Forumai

Skeptikas.org administracijos pranešimai, forumo naudojimo taisyklės bei kita svarbi informacija.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-04-18 17:39

Reikia sugalvoti, kokius forumus turėsime. Manau, pirmiausia turi būti forumas pasiūlymams ir visoms kitoms diskusijoms, susijusioms su tinklapiu. Pranešimai - nežinau ar reikia, visos naujienos bus tinklapyje.

Toliau, manau kad reikia atskiros forumų grupės - diskusijos. Ten būtų panašios temos, kur yra dabar, plius dar kažkas - siūlykit.

Toliau - visos kiti forumai: apie gyvenimą, menus, hobius ir t.t. Kitaip sakant, tokie forumai, kur diskutuoti nėra apie ką, tiesiog vieta pasikalbėjimui.


Sekantis dalykas kurį reikia iš karto aptarti - moderavimas. Diskusijų forumus aš siūlyčiau kiek griežčiau moderuoti - žiūrėti, ar topikas pradėtas teisingame forume, jei ne - perkelti kitur. Taip pat žiūrėti, kad nebūtų nukrypstama nuo temos, o jei taip nutinka, manau, moderatorius turėtų pasiūlyti pradėti naują topiką... Vienu žodžiu, aš galvoju kad diskusijų forume reikia šiek tiek tvarkos. Siūlykit variantus kaip ją užtikrinti.

Plepalų forumuose to moderavimo kaip ir nereikia labai daug.

Toliau - žinučių trynimas. Aš manau kad nereikia apskritai nieko trinti, tiesiog turėkime kelis forumus kur būtų galima perkelti tokius topikus, kaip "ką groja tavo WinAmp'as.

Na ir galiausiai forumo taisyklės. Kaip mes žiūrime į rasizmo propagavimą? Antisemitizmą? Mano nuomone: vienas perspėjimas, o jei pasikartoja - išmetimas iš forumų. Gal yra kitų nuomonių?
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2004-04-18 17:52

Na aš esu už "ne į temą" žinučių ištrynimą. Dažnai rimta tema nukrypsta į visokias blevyzgas vien dėl to, kad kas nors parašo kokia žinutę neatitinkančią temos.
Rasizmo, antisemitizmo propagavimui aš ir nepritariu. Tik, žinoma, reikia atskirti kuri žinutė antisemitinė, kuri ne. Jei žinutėje argumentuojama nuomuonė nemanau, kad reiktu tokia trynti. Bet Jei pasitaikys visokių idiotiškų skinų žinučių (Juden Raus! ir pan.) reiktu manau iškarto ištrynti.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-04-19 10:50

Azuolas wrote:Na aš esu už "ne į temą" žinučių ištrynimą. Dažnai rimta tema nukrypsta į visokias blevyzgas vien dėl to, kad kas nors parašo kokia žinutę neatitinkančią temos.
Bet kartais tema išsivysto į kitą, ne mažiau įdomią temą :)
Ką tik forume atradau tokią galimybę išrinkti iš temos norimas žinutes, ir jas visas sudėti į naują temą. Tokiu atveju problema išsisprendžia.
Azuolas wrote:Rasizmo, antisemitizmo propagavimui aš ir nepritariu. Tik, žinoma, reikia atskirti kuri žinutė antisemitinė, kuri ne. Jei žinutėje argumentuojama nuomuonė nemanau, kad reiktu tokia trynti. Bet Jei pasitaikys visokių idiotiškų skinų žinučių (Juden Raus! ir pan.) reiktu manau iškarto ištrynti.
Na tai čia matyt priklauso nuo situacijos. Reikės visas taisykles surašyti ir padaryti po lipnų topiką kiekviename forume.


Ir visgi - kokių konkrečiai forumų mums reikėtų? Pasisakykit visi, čia juk ne bažnyčia kur tik kunigas šneka :lol:
vel
naujokas
Posts: 38
Joined: 2004-04-19 11:38
Location: vln

2004-04-19 11:46

va cia praziurejau, kokios "stambiosios" temos yra padarytos. tai prie morales ir etikos, atejo i galva, kad galima padaryt zniasklaida. ta prasme, ziniasklaidos etika blablabla. cia va toks pastebejimas, aktualu man, nes iskaita laikysiu :)
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-04-20 15:32

Nemanau, kad reikalingi forumai "pasikalbėjimams", tokių internete pilna. Šis saitas kryptingas ir jo forumai turėtų būt kryptingi.

Kita vertus, šiuos "pasikalbėjimo" forumus iš kitų išskirtų tai, kad juose rinksis aktyviai už/prieš ateizmą/religiją(s), skepticizmą/patiklumą kovojantys žmonės.

Trumpai tariant, nemanau, kad tokie forumai reikalingi, tačiau jei jau būtų - pats irgi į juos rašyčiau.




Kaip užtikrint tvarką hm.. na, imi ir užtikrini ;) Su tuo tikrai nebus problemų, turiu kelis metus LNK tv forumo administravimo patirtį, tai čia bus baikos.


Naujienų pranešimų forume nereikia, pritariu.


Dėl bet kurių dalykų, kurių propagavimas uždraustas LR įstatymais, taip pat pritariu. Įspėjimas, banas. Kitas dalykas, yra labai slidus reikalas atskirt propagavimą nuo nuomonės reiškimo. Bendravau su teisės maigstrantais, tai galutinė jų išvada buvo "viskas susiveda į advokatus" :) Taigi, kiekvienu atveju teks svarstyt atskirai, kažkokių bendrų normų šiuo klausimu nėr kaip įvest.


