Nauja bausmė pedofilams Lenkijoje.

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-10-01 14:57

fizikanas wrote:Galbūt, nežinau kaip ten su iškasenom Somalyje. Bet kultūros pavyzdys pukiai tinka, nebent įrodytum, kad ji priklauso, vėlgi, VIEN nuo valstybės įtakos. Jei be jos yra dar bent vienas kintamasis, nuo kurio priklauso kultūra, nebegalime nusikalstamumo transformuoti į N=f(x). Tu juk nenori pasakyti, kad absoliučiai VISKAS prilauso TIK nuo valstybės įtakos stiprumo? ;]
Ne, jei kultūra priklauso nuo valstybės galios x ir parametro y: K=K(x, y), tai nusikalstamumą N=(x, K(x, y)) galim transformuoti į N=(x, y). T. y. išmesti kultūros veiksnį ir įtraukti tik tuos veiksnius, kurie lemia kultūros lygį (neskaitant valstybės galios, nes ji jau įtraukta).
Taigi, matome, kad ne taip lengva rasti pakankamai reikšmingų veiksnių, neskaitant valstybės galios ;)
User avatar
insurrectum
pradedantis
Posts: 493
Joined: 2006-09-28 15:01

2009-10-01 15:55

MaikUniversum wrote:iš kur gautum ginklų, kaip tu pasipriešintum 99 procentam visuomenės (grubiai šnekant)
8)
Labai jau daug pas tave tariamosios nuosakos. Būtų taip ir anaip. Tu nusakyk objektyvias priežastis, kodėl. Todėl tavęs gi ir klausiu, kokie (savaiminiai) mechanizmai kontroliuos, kad 99 procentų visuomenės man pasipriešins? Kodėl ne 5%?

99% patenkintų režimu, padėtimi ir gyvenimu tik pas batka Lukašenką sapnuose būna. Gamtoje tokio reiškinio niekas dar nemetė. Ir tik neburk, kad anarchija tai ne režimas.

O tokius reiškinius kaip agresija, segregacija, valdžios troškulys, maištas vardan maišto - visi matė ir daugelis patyrė.

Netgi tokioje šalyje kaip Danija, kur gyvena bene laimingiausi Europos gyventojai, siautėja baikerių karai. Ir tai nieko bendra su ekonomika, rinka ar "socialine tremtimi" neturi. Tiesiog būti baikeriu, turėti savo "chebra" ir retsykiais pasmurtauti (su kalašnikovais ir prieštankinėm raketom) yra "krūta", o kiauras dienas kurti pridėtinę vertę ir lankytis muziejuose "užknisa".
http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Nordic_Biker_War

Ką tu su tokiais, visiškai natūraliais ir spontaniškais reiškiniais darysi?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-10-01 16:31

RB wrote: O tu niekada nepagalvojai, kad tokie kaip aš ir 7x jau esame pasidomėję, sugebėjom suprasti gerokai daugiau nei tu, ir dabar baksnojame tave nosimi į tos teorijos skyles? :)
Citata verta aukso :D Visažinis RB "pasidomėjo" viską sužinojo ir atmetė racionalius argumentus ir toliau grįžo prie tikėjimo smurto filosofija - valstybės. :)


:thumbsup: pakomentuok tą video, kurį tau PM nusiunčiau, tamsta visažini :D o gal ir tą informacija "praignoravote" kaip ir visa kita ? Tu tą sugebi, neigti realybę vardan to, kad pasirodyti/išlikti teisiam.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-10-01 16:36

insurrectum wrote: 8)
Labai jau daug pas tave tariamosios nuosakos. Būtų taip ir anaip. Tu nusakyk objektyvias priežastis, kodėl. Todėl tavęs gi ir klausiu, kokie (savaiminiai) mechanizmai kontroliuos, kad 99 procentų visuomenės man pasipriešins? Kodėl ne 5%?

