p2p

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-22 22:47

fallofeternity wrote:Black Isle Studios bankrotavo del netikusio Interplay vadovavimo, kaip ir troika, o Ion storm ir Looking glass suvalgė eidos
Nei „Black Isle Studios“, nei „Troika“ žaidimai nepasižymėjo itin didele komercine sėkme. Ir tai buvo viena priežasčių, sukėlusių „Interplay“ bankrotą.
O dėl „Ion Storm“ ir „suvalgymo“... Ehem khe khe khe :D:D:D „Eidos“ pasirašė su „Ion Storm“ sutartį vos jiems susikūrus, patikėję Romero autoritetu, sukišo kalnus pinigų, ir tik jų dėka studija gyvavo tiek, kiek ji gyvavo. „Looking Glass“ taip pat bankrutavo, paskutiniais jų gyvavimo mėnesiais – tik „Eidos“ finansavimo dėka. Taigi, viskas susiveda į pardavimus.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2008-01-23 14:55

RB wrote:Vadovaujantis straipsnio logika patentų vertė irgi yra nulinė, todėl patentinė teisė turi būti panaikinta :)
Problema kad toks „ekonominis“ suvokimas, vertinant tik prekės retumą, pamiršta kai kuriuos kitus ekonomikos dėsnius. Jei prekės kaina mažesnė už mažiausias vidutines prekės pagaminimo sąnaudas, nutraukti gamybą apsimoka labiau nei ją tęsti.
nezinau kokia gi str. logika bet sedziu dabar ir mastau kiek patentas isties apsaugo produkta.. stai yra cococola ir pepsi bei galybe kitokiu kolu ar mrpeperiu.. turim fanta tango ir t.t.
kone kiekvienoj londono parduotuvej galima nusipirkti sokoladuku kuriu skonis vienas prie vieno kaip bounty milkyway mars snickers tik pavadinimas neaiskus arba netgi parduotuves vardu ivardinti..
kiek skirtumo kad devimi lietuvaiciu treningai ne "nike" o "nice"?
kiek verti tie patentai ju autoriams kai jau jie mire o pinigai mokami neaisku kelinta karta ji perpikusiai korporacijai tik uz varda nebe uz produkta..
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2008-01-23 15:00

Liucipher wrote: Nuostabu, kad straipsnio autorius mano jog knygų muzikos, filmų ir etc. kūrėjai neatlieka jokio įdirbio, o tiesiog semia šiuos dalykus iš kažkokio begalinio neišsenkančio šulinio. Belieka manyt, kad straipsnio autoriui intelektualinė veikla visai svetima, jeigu jos kainą jis prilygina nuliui.
idirbis neuzmirstamas tam ir duotas pvz apie kai kuriu programu gamintojus ar muzikos grupes kurios turi atsidariusios saskaitas i kurias visi palaikantys ju idejas ir norintys kad tie asmenys toiau testu savo veikla pervestu lesas..
Kitaip sakant, jei Holivudui nepatinka, kad iš jo vagiama, Holivudui reiktų susigalvot priemones, kaip apsaugot nuo vagystės. Nemoki saugot pats kaltas kitaip sakant. Tikrai nuostabus pasiteisinimas. Nors man tikrai kurioziškas atrodytų teismo sprendimas išteisinti nusikaltėlį dėl to, kad nukentėjusysis nesiėmė pakankamų saugumo priemonių.
pinigai kartais ateina ne tik per pati produkta.. pvz filmas gali buti puiki reklama aktoriui rezisieriui scenaristui ir tt kurie veliau neblogai pasipelno is ivairiu reklamo savo vardo restoranu rubu liniju ar galop "haris pilton" pyrageliu..
dauguma filmu gamintoju patiria bonkrota ne del to kad nebuvo nupirkta kiek tais filmo kopiju bet del to kad nesugebejo pritraukti ziurovu i kino sales.. populiarus filmai lankomi kinuose is kuriu ir yra sios industrijos pagrindinis pelnas.. tad nuo to kad filmas praejus tam tikram laiko limitui ir isimtas is kino saliu apyvartos bus atsisiustas nemanau kad holivuda privers bankrutuoti.
piratavimas gali ispopuliarinti produkta kuris kino salese kitaip patirtu mirti.. tarkim kad ir jau kai kuriu minetas "man from earth"
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-23 15:41