Forumo išvaizda: Ateonai, ar suplanavęs kažką daryt, ar kaip? Reiktų priderint, bent jau logo pakeist. Tas nėra sunku. Viso forumo dizainą perdaryt jau nemažai darbo, bet still nebaisu, ten templeitais paremta.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-04-20 15:39

Papildant, sutinkamai su kažkelintu LR BK straipsniu, renginių anonsų temoje visokių narkašinių party anonsai turėtų būt neleidžiami? Kaip manot? Sorry, kozlikai :D
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-04-20 15:48

Nomad wrote:Nemanau, kad reikalingi forumai "pasikalbėjimams", tokių internete pilna. Šis saitas kryptingas ir jo forumai turėtų būt kryptingi.
Manau, kad bent kelių forumų ta tema reikia, vien todėl, kad žmonės norės pasikalbėti ir kitomis temomis bei artmiau susipažinti. Visa "sunkioji artilerija" ir pagrindinis akcentas, aišku, turi būti diskusijų forumai.
Nomad wrote:Kaip užtikrint tvarką hm.. na, imi ir užtikrini ;) Su tuo tikrai nebus problemų, turiu kelis metus LNK tv forumo administravimo patirtį, tai čia bus baikos.
Tuomet reikės kažkaip paskirti moderatorius. Bet šitai padarysim tikriausiai vėliau.
Nomad wrote:Dėl bet kurių dalykų, kurių propagavimas uždraustas LR įstatymais, taip pat pritariu. Įspėjimas, banas. Kitas dalykas, yra labai slidus reikalas atskirt propagavimą nuo nuomonės reiškimo. Bendravau su teisės maigstrantais, tai galutinė jų išvada buvo "viskas susiveda į advokatus" :) Taigi, kiekvienu atveju teks svarstyt atskirai, kažkokių bendrų normų šiuo klausimu nėr kaip įvest.
Iki teisės reikalų tikriausiai neprieisim. Kaip nors atrinksim kas ir kaip.
Nomad wrote:Forumo išvaizda: Ateonai, ar suplanavęs kažką daryt, ar kaip? Reiktų priderint, bent jau logo pakeist. Tas nėra sunku. Viso forumo dizainą perdaryt jau nemažai darbo, bet still nebaisu, ten templeitais paremta.
Aš galvojau padaryti tokį patį templeitą, kaip ir tinklapiui. Aišku, be jokio navigacinio meniu, tik su nuoroda į pagrindinį saitą. Tikiuosi kaip nors pavyks artimiausiu laiku padaryti, juo labiau kad atsirado šiek tiek laisvo laiko.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-04-20 15:54

skeptikų diskusijos ų normaliai nerodo
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-04-20 16:00

Pas mane viskas normaliai. Pabandyk su encoding'u pažaisti, forumas eina ant windows-1257, tinklapis - utf-8.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-04-20 16:03

encodingą gerai nusistatęs, visur lietuviškas raides pas mane rodo gerai, tik forumų antraštė

Skeptikų diskusijos
Abejok viskuo


ų rodo kaip kvadratuką. Galbūt tu ją įvedei dar nesutvarkęs encodingo ir išsisaugojo kokiu utf-123456, o dabar blogai rodo. Ar smth. beje, copy/pastinant atsikopijuoja jau ų normali :/
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-04-20 16:07

Pabandyk gal tu pakeisti, juk turi adminą. O su forumo encodingu aš nieko nedariau - matyt, jis automatiškai nusitato pagal forumo kalbą.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-04-20 16:20

Rašiau tau žinutę, kad neturiu admino :) Kažkas ne taip veikia arba kažką blogai padarei.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-04-20 16:29

Galbūt čia kompe kažkas tikrai negerai. Pažiūrėsiu, kaip namie atrodo ta ų.
User avatar
Azuolas
skeptikas
Posts: 591
Joined: 2004-04-18 12:46
Location: Vilnius, Kaunas

2004-04-20 16:38

Nomad wrote:Galbūt čia kompe kažkas tikrai negerai. Pažiūrėsiu, kaip namie atrodo ta ų.
namie gerai atrodo
Vital

2004-04-22 10:33

93!
Neberandu :(
gal kas nurodys kur isdetos sio forumo naudojimosi taisykles?
Kuriu savo foruma, tai noriu "nuplagijuot" kelias mintis :lol:
93 93/93
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-04-22 10:51

Pas mus taisyklės kol kas niekur užrašytos nėra, bet jos pakankamai paprastos: jokio diskriminacijos propagavimo, ar tai būtų lytinė, tautinė, rasinė, seksualinės orientacijos ar kokia kita. Už pirmą pažeidimą - įspėjimas, už antrą - išmetimas iš forumų visam gyvenimui.
Guest

2004-04-22 10:57

93!
Bet juk vakar kazka panasaus skaiciau, kur galejau perskaityt?
Ateonai, man reik susipazinti su pacia stilistika ir pan. noriu reprezantacini teksta sukurpt, gal pagelbesi? Forumas, tikrai nekonkuruos su jusu, jis skirtas Thelemos magikos sistemai ir viskuo kas susieta su vakarietiskos pakraipos magika, bei Thelemos Istatymo skelbimu.
93 93/93
p.s. ar jau dekot is anksto :lol: ? na tiek to- dekui :D
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-04-22 11:05

Gali kelias idėjas pasisemti, pavyzdžiui, čia. Tik gal nekopijuok visko kaip yra, bent kažką pakeisk :lol: Plagijuoti juk nedora.

http://www.lnk.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=6968
Post Reply