoma, kad visi tie laikmečiai labai stipriai išsiskyrė iš kitų savo žema morale.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2012-09-19 13:33

Vilius wrote:
Panzer wrote:Tai mano pointas buvo, kad įdomu, kada datuojamas tas užrašas.
O mano pointas buvo, kad neturint jokių papildomų duomenų apie to užrašo laikmetį, reikia laikytis prielaidos, kad tie laikai buvo tiesiog vidutiniški senovės Egipto laikai, o ne imti spekuliuoti apie kažkokius nuosmukius.
Be to, tokių citatų yra daugybė, ir iš labai įvairių laikmečių. Tiesiog statistiškai neįmanoma, kad visi tie laikmečiai labai stipriai išsiskyrė iš kitų savo žema morale.
Neblogas pavyzdys, kaip stipriai zmones buna nesupranta statistikos. Jei rysys, su tokaiis uzrasais ir civilizaciju zema morale ar zlugimo artejimu visdelto yra, tai kaiptik, statistiskai nebutu nieko keisto, ta koreliacija matyti.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2012-09-20 12:41

Vilius wrote:O mano pointas buvo, kad neturint jokių papildomų duomenų apie to užrašo laikmetį, reikia laikytis prielaidos, kad tie laikai buvo tiesiog vidutiniški senovės Egipto laikai, o ne imti spekuliuoti apie kažkokius nuosmukius.
Supratau, laikotės sau patogių, iš oro nuleistų prielaidų. Galima ir taip.

O Platonas buvo rimtas vyrukas, teisingos mintys. :twisted:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5558
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-09-20 13:06

Panzer wrote:O Platonas buvo rimtas vyrukas, teisingos mintys. :twisted:
Bet jis buvo nelaimingas. Sumanė kartą Platonas mokyti jaunajį Sirakūzų karalaitį filosofijos, kad taptų tikru išminčiumi-karaliumi. O tas pasimokęs kartą ėmė ir pardavė Platoną į vergiją Atėnams :mrgreen:
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2012-09-20 13:43

Šîuo atžvilgiu labiau pasisekė jo mokiniui Aristoteliui, kuris išugdė kažką panašaus į Platono svajotą valdovą - Makedonietį. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4701
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2012-09-21 20:39

Panzer wrote:
Vilius wrote:Taip, daug kas būtų ironiška, jei būtų ironiška.
Tai mano pointas buvo, kad įdomu, kada datuojamas tas užrašas. Jei sutampa su mano minėtomis aplinkybėmis, tuomet jis taip laisvai nebetinka baksnojant pirštu į "golden age fallacy", ką, esu matęs ne kartą darant ir kitus internautus. Šiaip tiesiog oftopik pastebėjau.
Anot kelių pirmųjų google paieškos rezultatų tas užrašas kažkur 6000 metų senumo.
Post Reply