son wrote:nezinau kokia gi str. logika bet sedziu dabar ir mastau kiek patentas isties apsaugo produkta.. stai yra cococola ir pepsi bei galybe kitokiu kolu ar mrpeperiu.. turim fanta tango ir t.t.
Ne apie tokius patentus kalbu, bet apie išradimų patentus. Pvz., vaistų. Tačiau galima ir apie prekės vardą kalbėti – pagal straipsnio logiką jei kas nors pavadinas savo prekę svetimos prekės pavadinimu, tai nuo to teisėtas prekės ženklo savininkas nieko nepraras, jis ir toliau galės naudoti prekės ženklą ir savo prekėms. Taigi, prekės ženklas turėtų būti laisvas visiems norintiems :)
son wrote:pinigai kartais ateina ne tik per pati produkta.. pvz filmas gali buti puiki reklama aktoriui rezisieriui scenaristui ir tt kurie veliau neblogai pasipelno is ivairiu reklamo savo vardo restoranu rubu liniju ar galop "haris pilton" pyrageliu..
Ne, vardas turi būti nemokamas (pagal straipsnio autoriaus logiką). Jei kas nors panaudojo mano vardą, aš juk to vardo neprarandu, t. y. tai yra neribota vertybė ;)
Analogiškai su kino salėmis – ar kino salėje vienas žiūrovas, ar tūkstantis, sąnaudos tos pačios, dėl to, kad į salę atėjo daugiau ar mažiau žiūrovų filmo autoriai nepraranda filmo :) Taigi, ėjimas į kiną (ar koncertus) taip pat turi būti nemokamas.
Beje, ne visi filmai pasirodo kino teatruose. Nemažai filmų, ypač mažesnio biudžeto, iš karto išleidžiami įrašų pavidalu.

O sąskaitos, į kurias norintys gali pervesti pinigų, yra tiesiog išmaldos prašymas. Kodėl kūrėjai turi gyventi iš išmaldos?
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2008-03-21 08:10

Stardock CEO savo bloge įdomią nuomonę apie piratavimą turi:

http://draginol.joeuser.com/article/303 ... _PC_Gaming

http://arstechnica.com/news.ars/post/20 ... rates.html

Jau senai Stardockas tokią piratų ignoravimo politiką varo ir neatrodo, kad blogai jiem sektųsi...
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-03-24 16:32

sovijus wrote:Jau senai Stardockas tokią piratų ignoravimo politiką varo ir neatrodo, kad blogai jiem sektųsi...
Yep, tik atkreipk dėmesį, ką konkrečiai jie rašo ir kokią taktiką pasirinko: jie tiesiog gamina žaidimus, neskirtus hardcore gamers rinkai (kurioje piratavimas labiausiai paplitęs). „Stardock“ sprendimas nėra ignoruoti piratus, jis yra daryti žaidimus, kurie piratams bus neįdomūs.
Dzeraldijus
naujokas
Posts: 2
Joined: 2008-03-26 14:23

2008-03-26 14:27

Skaitmeninė ekonomika: laikas revoliucijai?

Senokai ketinau apie tai parašyti, bet konkretus postūmis radosi iš diskusijos apie ANVA ir Fogenous interviu. Pastebėjau, kad dažniausiai apie piratavimą kalbama iš moralės pozicijų, pripažįstant šio reiškinio blogį ir diskusijas nukreipiant į nusikaltimo bei bausmės dydį. Bet ar piratavimas yra vien nusikaltimas? Ar tai gali būti ir (r)evoliucinis skaitmeninės visuomenės procesas?


