Skeptikai įspėja

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2011-03-05 07:59

bro1 wrote:Šiandien pasiunčiau tokį laiškutį į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą (kokiems 20 administratorių ir dėstytojų):
Gerai parašyta.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-03-05 11:28

Very nice!
User avatar
Transgresija
skeptikas
Posts: 553
Joined: 2010-08-22 12:49

2011-03-06 09:39

Lauksime reakcijos.
User avatar
bro1
pradedantis
Posts: 362
Joined: 2005-06-25 19:42
Location: Velingtonas, NZ
Contact:

2011-03-07 12:55

Kol kas sulaukiau vieno atsakymo, paskelbiau jį atskiroje temoje, kad neterščiau šitos temos per daug:
http://skeptikas.org/forum/viewtopic.ph ... 84&p=73023
Hubertas
pradedantis
Posts: 203
Joined: 2008-12-27 15:19

2011-11-07 23:06

į forumiuką atėjo Abejoklio vertas prelegentas, aka 'occupay skeptforum'
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2011-11-08 00:53

Hubertas wrote:į forumiuką atėjo Abejoklio vertas prelegentas, aka 'occupay skeptforum'
:thumbsup:
User avatar
skeptrek
naujokas
Posts: 5
Joined: 2011-10-20 16:01

2012-04-25 11:17

Sveiki, nžn. ar girdėjote apie tokį Juozą Ruolia? Veikėjas Fitoterapeutas AKA žolininkas. Maišais pardavinėja savo (žinoma niekaip nepatikrintų) žolelių mišinius, vėžių sergantiems ir šiaip visokiomis ligomis kamuojamėms.

Kas labiausiai siutina, kad jis sau ramiai turi kabinetą santariškių poliklinikoje ir visiems ok.

Mama iš klaipėdos buvo atvažiavusi - lydėjau iki jo. ‘Sakė’ pas gydytoja atvažiavau (mama po chemoterapijos - 300 km trenkėsi). Sėdim prie kabineto, o aš jau pamatęs kame reikalas po truputį pasakoju apie žoleles, kad jos turi daug veikliųjų medžiagų, kad dozės neaiškios ir pan. Nebūtinai padės, gali ir pakenkti. Kalbu atsargiai, nes nenoriu labai suneraminti mamos - ji labai jautriai viską priima po išgyventos ligos, yra pažeidžiama - puikus grobis šarlatanams.

Žodžiu užėji ji į kabinetą, po kiek laiko išėjo su maišu žolių. Sakau, kaip. Sako, visą laiką apie mane kalbėjo. Nesupratęs perklausiau - ‘kaip tai apie mane?’. Sako jis išsiklausinėjo apie tai kur aš dirbu, ką veikiu? Po to pradėjo mamai pasakoti, kad aš labai protingas esu, nes matosi iš mano kaukolės formos. Tai, žo, mama laiminga aišku. O aš apstulbęs.

Buvo pikta ir nuostabu, nes gyvai dar nebuvo tekę atsidurti tokioje situacijoje. Galvos forma my ass. Nuostabi strategija. Pas jį pro duris labai girdis. Turbūt nusigando, kai aš ten pasakoti pradėjau. Tai žinokitės yra toks veikėjas įgudęs.

P.S.: dar girdėjau, kaip jis telefonu ant kažkoko šaukė, o jūs parodikite ‘studijas’ (suprask tyrimus), kad neveikia tuomet ir kalbėsime - klasikinis naštos permetimas aukai.

Tikiuosi į temą aš čia - norėjau pasidalinti.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2012-04-25 12:39

skeptrek wrote:Sveiki, nžn. ar girdėjote apie tokį Juozą Ruolia? Veikėjas Fitoterapeutas AKA žolininkas. Maišais pardavinėja savo (žinoma niekaip nepatikrintų) žolelių mišinius, vėžių sergantiems ir šiaip visokiomis ligomis kamuojamėms.

