Keli nauji šypsniukai

Skeptikas.org administracijos pranešimai, forumo naudojimo taisyklės bei kita svarbi informacija.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-01-20 23:43

fizikanas wrote:Va šypsena, gali būti nuoširdi, o gali būti ironiška.
Taip. O prie ko čia "perkeltinė prasmė", nors net nelabai įsivaizduoju, ką tai reiškia?
Kripties nurodymą, kad ir.
O krypties nurodymui emocijų nereikia? Aš su liežuviu tau galiu parodyti, kur padėtas alaus butelys, - ir tai bus emocijos bei krypties nurodymas.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2008-01-20 23:59

Singuliaras wrote:
fizikanas wrote:Va šypsena, gali būti nuoširdi, o gali būti ironiška.
Taip. O prie ko čia "perkeltinė prasmė", nors net nelabai įsivaizduoju, ką tai reiškia?
Jeigu išvesim analogiją tarp veido išraiškos ir žodžio bei tarsim, kad tiesioginė šypsenos prasmė yra šiltų jausmų ar džiaugsmo parodymas, tai ironiška šypsena turės perkeltinę prasmę. O išvesti analogija tarp žodžio ir veido išraiškų reikia tam, kad pailiustruoti, kaip pastarosios gali būti sunkiai paaiškinamos ir kelių žodžiu tam kartais neužtenka.
O krypties nurodymui emocijų nereikia?
Ne.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-01-21 00:08

Gerai, sutinku, kad pašnekovo kūno judesių, o taip pat ir veido raumenų judinimas, yra interpretacijos dalykas. Negaliu žinoti, ką mano pašnekovas turi galvoje, sakydamas tą ar aną dalyką. Matyt, tai ir vadini perkeltine prasme. Aš irgi. :)

Krypties nurodymui nereikia emocijų? Čia jau klysti. Bet koks sąmoningas ir nęsąmonigas mano raumenėliu judėjimas yra emocija. (Wiki nenoriu ieškoti apibrėžimų, bet, manau, nešaunu pro šalį).
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2008-01-21 06:22

Tai, kad stipriai pro šali. Netik, kad emocijos yra visai ne kiekvienas raumenų judesys, o:
In psychology, emotions are complex evaluative (positive or negative) reactions of the nervous system in response to external or internal stimuli (e.g., fear, sadness, anger, happiness, surprise, ambivalence, and others).
bet netgi tarp artimų terminų nėra tokio su kuriuo galėtum būti sumaišęs:
wiki wrote:Other closely related terms are:
Affect, a synonym for emotion; in psychology and psychiatry, the term "affect" is used when the emotional experience has been qualified (e.g., intense, labile, or appropriate affect) or quantified (e.g., a high score on a scale that measures positive emotion).
Affect display, external display of emotion (e.g., facial expression, body posture, voice quality).
Disposition, referring to a durable differentiating characteristic of a person, a tendency to react to certain classes of situations with a certain emotion;
Feeling, which usually refers to the subjective, phenomenological aspect of emotion (e.g., the internal experience of anxiety, sadness, love, pride, and so forth);
Mood, which refers to an emotional state of duration intermediate between an emotion and a disposition (e.g., depressed, euphoric, neutral, or irritable mood).
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-01-23 23:53

Tai aš nieko nepasakiau daugiau, nei tavo apibrėžimai. Aš pasakiau daug mažiau ir primityviau.

Grįžtam prie krypties nurodymo: negi neveiks nervų sistema, kai aš tau liežuviu rodysiu, kur padėta alaus bonkė? Ojojoi, kiek man reiks grimasų išvaipyt ir raumenų pajudint. O raumenys ne ligos atveju dirba kartu su nervais. Raumenys ir yra nervai.

Man vis dar neaiški šito - :roll: - simbolio prasmė. Kas čia per emocija? Kodėl jinai įvardijama kaip "rolling eyes", o ne vienu paprastu ir aiškiu žodžiu, kuris reikštų konkrečią emocinę būseną kaip :) :( :o :shock: :? 8) ir t.t?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-24 00:19

Singuliaras wrote:Bet koks sąmoningas ir nęsąmonigas mano raumenėliu judėjimas yra emocija.
Ne.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2008-01-24 01:43

Singuliaras wrote:Tai aš nieko nepasakiau daugiau, nei tavo apibrėžimai. Aš pasakiau daug mažiau ir primityviau.
Pasakei visišką nesamonę. Stipriai patariu bent jau wikipedijos straipsnį perskaityti apie tai kas yra emocijos.
Singuliaras wrote:Man vis dar neaiški šito - :roll: - simbolio prasmė. Kas čia per emocija? Kodėl jinai įvardijama kaip "rolling eyes", o ne vienu paprastu ir aiškiu žodžiu, kuris reikštų konkrečią emocinę būseną kaip :) :( :o :shock: :? 8) ir t.t?
Juk pats atkreipei dėmesį, kad šis gestas gali išreikšti prieštaringas emocijas, o vienu žodžiu paprastai negali apibūdinti dviejų prieštaringų dalykų.
Post Reply