Prieš pradėdami svarstyti turėtume pripažinti, kad piratavimas - toks, koks jis apibrėžtas galiojančių įstatymų - yra absoliuti visuomenės norma. Nepirataujančių nėra daugiau nei besilaikančių celibato. Bet taip nėra dėl to, kad visuomenė staiga tapo visiškai amorali. Tie patys žmonės, kurie siunčiasi muziką, filmus ir programas, dalinasi jomis, tuo pačiu metu aukoja labdarai, rūpinasi švara mieste, stengiasi padėti nuskriaustiesiems ir paprastai laikosi daugumos kitų įstatymų bei moralės normų. Todėl trumpam palikime įstatymus ir moralės normas ramybėje. Pasižiūrėkime į skaitmeninį amžių kitaip - iš ekonominės perspektyvos.

Nesu nei politikas, nei ekonomistas - jokių teorijų pats nekūriau. Tai, ką ketinu papasakoti, radau Techdirt užrašuose. Michaelas Arringtonas ir kiti autoriai teigia, kad prekių vertę lemia jų „retumas“ (scarcity). Vienetiniai, nepakartojami kūriniai turi aukščiausią kainą arba netgi yra neįkainojami, nes jų savininkas niekada nesutiks skirtis su unikaliu daiktu. Kitame gale rasime skaitmeninę informaciją, kuri yra begalinė - nėra jokių ribų skaitmeninio failo kopijavimui. Vadinasi jo kaina yra nulinė. Neribotai kopijuojamo daikto negali pavogti, nes net paėmus tokių tūkstantį, toje pačioje vietoje lieka dar kiek nori. Begalybei negali uždėti „kopiraito“.

Tokia teorija gerai telpa į ekonomikos istoriją. Iki industrinės revoliucijos aristokratai ir turtingieji žemvaldžiai turėjo vienetinius kūrinius ir išskirtinę teisę jais mėgautis bei naudotis, nes nebuvo kaip jų tiražuoti. Pramonė sukūrė būdą analogiškus produktus pateikti platesnėms masėms - auganti buržuazija nukopijavo išrinktųjų naudojamus daiktus ir pavertė masiniu produktu, sumažinusi kainą tiek, kad ji būtų įperkama vidutiniajai ir netgi neturtingųjų klasei. Pamenate luditus? Galime laikyti, kad jie buvo tų laikų RIAA, MPAA ar LATGA-A, nes priešinosi masiniam vienetinių kūrinių tiražavimui - pirmajam virsmui „retumo“ ekonomikoje. Tačiau žmonių noras turėti tai, ką iki tol turėjo tik turtingieji, nugalėjo.

Skaitmeniniame amžiuje vyksta dar vienas virsmas. Dabar masiškai, bet vistiek ribotai gaminami produktai - knygos, muzikos, filmų įrašai, programos, straipsniai, enciklopedijos - virsta unikaliu nauju skaitmeniniu „nulinio retumo“ produktu. Jie neturi ir negali turėti kainos. Begalybei negalioja išpardavimai.

DRM ir kitos priemonės nuo kopijavimo bando uždėti apynasrį - iš begalinio produkto sukurti dirbtinai retą. Realiai tai neveikia, nes DRM nėra produkto dalis. Prieš uždedant grandines produktas jau egzistuoja begaliniu, skaitmeniniu pavidalu.

Todėl iki šiol nepavyksta rasti atsakymą į klausimą „kaip parduoti skaitmeninį kūrinį?“. Negali uždirbti prekiaudamas nemokamais dalykais.

Bet juk jais prekiaujama! Elektroninės knygos Amazon, muzika ir filmai iTunes - juk visa tai vyksta! Taip, vyksta. Bet jei pažvelgtumėme iš kitos pusės, tai rastume, jog tai tėra prekyba indulgencijomis - „Aš perku mp3 iš iTunes, nes mano moralės normos neleidžia vogti“ arba „Aš perku, nes noriu paremti kūrėjus“. Abu dalykai sveikintini, bet nekeičia reikalo esmės - tokiu būdu sumokėti pinigai gali būti laikomi parama ar auka, mokesčiu už saugumą ar „juridinį stogą“, bet ne mokesčiu už prekę. Nes ji nemokama.

