GYvunu zudymas

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
Locked
User avatar
stogu_mergaite
naujokas
Posts: 31
Joined: 2008-06-24 12:21

2008-06-24 14:15

http://www.kailis.hardcore.lt/

negalejau neisplatint.

kaip manote,kaip stabdyti tokias baisybes?
Vien padauginti plakatu nepakanka..
User avatar
stogu_mergaite
naujokas
Posts: 31
Joined: 2008-06-24 12:21

2008-06-24 14:17

lape ba kailio..
O tai-kasdienybe!
Ka galime padaryti?!
Attachments
lapes-be-kailiu4.jpg
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2008-06-24 14:29

Tu ne ten pataikei – čia skeptikų, o ne altruistų forumas. Pradėdama tokią temą, tu pasirašai ilgam ir kankinančiam tąsymuisi iš vienos pusės į kitą.

Pradėkim nuo to, kad žmogus visų pirma yra organinė mašina, kuri neužprogramuota empatijai. Atjautą silpnesniam reikia išsiugdyti. Mėgindama pateikti kažkokius argumentus, kodėl tai reikalinga, tu susidursi su labai priešiška išankstine nuomone, kadangi tos nuomonės turėtojo gyvenimo būdas labai kertasi su tavo propaguojamom vertybėm.

O priešiškų argumentų bus visada, tereikia turėti noro (tai galioja visoms temoms).
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2008-06-24 14:46

stogu_mergaite wrote: kaip manote,kaip stabdyti tokias baisybes?
Klausimas kitas - Ar jas reikia stabdyti ? O kaip su kiauliu fermom (valgymui) - Ar jas irgi reikia stabdyti ? O laboratoriniu pelyciu kankinima moksliniams tikslams - irgi reikia stabdyti ? O vistu dedekliu kiausiniu surinkima irgi reikia stabdyti ? (zusta jaunikliai) Ir t.t. ir t.t. Ka stabdyti ir ka nestabdyti ir kodel ?
User avatar
stogu_mergaite
naujokas
Posts: 31
Joined: 2008-06-24 12:21

2008-06-24 14:50

senis wrote:
stogu_mergaite wrote: kaip manote,kaip stabdyti tokias baisybes?
Klausimas kitas - Ar jas reikia stabdyti ? O kaip su kiauliu fermom (valgymui) - Ar jas irgi reikia stabdyti ? O laboratoriniu pelyciu kankinima moksliniams tikslams - irgi reikia stabdyti ? Ir t.t. ir t.t. Ka stabdyti ir ka nestabdyti ir kodel ?
manau,reikiatai stabdyti(taip pat ir kiauliu fermas)
Nes tokie dalykai yra ziaurus ir nezmogiski,ir kankina kitus,gal ir maziau protingus,bet mokancius jausti,padarus..
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2008-06-24 14:53

stogu_mergaite wrote: manau,reikiatai stabdyti(taip pat ir kiauliu fermas)
Dar del idomumo paklausiu - Ar valgai virtus/keptus vistos kiausinius ?
User avatar
stogu_mergaite
naujokas
Posts: 31
Joined: 2008-06-24 12:21

2008-06-24 15:00

senis wrote:
stogu_mergaite wrote: manau,reikiatai stabdyti(taip pat ir kiauliu fermas)
Dar del idomumo paklausiu - Ar valgai virtus/keptus vistos kiausinius ?
nevalgau.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-06-24 15:06

stogu_mergaite wrote:manau,reikiatai stabdyti(taip pat ir kiauliu fermas)
Nes tokie dalykai yra ziaurus ir nezmogiski,ir kankina kitus,gal ir maziau protingus,bet mokancius jausti,padarus..
O ką tu atsakysi, jei kas tau paaiškins, kad kažkam yra svarbesnės ne laboratorinės pelytės, bet žmonių sveikata, kurią galima pagydyti tik eksperimentuojant su tomis žiurkikėmis? Arba jeigu aš nežadu atsisakyti nei kiaulių, nei karvių valgymo vien dėl to, kad kažkam nepatinka neva kenčiantys galvijai? Man skanu, ir man to pakanka, kad pateisinčiau jų organizuotą žudymą.

