Morales ekscesai

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-10 17:45

Legionas wrote:Konstitucijoje taip ivardyta:
"Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais - tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija."
Visai neblogai pasakyta. Tau nepatinka?
Tai „Kryžkalnio motina“ yra šmeižtas ar diskriminacijos kurstymas? :D
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2008-01-10 18:11

RB wrote: Tai „Kryžkalnio motina“ yra šmeižtas ar diskriminacijos kurstymas? :D
Paminklas armijai isvaduotojai - dezinformacija. Nei jie isvadavo nei ka.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-11 00:08

Legionas wrote:Paminklas armijai isvaduotojai - dezinformacija. Nei jie isvadavo nei ka.
Tai už visą grožinę literatūrą – irgi vietoje autorinio atlygio po kartuves? :) O su filmais kaip? Spektakliais? Žinai, ten siužetai irgi dažnai išgalvoti... Apie Salvadoro Dali ar Pablo Pikaso likimą man ir pagalvoti baisu... :D
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2008-01-11 02:58

RB wrote: Tai už visą grožinę literatūrą – irgi vietoje autorinio atlygio po kartuves?
Ne uz visa. Bet kilpa uz savanoriska pagalba okupacinei kariuomenei ner jokia egzotika.
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2008-01-11 10:08

RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-01-11 12:25

Legionas wrote:Ne uz visa. Bet kilpa uz savanoriska pagalba okupacinei kariuomenei ner jokia egzotika.
Kilpa už meno kūrinius? Nagi, gal galima precedentų? (Taip, fašistinėje Vokietijoje už neteisingas knygas į koncentracijos stovyklas keliavo. Ankstyvojoje TSRS irgi. Gal dar kokių libertarinio rojaus pavyzdžių pateiksi?) :)
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2008-01-14 18:24

Sveiko proto spindulelis:

"Reaguodami į plačiai nuskambėjusį Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos (LATGA-A) reikalavimą mokėti autorinį atlyginimą už Grūto parke eksponuotas skulptūras, grupė Seimo narių užregistravo pasiūlymą keisti autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą. Jie mano, kad kūriniams, kurie vienareikšmiškai propagavo nacionalistinę ar komunistinę ideologiją, šlovino okupantų vadovus ir kolaborantus, netaikytina autorių teisė ir jų kūrėjams neturi būti mokamas autorinis atlyginimas."
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2009-04-24 20:25

User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-04-24 22:17

Apolas wrote:O kas čia dabar? Ko blogaI?

http://www.alfa.lt/straipsnis/10270211/ ... 4-24_17-15
Mhm... Tikrai kažkoks keistas atvejis. Reikėtų susirasti Vaikų Teisių Tarnybų argumentus ir "Apple" atsiprašymo tekstą su išdėstytais motyvais, kad situacija būtų aiškesnė.

Bet labiausiai nesuprantu to produkto-žaidimo paskirties: kas čia per daiktas? kam išvis tokį žaidimuką reikia sukurti? ir ką su juo veikti?

Išties, absurdiškas ir pats žaidimas, ir tas pasipiktinimas. :?
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-04-24 22:22

Apolas wrote:O kas čia dabar? Ko blogaI?

http://www.alfa.lt/straipsnis/10270211/ ... 4-24_17-15
Gal todėl, kad primena sukrėsto vaiko sindromą?
Kasmet nemažai mažulių miršta dėl jo... graudu - maybe todėl ne visi supranta ir toleruoja tokio tipo juodąjį humorą.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-04-25 19:57

Aš, asmeniškai, esu už absoliučią saviraiškos laisvę, kad ir kokia tai forma būtų (paminklai, propaganda etc.). Dar esu už laisvę nekreipti dėmesio į kitų saviraišką. Vienodas laisves visiems, manyčiau, reikia suteikti. Čia ne gyvulių ūkis, kada vieni paminklai lygesni už kitus gali būti. Pats paminklas yra niekas, jei ne jo nešama idėja. Tamsus žmogus bijo pakuotės, tik šviesus gali suprasti, kad svarbi yra idėja, o ne kažkoks paminklas, kuris pats iš savęs nieko nereiškia.

Norėdami įgauti imunitetą žalingiems memams - privalome grūdintis. Tik aplinkoje, turtingoje memais, gali išaugti aplinką suvokianti būtybė, kuri atskirs idėjų, o ne jų simbolių prasmė, beigi atpažins ar idėja geras ar ne.

Čia tik mano nuomonė tokia, anyway.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-04-25 20:15

D3monas wrote:Aš, asmeniškai, esu už absoliučią saviraiškos laisvę, kad ir kokia tai forma būtų (paminklai, propaganda etc.). Dar esu už laisvę nekreipti dėmesio į kitų saviraišką. Vienodas laisves visiems, manyčiau, reikia suteikti. Čia ne gyvulių ūkis, kada vieni paminklai lygesni už kitus gali būti. Pats paminklas yra niekas, jei ne jo nešama idėja. Tamsus žmogus bijo pakuotės, tik šviesus gali suprasti, kad svarbi yra idėja, o ne kažkoks paminklas, kuris pats iš savęs nieko nereiškia.