Imkime neseniai gausiai aptarinėtą atvejį su Radiohead albumu. Iš esmės muzikantai pripažino, kad jų muzika yra begalinė ir nemokama, o vietoje kainos padėjo virtualią skrybėlę aukoms. Tai labai apsimokėjo, nes žmonės mokėjo pinigus ne už failus su dainų įrašais, o pasinaudojo tuo kaip būdu išreikšti padėką, simpatijas ir paramą grupei, paskatinti ją kurti toliau. Visa tai nė kiek nesukliudys Radiohead brangiai pardavinėti retus dalykus - koncertus ar atributiką, netgi kolekcinius albumus ypatingose pakuotėse.

O ką daryti programų, filmų kūrėjams? Prisitaikyti. Vakar perskaičiau, kad komercine buvusi programų paleidimo programa Enso tapo nemokama. Logiška, bet gal per vėlu, nes Launchy jau valdo rinką. Neseniai FeedDemon tapo nemokama, bet Google Reader jau užkariavo vartotojų simpatijas.

Jei Holivudui neapsimoka skaitmeninis formatas, tai reikia iš jo trauktis. Arba ieškoti būdų įtikinti žmones mokėti už nemokamą informaciją. Galbūt pagraudenimais, bet tikrai ne grasinimais.

Realiai mes esame pereinamajame laikotarpyje, nes didžioji dalis informacijos kūrėjų skaitmeninės ekonomikos dėsnių nepaiso ir bando gintis nuo jų pasenusiomis teisinėmis normomis, iškreiptai neribotiems produktams taikydami ribotų produktų taisykles. Žmonės suvokia, kad tai nesąmonė, ir daro savo. O gudriausiai iš to pelnosi Apple ir kitos bendrovės, kurios iš vienos pusės spaudžia Holivudą ir įrašų bendroves „atsiverti skaitmeniniam pasauliui“, iš kitos - renka mokestį iš vartotojų, mainais į nemokamą produktą ir netvarų, neapčiuopiamą „legalumo“ jausmą.

Šis rašinys skirtas pamąstymui ir diskusijoms. Aš nekariauju nė su viena autorių teisių institucija ar įstatymais. To nė nereikia. Ekonomikos dėsniai tuo ir yra galingi, kad rieda kaip volas, anksčiau arba vėliau nušluodami visas dirbtines kliūtis. Nemokamų programų jau yra pakankamai ir kasdien daugėja. Pažįstu daug žmonių, kurie išvis neklauso komercinės muzikos - visiškai pakanka nepriklausomos. Kasdien internete atsiranda dešimtys naujų legaliai nemokamų knygų - jų neįmanoma perskaityti. Tinklaraščiai be prenumeratos ir pinigų skelbia laikraštinės ir žurnalinės kokybės tekstus (kiti, ne šitas), tą patį daro portalai.

Kažkas yra pasakęs „informacija nori būti laisva“. Ji jau tokia yra. Laisva, begalinė ir nemokama.

šaltinis www.nezinau.lt
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2008-03-26 14:55

Ar man "deja vu", ar mes lygiai tą pati jau skaitėme praeitame puslapyje?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-03-27 10:41

Undine wrote:Ar man "deja vu", ar mes lygiai tą pati jau skaitėme praeitame puslapyje?
Skaitėme.
http://www.nezinau.lt/skaitmenine-ekono ... voliucijai
Ir krūvą kritikos išsakiau šitam straipsniui jo komentaruose, autorius taip ir nesugebėjo nieko rišlaus atsakyti.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2008-03-27 19:44

Kiek suprantu, kova su autorių teisėmis iš esmės yra siekis uždrausti pelnytis iš kūrybos. Šiuo metu nėra uždrausta gauti iš to pelną, bet niekas nėra verčiamas. Pvz., galima muzikuoti arba rašyti ir nemokamai leisti kompaktus ar knygas. Tarkime, vieni programuotojai leidžia nemokamą programinę įrangą (Linux), kiti nusprendė iš to pelnytis (Microsoft). Taip pat yra pagrindo įtarti, kad tie, kurie iš to daro komerciją, nekurtų, jei būtų draudžiama gauti pelną.