Kas labiausiai siutina, kad jis sau ramiai turi kabinetą santariškių poliklinikoje ir visiems ok.
Pasižiūrėjau - Juozas Ruolia neturi medicinos praktikos, nei slaugos praktikos licencijos. Deja, pagal SAM įsakymą Dėl licencijuojamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašų patvirtinimo fitoterapija apskritai nelaikoma sveikatos priežiūros paslauga, tad jai licencija nereikalinga.

Sprendžiant iš gerojo fitoterapeuto biografijos, jis buvo išmestas iš medicinos fakulteto, dirbo felčeriu, o vėliau užsiėmė moksline-metodine veikla.
User avatar
skeptrek
naujokas
Posts: 5
Joined: 2011-10-20 16:01

2012-04-25 12:49

Niekšelis.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2012-05-08 09:50

Pagalvojau - gal neverta taip griežtai manyti apie tą poną? Kiek suprantu, pacientus jis priima tik po chemoterapijos/spindulinės terapijos, ir girdo erškėtuogių ar kokių ežiuolių arbatomis organizmo sustiprinimui. Jei jis nežada pagydyti vėžį, tai gal čia nieko baisaus nėra.

Anyway, išsiaiškinau paradoksalų dalyką. Jei nori būti homeopatas, atseit, gydyti vandenuku ir cukrumi (kurie, kaip suprantate, nieko nenunuodys), reikia baigti medicinos studijas, gauti gydytojo licenciją ir dar papildomai baigti homeopatų kursus.

Tačiau praktikuoti fitoterapiją (atseit, gydyti augalais, iš kurių nemaža dalis gali nuvaryti į kapus), gali bet kuris mūrininkas, kioskininkė ar kirpėjas.
User avatar
skeptrek
naujokas
Posts: 5
Joined: 2011-10-20 16:01

2012-05-08 10:51

Dėl to pono.

Melas yra melas. Ne iki galo pasakyta tiesa taip pat. Mamai jis žadėjo, kad per penkis metus, jei laikysis jo nustatyto riežimo, ji sustiprės. To - jis negali žinoti. Beje taip pat sustiprės, jei tiesiog gyvens. Tokiu būdu pririša pažeidžiamus žmones prie saves. Apie tai žinoma nepasako.

Dėl žolelių - tai jos, kaip sakei gali ir sužaloti ar kitaip pakenkti. Jose esančios veikliosios medžiagos gali turėtu nenumatytą poveikį ar kaipnors reaguoti į šalia vartojamus vaistus, bet apie tai irgi nieko.

Apskritai jis prisideda prie žmonių klaidinimo sustiprindamas (nes jo verslui naudinga) klaidingą prielaidą - naturalu reiškia, kad sveika.

Po kiek laiko mamai išsivystė uždegimas, poliklinikoje aplaidūs gydytojai nesugebėjo iki galo atlikti savo darbo. Apmaudu kai taip nutinka (neretai). Žinoma, mūsų ponas pasakė, kad taip ir turėjo būti, viskas čia normalu ir dar pardavė krūvą žolių. Paprotinau mamą, nes jai vis blogėjo. Surado gydytoją, kuris pasirūpino, kad būtų tvarkingai atlikti bakteriologiniai tyrimai. Nustatė konkrečią bakteriją ir paskyrė specifiškai ją veikiančius antibiotikus. Dvi savaitės gydymo ir uždegimo nebeliko (taip šiais laikais turėtų būti gydomi žmonės). Šiaip nėra labai pavojinga infekcija, bet mamos imunitetas po chemo susilpnėjęs, tad galėjo būti sudėtingų, gal net lemtingų komplikacijų.

Pabaigai parašysiu, kad greta savo žolių jis mamai buvo išrašęs homeopatinių „vaistų” ir liepė nusipirkti greta esančioje vaistinėje.

