Nežinomos kilmės šviesuliai danguje

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
Post Reply
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2009-08-25 09:50

Šiaip esu skeptikas iki kaulų smegenų, tačiau vakar nutikęs įvykis privertė penkioms minutėms pasijusti nejaukiai. Išėjęs laukan parūkyti danguje pastebėjau baltai-raudonai mirkčiojantį taškelį. Pagalvojau, jog tai lėktuvas, tačiau minėtas objektas atliko keletą staigių viražų. Stebėjau objektą danguje dar kelias minutes, o jis tesė savo 'pasirodymą' toliau. Galvon šovė mintis į jį žiūrėti šalimais stovinčio nejudančio objekto atžvilgiu. Tuomet objektas 'nustojo dalyvauti'. Išties, labai įdomu, kaip štai įmanoma tokia optinė apgaulė. Iš esmės lyg būčiau save įtiknęs, jog norėčiau matyti, kad jis juda. Kaip lengva save nesąmoningai apgaudinėti! Ir tuomet, kitas klausimas - ko verti tokių įvykių liudijimai?
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2009-08-25 10:51

Galbūt tai ne dėl įsitikinimo, kad nori jį matyti judantį, o tiesiog paprasta optinė apgaulė, kadangi žvilgsnis nebuvo į nieką sukoncentruotas, tik į tą tašką. TOKIŲ įvykių liudijimai galbūt ir abejotini, tačiau ką sakyti, kai būna taip:

Prieš metus ar dvejus buvau terasoje ir stebėjau dangų (plika akimi). Tada pamačiau gan dideliu greičiu ir zigzagais judantį objektą. Savaime aišku, jog tai negalėjo būti nei lėktuvas, nei palydovas, kadangi jie juda tiesia trajektorija. Nebuvo ir jonvabalis ar koks kitas vabzdys ;) Tiesa, man vis tik keista mintis ir dėl NSO, kadangi nelabai suprantu, kokio velnio jiems reikėtų judėti tokia kvaila trajektorija...

O kai objektas stovi vietoje, gali pasirodyti, jog jis šiek tiek juda, ypač jei jis mirguliuoja skirtingom spalvom.
debilzebybyjus
naujokas
Posts: 22
Joined: 2009-07-30 20:23

2009-08-25 12:46

Už didžiąją dalį NSO mano manymu atsakingi du dalykai:
1.Žmogaus regėjimo netobulumas (nevalingi akių judesiai, ir smegenų polinkis viskam suteikt reikšmę...)

2.Atmosfera - kaip žinia ji nėra vientisa, skirtingų temperatūrų oro masės laužia šviesą, pvz. toks dalykas kai miražas, taipogi atspindžiai nuo debesų...

Pastebėkit kaip oras prie įkaitusių paviršių mirguliuoja, neprimena netvarkingo "skraidančių lėkščių" judėjimo ?

Dažniausia klaida daroma "liudininkų" tai sakymas kad matė šviečiantį objektą kai iš tikro mato tik šviesos dėmę

Aš paskutinį kartą mačiau neaiškia trajektorija judančią šviesos dėmę kai su veidrodėliu dariau "saulės zuikučius" :)
User avatar
suvirintojas
pradedantis
Posts: 202
Joined: 2007-10-03 22:46
Location: Laipėda

2009-08-25 13:54

Turbūt Jovaiša "Neregėtos Lietuvos" antrą dalį fotkino. :)
User avatar
Fotonas
naujokas
Posts: 84
Joined: 2009-03-09 21:46
Location: Klaipėda

2009-08-25 16:05

Pats galbūt mačiau kažką panašaus į tai ką nupasakojo dubb. Irgi atrodė jog objektas greitai juda, tačiau man nustojus bėgti nuo šernų, jis sustojo. Priklauso nuo to ką laikysi orientyru. Pvz. jei žiūri į lėtai judančius debesys, gali pasirodyti, jog žvaigždės juda ir net lenkia juos. Žinoma, nemaža galimybė, jog tai buvo kiniškas žibintas http://tv.delfi.lt/video/SjPCiJxC/
Galėjo būti ir dėl atmosferos turbulencijos mirksintis Marsas. Nežinau, netikrinau.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-08-25 17:40

Jap, iš ir manau, kad greičiausiai čia bus kiniškas žibintas :ax:
montecarlo
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-10-08 20:30
Location: Krizgniaužtis

2009-10-09 12:26

Prieš savaitę man "pakliuvo" panaši situacija. Tik man teko matyt oranžinės spalvos "daiktą", kuris skrido gana greitai ir pakildamas tai aukštyn, tai žemyn. Tai priminė savotišką bangavimą. Abejoju ar koks lėktuvas taip sugebėtu.
Maniau, kad rega mane apgauna, nes matau prastai, bet keli bičiuliai stovintys šalia, matė tą patį ir buvo šokiruoti.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-10-09 21:04

prieš tūkstančius metų, žmonės, matę meteoritus krintančius į žemę, irgi būdavo šokiruoti.. tai ir prisigalvodavo visokių mitų, dievų, pabaisų... praskaidrinti kasdienybei :ax:
montecarlo
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-10-08 20:30
Location: Krizgniaužtis

2009-10-10 10:21

Žinau, kad matėm ne kokį tai meteoritą. Meteoritai ne banguoja.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-10-10 12:36

Be abejo ne :) Bet gi nebūtina atmesti iš karto visų kitų "žemiškų" paaiškinimų. Net jei ir jie nepaaiškina fenomeno, vadinasi tai lieka neištirta ir tiek.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-10-10 16:43

montecarlo wrote:Žinau, kad matėm ne kokį tai meteoritą. Meteoritai ne banguoja.
Meteoritu vadinamas meteoras, kuris nukrenta. Šis, veikiausiai nenukrito, todėl yra tik meteoras. Ir nors pats jis ir nebanguoja, tačiau oras, pro kurį jis skirdo, vietomis buvo šiltesnis, o vietomis - šaltesnis. Oras irgi išgaubia vaizdą. Ir čia tik vienas paaiškinimas.
montecarlo
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-10-08 20:30
Location: Krizgniaužtis

2009-10-11 10:54

D3monas wrote:
montecarlo wrote:Žinau, kad matėm ne kokį tai meteoritą. Meteoritai ne banguoja.
Meteoritu vadinamas meteoras, kuris nukrenta. Šis, veikiausiai nenukrito, todėl yra tik meteoras. Ir nors pats jis ir nebanguoja, tačiau oras, pro kurį jis skirdo, vietomis buvo šiltesnis, o vietomis - šaltesnis. Oras irgi išgaubia vaizdą. Ir čia tik vienas paaiškinimas.
Ačiū, tai žinojau būdama šešiolikmetė.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-10-11 11:29

montecarlo wrote:
D3monas wrote:
montecarlo wrote:Žinau, kad matėm ne kokį tai meteoritą. Meteoritai ne banguoja.
Meteoritu vadinamas meteoras, kuris nukrenta. Šis, veikiausiai nenukrito, todėl yra tik meteoras. Ir nors pats jis ir nebanguoja, tačiau oras, pro kurį jis skirdo, vietomis buvo šiltesnis, o vietomis - šaltesnis. Oras irgi išgaubia vaizdą. Ir čia tik vienas paaiškinimas.
Ačiū, tai žinojau būdama šešiolikmetė.
Good for you! :wink:
Post Reply