Šešėlis tau jau leido suprasti, kad tokiame forume kaip šis būtumei atsargesnė su tokiais išsireiškimais kaip "žiauru" ar "nežmogiška". Jeigu nori kažką uždrausti, sugalvok ką nors rimtesnio nei apeliaciją į humaniškumą. Nes kaip sakiau, pavyzdžiui man, labai nehumaniška atrodo versti žmones kentėti dėl pelyčių gerovės. Jei būtų galimybė padėti penkiems žmonėms, nedvejodamas paaukočiau tūkstantį pelyčių, - ir man tai būtų humaniškumas. O kaip tau? :)
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2008-06-24 15:13

stogu_mergaite wrote: nevalgau.
Saunuole. As stai valgau ir neketinu ju atsisakyt :mrgreen:
Beje kiauliena irgi labai megstu, ypac- karbonadus ir kotletus.

Kodel tu galvoji, kad daug zmoniu nori atsisakyti siu malonumu vardan kazkokios neaiskios/betiksles 'zmoniskumo' frazes ?

Beje jei kokie vaistai nuo vezio butu israsti kankinant laboratorines pelytes - tu tokiu vaistu irgi atsisakytum ir verciau mirtum nuo vezio (ar leistum mirti tavo mylimam zmogui) ?
As tai ne- geriau tegu simtai pelyciu mirsta del zmoniu islikimo.

O siaip cia kiek betiksle diskusija, nes ta morale labai reliatyvi. Kas vienam amoralu, kitam- NE. Ir atvirksciai. Kiekvienam savo.
User avatar
stogu_mergaite
naujokas
Posts: 31
Joined: 2008-06-24 12:21

2008-06-24 15:16

Singuliaras wrote:
stogu_mergaite wrote:manau,reikiatai stabdyti(taip pat ir kiauliu fermas)
Nes tokie dalykai yra ziaurus ir nezmogiski,ir kankina kitus,gal ir maziau protingus,bet mokancius jausti,padarus..
O ką tu atsakysi, jei kas tau paaiškins, kad kažkam yra svarbesnės ne laboratorinės pelytės, bet žmonių sveikata, kurią galima pagydyti tik eksperimentuojant su tomis žiurkikėmis? Arba jeigu aš nežadu atsisakyti nei kiaulių, nei karvių valgymo vien dėl to, kad kažkam nepatinka neva kenčiantys galvijai? Man skanu, ir man to pakanka, kad pateisinčiau jų organizuotą žudymą.

Šešėlis tau jau leido suprasti, kad tokiame forume kaip šis būtumei atsargesnė su tokiais išsireiškimais kaip "žiauru" ar "nežmogiška". Jeigu nori kažką uždrausti, sugalvok ką nors rimtesnio nei apeliaciją į humaniškumą. Nes kaip sakiau, pavyzdžiui man, labai nehumaniška atrodo versti žmones kentėti dėl pelyčių gerovės. Jei būtų galimybė padėti penkiems žmonėms, nedvejodamas paaukočiau tūkstantį pelyčių, - ir man tai būtų humaniškumas. O kaip tau? :)

nieko uzdrausti as neketinu,tik uzvedziau diskusija..
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2008-06-24 15:27

O siaip cia kiek betiksle diskusija, nes ta morale labai reliatyvi
Na, jei į valdžią ateitų toks tironas kaip aš, visa Lietuva smagiai pereitų į vegetarų stovyklą.

Nebalsuokit už mane, kai bolatiruosiuos.
Beje jei kokie vaistai nuo vezio butu israsti kankinant laboratorines pelytes - tu tokiu vaistu irgi atsisakytum ir verciau mirtum nuo vezio (ar leistum mirti tavo mylimam zmogui) ?
Anksčiau laikiausi pozicijos, kad tokiu atveju nenaudočiau vaistų, jei juos gaminant būtų žudomi gyvūnai. Dabar matau, kad žmogaus gyvybė ničniekuo negeresnė nei gyvūno, todėl, būdamas tironas, uždrausčiau bet kokius eksperimentus su gyvūnais.

Bet čia, žinoma, tik šiaip pamąstymai. Ne argumentai.

