Investavimas

Naujas temas kurkite čia
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-08-15 20:44

Kai Abejoklis pagaliau bus priverstas likviduoti nuostolingas investicijas į auksą, štai jam geresnė idėja, kur investuoti kapitalo likučius: The Economist valuables index.
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2013-08-22 07:56

Vilius wrote:Kai Abejoklis pagaliau bus priverstas likviduoti nuostolingas investicijas į auksą, štai jam geresnė idėja, kur investuoti kapitalo likučius: The Economist valuables index.
Kiek šiemet nukentėjau aukse/sidabre, tiek uždirbau japoniškomis akcijomis. O spekuliavimą smuikais, retais vynais, valdiškomis obligacijomis ir akcijomis paliksiu lošikams.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2013-08-24 00:05

Abejoklis wrote:Kiek šiemet nukentėjau aukse/sidabre, tiek uždirbau japoniškomis akcijomis. O spekuliavimą smuikais, retais vynais, valdiškomis obligacijomis ir akcijomis paliksiu lošikams.
Niekaip nesuprantu, vietoje to, kad turtėtum toliau pirkdamas pigų auksą, tu kažkodėl išmetei pinigus, investuodamas juos į bevertes bankrutavusios valstybės akcijas? :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-06-19 13:25

Tęsiant mūsų apmirusią diskusiją, metas ir man truputį papranašauti svieto pabaigą.

Viena akim seku keletą svarbesnių indeksų, ir man kuo toliau tuo labiau neramu dėl JAV akcijų. Labai jau jos pakilusios pastaruoju metu, bent jau lyginant su tarkim obligacijų ir žaliavų indeksais. Jau nuo 2011 metų taip tyliai ramiai viskas kyla, nors kažkokio realaus ekonominio pagrindo tam lyg ir nėra. Volatilumas (ar bent jau VIX indeksas) vis randa naujų žemumų, nors jau atrodė nebėra kur žemiau. Sakau jums, kolegos, blogai tai baigsis. Tikiuosi nieko tragiško (à la 2008) neatsitiks, tačiau bent jau smulki korekcija atrodo ne už kalnų.

Aš nuo praeitų metų į akcijas investuoju tik minimaliai - daugiau į obligacijas. Nesu didelis spekuliantas - paprastai investuoju su laiko perspektyva orientuota į anūkus, tačiau šįkart leidau sau užsipirkti truputį put opcionų. Dėl visa ko.

Aukso vis dar neperku, ir neketinu to daryti. Gal tai naivoka, bet man iš principo nepatinka investicijos, kurios negeneruoja pajamų. Net akcijas nemokančias dividendų perku tik tada, kai yra gera priežastis tai daryti. Aukso atveju netgi blogiau - jo laikymas ne tik negeneruoja pajamų, bet ir turi nedidelius bet erzinančius kaštus. Visgi, labai atpigus auksui gal truputį ir nusipirkčiau, bet toli gražu ne už dabartines kainas.
Last edited by Vilius on 2014-06-21 18:57, edited 1 time in total.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2014-06-21 14:42

Vilius wrote:Tęsiant mūsų apmirusią diskusiją, metas ir man truputį papranašauti svieto pabaigą.

Viena akim seku keletą svarbesnių indeksų, ir man kuo toliau tuo labiau neramu dėl JAV akcijų. Labai jau jos pakilusios pastaruoju metu, bent jau lyginant su tarkim obligacijų ir žaliavų indeksais. Jau nuo 2011 metų taip tyliai ramiai viskas kyla, nors kažkokio realaus ekonominio pagrindo tam lyg ir nėra. Volatilumas (ar bent jau VIX indeksas) vis randa naujų žemumų, nors jau atrodė nebėra kur žemiau. Sakau jums, kolegos, blogai tai baigsis. Tikiuosi nieko tragiško (à la 2008) neatsitiks, tačiau bent jau smulki korekcija atrodo ne už kalnų.

Aš nuo praeitų metų į akcijas investuoju tik minimaliai - daugiau į obligacijas. Nesu didelis spekuliantas - paprastai investuoju su laiko perspektyva orientuota į anūkus, tačiau šįkart leidau sau užsipirkti truputį put opcionų. Dėl visa ko.

