Lietuvoj gera gyventi!

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2010-11-27 16:43

Ladis wrote:tikiuosi ateity uz kokia 15 metu ikurti imone, kai jausiuosi, kad esu pajegus tam.
Tai kurk dabar tą įmonę. Kas tau trukdo dabar tai padaryti?
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-11-27 18:54

Ladis wrote:tik kartais visi siti verkslenimai zmoniu ir skundimaisi kaip jie negali nusipirkt naujos masinos is vienos algos tiesiog nuzudo ambicija kazka daryt.
Klausyk, Kubiliau, tai kaip suprast tavo tiradą? Bet kuris žmogus, kuris kritikuoja ką nors Lietuvoje, verkšlena? Pavyzdžiui, jei apgailestauju, jog Seimo nariai nelabai suvokia Konstitucinių vertybių, dėl to Sacharukui neatima mandato, o Gražuliui su Uoka neliečiamumo ir darau logišką išvadą, jog Seimas gaidys - verkšlenu? Jei viešuosiuose pirkimuose pasigendu, atsiprašau - nepasigendu, o neaptinku skaidrumo, tai vėl verkšlenu? Jei man pabodo, jog mindomos kai kurių grupių elementarios pilietinės teisės, tai verkšlenu? Jei pastebiu, jog delfi komentaruose tik kas ketvirtas komentaras ne debilo, tai verkšlenu? Gal man sekti insurrectum'o pavyzdžiu ir šokinėti iš laimės, jog šūdo nevalgau? Atitinkamai, galiu žaisti šachmatais su pradinukais ir laikyti save žaidimo profu (analogijos paaiškinimas: pradinukai = trečiosios šalys, aš = Lietuva, šachmatų profai = vakarų šalys).
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-11-27 19:06

Ladis wrote:Na matai as budamas dar tik 21 metu dideles itakos kaip ir nesu padares, apart to, kad esu dirbes truputi, sumokejes mokesciu, o siaip tai manau, kad zmones patys save tobulindami, galu gale tobulina ir valstybe, ir savo poziuriu labai daro didele itaka valstybes ivaizdziui. Jei atsakyt i klausima tiesiogiai, tai tikiuosi ateity uz kokia 15 metu ikurti imone, kai jausiuosi, kad esu pajegus tam. Manau Lietuvoj yra labai daug rimtu ir protingu zmoniu ir visiem kartu tikrai but galima daug ka gero nuveikti, tik kartais visi siti verkslenimai zmoniu ir skundimaisi kaip jie negali nusipirkt naujos masinos is vienos algos tiesiog nuzudo ambicija kazka daryt.
Kitaip tariant, vienintelis tavo nuopelnas yra tas, kad atėjai čia paverkšlenti dėl to, kad kiti verkšlena?
Hubertas
pradedantis
Posts: 203
Joined: 2008-12-27 15:19

2010-11-27 20:25

7x wrote: Jei pastebiu, jog delfi komentaruose tik kas ketvirtas komentaras ne debilo, tai verkšlenu?
Taip, galima tai vadinti ir verkšlenimu. Vakarų valstybėse debilas parašo tik kas antrą komentarą, bet to užtenka jei nori verkšlenti. Su sąlyga, kad tobulumui ribų nėra, tai ir verkšlenti galima visur ir visada.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-11-28 06:33

Džiaugtis, kad gyveni geriau nei didžioji dalis Pasaulio gyventojų, kad turi kojas ir rankas, kad esi daugmaž pavalgęs ir apsirengęs - sveika. BET, džiaugtis nepagrįstai išsigalvojant, kad Lietuva yra geriausias Pasaulio kampelis, kuriame lyja džiaugsmu ir vaivorykštėmis, o dangus visada žydras - kliedesys. Tikrai užknisa, kai žmones, kurie tiesiog išsako problemas ir parodo jų aktualumą, kaltina verkšlenimu. Jei nebūtų tokių, kurie pastebi kas negerai Lietuvoje, - nebūtų pagrindo gyvenimui gerėti. Nežinau kiek tai susiję, tačiau pastaruoju metu jaučiu kažkokį džiaugsmo kultūros bei šlykštaus nacionalizmo antplūdį, lyg Lietuva būtų tapusi JAV#2, tik daug, daaaaaaaaaaug prasčiau gyvenanti.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-11-28 09:47