O dabar rimčiau.
O siaip cia kiek betiksle diskusija, nes ta morale labai reliatyvi
Tai kokio velnio Skeptike.org yra moralės diskusijų skyrius?
Last edited by Šešėlis on 2008-06-24 15:28, edited 1 time in total.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-06-24 15:28

stogu_mergaite wrote: nieko uzdrausti as neketinu,tik uzvedziau diskusija..
Aš norėjau tik įspėti, kad prieš išsakydama savo nuomonę, būtumei atsargesnė, nes čia, žinok, bastosi daug piktų ir pasiutusių šunų, kurie nepraleis progos pasikandžioti ar net į gerklę dantis suleisti. :)
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-06-24 15:31

Šešėlis wrote: Dabar matau, kad žmogaus gyvybė ničniekuo negeresnė nei gyvūno, todėl, būdamas tironas, uždrausčiau bet kokius eksperimentus su gyvūnais.
Savo artimųjų ir savo gyvybės niekada neprilyginčiau gyvūnams.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2008-06-24 15:33

Kodėl?

Nenoriu pasirodyti įžūlus, bet argi čia ne tie patys jausmai, kurie mane verčia būt vegetaru, tave verčia stovėt už tau rūpimus žmones?
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2008-06-24 15:38

Pakliuvai :)

Sitas-
Šešėlis wrote: Dabar matau, kad žmogaus gyvybė ničniekuo negeresnė nei gyvūno,
priestarauja sitam-
Šešėlis wrote: todėl, būdamas tironas, uždrausčiau bet kokius eksperimentus su gyvūnais.
Todel, kad drausdamas tokius eksperimentus, tam tikra prasme isaukstintum gyvunu gyvybe (ja stengdamasis apsaugoti) ir diskriminuotum zmoniu gyvybe (neleisdamas jos issaugoti, sukuriant vaistu). Taigi tuo veiksmu pasakytum, kad gyvunu gyvybe svarbesne !!!
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-06-24 15:48

Šešėlis wrote:Kodėl?

Nenoriu pasirodyti įžūlus, bet argi čia ne tie patys jausmai, kurie mane verčia būt vegetaru, tave verčia stovėt už tau rūpimus žmones?
Žinoma, kad jausmai. O kas gi kitas? :) Tik nesutikčiau su tuo, kad mano jausmai mano artimiesiems yra tapatūs tavo jausmams gyvūnams.
Šešėlis
senbuvis
Posts: 1127
Joined: 2007-08-01 21:58

2008-06-24 15:50

diskriminuotum zmoniu gyvybe (neleisdamas jos issaugoti, sukuriant vaistu)
Na, tai labai rūšistinis poržiūris, kuris šiek tiek primena netikrą dilemą. Būdamas tironu, aš taip pat uždrausčiau prievartinius eksperimentus su žmonėm. Tačiau ir tokiu atveju bet koks gyvūnų gynėjas galėtų mane kaltinti žmogaus gyvenimo išaukštinimo virš gyvūnų, kadangi aš draudžiu vaistų gyvūnams kūrimą naudojant žmones.

Žodžiu, bet kuriuo atveju, remiantis tokia logika, kažkieno atžvilgiu aš išeinu kaip pralaimėtojas. Tokia situacija, žinoma, man atrodo absurdiška. Bet ji tikriausia neatrodo tau, kuriam yra savaime suprantama ir nekvestionuojma, kad bet kokio žmogaus gyvybė yra viršesnė nei gyvūno. Man yra nesuprantama, kodėl tu taip galvoji.
Tik nesutikčiau su tuo, kad mano jausmai mano artimiesiems yra tapatūs tavo jausmams gyvūnams.
Tu papasakoji kaip yra, bet antrą kartą nepaaiškini, kodėl.

Beje, o kaip kiti žmonės? Kur jie atsiduria toje „žmogus-gyvūnija“ skalėje?
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-06-24 16:02

Šešėlis wrote: Tu papasakoji kaip yra, bet antrą kartą nepaaiškini, kodėl.
Neturiu nė žalio supratimo, kodėl aš jaučiu. Gal todėl, kad esu kaip ir dauguma žmonių "jaučiantis gyvūnas".
Beje, o kaip kiti žmonės? Kur jie atsiduria toje „žmogus-gyvūnija“ skalėje?
Man artimieji labiau rūpi nei, pavyzdžiui, badaujantys Afrikos vaikučiai. Bet pastarųjų gyvybė man vis tik vertesnė nei pelyčių, karvių, vorų ar uodų. Gal dėl to, kad pirmieji priklauso tai pačiai rūšiai kaip ir aš. :)
Locked