Klausimas autorių teisių priešininkams: ar jūs norėtumėte, kad būtų draudžiama pelnytis iš jūsų veiklos? Ar ne paprasčiau tiesiog palikti žmogui rinktis, kaip yra dabar?
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2008-03-27 21:06

Šešėlis wrote:Tarkime, vieni programuotojai leidžia nemokamą programinę įrangą (Linux), kiti nusprendė iš to pelnytis (Microsoft).
dauguma open source programu gamintoju gauna pelna netiesioginiu budu.. tarkim brukami reklaminiai baneriai arba buna mokamas programines irangos "palaikymas" (support'as). tad open source taip pat gali buti neblogas pajamu saltinis. bet zinoma lieku tos nuomones kad kiekvienas gamintojas ir kurejas pats turi teise pasirinkti kaip jam savo preke pristatyti visuomenei ir is jos gauti pelna..
User avatar
ToxisLT
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2007-03-09 11:34

2008-04-10 11:14

ash vat chia pamislyjau, o ar skaitosi piktadarybe ir shlykshtus piratavimas, jei ash:

a) siunchiuosi discovery laidas - discovery ash turiu, papildomai moku uzh discovery science, ale tiesiog ne viska speji pamatyt, ar musu krashte kai kurios laidos net neateina\nerodomos? juk uzh ju laidas ash kaipir sumoku:)

b) siunchiuosi lietuvishku televiziju laidas (pvz. negali buti). Del to, kad ash pvz tuo metu nebuvau namie, ar zhiurejau kazhka per kita kanala, taip,ash "nesumoku" zhiuredamas reklamas, ale ash ar taip ar taip buchiau praleides ta laida ir reklamas, arba ash ar taip ar taip susimokejau tik kitai televizijai:)

d) siunchiuosi mano neturimu kanalu laidas (history channel - the universe), ash tiesiog fizishkai negaliu matyti tu kanalu, bet jei galechiau, ash uzh juo mokechiau, taipkad mano nepazhiurejimas jiems neatnesha jokio tiesioginio nuostolio, o pazhiurejimas piratchina - kaip kontribucija jiems, ash pamachiau ju siusta zhinia, praturtejau intelektualiai - ju kureju tikslas pasiektas (kalbu apie kurejus, ne apie prodiuserius, kuriu tikslas parduot)

e) teorinis modelis, nusiperku bilieta i filma, bet del kazhkokiu priezhaschiu nepazhiuriu (skubus darbo ishkvietimas, ar whatever)... ar ash turiu moraline teise atsisiust ta filma, juk uzh perzhiura ash jau sumokejau ;)

d) kita opera.. sakykim apocaliptika ash atradau tik per piratchina ir siunchiausi piratinius ju kurinius, tiesa pasakius jei ne piratchina - ash ju ir nezhinociau, o shtai paskui nuejau i ju koncerta, sumokejau pinigus (taigi, tik per piratus jie gavo mano pinigelius ish koncerto:) taigis, ar tikrai piratavimas yra vien blogis?
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2008-04-10 16:30

