Lietuvoje auga neskeptiška karta

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
Post Reply
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-06-07 20:44

Anot dekanės, matematikos žinių trūkumas išryškina spragas ir kitose srityse. „Mano galva, didžiausias nuostolis patiems jaunuoliams, o ir visai visuomenei yra tai, kad nepakankamai mokydamiesi matematikos kaip pasekmę jauni žmonės gauna nepakankamai išlavintą savo loginį-analitinį, kritinį mąstymą. Mokiniai mokyklose praktiškai nesimoko įrodinėti teiginių, o tai reiškia, kad neišmoksta ir girdėti bei vertinti, ar jam sakoma informacija yra pagrįsta, argumentuota. Mano patirtis rodo, kad ir abitūros egzaminuose daugiausia sunkumų abiturientams kelia tie uždaviniai, kuriuose reikia pagrįsti, pastebėti dėsningumą ir apibendrinti, sukurti nesudėtingą matematinį modelį žodiniam uždaviniui spręsti“, – įvardijo B. Narkevičienė.
Delfi: artėjantis matematikos egzaminas kelia siaubą

Kiek miglotai pamenu mokyklos laikus, mes irgi niekada per matematiką nesimokėme suprasti, kas yra tas įrodymas. Geriausiu atveju, gal gal, teko mintinai iškalti kokį vieną Pitagoro teoremos įrodymą ar panašiai, greičiausiai dauguma mokinių nieko nesuprato, tik žinojo, kad kai paprašys įrodymo, reikės pabraižyti štai va taip. Nes čia įrodymas. Because reasons.

Bet ar iš tiesų visokių geometrijos teoremų įrodinėjimas ir supratimas labai susijęs su kasdieninės informacijos vertinimo gabumais? Niekada nesusimąsčiau, ar visokie naivuoliai patikluoliai būtinai dar yra kartu susipykę su matematika. Kita vertus, turbūt tikinčių visokiom pievom iš tiesų daugiau tarp humanitarų.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2018-06-08 06:52

Sejanus wrote:Kiek miglotai pamenu mokyklos laikus, mes irgi niekada per matematiką nesimokėme suprasti, kas yra tas įrodymas. Geriausiu atveju, gal gal, teko mintinai iškalti kokį vieną Pitagoro teoremos įrodymą ar panašiai, greičiausiai dauguma mokinių nieko nesuprato, tik žinojo, kad kai paprašys įrodymo, reikės pabraižyti štai va taip. Nes čia įrodymas. Because reasons.
Mes tai mokykloje visas teoremas mokėmės įrodinėti. Kartais reikėdavo ir patiems sugalvoti tą įrodymą. Tiesa, buvo sustiprintas matematikos mokymasis.
Sejanus wrote:Bet ar iš tiesų visokių geometrijos teoremų įrodinėjimas ir supratimas labai susijęs su kasdieninės informacijos vertinimo gabumais? Niekada nesusimąsčiau, ar visokie naivuoliai patikluoliai būtinai dar yra kartu susipykę su matematika. Kita vertus, turbūt tikinčių visokiom pievom iš tiesų daugiau tarp humanitarų.
Matematika manau padeda lavinti loginį mąstymą ir dedukciją. Bet taip pat manau, kad tų dalykų galima išmokti ir be matematikos. Na, gal tik statistikos tikrai vertėtų pasimokinti, nes ji tiesiogiai taikoma kritiškai mąstant.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2018-06-08 12:15

Sejanus wrote:
2018-06-07 20:44
Kiek miglotai pamenu mokyklos laikus..
- mano "migloti" pamenimai sako:

.. pirmas lūžis klasėje buvo, kai mokiniai, gerai supratę aritmetiką, visai nesuprato algebros.
.. antras lūžis klasėje buvo, kai mokiniai, neblogai supratę algebrą bei geometriją, visai nesuprato nei integralų nei diferencialų.

Išvada: matematikos egzaminą reikėtų skirstyti į tris grupes: į aritmetiką, į algebrą ir į aukštają matematiką. Kam ko gyvenime reikės pagal poreikius, tas tą išsilaikys?

:)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2018-06-08 13:18

Kita vertus, turbūt tikinčių visokiom pievom iš tiesų daugiau tarp humanitarų.
Šiaip jau tikinčių visokiom pievom esu pastebėjęs tarp tiksliukų, o ne tarp humanitarų (pvz., New Age esu sutikęs daugiau tiksliukų, negu humanitarų). Ir tam, mano kuklia nuomone, yra paaiškinimas toks, kad humanitarai geriau atskiria fantazijas nuo realybės, nes jie jas (t.y., fantazijas) patys mokėsi kurti ir analizuoti bei kritikuoti. :ax:
Post Reply