čia aš darau prielaidą, kai žmonės JAU turi atitinkamą išsilavinimą ir žino anarchijos privalumus prieš "demokratinę valstybę" :) Bet kaip minėjau, labai ilgas procesas. Gi pažvelk į JAV istorija, kiek laiko jai užėmė tapti imperija, kone stipriausia pasaulio valstybe ? O pas juos valdžia buvo pačioje pradžioje laaaabai mažulytė. Atvirkštinis procesas daug sudėtingesnis ir jis truktų ilgiau.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-10-01 17:03

MaikUniversum wrote:Citata verta aukso :D Visažinis RB "pasidomėjo" viską sužinojo ir atmetė racionalius argumentus ir toliau grįžo prie tikėjimo smurto filosofija - valstybės. :)
:thumbsup: pakomentuok tą video, kurį tau PM nusiunčiau, tamsta visažini :D o gal ir tą informacija "praignoravote" kaip ir visa kita ? Tu tą sugebi, neigti realybę vardan to, kad pasirodyti/išlikti teisiam.
Tai aš laukiu, laukiu tų „racionalių argumentų“. Pateik juos? Ar tu jų nežinai, bet tie geriau išmanantys žino ir tau sakė, kad jie teisingi? :D
Apie video jau rašiau – jei nesugebi pats trumpai ir aiškiai pateikti argumentų, man kyla įtarimas, kad tokių nėra.
MaikUniversum wrote:čia aš darau prielaidą, kai žmonės JAU turi atitinkamą išsilavinimą ir žino anarchijos privalumus prieš "demokratinę valstybę"
Aha. Bėda, kad pats tokio išsilavinimo neturi ir tų „privalumų“ suformuluoti ir apginti nesugebi :)
MaikUniversum wrote:O pas juos valdžia buvo pačioje pradžioje laaaabai mažulytė. Atvirkštinis procesas daug sudėtingesnis ir jis truktų ilgiau.
Kodėl ilgiau? Kodėl ne trumpiau? Juk žmonija pereitų į natūralią ir laimingą gyvenseną. Čia nenatūraliai ir prievartinei valstybei kurtis reikia laiko, o ne prigimtiniam libertarizmui :D


Tai vis tik grįžtant prie esminio klausimo: kodėl Somalyje valstybės gerokai mažiau nei kitur pasaulyje, o smurtinių nusikaltimų gerokai daugiau? :)
haleris
naujokas
Posts: 7
Joined: 2009-02-17 22:32

2009-10-01 20:41

kaip is zmogaus, megstancio uzduoti NEPATOGIUS (© MaikUniversum) klausimus, tikejausi daugiau... nors ka cia meluoju - nesitikejau.
pradziai reiketu bent minimaliai pasidometi istorija beigi filosofija: pradedant Platonu, einant tolyn link Hobbes'o, Locke'o ir baigiant siuolaikiniais mastytojais, kuriu tarpe ir tavo zinomi keli apologetai. tai turetu bent truputi padeti suprasti valstybes susiformavimo ir butinumo prielaidas, o dargi ir ismokti naudoti, ir suprasti zodi racionalumas..
Beje, "atitinkamas issilavinimas"- jis turetu uzslopinti instinktus, suformuoti nepalenkiamas paradigmas?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-10-01 22:29

RB wrote:
Tai vis tik grįžtant prie esminio klausimo: kodėl Somalyje valstybės gerokai mažiau nei kitur pasaulyje, o smurtinių nusikaltimų gerokai daugiau? :)
pateik statistiką, kad ten nusikaltimų gerokai daugiau :)

Bet gi bepigu tau šnekėt, kai tu prievartinio tupdymo į kalėjimus už "piktžodžiavimus" ir mokesčių bei žmonių genocido nelaikai nusikaltimais :D (čia vėl gim darau prielaidą, kadangi tu leidi suprasti, kad Somalis buvo "idealesnė šalis", kai joje buvo valdžia :D nors faktai rodo visiškai atvirkščiai :)
O prie Somalio grįžtant: nereikia siuntinėti man filmukų. Aš turiu kur kas produktyvesnių ir įdomesnių būdų laikui leisti. Jei pats nesupranti tų argumentų ir nesugebi pateikti jų čia keliais sakiniais – pirmiausia gerai susimąstyk, ar tikrai gali tais argumentais remtis ir ar tai kartais nėra demagoginis bullshit'as be jokio tvirto fundamento.
taip ir maniau, kad kažką panašaus pasakysi :D demagogija :lol: ok daugiau neturiu ką pasakyt žmogui, nenorinčiam bent iš dalies pažvelgt į savo poziciją. Aš tą dariau ir daug kartų, ir suprantu, kad dažniausiai atrodau juokingai, mea culpa. 8) niekada nebuvau geras argumentatorius ir niekada neturėjau tiek kantrybės :ax:
Walhalla
naujokas
Posts: 17
Joined: 2009-09-07 06:06