Aukso vis dar neperku, ir neketinu to daryti. Gal tai naivoka, bet man iš principo nepatinka investicijos, kurios negeneruoja pajamų. Net akcijas nemokančias dividendų perku tik tada, kai yra gera priežastis tai daryti. Aukso atveju netgi blogiau - jo laikymas ne tik negeneruoja pastangų, bet ir turi nedidelius bet erzinančius kaštus. Visgi, labai atpigus auksui gal truputį ir nusipirkčiau, bet toli gražu ne už dabartines kainas.
as statyciau uz busima nuosmuki rugsejo antroj pusej arba spalio pradzioj. kiek gilus jis bus sunku nuspeti.

pastaruoju metu pradejau daugiau demesio kreipti i su maisto zaliavom susietu indeksu "trackerius" (fondus) atrodo rudeniop bus neblogas uzdarbis del siuo metu vyraujancio klimato (sausros potvyniai ir salnos) bet cia as pastebejau nesu vienas ir nemazai smulkiu investuotoju pradejo tuo dometis.

o siaip laukiu liepos pirmos kai ISA pakils ir bus galima padidinti savo dali (turbut ftse100 trackeryje).
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2014-10-07 14:30

son wrote:
as statyciau uz busima nuosmuki rugsejo antroj pusej arba spalio pradzioj. kiek gilus jis bus sunku nuspeti.
atspejau?

kur kas dabar idomiau kaip gruodis paveiks pagrindines futsio imones nes retaileriai atrodo isties silpnai (pardavimai nekinta arba net krenta islaidos dideja o akciju kaina pakilus). kas nors turi kokiu minciu apie energijos tiekejus europoj?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-10-07 19:22

son wrote:atspejau?
Panašu į tai, bet dar ne. Aš noriu bent jau 2011 varianto - korekcija apie 10% būtų pats tas. Tada bus galima parduot obligacijas ir užsipirkti visokio gėrio papigiai.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-10-08 18:31

son wrote:
son wrote:
as statyciau uz busima nuosmuki rugsejo antroj pusej arba spalio pradzioj. kiek gilus jis bus sunku nuspeti.
atspejau?
Manyčiau, kad taip.

kas nors turi kokiu minciu apie energijos tiekejus europoj?
Norvegija tiks? :ax:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-02-06 12:13

Ale kaip nekrenta JAV akcijų indeksai, taip nekrenta. Jau beveik užkniso laukti.

* Vilius nusprendžia daugiau niekada viešai neprognozuoti rinkų elgesio.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2015-02-07 16:26

Vilius wrote:Ale kaip nekrenta JAV akcijų indeksai, taip nekrenta. Jau beveik užkniso laukti.

* Vilius nusprendžia daugiau niekada viešai neprognozuoti rinkų elgesio.
kas liecia jav as per daug toli kad isvis ten ka kisciau del info stokos nes vien tik spaudos neuztenka.
o del futsio galima pazaisti pagal klasikini investavimo modeli nuo balandzio menesio kristelejimo (del nauju finansiniu metu kuris dazniausiai ivyksta nusivylimu (tarsi isvis dar butu galima ko optimistisko tarp futsio imoniu tiketis)) turetu neblogai kilstelti iki rinkimu (geguzes 7). kas vyks po rinkimu (ir jau rinkimu diena [cia jie ketvirtadieniais vyksta]) priklausys nuo "sicio" sentimentu ir rinkimo rezultatu skirtumo. ir jei nebus kokios nors "super" audros makroekonominiuose rodikliuose futsio poveikis bus absoliuciai politinis ir priklausys nuo rinkimu apklausu rezultatu.

standartas:
leiboristai /zalieji rinkas veikia nezymiai i apacia (lyderio stoka ir kvailos mokesciu idejos bet lieka es)
koservai / geltonieji nezymiai i virsu ("siciui" priimtina politika nesijaudinama del es nes bus referendumas [tada jaudinsis])
ukip daugiau nei 5 vietos stiprus poslinkis zemyn bent keliom dienom.

jei turit pas makleri menkus komisinius galit zaisti o jei komisiniai dideli neturint dideliu pinigu losimui galit kreiptis i losimu bukmekeri kas siuo metu irgi jau uzsiima tuo paciu.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-01 00:35

Va dabar gal ir neblogas laikas portfelius paauksuoti. Ką manot skep-buffettai?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-12-01 12:04

