Lietuvoj gera gyventi!

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
User avatar
insurrectum
pradedantis
Posts: 493
Joined: 2006-09-28 15:01

2010-11-29 11:21

7x wrote:darau logišką išvadą, jog Seimas gaidys - verkšlenu? Jei viešuosiuose pirkimuose pasigendu, atsiprašau - nepasigendu, o neaptinku skaidrumo, tai vėl verkšlenu?
Verkšlenimas ir bambėjimas yra ne paties fakto konstatavimas, o emocinis kontekstas, kuriame tą faktą konstatuoji. Yra susiformavusi kultūrinė norma tokius dalykus aptarinėti ne kaip problemą, ar kaip įdomius gamtos reiškinius, o tame pat kontekste, kaip pagyvenę žmonės aptarinėja savo skaudulius bei ligas ir gi dar lenktyniauja pas ką didesnis artritas ar radikulitas, ar kieno žentas didesnis girtuoklis. Tskan vyksta socializacija aptarinėjant pasaulio pabaigos detales, ba įdomesnių temų "small talk" pokalbiui nerandama...

7x wrote:Aš nesakau, kad tai kažką rodo, tiesiog tai, jog Lietuvoj skaitant komentarus darosi bloga, o užsenietiškuose saituose komentatoriai pasidalina įdomiomis įžvalgomis, prisideda prie to, jog Lietuva šūdas.
Delfis yra labiau lietuviškas prototipinis Facebook'as ar Twitter'is, nei solidus naujienų portalas. Jei nori lygint, lygink ten. Aš pvz mėgstu paskaityti Youtube komentarus socialinėm ar politinėm temom. Ten uber Delfis...
ad visi taip daro ir jam taip pat patogu tai daryti ir nori gyventi taip kaip sveicarai
Lietuvoje madingiau įvardinti kokią Skandinavijos šalį, nei šveicarus :) Čia matau fundamentalią problemą: jei nori gyventi kaip šveicaras, paprasčiausias būdas to pasiekti: išvažiuoti į Šveicariją. Jei bendruomenė nori išlikti, ji turi turėti savo unikalią viziją, o ne svetimą kloną.
Jei jau lygintis su kitomis valstybėmis, tai tik konkrečiais rodikliais: išsilavinimo lygiu, gyvenimo trukme ar net "laimės koeficientu". Čia beje yra Forbes lentelė: Lietuviai save laiko nelaimingesniais nei Pakistaniečiai, o Japonai kur kas nelaimingesni nei Lietuviai, o Estai (!) da nelaimingesni nei Japonai :cry: ...

http://www.forbes.com/2010/07/14/world- ... table.html
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2010-11-29 12:19

Ladis wrote:
Svetimas wrote:
Ladis wrote:tikiuosi ateity uz kokia 15 metu ikurti imone, kai jausiuosi, kad esu pajegus tam.
Tai kurk dabar tą įmonę. Kas tau trukdo dabar tai padaryti?
Tas, kad siuo metu nesu tam pasiruoses, nei finansiskai nei turiu sukaupes reikalingu ziniu tam dalykui, nes siuo metu esu uzimtas kitais dalykais.
Mane nustebino tas tavo "už kokią 15 metų". Kokius 5 metus (mokslai ar pan.) dar suprasčiau. Įdomu tai, kad panašiai kaip tu kalba daugelis norinčių kurti įmones ar užsiimti verslu. Rezultate Lietuva ES kontekste verslumo požiūriu neblizga. Šiek tiek guodžia tik jaunimas:
Many young entrepreneurs; young people are more likely to be entrepreneurs
In Lithuania, the proportion of young entrepreneurs (i.e. those aged 30 or under) is among the
highest of all countries, while the proportion of older entrepreneurs (i.e. those aged over 55) is
among the lowest. Furthermore, although in most countries being younger has no effect, or a
negative effect, on the involvement in entrepreneurial activities, Lithuanian respondents aged 30 or
under are more likely to be setting up or running their own business than those over 30.
http://ec.europa.eu/enterprise/policies ... tic_en.pdf
Tad, žiūrėk, nepražiopsok savo progos, nes į senatvę tik dar daugiau užtikrintumo ir saugumo norisi. ;)

Ladis wrote:O kaip del versklenimo, tai as nesu pries kol tai yra proto ribose ir rimtai argumentuojama, kas zmogui nepatinka ir ka jis nori keisti. o ne kaip 90% bliauna tik todel, kad visi taip daro ir jam taip pat patogu tai daryti ir nori gyventi taip kaip sveicarai, kas yra gerai kad siekiama gero gyvenimo, bet kai to nori jau dabar ir siandien tai cia jau biski nelogiska atsizvelgiant i Lietuvos istorija.
Iš dalies sutinku. Aš irgi šalia niurnėjimo apie problemas labai pasigendu pasiūlymų, kaip jas spręsti.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2010-11-29 13:26

insurrectum wrote:Delfis yra labiau lietuviškas prototipinis Facebook'as ar Twitter'is, nei solidus naujienų portalas. Jei nori lygint, lygink ten. Aš pvz mėgstu paskaityti Youtube komentarus socialinėm ar politinėm temom. Ten uber Delfis...
Dėl youtube komentarų sutinku, kartais jie net pranoksta delfi, tačiau aš nesu toks greitas nuvertinti delfio kaip naujienų portalo. Lyginant su kitomis žiniasklaidos priemonėmis Lietuvoje tai pakankamai nešališkas ir tikslus (atmetant mokslo naujienas) tinklapis, kuris nusileidžia tik labiau į verslą ar politiką orientuotiems leidiniams, ala Valstybė, Verslo žinios, IQ.
O jei tikėsime lietuviška vikipedija, tai "60 % DELFI auditorijos sudaro vyresni nei 24 metų žmonės. Daugiausiai tai - išsilavinę, didesnes nei vidutines pajamas turintys skaitytojai."
User avatar
insurrectum
pradedantis
Posts: 493
Joined: 2006-09-28 15:01

