Pranešimas apie forumo taisyklių pažeidimus

Skeptikas.org administracijos pranešimai, forumo naudojimo taisyklės bei kita svarbi informacija.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-12-10 14:46

Tai galima ir patikslinti, kad tos trys taisyklės atitiktų realybę labiau. :)
Na, aš manau, kad, pvz., 2-oji taisyklė yra šiek tiek utopinė. Kaip ją reikėtų pataisyti, kad atitiktų realybę labiau? :ax:
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-10 20:20

Kaip ją reikėtų pataisyti, kad atitiktų realybę labiau?
2) Pirmiausia tyčiojamės, šaipomės iš pašnekovo ar bent jau jo idėjų, rašinėjame idiotiškas „analogijas“ kurios geriausia kad neturėtų nieko bendro su aptariama tema.
3) Jei analogijos ir pašaipos baigėsi, tada galima dėti (tašką) ant tos diskusijos
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2017-12-11 10:55

O tai kaip tokios butu:
1. Nedeti reklamu
2. Nerasyti Caps locku.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-12-11 12:08

Man visai patiko Augusto idėja, kad pirmas taisyklių punktas turėtų trumpai apibūdinti Skeptikų forumą bei jo paskirtį.

Manau, taisyklės turėtų atrodyti maždaug taip:

1. Skeptikų forumas yra (..ta-da-dam..)
2. Tradicinė pastaba, kad forume išsakomos idėjos yra tik jų autorių nuomonė, kuri nebūtinai atitinka forumo administracijos nuomonę
3. Pastaba, kad forume reikia laikytis LR įstatymų
4. Pastaba, kad forumas yra moderuojamas. T.y., kad turinys, kuris administracijai pasirodys nepriimtinas, gali būti pakeistas arba visai pašalintas, arba kraštutiniais atvejais gali būti apribota ar visai atimta teisė rašyti forume.
5. Techninės pastabos dėl caps lockų, reklamos, off-topico, pasikartojančių temų ir k.t. reikalavimų žinučių apipavidalinimui bei turiniui.

Manau, neverta nieko minėti apie asmeniškumus ar įžeidinėjimus, nes forume visais laikais tai buvo ir yra daroma, tai ką mes čia bandome apgauti? :)

Jei raštingesni forumo nariai galėtų surašyti šiuos punktus formaliau, man toks variantas visai tiktų.

Ar kažką praleidau?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-12-11 12:50

Šiaip man patinka tos 5 taisyklės, kurias pasiūlė Jo Despotiškoji didenybė. Tik, mano nuomone, reikėtų konkrečiau apibrėžti priimtinumo ribas 4-oje taisyklėje:
4. Pastaba, kad forumas yra moderuojamas. T.y., kad turinys, kuris administracijai pasirodys nepriimtinas, gali būti pakeistas arba visai pašalintas, arba kraštutiniais atvejais gali būti iš viso atimta teisė rašyti forume.
:ax:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-12-11 13:27

Augustas wrote:
2017-12-11 12:50
Tik, mano nuomone, reikėtų konkrečiau apibrėžti priimtinumo ribas 4-oje taisyklėje:[..]
Bet tada mes vėl grįšime prie ilgų ir nelabai tikroviškų taisyklių, iš kurių Sejanus vėl šaipysis išrankiodamas jam nepatikusius pavyzdžius, ir t.t... Kitaip sakant, back to square 1.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2017-12-11 14:14

Bet tada mes vėl grįšime prie ilgų ir nelabai tikroviškų taisyklių,...
Mano nuomone, to net nereikės. Užteks 4-oje taisyklėje trumpai parašyti:
"Leidžiami dalykiniai komentarai, emociniai komentarai, lietuviški keiksmažodžiai komentaruose, o visa kita leidžia (arba draudžia) Forumo administracija savo nuožiūra."

Ir viskas.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-12-11 15:26

Augustas wrote:
2017-12-11 14:14
"Leidžiami dalykiniai komentarai, emociniai komentarai, lietuviški keiksmažodžiai komentaruose[..]
Nemanau, kad verta taip smulkiai surašyti, kas yra leidžiama - tai turėtų būti savaime suprantama iš forumo paskirties aprašymo pirmame punkte.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-14 15:43

