Klausimai, į kuriuos kol kas nežinome atsakymo

Visos temos, kurios neįsipaišo nei į vieną forumą aukščiau.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-11-23 16:09

Augustas wrote:Abejotinas teiginys, Viliau, kadangi mes net nežinom, kas tai yra informacija, kaip jinai atrodo, kokios jinai spalvos ir t.t., ir pan.
Mes jau gerą pusšimtį metų žinome, kas yra informacija. Jei smalsu, Klodo Šenono informacijos teorija jūsų paslaugoms.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-11-24 17:24

Vilius wrote:
Augustas wrote:Abejotinas teiginys, Viliau, kadangi mes net nežinom, kas tai yra informacija, kaip jinai atrodo, kokios jinai spalvos ir t.t., ir pan.
Mes jau gerą pusšimtį metų žinome, kas yra informacija. Jei smalsu, Klodo Šenono informacijos teorija jūsų paslaugoms.
Dėkui už nuorodą, Viliau. Bet ten rašoma apie informacijos nešėjus, informacijos plitimo dėsningumus ir dėsnius, bet kas tai yra per dalykas, nerašoma, tik paminima, kad tai signalai. :(
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-11-24 18:00

Augustas wrote:Dėkui už nuorodą, Viliau. Bet ten rašoma apie informacijos nešėjus, informacijos plitimo dėsningumus ir dėsnius, bet kas tai yra per dalykas, nerašoma, tik paminima, kad tai signalai. :(
Informacijos teorijoje informacija yra netikrumo (dėl atsitiktinio dydžio) sumažėjimas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-11-24 18:12

Vilius wrote:
Augustas wrote:Dėkui už nuorodą, Viliau. Bet ten rašoma apie informacijos nešėjus, informacijos plitimo dėsningumus ir dėsnius, bet kas tai yra per dalykas, nerašoma, tik paminima, kad tai signalai. :(
Informacijos teorijoje informacija yra netikrumo (dėl atsitiktinio dydžio) sumažėjimas.
Ir vat nuo mano paryškintos sąvokos prasideda siaubingos filosofinės spekuliacijos, kurių Jūs taip nemėgstate. :ax:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-11-25 06:18

Augustas wrote:Ir vat nuo mano paryškintos sąvokos prasideda siaubingos filosofinės spekuliacijos, kurių Jūs taip nemėgstate. :ax:
Kas sakė, kad nemėgstu? Nagi paspekuliuokim. Pavyzdžiui, aš nelabai suprantu, ar Šenono informacinė entropija (taip literatūroje dažniausiai vadinamas tas "netikrumas") yra ta pati entropija kaip termodinamikoje. Ką manote?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-11-26 18:38

Vilius wrote:
Augustas wrote:Ir vat nuo mano paryškintos sąvokos prasideda siaubingos filosofinės spekuliacijos, kurių Jūs taip nemėgstate. :ax:
Kas sakė, kad nemėgstu?
:shock:
Nagi paspekuliuokim. Pavyzdžiui, aš nelabai suprantu, ar Šenono informacinė entropija (taip literatūroje dažniausiai vadinamas tas "netikrumas") yra ta pati entropija kaip termodinamikoje. Ką manote?
Turbūt Šenono informacinė entropija ir entropija termodinamikoje yra ne ta pati entropija, nes termodinamikoje ir informacijos srityje veikia skirtingi dėsningumai. Kitaip sakant, informacija - sau, o fizika - sau, todėl informacinė entropija neturėtų būti ta pati, kaip fizikoje. :ax:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-11-26 19:04

Augustas wrote:Turbūt Šenono informacinė entropija ir entropija termodinamikoje yra ne ta pati entropija, nes termodinamikoje ir informacijos srityje veikia skirtingi dėsningumai. Kitaip sakant, informacija - sau, o fizika - sau, todėl informacinė entropija neturėtų būti ta pati, kaip fizikoje. :ax:
Wow, gilu. Tai kodėl formulės tokios panašios?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-11-26 20:15