2010-11-29 17:06

7x wrote:
insurrectum wrote: Dėl youtube komentarų sutinku, kartais jie net pranoksta delfi, tačiau aš nesu toks greitas nuvertinti delfio kaip naujienų portalo. Lyginant su kitomis žiniasklaidos priemonėmis Lietuvoje tai pakankamai nešališkas ir tikslus (atmetant mokslo naujienas) tinklapis, kuris nusileidžia tik labiau į verslą ar politiką orientuotiems leidiniams, ala Valstybė, Verslo žinios, IQ.
O jei tikėsime lietuviška vikipedija, tai "60 % DELFI auditorijos sudaro vyresni nei 24 metų žmonės. Daugiausiai tai - išsilavinę, didesnes nei vidutines pajamas turintys skaitytojai."
Turiu omeny pačius Delfi komentarus, kurie man labiau panašėja į socialinį tinklapį, tokį visuotinį "Vox Populi".
Kas link komentatorių išsilavinimo: įdomu kaip Delfi tą nustatė: jei paleido apklausą, tai natūraliai, kad "mažiau išsilavinę" tokią ignoravo.

Jau kuris laikas svarstau patikrinti vieną hipotezę: reiktų paskriptinti - parsiųsti ir "prakošti" krūvą komentarų ieškant keiksmažodžių, grupuojant pagal komentaro laiką. Įtariu, kad darbo valandomis, ofiso veltėdžiai keikiasi ir burnoja kur kas mažiau, nei po darbo valandų, kada prie kompiuterių sėda kitoks kontingentas.
User avatar
Bybukas
naujokas
Posts: 32
Joined: 2010-11-24 17:50
Location: KLAIPEDA

2010-11-30 08:09

Del "ofisiniu" komentaru manau apsirinki, mes su kolegom rytais susirinke prie kompu, kol daug darbo nera, permetam visas zinias ir aisku pagrojam per klaviaturas. Ir nieks ten, apsimiegojes, nesistengia sukurti kazkoki labai jau protinga komentara, seip linksminasi chebra ir viskas.. O velai vakare zmones po darbu eina ilsetis, tad, manau, didziausias siukslinimo laikas yra diena panasiai po 14val, kai pienburniai grizta is mokyklu. Ir seip manau naturalu, kad ten kur komentarai, ten bus siuksliu, o kadangi delfis skaitomiausias tai ir siuksliu ten daugiausia. Lrytas raso IP prie komentaro, tai ten nepalyginamai tvarkingiau :).
User avatar
šmurkšt
naujokas
Posts: 19
Joined: 2010-10-30 23:03

2010-12-09 04:21

7x wrote:Klausyk, Kubiliau, tai kaip suprast tavo tiradą? Bet kuris žmogus, kuris kritikuoja ką nors Lietuvoje, verkšlena? Pavyzdžiui, jei apgailestauju, jog Seimo nariai nelabai suvokia Konstitucinių vertybių, dėl to Sacharukui neatima mandato, o Gražuliui su Uoka neliečiamumo ir darau logišką išvadą, jog Seimas gaidys - verkšlenu? Jei viešuosiuose pirkimuose pasigendu, atsiprašau - nepasigendu, o neaptinku skaidrumo, tai vėl verkšlenu? Jei man pabodo, jog mindomos kai kurių grupių elementarios pilietinės teisės, tai verkšlenu? Jei pastebiu, jog delfi komentaruose tik kas ketvirtas komentaras ne debilo, tai verkšlenu? Gal man sekti insurrectum'o pavyzdžiu ir šokinėti iš laimės, jog šūdo nevalgau? Atitinkamai, galiu žaisti šachmatais su pradinukais ir laikyti save žaidimo profu (analogijos paaiškinimas: pradinukai = trečiosios šalys, aš = Lietuva, šachmatų profai = vakarų šalys).
Atsiprasau, kad angliskai, bet bijau, kad isvertus taip gerai nebeskambetu.. :oops:
Eastern Standard Tribe wrote:“I’m a user-experience consultant.”

She rolled her eyes. “Not another one. God. Look, we go out for dinner, don’t say a word about the kerb design or the waiter or the menu or the presentation, OK? OK? I’m serious.”

Art solemnly crossed his heart. “Who else do you know in the biz?”

“My ex. He wouldn’t or couldn’t shut up about how much everything sucked. He was right, but so what? I wanted to enjoy it, suckitude and all.
Pirate
naujokas
Posts: 51
Joined: 2011-03-27 18:54
Location: Tarkim Kaunas

2011-03-27 19:31

zodis "gera" labai jau subjektyvi savoka :D jei kalbant apie materialine padeti, tai suprantu, visi noretume neturet tokiu problemu. bet visi zino, kad ir materialiai apsirupine ne visada buna laimingi. ir jokio skirtumo, kur gyventu :) ka zinau, uzknisa ta padetis, kai reikia skaiciuoti centus, bet manau, kad kiekvienas nusipelne to, ka turi. jei nepatinka, reikia kazka daryti, o ne verkt, kaip kad madinga :) reikia vertinti tai, ka turime,kol turime :)
Post Reply