1. Skeptikų forumas yra (..ta-da-dam..)
Manau taisyklės turėtų nusakyti, ko negalima daryti ar kaip kažką daryti. Kas yra skeptikų forumas galima kažkur aprašyti kaip įžangą, bet ne kaip taisyklių dalį. Maybe its just me, bet visada kažkaip alergiškai reaguoju kai taisyklėse pamatau pridėta visokių aprašymų, patarimų ir kitų netaisyklių.
2. Tradicinė pastaba, kad forume išsakomos idėjos yra tik jų autorių nuomonė, kuri nebūtinai atitinka forumo administracijos nuomonę
Tiesiog smalsu, šitas yra būtina, kad neturėtum teisinių problemų? Nes vadovaujantis sveiku protu atrodo akivaizdu iki negalėjimo ir nebūtina atskirai įvardinti.
3. Pastaba, kad forume reikia laikytis LR įstatymų
Įskaitant nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymą? ;)
Kiek suprantu, šitas punktas, panašiai kaip ir #2, niekam realiai nereikalingas, tik skirtas apsidrausti, kad neprisiknistų teisiškai kas nors?
Jei ką, aš nieko prieš, kad dėl visa ko apsidraustum. Net jei taisyklės skamba labai juokingai ir vėliau iš jų šaipysiuos. Jei tokie dalykai reikalingi kad nereikėtų paskui valkiotis po teismus ir užleisti skepforumų nišos rinkoje kitiems, tebūnie :) Ypač kai čia rašinėja, khm, aš. Kiek žinau, tie tolerantiškieji bent sykį jau mėgino mano žinutes skųsti prokuratūrai, greičiausiai ne paskutinį.
4. Pastaba, kad forumas yra moderuojamas. T.y., kad turinys, kuris administracijai pasirodys nepriimtinas, gali būti pakeistas arba visai pašalintas, arba kraštutiniais atvejais gali būti apribota ar visai atimta teisė rašyti forume.
5. Techninės pastabos dėl caps lockų, reklamos, off-topico, pasikartojančių temų ir k.t. reikalavimų žinučių apipavidalinimui bei turiniui.
O kam. Visi seniai žino apie caps lockus, nes kur benueisi, tave įspėja, kad necapslockintum. Visi žino, kad reklamuoti kažką nemandagu, ypač kol esi naujokas, ypač ne tam skirtose temose. Visi viską žino. Ir visi ir neprašyti elgiasi padoriai, o kas ne, tiem nepadės ir taisyklės. Davai a priori visus lankytojus laikykime suaugusiais, kuriem nereikia aiškinti apie capslocką ir kad nemyžtų svetainėje ant kilimo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-12-14 18:42

Sejanus wrote:
2017-12-14 15:43
Kas yra skeptikų forumas galima kažkur aprašyti kaip įžangą, bet ne kaip taisyklių dalį.
Nematau priežasties, kodėl tas "kažkur" negalėtų būti taisyklių įžanga.
Sejanus wrote:
2017-12-14 15:43
Tiesiog smalsu, šitas yra būtina, kad neturėtum teisinių problemų?
Nemanau, kad vien tokiu burtažodžiu įmanoma apsisaugoti nuo visų teisinių problemų. Tačiau jį kažkodėl naudoja dauguma internetinių portalų ir leidinių, kurie publikuoja "ne savo" nuomones. Tai nemanau, kad jis labai pamaišys ir mūsų forumui.
Sejanus wrote:
2017-12-14 15:43
Nes vadovaujantis sveiku protu atrodo akivaizdu iki negalėjimo ir nebūtina atskirai įvardinti.
Sveikas protas nėra toks jau dažnas ir patikimas dalykas, kad aš juo pasikliaučiau.
Sejanus wrote:
2017-12-14 15:43
Įskaitant nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymą? ;)
Prisipažinsiu, nesu jo skaitęs. Kuri jo vieta aktualiausia mūsų forumui?
O dėl pačios pastabos apie LR įstatymus, tai manau ji visai reikalinga. Pvz., kad primintų pasaulio lietuviams, jog realiai forumas yra užregistruotas ir hostinamas Lietuvoje, todėl yra šios valstybės jurisdikcijoje (o ne jų gyvenamos valstybės).
Sejanus wrote:
2017-12-14 15:43
O kam.
Iš mano perspektyvos, šios taisyklės reikalingos tik vienam tikslui. Kartais būna, kad forumo nariai (ypač naujokai) pasipiktina dėl jų žinutės ištrynimo, ar kito moderatoriaus veiksmo (ar neveikimo). Ir tada jie man parašo piktą laišką, kuriame, apart kitų banalybių, dažniausiai užduoda klausimą "o kur parašyta, kad X daryti negalima". Ir tada aš jiems parašau lakonišką atsakymą su nuoroda į taisykles, ir viskas tuo baigiasi. Jei taisyklių nebūtų, man tektų kiekvieną kartą jiems asmeniškai paaiškinti, kodėl ir ką jie padarė blogai, ir kodėl aš už tai kažką ištryniau.. Ir tai užimtų per daug mano brangaus laiko.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-14 23:12

