Valstybinės religijos neturėjimas

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
User avatar
nnavakas
pradedantis
Posts: 371
Joined: 2007-03-12 17:44
Location: Vilnius

2011-04-06 18:03

Tu išties esi nesamonių meistras. Ir man jau nusibodai.
Man matyt kažkas kitas pakišo tą tavo frazę. Gerai, kad gebi išsižadėti savo žodžių, šaunuolis. Arba bent jau surasti, kur pats sau prieštarauji. Dar kartą parodo, kokia galinga tavo pozicija.
Tai negi Hutu radijas kaip nors išsišoka genocido kontekste? Kad neišsišoka, nereiktų jo demonizuoti, puikiai tinka tavo mintis, jog organizacija atsako už veiksmus, kurių taikymą ji kontroliuoja. Radijas nieko negalėjo kontroliuoti, reiškia nekaltas.
Demonizavimas nedemonizavimas, jis genocido kontekste neišsišoka, tad jį teisti reikėtų kaip ir visus kitus. Exactly my point. O ką radijas darė, kad nusipelnė "kaltas dėl 9%" nuosprendžio (iš kažko, dar neturinčio mokslų daktaro laipsnio), nežinai nei tu, nei aš. Jei jis tik kalbėjo, kad tutsiai yra tarakonai - mano knygoj jis nekaltas. Neskaičiau studijos, kuri įrodinėjo jo kaltę. Tu irgi. Tad... jukš, nesimaišyk.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-04-06 18:13

mavakas wrote:Man matyt kažkas kitas pakišo tą tavo frazę. Gerai, kad gebi išsižadėti savo žodžių, šaunuolis.
7x wrote:Bažnyčia pasakė: davai kankinkim tuos bičus. Ir įvairūs bičai buvo kankinami. Nematai jokio priežastinio ryšio? Ar pareikši, jog darau post hoc ergo propter hoc klaidą? Man neapykantą ir smurtą skatinančios ideologijos paskleidimas ir puoselėjimas ir dėl jos atsiradęs smurtas pernelyg smarkiai nesiskiria.
Jei kažkas žudė eretikus nepriklausomai nuo bažnyčios ideologijos, reiškia tai buvo ne dėl jos ideologijos atsiradęs smurtas, reiškia nesakiau, jog ji atsakinga už visus kankinimus dievo vardu.
mavakas wrote:Demonizavimas nedemonizavimas, jis genocido kontekste neišsišoka, tad jį teisti reikėtų kaip ir visus kitus. Exactly my point. O ką radijas darė, kad nusipelnė "kaltas dėl 9%" nuosprendžio (iš kažko, dar neturinčio mokslų daktaro laipsnio), nežinai nei tu, nei aš. Jei jis tik kalbėjo, kad tutsiai yra tarakonai - mano knygoj jis nekaltas. Neskaičiau studijos, kuri įrodinėjo jo kaltę. Tu irgi. Tad... jukš, nesimaišyk.
Tai o čia kas nors teigia, jog bažnyčia bloga, bet despotai, kurie žudė žmonės dievo/tautos/bet ko vardu yra faini? Man bažnyčia yra tokia pat bloga kaip tie despotai.
User avatar
SCnazi
pradedantis
Posts: 215
Joined: 2011-02-05 21:20

2011-04-08 13:15

7x wrote:Tai o čia kas nors teigia, jog bažnyčia bloga, bet despotai, kurie žudė žmonės dievo/tautos/bet ko vardu yra faini? Man bažnyčia yra tokia pat bloga kaip tie despotai.
Bet kokia tironija yra bloga, o jei gera tai neilgam (gol gerą tironą pakeičia blogas). Toliau, apie tai jau kalbėta, bažnyčia dažniausiai nežudė ir neteisė (nors egzistavo ir bažnytiniai teismai į kuriuos žmonės kreipdavosi savanoriškai), atskirdavo žmogų nuo bažnyčios, o visa kita palikdavo spręsti bendruomenei ar jos viršaičiams. Nieko gero tame nėr, paprastai ekskomunikuotųjų ar pripažintų burtininkavimais likimas buvo žiaurus. Aš tik vieno nesuprantu - kodėl manoma jog bažnyčia elgėsi žiauriau nei visi kiti? Kankinimai valstybiniuose teismuose buvo normalus dalykas dar XVIII amžiuje. Pvz. Austrijos 1768 metų baudžiamojo kodekso rekomendacijos
Image
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-04-10 20:50

Užuodžiu ašaras :roll: .
Post Reply