Amerikos vaistu rinkos ipatumai

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
Post Reply
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-09-26 10:35

http://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos- ... d=69081196

Kompanija isigijusi teises gaminti ir pardavineti kazkoki vaista, ji pabrangino nuo 13$ uz tablete, iki 750$ uz tablete ir tai siuo metu vienintelis siu vaistu platintojas JAV. UK tas pats vaistas kainuoja 0.66$ uz tablete.

Situacija atrodo gana absurdiska, taciau, kas del to kaltas? Laisva rinka? Patentai? Big pharma konspiracija?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-09-26 12:09

Ai, manau, čia yra banali monopolija, ir tiek. :)
O gali būti, kad čia kažkokia finansinė afera prasukta. :ax:
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-09-26 12:20

Augustas wrote:Ai, manau, čia yra banali monopolija, ir tiek. :)
Techniskai taip, taciau kas leido susidaryti tokiai situacijai?
Augustas wrote:O gali būti, kad čia kažkokia finansinė afera prasukta. :ax:
Bet juk istatymai nepazeisti.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2015-09-26 13:38

Čia specifinė situacija, susidariusi JAV dėl vietinių įstatymų ypatumų. Kiek suprantau, pas juos kai kurių vaistų platinimui suteikiamos išskirtinės teisės. T.y. gamintojas privalo parduoti tik vienam platintojui. Daraprim yra pakankamai nišinis vaistas, JAV jį gamina tik vienas gamintojas ir ta kompanija nusipirko platinimo teises ir patentą tam vaistui. Paprastai tai nebūtų problema, nes niekas nedraudžia kurti alternatyvų, patentas jau senai nebesaugo nuo "generic" versijų kūrimo. Problema yra, kad joms sukurti reiki turėti pakankamai nemažą kiekį Daraprimo kontroliniams testams (kurių reikalauja FDA), o kadangi Turing kontroliuoja vienintelį tiekėją jie tiesiog gali jo neparduoti konkurentams. Kiek suprantu jie to vaisto neparduoda vaistinėms net, o tiesiogiai ligoninėms.

Tiesą sakant, visa tai nėra taip baisu, kaip skamba. Tie žmonės, kuriems to vaisto tikrai reiki gaus jį pakankamai lengvai ligoninėse, tik tai pakels sveikatos draudimo kainą JAV. Net ir su tokiu brangiu vaistu bendras poveikis toms JAV sveikatos apsaugos džiunglėms gali būti pakankamai menkas, bet kad galėčiau apie tai susidaryti nuomonę reiktų pasigilint į tą visą balaganą, tik aš jau geriau eisiu į kiemą pažiūrėti kaip skruzdėlės ropoja.

Manau kur kas labiau neraminti amerikiečius turėtų ne šitas konkretus atvejis, bet bendra tokios praktikos tendencija. Tai net nėra pirmas ar išskirtinis atvejis, kai visokie fondai nuperka visas teises į retų vaistų gamybą ir uždeda jiems kelių tūkstančių procentų antkainį.

Beje, tas Turing CEO yra tikra korporacinio šliužo parodija, beveik karikatūrinis personažas: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... sment.html
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2015-09-26 14:23

sovijus wrote:Problema yra, kad joms sukurti reiki turėti pakankamai nemažą kiekį Daraprimo kontroliniams testams (kurių reikalauja FDA), o kadangi Turing kontroliuoja vienintelį tiekėją jie tiesiog gali jo neparduoti konkurentams.
http://e.lvme.me/l2fdwg1.jpg
sovijus wrote:Tiesą sakant, visa tai nėra taip baisu, kaip skamba. Tie žmonės, kuriems to vaisto tikrai reiki gaus jį pakankamai lengvai ligoninėse, tik tai pakels sveikatos draudimo kainą JAV. Net ir su tokiu brangiu vaistu bendras poveikis toms JAV sveikatos apsaugos džiunglėms gali būti pakankamai menkas, bet kad galėčiau apie tai susidaryti nuomonę reiktų pasigilint į tą visą balaganą, tik aš jau geriau eisiu į kiemą pažiūrėti kaip skruzdėlės ropoja.
Tas ir baisiausia, kad toks dalykas palyginus nera baisus :D Reiskia visos kompanijos su visais vaistais ten taip daro, tiesiog neuzkelia tokiu neprotingai dideliu kainu, kad labai atkreiptu visuomenes demesi. Is to greiciausiai ir tokios dideles sveikatos draudimo kainos JAV, kas leidzia visiems socialistams naudoti, kaip pavyzdi, kad va privatus sveikatos draudimas yra labai blogai.
sovijus wrote:Manau kur kas labiau neraminti amerikiečius turėtų ne šitas konkretus atvejis, bet bendra tokios praktikos tendencija. Tai net nėra pirmas ar išskirtinis atvejis, kai visokie fondai nuperka visas teises į retų vaistų gamybą ir uždeda jiems kelių tūkstančių procentų antkainį.
Taip, butent tai ir turiu omenyje.
sovijus wrote:Beje, tas Turing CEO yra tikra korporacinio šliužo parodija, beveik karikatūrinis personažas: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... sment.html
Bet gera darba padare, jei per ji bent jau kamnors kils motyvacija kvestionuoti dabartine sistema. Toks kaip ir herojus :D
Post Reply