ToxisLT wrote:ash vat chia pamislyjau, o ar skaitosi piktadarybe ir shlykshtus piratavimas, jei ash:
a) siunchiuosi discovery laidas - discovery ash turiu, papildomai moku uzh discovery science, ale tiesiog ne viska speji pamatyt, ar musu krashte kai kurios laidos net neateina\nerodomos? juk uzh ju laidas ash kaipir sumoku:)
b) siunchiuosi lietuvishku televiziju laidas (pvz. negali buti). Del to, kad ash pvz tuo metu nebuvau namie, ar zhiurejau kazhka per kita kanala, taip,ash "nesumoku" zhiuredamas reklamas, ale ash ar taip ar taip buchiau praleides ta laida ir reklamas, arba ash ar taip ar taip susimokejau tik kitai televizijai:)
amerikoje ir vakaru europoje ypac madingi irenginiai gebantys irasineti tv laidas. tokiu irenginiu gebejimas irasineti laidas nelaikomas piratavimu nes laidos irasomos kartu su reklamomis ir taip produktas netiesioginiu budu "perkamas". taciau irasinejimas laidu iskarpius reklamas gali buti traktuojamas kaip piratavimas.
d) siunchiuosi mano neturimu kanalu laidas (history channel - the universe), ash tiesiog fizishkai negaliu matyti tu kanalu, bet jei galechiau, ash uzh juo mokechiau, taipkad mano nepazhiurejimas jiems neatnesha jokio tiesioginio nuostolio, o pazhiurejimas piratchina - kaip kontribucija jiems, ash pamachiau ju siusta zhinia, praturtejau intelektualiai - ju kureju tikslas pasiektas (kalbu apie kurejus, ne apie prodiuserius, kuriu tikslas parduot)
cia jau piratavimas nes nei kurejas nei prodiuseris negauna pinigu.. ir manau kurejui lengvai nusisvilpti kad jo minti kas pamate jei jis nebeturi uz ka daugiau kurti.
e) teorinis modelis, nusiperku bilieta i filma, bet del kazhkokiu priezhaschiu nepazhiuriu (skubus darbo ishkvietimas, ar whatever)... ar ash turiu moraline teise atsisiust ta filma, juk uzh perzhiura ash jau sumokejau ;)
teoriskai parsisiuntimas jau bus pirtavimas. tad belieka kita teorine galimybe kad kino teatro savininkas ileistu tamsta kitu laiku (atitinkanciu finansini pagrinda) i ta pati filma. nes parsisiuntimas jau butu pacio filmo isigyjimas.
isigijus programine iranga ar kit intelektualine nuosavybe yra leidziama pasidaryti kopija tam atvejui jei tarkim cd/dvd ar kita laikmena butu sugadinta.
d) kita opera.. sakykim apocaliptika ash atradau tik per piratchina ir siunchiausi piratinius ju kurinius, tiesa pasakius jei ne piratchina - ash ju ir nezhinociau, o shtai paskui nuejau i ju koncerta, sumokejau pinigus (taigi, tik per piratus jie gavo mano pinigelius ish koncerto:) taigis, ar tikrai piratavimas yra vien blogis?
na cia jau savo sazines raminimas. taip kaip ir as dabar po truputi bandau pirkti zaidimus ir programas kuriuos ilga laika piratinau.. taip atmokedamas uz ju nuostoli..
beje iraso isigyjimas skiriasi nuo renginio. tad apocaliptika norint remti ir "atstatyti lygybe" turit isigyti tuos pacius irasus kuriuos gavot nelegaliai. nes uz rengini ar taip ar taip mokama kaip uz rengini o ne kaip uz irasas.
User avatar
Feroxas
pradedantis
Posts: 130
Joined: 2004-08-25 22:30
Location: Leeds, United Kingdom