Prisipažinsiu, nesu jo skaitęs. Kuri jo vieta aktualiausia mūsų forumui?
Juo draudžiama nepilnamečiams prieinamose vietose publikuoti info, kuria teigiamai vaizduojama galybė dalykų, tarp kurių kitokia nei konstitucijoje numatyta šeima, nesveikas gyvenimo būdas, narkotikai, žmonių grupių niekinimas dėl religijos ir t.t. Siūlau paskaityti visą įstatymą, jis tikrai to vertas, ta prasme jei patinka Klounų skyrius tai patiks ir jis :) 4 straipsny išvardintos visos blogybės.

Kaip tai aktualu šiam forumui. Na nekalbant jau apie tai, kad vienos lyties santuoką čia žmonės dažnai įvardindavo kaip teigiamą dalyką ir pasisakydavo už jos legalizavimą; ar abejodavo narkotikų draudimų reikalingumu, ar šaipydavosi iš krikščionių ir t.t.; problema mano nuomone yra šiek tiek gilesnė. Skeptikų forumas, kuriame diskutuojama tik tai ką leidžia valstybė, yra švelniai tariant savęs parodija.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-12-14 23:50

Mjoooo... Ties šita vieta truputį prunkštelėjau:
19) kuria skatinami blogi mitybos, higienos ir fizinio pasyvumo įpročiai;
Guilty as charged, your honor :D

O tai ką daro pvz., su naujienų komentarais, kur dauguma tų punktų reguliariai pažeidinėjami? Ar tas įstatymas iš viso yra kaip nors enforcinamas internete?

Šiaip truputį vilties teikia ta dalis (5.1.4), kur sako "Neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija gali būti skleidžiama [..], jeigu jos mastas ir poveikis yra mažareikšmiai." Mūsų visas forumas nėra labai jau reikšmingas, be to didžioji dauguma jo turinio nėra labai jau pavojinga vaikams pagal šį įstatymą..
Sejanus wrote:
2017-12-14 23:12
Skeptikų forumas, kuriame diskutuojama tik tai ką leidžia valstybė, yra švelniai tariant savęs parodija.
Lengva tau sakyti :)

Anyway, kol kas neišgąsdinai. Bet ateityje galimi du sprendimai: (1) prie registracijos parašyti pastabą, kad forumas nėra skirtas vaikams (ne tai, kad jie čia labai veržtųsi in the first place :D); ir (2) iškelti forumą iš lietuviško serverio - tada forumas kaip ir nustotų būti LR įstatymų jurisdikcijoje, ar ne?
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-14 23:58

Ar tas įstatymas iš viso yra kaip nors enforcinamas internete?
Neteko girdėti. Apskritai kiek žinau, pokalbių internetuose reguliavimas buvo labiausiai enforcinamas organizuoto TJA skundimo dėka, tai gali būti tikras, kad šio įstatymo pažeidimų jie neskųs. Kitiems mažai rūpi arba neišmano pranešimų prokuratūrai procedūros, gal kokia davatkėlė ir norėtų apskųsti delfio komentarą bet nežino, kaip tai padaryti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-12-15 00:17

Sejanus wrote:
2017-12-14 23:58
Kitiems mažai rūpi arba neišmano pranešimų prokuratūrai procedūros, gal kokia davatkėlė ir norėtų apskųsti delfio komentarą bet nežino, kaip tai padaryti.
Žinai, kaip sakoma: blogiausi priešai yra buvę draugai.. Jei kas ir bandytų skųsti, tai greičiausiai būtų buvę forumo nariai. Nu, pvz., kas nors įsižeistų dėl pasišaipymo diskusijoje, ar supyktų dėl nepalankaus moderavimo, ir pan.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-15 00:25

Despòtas wrote:
2017-12-15 00:17
Žinai, kaip sakoma: blogiausi priešai yra buvę draugai.. Jei kas ir bandytų skųsti, tai greičiausiai būtų buvę forumo nariai. Nu, pvz., kas nors įsižeistų dėl pasišaipymo diskusijoje, ar supyktų dėl nepalankaus moderavimo, ir pan.
Na tikiuosi fizikanas tiek žemai nekris ir apsiribos skundimusi tau ;)
Post Reply