Vilius wrote:Va dabar gal ir neblogas laikas portfelius paauksuoti. Ką manot skep-buffettai?
Kodel? Del karo?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-12-01 12:45

fizikanas wrote:Kodel? Del karo?
Nebūtinai - karo. Tiesiog dėl neramių laikų. Be to, auksas (ir daugelis kitų žaliavų) gerokai atpigęs, tai gal ir yra prasmės dugną pagaudyt (žinau, kaip tai naivu statistiškai žiūrint, bet px)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2015-12-01 22:24

Vilius wrote:
fizikanas wrote:Kodel? Del karo?
Nebūtinai - karo. Tiesiog dėl neramių laikų. Be to, auksas (ir daugelis kitų žaliavų) gerokai atpigęs, tai gal ir yra prasmės dugną pagaudyt (žinau, kaip tai naivu statistiškai žiūrint, bet px)
„Gerokai atpigęs“ yra vis dar brangesnis nei kada nors per visą žmonijos istoriją, neskaitant paskutiniųjų penkerių metų. Žodžiu, rizikingas toks gaudymas.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-12-01 23:07

RB wrote:„Gerokai atpigęs“ yra vis dar brangesnis nei kada nors per visą žmonijos istoriją, neskaitant paskutiniųjų penkerių metų. Žodžiu, rizikingas toks gaudymas.
Nevisai. Atsizvelgus i infliacija, buvo brangesnis ~1980 metais:
http://inflationdata.com/inflation/imag ... _chart.htm
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-03-05 21:25

Ha! Mokykitės, kaip reikia dugnus gaudyt: Gold price hits 13-month high. Pavidolei, aišku, sakys, kad "pasisekė".
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2016-03-06 11:44

mano sefas griebiasi svaro-euro. per viena diena neblogai uzdirbo kai sasa pasiskelbe uz brexit.
tiesa pasakius man rankos dreba ir meginu saugoti turima casha diversifikuojant i $/£. nepatinka man ta situacija su brexit nes esu pesimistas siuo atzvilgiu o € kratausi ir del brexit ir del graikijos skolu birzelio men.

futsio nepagriebiau ties 5.5 (prazioplinau) o 5.8 pasirode jau per daug. dabartinis 6.2 ivykus brexit butu virsukalne penkmetyje. tad atostogauju iki liepos europoje.
o su $ iki lapkricio antros puses nes manau jav sprogs burbulas po prezidento rinkimu nes jav darbo rinkoje 50/75K vidutines klases atlyginimu darbo sektoriaus vietos sumazejo 3.8 proc. per paskutinius metus. tris ketvircius mokslo sveikatos busto ir juridiniu paslaugu infliacija sieke 38 proc. vidutinis naudotos sunkiosios technikos apyvartumas siekia 139 dienas ir toliau auga. tiesa lapkricio antroj pusej didysis penktadienis ir gruodzio kaledos gali ta kulminacija nukelti ir iki 2017 metu. siaip jav man tolima ir niekad nezavi bet trauktis nelabai yra kur kol "tigrai" krenta (ir dar ilgai kris) o europai grasina brexit/graikai/pabegeliai bei darbo mazejimas (dirbanciu nepilna darbo diena 4 didziausiose europos ekonomikose nuo 2010 isaugo 15 proc.)
antikvaru nenusimanau. NT burbulas UK jau auksciausiam lygyje lt be perspektyvu o ispanijoj/italijoj nezavi del administravimo. auksas.. hm.. turbut neissemiama tema ir as jo atzvilgiu negatyvus. any other options awaiting doomsday?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2016-03-06 13:10

son wrote:tiesa pasakius man rankos dreba ir meginu saugoti turima casha diversifikuojant i $/£
Su GBP ir brexitu gali gautis įdomi situacija. Jei neatsitiks nieko blogo, ir jie liks EU sudėtyje, tada visi lengviau atsikvėps, dėl ko svaras turėtų kažkiek pakilti iš dabartinių žemumų. Priešingu atveju, jei UK išeis, EU laisvai gali nusiristi į dar vieną (gal net fatališką) krizę. Šiuo atveju, GBP bus kaip vienas iš gelbėjimosi ratų, kurio daug kas griebsis bėgdami iš žlungančio Euro. Kad ir kaip tai keistai skambėtų, gryni svarai gali būti visai nebloga vieta pralaukti iki to referendumo. Ką manai?
son wrote:any other options awaiting doomsday?
Jei tikrai lauki labai blogų laikų, tada akivaizdus pasirinkimas yra ginklų pramonė. Gal dar tabakas, alkoholis, ir kt. "nuodėmingos" investicijos.
Post Reply