Vilius wrote:
Augustas wrote:Turbūt Šenono informacinė entropija ir entropija termodinamikoje yra ne ta pati entropija, nes termodinamikoje ir informacijos srityje veikia skirtingi dėsningumai. Kitaip sakant, informacija - sau, o fizika - sau, todėl informacinė entropija neturėtų būti ta pati, kaip fizikoje. :ax:
Wow, gilu. Tai kodėl formulės tokios panašios?
Mano nuomone, čia galimi tokie paaiškinimai: 1) Informacijos nešėjai (ne pati informacija kaip tokia, bet jos nešėjai) yra materialūs ir, būdami materialūs, paklūsta fizikiniams dėsningumams. Todėl jų formulės yra panašios. 2) Tie principai, kuriais remiasi matematika ir matematinė logika, yra realūs, o ne nominalūs. Ir todėl tiek fizinė realybė (fizikos objektas), tiek informacija (informacijos teorijos objektas) paklūsta tiems patiems principams, ir jų formulės turėtų būti panašios. 3) Reiškinių panašumas - tai ne tas pats, kas reiškinių tapatumas. Yra dar ir kitokių dėsningumų, kurie gerokai skiriasi, ir juos aprašančios formulės irgi turėtų skirtis.
Tai va tokie trys paaiškinimai, man greitosiomis atėję į galvą. :ax:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-11-26 20:50

Augustas wrote:Tai va tokie trys paaiškinimai, man greitosiomis atėję į galvą. :ax:
Ne per seniausiai prie mano baltos lentos priėjo vienas toks nelabai kuklus svečias. Jis ilgokai žiūrėjo į užrašytus skaičius ir formules (kurias aš, be abejo, ten užrašau vien tam kad primesčiau protingą prieš atsitiktinius svečius). Žmogelis palingavo galvą, suėmęs už smakro. Pavedžiojo pirštais per kažkokius skaičius. Tada nutaisęs rimtą veidą pareiškė, kad mano skaičiavimai yra teisingi. Dar paminėjo, kad jis mokykloj kažkokį ten medalį gavo už pasiekimus matematikoje. Viskas būtų Ok, jei ne viena smulkmena - ten nebuvo "matematikos", kuri galėjo būti teisinga ar klaidinga. Ten tiesiog buvo padriki skaičiai ir kažkokie užrašai iš kelių skirtingų skaičiavimų.
Kadangi stengiuosi būti mandagus su savo svečiais - net ir su kvailais - aš tiesiog padėkojau už įvertinimą, ir pakeičiau temą. Tokia vat pamokanti istorija, su labai paprastu moralu :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-11-27 17:45

Vilius wrote:
Augustas wrote:Tai va tokie trys paaiškinimai, man greitosiomis atėję į galvą. :ax:
Ne per seniausiai prie mano baltos lentos priėjo vienas toks nelabai kuklus svečias. Jis ilgokai žiūrėjo į užrašytus skaičius ir formules (kurias aš, be abejo, ten užrašau vien tam kad primesčiau protingą prieš atsitiktinius svečius). Žmogelis palingavo galvą, suėmęs už smakro. Pavedžiojo pirštais per kažkokius skaičius. Tada nutaisęs rimtą veidą pareiškė, kad mano skaičiavimai yra teisingi. Dar paminėjo, kad jis mokykloj kažkokį ten medalį gavo už pasiekimus matematikoje. Viskas būtų Ok, jei ne viena smulkmena - ten nebuvo "matematikos", kuri galėjo būti teisinga ar klaidinga. Ten tiesiog buvo padriki skaičiai ir kažkokie užrašai iš kelių skirtingų skaičiavimų.
Kadangi stengiuosi būti mandagus su savo svečiais - net ir su kvailais - aš tiesiog padėkojau už įvertinimą, ir pakeičiau temą. Tokia vat pamokanti istorija, su labai paprastu moralu :)
:oops: Užuominą supratau. Kitą sykį reikės atidžiau perskaityti nuorodas. :)
Post Reply