Moralė - realybė ar "optinė apgaulė" ?

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2008-12-14 19:41

keista, tai man turbut melavo dokumentine laida apie tai,kad krokodilai valgo savo jauniklius :wacko:
User avatar
Marius Urbelis
pradedantis
Posts: 180
Joined: 2008-10-14 17:01

2009-05-05 16:10

Reika wrote:keista, tai man turbut melavo dokumentine laida apie tai,kad krokodilai valgo savo jauniklius :wacko:
perdaug nuvertinai mane jei manei, kad kalbu absoliučiai
senis wrote:
Marius Urbelis wrote: Gyvūnai irgi nori gyvent, bet kažkodėl kramtom juos net nesusimąstydami.
O tu jau pamirsai, kad zmones - ne pirmoji rusis pradejusi kramtyti mesa ?
nepamirsau
User avatar
dubb
pradedantis
Posts: 142
Joined: 2009-04-05 14:34

2009-06-30 11:57

Temos klausimas suformuluotas taip, kad suprasti jį nedviprasmiškai beveik nėra šansų :dry:

Nah, nebent autorius teiktųsi paaiškinti, ką (kokias kategorijas) jam empistemologiniame kontekste žymi sąvoka "realybė".

Kaip ten bebūtų, manau, kad moralė savaime nėra autonominė sistema, nes nereikia būti profesoriumi, norint įžvelgti tradicijos įtaką moralinių normų raidai. Man patiko Bertrando Russell'o apibendrinimas (berods jo "Religija ir mokslas"). Apibendrinimo esmė buvo drąsi ir taikli mintis, jog etika, moralė, visos su tuo susiję nuomonės - tai tik kažkieno NORAI, kad tai būtų būtent taip ir ne kitaip, paremti spekluliatyvios argumentacijos lavinomis. Taigi, kas tame mato savo ganytojišką potencialą, manau, tas tegu ir imasi šios veiklos..

Tai čia atsakymas gal būtų "optinė apgaulė", na nežinau.. :ax:
Post Reply