Hubertas wrote:Taip, galima tai vadinti ir verkšlenimu. Vakarų valstybėse debilas parašo tik kas antrą komentarą, bet to užtenka jei nori verkšlenti. Su sąlyga, kad tobulumui ribų nėra, tai ir verkšlenti galima visur ir visada.
Parodyk man užsenietišką naujienų tinklapį, kuriame bent kažkokį žymų procentą sudaro delfi komentatorių lygio pasisakymai.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2010-11-28 10:33

D3monas wrote:BET, džiaugtis nepagrįstai išsigalvojant, kad Lietuva yra geriausias Pasaulio kampelis, kuriame lyja džiaugsmu ir vaivorykštėmis, o dangus visada žydras - kliedesys. Tikrai užknisa, kai žmones, kurie tiesiog išsako problemas ir parodo jų aktualumą, kaltina verkšlenimu.
Ar nepamirsai, apie toki svarbu dalyka, kaip morale? Gerai, kai kazkas issako problemas, kuriu daugiau niekas nepastebi ir iskelia jas i viesuma. Blogai, kai kartoja tas, kurios visiems ir taip akivaizdzios ir nu atrodo vienintelis tikslas ju tu problemu "issakymo" - visiems aplinkui sugadint nuotaika.
7x wrote:Parodyk man užsenietišką naujienų tinklapį, kuriame bent kažkokį žymų procentą sudaro delfi komentatorių lygio pasisakymai.
Tai dar nieko neirodo. Gal cia delto, kad Lietuvoje kaimas labiau kompiuterizuotas, nei vakaru valstybese? Gal cia vaikai jaunesni pradeda skaityti internete naujienas? Gal vakaruose komentarus cenzuruoja pagal ju kvailuma isviso?
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-11-28 11:57

fizikanas wrote:Tai dar nieko neirodo. Gal cia delto, kad Lietuvoje kaimas labiau kompiuterizuotas, nei vakaru valstybese? Gal cia vaikai jaunesni pradeda skaityti internete naujienas? Gal vakaruose komentarus cenzuruoja pagal ju kvailuma isviso?
Aš nesakau, kad tai kažką rodo, tiesiog tai, jog Lietuvoj skaitant komentarus darosi bloga, o užsenietiškuose saituose komentatoriai pasidalina įdomiomis įžvalgomis, prisideda prie to, jog Lietuva šūdas.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2010-11-28 12:07

fizikanas wrote:Gal vakaruose komentarus cenzuruoja pagal ju kvailuma isviso?
ko jus kimbat prie to delfio jei jo redaktoriai nesugeba net savo straipsniu atskirti kur normalus kur bullshitas o dar ir raso su vertimo bei logikos ir ziniu klaidomis.

pagrindine beda jog lietuvoj delfis yra pats skaitomiausias ir pats "galingiausias" ziniasklaidos saltinis kai tuo tarpu uzsienyje bulvarinio lygmens info saltiniai taip ir lieka bulvariniais nesusirinkdami daug skaitytoju. tarkim the independent telegraph the economist ar the guardian bei tas pats bbc news visad tures daug daugiau savo portalo lankytoju nei tarkim koks the sun arba the news of the world
Hubertas
pradedantis
Posts: 203
Joined: 2008-12-27 15:19

2010-11-28 15:29

Aš ir pats, žinoma, mėgstu paverkšlenti arba, kai sakyt, įvardinti problemas.
Ladi, man patinka tavo nusiteikimas, kad kiekvienas pilietis turi būti savo valstybės likimo šaltkalvis. Linkiu, kad tai nebūtų tik žodžiai. Keep it real, bla bla
Ladis
naujokas
Posts: 7
Joined: 2010-07-12 12:52

2010-11-28 17:25

Svetimas wrote:
Ladis wrote:tikiuosi ateity uz kokia 15 metu ikurti imone, kai jausiuosi, kad esu pajegus tam.
Tai kurk dabar tą įmonę. Kas tau trukdo dabar tai padaryti?
Tas, kad siuo metu nesu tam pasiruoses, nei finansiskai nei turiu sukaupes reikalingu ziniu tam dalykui, nes siuo metu esu uzimtas kitais dalykais.

