Genijai

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-11-06 17:09

mėgėjas wrote:Trumpai tariant, ar genialumas nėra tuščia sąvoka?
Ką laikom genialumu, ar žmogaus IQ, ar jo pasiekimus? Mano manymu, genijus yra bet kas, perkopęs 140 IQ, nepriklausomai nuo pasiekimų. Bet čia tik vienas siauras apibrėžimas, į kurį veikiausiai įpuola ir dalis šio forumo lankytojų.
Jei genijumi laikysime žmones, kurie daug pasiekė ar sugalvojo kažką naujo, tada apibrėžimas jau kitas, tada IQ nebefigūruoja iš viso. Žodžiu, pirma reikia dėl sąvokų susitarti, nes jos labai slidžios.
mėgėjas
naujokas
Posts: 34
Joined: 2011-10-23 23:14

2011-11-06 18:03

D3monas wrote:Ką laikom genialumu, ar žmogaus IQ, ar jo pasiekimus? Mano manymu, genijus yra bet kas, perkopęs 140 IQ, nepriklausomai nuo pasiekimų. Bet čia tik vienas siauras apibrėžimas, į kurį veikiausiai įpuola ir dalis šio forumo lankytojų.
Jei genijumi laikysime žmones, kurie daug pasiekė ar sugalvojo kažką naujo, tada apibrėžimas jau kitas, tada IQ nebefigūruoja iš viso. Žodžiu, pirma reikia dėl sąvokų susitarti, nes jos labai slidžios.
Tai va, tame ir klausimas. Man pvz. genialumo rodiklis yra mąstymo originalumas, drąsa žiūrėti kitaip, vidinė jėga siekiant tikslo ir pan.. IQ rodiklis lyg ir objektyvus, tačiau atrodo siaurokas. Tai kaip susitarsi dėl savokos? Lyg ir matosi du keliai, arba atsisakyti sąvokos, arba apibrėžti ją siaurai, pvz. per IQ, bet tada jau sąvoka kaip ir netenka prasmės.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-11-06 18:52

Jei apibrėžtume genialumą, kaip originalų mąstymą, tokiu atveju bene kiekvienas reguliariai vartojantis haliucinogenines medžiagas yra genijus. Tokiu atveju dalis forumo lankytojų taip pat yra genijai. Tik kartais nesuprasti...
Man atrodytų, kad ši sąvoka nereikalinga kalboje, nes visus jos aspektus, kad ir kokiame kontekste apie tai kalbėtume, galime apibrėžti tiksliau kitais žodžiais (gabus, talentingas, kūrybingas, originalus, protingas, etc, etc.)
mėgėjas
naujokas
Posts: 34
Joined: 2011-10-23 23:14

2011-11-06 19:02

D3monas wrote:Man atrodytų, kad ši sąvoka nereikalinga kalboje, nes visus jos aspektus, kad ir kokiame kontekste apie tai kalbėtume, galime apibrėžti tiksliau kitais žodžiais (gabus, talentingas, kūrybingas, originalus, protingas, etc, etc.)
Sutinku
Post Reply