2009-10-02 03:26

MaikUniversum wrote: Aš tą dariau ir daug kartų
Pvz?
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-10-02 18:20

Walhalla wrote:
MaikUniversum wrote: Aš tą dariau ir daug kartų
Pvz?
pvz ką ? Tiesiog daug kartų bandžiau įsivaizduot save jūsų (ar bet kurio kito žmogaus, tikinčio valstybės iliuzija) vietoje ir suprantu, kad atrodau "idiotiškai" švelniai tariant :) Bet tikiuosi, kad ilgainiui tas pasikeis, kitaip nebūtų jokio absoliučiai tikslo visiem pasaulio anarchistams (ir net minarchistams) tą daryti (bandyti žmonėms paaiškinti, kuri jie klysta ir pan). Tai nėra kažkoks jaunimo naujas užsiėmimas (bet jauniems žmonėms daug lengviau perprasti kitų klaidas ir analizuoti iliuzijas), o pakankamai sena ir labai gili filosofija. Ir tai tik pradžia.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2009-10-03 09:52

MaikUniversum wrote:Bet tikiuosi, kad ilgainiui tas pasikeis
T.y. ilgainiui į tavo juokingus ir idiotiškus argumentus žmonės pradės žiūrėti rimtai? O ironiškiausi tai, kad nemažai forumiečių apie anarzchizmą žino gerokai daugiau nei tamsta su savo 8 valandom youtube filmukų, bet vis tiek įsivaizduoji esąs pranašas, naują negirdėtą evangeliją skelbiantis - klaidas mat perpratęs, iliuzijas analizuojantis. Knygą paskaitytum.
Walhalla
naujokas
Posts: 17
Joined: 2009-09-07 06:06

2009-10-03 16:00

7x wrote:<...> nei tamsta su savo 8 valandom youtube filmukų <...> Knygą paskaitytum.
Nepastebite, kad ta karikatūriška "vikipedinė", "gūglinė" ir "jūtūbinė" savišvieta virsta tendencija?..
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-10-03 16:42

Walhalla wrote:
7x wrote:<...> nei tamsta su savo 8 valandom youtube filmukų <...> Knygą paskaitytum.
Nepastebite, kad ta karikatūriška "vikipedinė", "gūglinė" ir "jūtūbinė" savišvieta virsta tendencija?..
Taip, internetas yra lengviausiai ir greičiausiai prieinamos informacijos šaltinis. Ir norėčiau stoti žmonių, kurie informacijos pirmiausia ieško internete, pusėje. Aš labai mėgstu knygas, daug skaitau. Bet susiduriu su problema, kada bibliotekose nėra tų knygų, kurių aš noriu, o siųsdintis iš kitų valstybių man per brangu. Tada belieka tik googlinti tos knygos pdf.

Apie tuos, kurie youtube prisižiūri ir po to pasakoja... Nematau tame niko blogo. Tarpe visų niekinių žinių, esančių youtube, galima rasti ir labai naudingos informacijos. Galima rasti įvairių mokslininkų paskaitų, dokumentikos. Nuo kada lengvai virškinama ir įdomi informacija yra blogis?