O kaip del versklenimo, tai as nesu pries kol tai yra proto ribose ir rimtai argumentuojama, kas zmogui nepatinka ir ka jis nori keisti. o ne kaip 90% bliauna tik todel, kad visi taip daro ir jam taip pat patogu tai daryti ir nori gyventi taip kaip sveicarai, kas yra gerai kad siekiama gero gyvenimo, bet kai to nori jau dabar ir siandien tai cia jau biski nelogiska atsizvelgiant i Lietuvos istorija.
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2010-11-28 17:50

Įdomumo dėlei: ruošiatės/norėtumėte kas iš jūsų pridėti rimtesnį indėlį nei balsą rinkimuose ar mokesčius, į Lietuvos ateitį, ar nelabai ? :)
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2010-11-28 21:57

Ladis wrote: nori gyventi taip kaip sveicarai, kas yra gerai kad siekiama gero gyvenimo, bet kai to nori jau dabar ir siandien tai cia jau biski nelogiska atsizvelgiant i Lietuvos istorija.
Kuo ypatinga ta Lietuvos istorija? Štai Honkongas dar vakar tebuvo užsieniečių okupuotas žvejų kaimas, o šiandien - pasaulinis finansų centras.
Problema lietuviškame socializme, o ne istorijoje.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2010-11-28 22:21

Abejoklis wrote:Kuo ypatinga ta Lietuvos istorija? Štai Honkongas dar vakar tebuvo užsieniečių okupuotas žvejų kaimas, o šiandien - pasaulinis finansų centras.
Problema lietuviškame socializme, o ne istorijoje.
Legione, čia tikrai tu? :D
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2010-11-29 05:54

Rated wrote:Įdomumo dėlei: ruošiatės/norėtumėte kas iš jūsų pridėti rimtesnį indėlį nei balsą rinkimuose ar mokesčius, į Lietuvos ateitį, ar nelabai ? :)
Balsavimas ir mokesčių mokėjimas tuos šunsnukius tik paskatina.
User avatar
insurrectum
pradedantis
Posts: 493
Joined: 2006-09-28 15:01

2010-11-29 11:21

7x wrote:darau logišką išvadą, jog Seimas gaidys - verkšlenu? Jei viešuosiuose pirkimuose pasigendu, atsiprašau - nepasigendu, o neaptinku skaidrumo, tai vėl verkšlenu?
Verkšlenimas ir bambėjimas yra ne paties fakto konstatavimas, o emocinis kontekstas, kuriame tą faktą konstatuoji. Yra susiformavusi kultūrinė norma tokius dalykus aptarinėti ne kaip problemą, ar kaip įdomius gamtos reiškinius, o tame pat kontekste, kaip pagyvenę žmonės aptarinėja savo skaudulius bei ligas ir gi dar lenktyniauja pas ką didesnis artritas ar radikulitas, ar kieno žentas didesnis girtuoklis. Tskan vyksta socializacija aptarinėjant pasaulio pabaigos detales, ba įdomesnių temų "small talk" pokalbiui nerandama...

7x wrote:Aš nesakau, kad tai kažką rodo, tiesiog tai, jog Lietuvoj skaitant komentarus darosi bloga, o užsenietiškuose saituose komentatoriai pasidalina įdomiomis įžvalgomis, prisideda prie to, jog Lietuva šūdas.
Delfis yra labiau lietuviškas prototipinis Facebook'as ar Twitter'is, nei solidus naujienų portalas. Jei nori lygint, lygink ten. Aš pvz mėgstu paskaityti Youtube komentarus socialinėm ar politinėm temom. Ten uber Delfis...
ad visi taip daro ir jam taip pat patogu tai daryti ir nori gyventi taip kaip sveicarai
Lietuvoje madingiau įvardinti kokią Skandinavijos šalį, nei šveicarus :) Čia matau fundamentalią problemą: jei nori gyventi kaip šveicaras, paprasčiausias būdas to pasiekti: išvažiuoti į Šveicariją. Jei bendruomenė nori išlikti, ji turi turėti savo unikalią viziją, o ne svetimą kloną.
Jei jau lygintis su kitomis valstybėmis, tai tik konkrečiais rodikliais: išsilavinimo lygiu, gyvenimo trukme ar net "laimės koeficientu". Čia beje yra Forbes lentelė: Lietuviai save laiko nelaimingesniais nei Pakistaniečiai, o Japonai kur kas nelaimingesni nei Lietuviai, o Estai (!) da nelaimingesni nei Japonai :cry: ...