Gal aš per daug jautriai reaguoju, nes mane liečia asmeniškai, bet manau, kad šiais laikais nėra jokio pateisinimo mistifikuojančiom praktikom.
User avatar
skeptrek
naujokas
Posts: 5
Joined: 2011-10-20 16:01

2012-05-08 10:52

sor. už rašybos klaidas.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2012-05-08 11:08

O tomis žolėmis ponas Ruolia prekiauja pats?
User avatar
skeptrek
naujokas
Posts: 5
Joined: 2011-10-20 16:01

2012-05-08 11:12

Taip. Užeina žmonės pas jį į kabineta, jis duoda atspausdintą paruoštukę, ir parduoda kelis maišus žolių už 100 lt. ir pan.
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2013-10-22 11:16

Šita, dėl homeopatijos. :ax:
Buvo mano šuniui problema su akimis. Traiškanavo stipriai. Nuvedžiau pas veterinorių, tas nustatė kažkokį ten bakterinį susirgimą, išrašė labai brangių vaistų į akis varvinti. Nepirkau tų vaistų, vietoj jų paprastoje žmonių vaistinėje nupirkau kažkokį ten sisiuką atseit homeopatinį (jau kažkieno aprašytoje "gintarinėje" vaistinėje Klaipėdoje, bet pietiniame miesto gale). Šuniui tas padėjo ir kainavo geroookai pigiau (vietoj veterinoriaus išrašytų antibiotikų temokėjau tik 3,5 lt). Ar būčiau sau taip pirkęs - nežinau. :ax: :wacko: :oops:
OMG!WTF?
pradedantis
Posts: 141
Joined: 2013-02-11 13:05

2013-10-22 15:19

nesvarbu wrote:Šita, dėl homeopatijos. :ax:
Buvo mano šuniui problema su akimis. Traiškanavo stipriai. Nuvedžiau pas veterinorių, tas nustatė kažkokį ten bakterinį susirgimą, išrašė labai brangių vaistų į akis varvinti. :cry: Nepirkau tų vaistų, vietoj jų paprastoje žmonių vaistinėje nupirkau kažkokį ten sisiuką atseit homeopatinį (jau kažkieno aprašytoje "gintarinėje" vaistinėje Klaipėdoje, bet pietiniame miesto gale). Šuniui tas padėjo ir kainavo geroookai pigiau (vietoj veterinoriaus išrašytų antibiotikų temokėjau tik 3,5 lt). Ar būčiau sau taip pirkęs - nežinau. :ax: :wacko: :oops:
Na, gal reikėjo ir tuos 3,5 lt sutaupyti ir pvz pasimelsti už šunio sveikatą? Jei pagauni mintį...
Last edited by OMG!WTF? on 2013-10-22 15:27, edited 1 time in total.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2013-10-22 15:25

nesvarbu wrote:Šuniui tas padėjo ir kainavo geroookai pigiau
Kaip nustatei, kad suniui BUTENT tai padejo? Gal atlikai double-blind eksperimenta su dviem sunim?
User avatar
nesvarbu
pradedantis
Posts: 164
Joined: 2013-10-21 21:19
Location: Uostamiestis

2013-10-22 20:54

Tas reikalas buvo paprastas - varvinau kol akyse šuniui prašviesėjo. :lol:
Eksperimentų neatlieku, nes nesu kompetetingas ir tiek aprūpintas. Žinot, ten galėjo būti ir paprastas vanduo, juk vanduo turi gerą savybę - plauti kas nešvaru. O jei dar koks nors vanduo su ramunėlėmis tai dar geriau valo, plauna, gal netgi gydo. Man patiko jog įpakavimas buvo vienkartinėse kapsulėse (atkemši ir jau nebeuškimši), ir mažomis porcijomis, ne taip, kaip ten antibiotikų prisiperki o po to mėtosi po butą ir vaikai prisivalgo ir pats nebeatsimeno nuo ko tas buvo. :shock:
Ka daugiau tokių vaistų būtų - pigių ir veiksmingų. Va. :wink:
Post Reply