Norėdami įgauti imunitetą žalingiems memams - privalome grūdintis. Tik aplinkoje, turtingoje memais, gali išaugti aplinką suvokianti būtybė, kuri atskirs idėjų, o ne jų simbolių prasmė, beigi atpažins ar idėja geras ar ne.

Čia tik mano nuomonė tokia, anyway.
Rekomenduoju prie progos pasižiūrėti filmą Die Welle.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2009-04-25 21:04

D3monai, o ką darysi su memais, kurie tau ne tik nepatinka, bet kurie tave žeidžia, skaudina, žemina ir t.t. Irgi apsimesi, kad tavęs tai tavęs neliečia? O kaip su tokiais memais, skleidžiamais tau už nugaros - na, paprasčiausios apkalbos. Irgi dzin?
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2009-04-25 22:57

o ką darysi su memais, kurie tau ne tik nepatinka, bet kurie tave žeidžia, skaudina, žemina ir t.t.
Vadinasi vien todėl, kad tau kažkokios idėjos nepatinka, tave žeidžia, žemina jas reikia uždrausti? Štai čia ir pasimato, kiek kiekvienas asmuo iš tikrųjų vertina saviraiškos, žodžio, idėjų laisvę. Jei tu leidi sklisti tik tau patinkančioms idėjoms tai kokia čia saviraiškos laisvė? Kodėl patikimas/nepatikimas turėtų būti matu? Teko girdėti panašią retoriką ir iš mulų - "tu turi religinę laisvę pasirinkti vienintelę religiją"... o cool... galbūt tavasis pasiūlymas ir turėtų daugiau pasirinkimų, bet jis vis tiek būtų ribotas. Taigi arba šnekame apie saviraiškos laisvę, arba apie jos nebuvimą... "pusiau laisvės" imo nebūna
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-04-25 23:43

sovijus wrote:galbūt tavasis pasiūlymas ir turėtų daugiau pasirinkimų, bet jis vis tiek būtų ribotas. Taigi arba šnekame apie saviraiškos laisvę, arba apie jos nebuvimą... "pusiau laisvės" imo nebūna
Taigi, draudimas man sakyti „Petrai, papjauk Joną, aš tau už tai šimtą litų duosiu“ reiškia, kad saviraiškos laisvės nėra? :)
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2009-04-26 00:02

Tai kad čia ne už saviraišką ar idėjas baustum, o už pasikėsinimo į kito žmogaus gyvybę organizavimą. Ta prasme, kur tavo pateiktame pavyzdyje yra saviraiška? Jei tu į "saviraišką" įtrauki ir veiksmus, pažeidžiančius kito žmogaus laisves, tai mes operuojame skirtingomis sąvokomis.

Jei manai, kad individui reikia suteikti teisę būti neįžeistam ir patenkintam, tuomet gal ir galėtum argumentuoti, kad nemėgstamas idėjas reikia drausti, aš nemanau, kad tokia teisė yra pagrįsta.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-04-26 07:49

RB wrote:Taigi, draudimas man sakyti „Petrai, papjauk Joną, aš tau už tai šimtą litų duosiu“ reiškia, kad saviraiškos laisvės nėra? :)
Čia dar galima ginčytis. Jei tu tik taip sakai Petrui, tai aš dar toleruočiau tai... Bet tą pačią akimirką, kai Petras su peiliu pasibelstų į Jono namų duris... Va tada, mano manymu, jau galima Petrą sulaikyt. tavęs, kita vertus, aš nesulaikyčiau, nes tu tik išreiškei idėją, kuri, pati iš savęs, nieko papjauti negali. Petras, kita vertus, pasiduoda šiai idėjai, nes jį vilioja jos duodama nauda, šimtas litų. Manau, bausti vertėtų tik Petrą, mat šis pasirodo esantis neatsparus memams, jiems lengvai pasiduodantis.

Trumpiau, nepripažįstu "nesantaikos kurstymo" kaip nusikaltimo, mat tai tik saviraiška. Kalti yra tie, kurie lengvai pasiduoda šiems memams.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2009-04-26 18:38

D3monas wrote:tavęs, kita vertus, aš nesulaikyčiau, nes tu tik išreiškei idėją, kuri, pati iš savęs, nieko papjauti negali. Petras, kita vertus, pasiduoda šiai idėjai, nes jį vilioja jos duodama nauda, šimtas litų. Manau, bausti vertėtų tik Petrą, mat šis pasirodo esantis neatsparus memams, jiems lengvai pasiduodantis.
Juk suvoki, kad tokiu būdu būtų praktiškai neįmanoma efektyviai kovoti su organizuotu nusikalstamumu? Ir ne tik. Pavyzdžiui imame skeptikai ir susimetam pinigų ant bounty už Kubiliaus galvą. Viešai paskelbiame ir laukiame, kol oportunistai bandys nugalabyti mūsų mylimąjį MP. Ir tai galėtų būti masinis reiškinys, laukiniai vakarai, su 100% daugiau anarchijos.
Post Reply