http://www.forbes.com/2010/07/14/world- ... table.html
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2010-11-29 12:19

Ladis wrote:
Svetimas wrote:
Ladis wrote:tikiuosi ateity uz kokia 15 metu ikurti imone, kai jausiuosi, kad esu pajegus tam.
Tai kurk dabar tą įmonę. Kas tau trukdo dabar tai padaryti?
Tas, kad siuo metu nesu tam pasiruoses, nei finansiskai nei turiu sukaupes reikalingu ziniu tam dalykui, nes siuo metu esu uzimtas kitais dalykais.
Mane nustebino tas tavo "už kokią 15 metų". Kokius 5 metus (mokslai ar pan.) dar suprasčiau. Įdomu tai, kad panašiai kaip tu kalba daugelis norinčių kurti įmones ar užsiimti verslu. Rezultate Lietuva ES kontekste verslumo požiūriu neblizga. Šiek tiek guodžia tik jaunimas:
Many young entrepreneurs; young people are more likely to be entrepreneurs
In Lithuania, the proportion of young entrepreneurs (i.e. those aged 30 or under) is among the
highest of all countries, while the proportion of older entrepreneurs (i.e. those aged over 55) is
among the lowest. Furthermore, although in most countries being younger has no effect, or a
negative effect, on the involvement in entrepreneurial activities, Lithuanian respondents aged 30 or
under are more likely to be setting up or running their own business than those over 30.
http://ec.europa.eu/enterprise/policies ... tic_en.pdf
Tad, žiūrėk, nepražiopsok savo progos, nes į senatvę tik dar daugiau užtikrintumo ir saugumo norisi. ;)

Ladis wrote:O kaip del versklenimo, tai as nesu pries kol tai yra proto ribose ir rimtai argumentuojama, kas zmogui nepatinka ir ka jis nori keisti. o ne kaip 90% bliauna tik todel, kad visi taip daro ir jam taip pat patogu tai daryti ir nori gyventi taip kaip sveicarai, kas yra gerai kad siekiama gero gyvenimo, bet kai to nori jau dabar ir siandien tai cia jau biski nelogiska atsizvelgiant i Lietuvos istorija.
Iš dalies sutinku. Aš irgi šalia niurnėjimo apie problemas labai pasigendu pasiūlymų, kaip jas spręsti.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-11-29 13:26

insurrectum wrote:Delfis yra labiau lietuviškas prototipinis Facebook'as ar Twitter'is, nei solidus naujienų portalas. Jei nori lygint, lygink ten. Aš pvz mėgstu paskaityti Youtube komentarus socialinėm ar politinėm temom. Ten uber Delfis...
Dėl youtube komentarų sutinku, kartais jie net pranoksta delfi, tačiau aš nesu toks greitas nuvertinti delfio kaip naujienų portalo. Lyginant su kitomis žiniasklaidos priemonėmis Lietuvoje tai pakankamai nešališkas ir tikslus (atmetant mokslo naujienas) tinklapis, kuris nusileidžia tik labiau į verslą ar politiką orientuotiems leidiniams, ala Valstybė, Verslo žinios, IQ.
O jei tikėsime lietuviška vikipedija, tai "60 % DELFI auditorijos sudaro vyresni nei 24 metų žmonės. Daugiausiai tai - išsilavinę, didesnes nei vidutines pajamas turintys skaitytojai."
Post Reply