2008-11-09 07:06

RB wrote:
sovijus wrote:Jau senai Stardockas tokią piratų ignoravimo politiką varo ir neatrodo, kad blogai jiem sektųsi...
Yep, tik atkreipk dėmesį, ką konkrečiai jie rašo ir kokią taktiką pasirinko: jie tiesiog gamina žaidimus, neskirtus hardcore gamers rinkai (kurioje piratavimas labiausiai paplitęs). „Stardock“ sprendimas nėra ignoruoti piratus, jis yra daryti žaidimus, kurie piratams bus neįdomūs.
Na anot pacio stardock saito jie esa isleide tris zaidimus, namely: Political Machine Express, Galactic Civilization II (+papildymas) ir Sins of the Solar Empire.
Teko zaisti visus juos ir noriu atkreipti demesio, kad jei ir sutikciau kad Political Machine yra casual stiliaus ir per daug neimponuoja hardcore-geimeriams (kurie anot tamstos yra didziausi piratai, kam nera jokio irodymo, bet tiek jau to), tai Gal Civ II ir SotSE target publika yra butent kieti geimeriai, nes abu zaidimai nera taip lengvai prieinami nei turinio (gal civ sci-fi franchize, kuri nors ir primena star treka, bet nera nei populiari, nei labai patraukianti aki) nei zaidimo mechaniku (full blown TBS in case of Gal civ. Palyginimui imk Civilization serija, RTS tipo SOTSE yra turbut lengviau prieinamas, bet then again tikrai ne casual games kaip koks peggle ar pick-up and play shooteris) lygmenyje.
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2008-12-15 13:39

Šešėlis wrote: Klausimas autorių teisių priešininkams: ar jūs norėtumėte, kad būtų draudžiama pelnytis iš jūsų veiklos?
Nesu pries autorines teises,- as uz. Taciau JEI kalbeti apie programines irangos PATENTUS - as pries.
Is softo patentu labiausiai islostu stambios korporacijos, kurios turetu teisini iranki uzsmaugti mazas kompanijas ir/arba opensource`a.
Taigi nuo to nukentetu galutiniai vartotojai. As grieztai PRIES programines irangos patentus.
http://en.wikipedia.org/wiki/Software_p ... entability
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-12-15 20:50

Image
User avatar
Jauja
pradedantis
Posts: 200
Joined: 2005-12-06 18:23

2008-12-15 21:30

o kodėl pornoindustrija nesiskundžia piratais (bent jau aš negirdėjau)?

Jie gi negauna milžiniškos pyrago riekės: fast-food specialių serijų; negaminami action figures ar kokia kita filmų atributika. :oops:
liudvikas
naujokas
Posts: 18
Joined: 2008-11-18 11:45

2008-12-19 02:18

sovijus wrote:Stardock CEO savo bloge įdomią nuomonę apie piratavimą turi:

http://draginol.joeuser.com/article/303 ... _PC_Gaming

http://arstechnica.com/news.ars/post/20 ... rates.html

Jau senai Stardockas tokią piratų ignoravimo politiką varo ir neatrodo, kad blogai jiem sektųsi...
Stardockas nera didele firma, bet ju sukurti zaidimai yra milzinai, kad ir tas Sins of solar empires tikrai patenka tarp 3 geriausiu siu metu zaidimu, prie visu tokiu grandu kaip GTA4.
Ir gerai daro, kad ignoruoja piratus, kam tuos cd protection det kai nesu mates zaidimo kurio protectiono nebutu nulauze.
Prasme tame, kad pavyzdziui paimkim bet koki produkta. Jeigu man jis yra nebutinas ir as atliekamu pinigu neturiu tai jo ir nepirksiu. Tai gamintojams nuostoliu nesudaro, nes as ta produkta isigyciau tik jeigu butu dalinamas nemokamai.

As irgi piratauju. Sakykim parsisiunciu koki zaidima pazaidziu ji truputi ir istrinu nes man jis nepatiko. Tai ka as dabar turejau ji pirkt del 30minuciu pabandymo?
Bet is kitos puses yra tokiu produktu geru, tiesiog legendiniu, kuriuos nusiperku vien del kolekcijos, tam, kad paremti kurejus, nors jau ir esu pamates ta filma, ar pazaides ta zaidima ir galeciau toliau naudot piratine versija.

Taigi conclusionas: kurejai turetu stengtis kurti produktus kuriuos vartotojai nores pirkt, o jeigu zmogus nenori pirkt, tai tikrai jis ir nepirks.
Post Reply