Todėl, vietoje to, kad paniekinančiu tonu kalbėtume apie tai, kaip kiti žmonės gauna informaciją, verčiau žiūrėkime į tai, ką tie žmonės sako. Priešiškumu ir arogancija ginčai nelaimimi, tai tik paskatina pašnekovus dar labiau užsispirti. Galų gale, jei matote, kad kas nors nusišnęka - paaiškinkite tai. Diskusija nėra savo nuomonės įrodinėjimas kitam, diskusijos skirtos tiesai rasti.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-10-03 17:23

D3monas wrote:Apie tuos, kurie youtube prisižiūri ir po to pasakoja... Nematau tame niko blogo. Tarpe visų niekinių žinių, esančių youtube, galima rasti ir labai naudingos informacijos. Galima rasti įvairių mokslininkų paskaitų, dokumentikos. Nuo kada lengvai virškinama ir įdomi informacija yra blogis?
Paantrinsiu, kad rimto universiteto, rimto destytojo pilno paskaitu kurso video irasai youtubei suteikia geresni dalyko supratima, nei to paties dalyko paskaitu kursas kokiam lietuvos universitete, kur negali uzpausint destytojo ir pasiskaityt wikipedija jei kazkas neaisku.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2009-10-03 18:08

Kad Maikis ne savišvieta užsiima, o mus moko youtubu naudotis. Čia ir yra problema - švieskis tiek wikipedija, tiek youtube kiek nori, bet būk pasiruošęs knistis giliau, jei tam yra poreikis ( pvz. rašai darbą; ruoši paskaitą; esi kamantinėjamas gaujos įkyrių skeptikų).
D3monas wrote:Todėl, vietoje to, kad paniekinančiu tonu kalbėtume apie tai, kaip kiti žmonės gauna informaciją, verčiau žiūrėkime į tai, ką tie žmonės sako. Priešiškumu ir arogancija ginčai nelaimimi, tai tik paskatina pašnekovus dar labiau užsispirti. Galų gale, jei matote, kad kas nors nusišnęka - paaiškinkite tai. Diskusija nėra savo nuomonės įrodinėjimas kitam, diskusijos skirtos tiesai rasti.
Nuolankiu argumentų išdėstymu ir įsiklausymu į kito nuomonę ginčai irgi nelaimimi. Juos tiesiog maloniau skaityti. Aš savo ruoštu derinu šiuos du metodus, t.y. kartais rašau gražiai, o kartais ne. Kadangi maikis forume sėdi jau ilgą laiką ir nesvarbu koks būtų jo apsėdimas - ateizmas ar anarchija - stabiliai užknisa savo bukumu, jo atžvilgiu taikau tą nemandagų metodą.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-10-03 19:16

D3monas wrote:Apie tuos, kurie youtube prisižiūri ir po to pasakoja... Nematau tame niko blogo.
Problema ne tame, iš kur gaunama informacija. Išklausyti youtube paskaitų ciklą ir po to juo remtis dėstant argumentus visiškai normalu ir sveikintina. Problema kyla tuomet, kai koks nors jaunasis anarchizmo pranašas (jų šitame forume jau ne vieną turėjome) pasižiūri filmuką, tačiau kadangi jam pačiam neužtenka smegenų suprasti ten išdėstytų argumentų ir jų glaustai pateikti, jis diskusijoje ne bando pateikti filme matytus argumentus, bet tiesiog meta nuorodą į youtube. Aš tokią „argumentaciją“ iššifruoju kaip pareiškimą: „aš per durnas tau atsakyti, bet protingesnis už mane žmogus sako, kad yra kažkaip kitaip, tai tu pasižiūrėk tą filmuką, gal suprasi, nes aš nesupratau“.
D3monas wrote:Priešiškumu ir arogancija ginčai nelaimimi, tai tik paskatina pašnekovus dar labiau užsispirti. Galų gale, jei matote, kad kas nors nusišnęka - paaiškinkite tai. Diskusija nėra savo nuomonės įrodinėjimas kitam, diskusijos skirtos tiesai rasti.
Kaip minėjo 7x, kai kurie personažai šitame forume trinasi pakankamai ilgai, kad niekas į juos nors kiek rimtai nebežiūrėtų. Todėl čia ne diskusija. Čia tyčiojimasis iš kvailesnių už save ;)
mindauggas
naujokas
Posts: 47
Joined: 2009-05-24 14:06

2009-10-03 20:34

MaikUniversum wrote: čia aš darau prielaidą, kai žmonės JAU turi atitinkamą išsilavinimą ir žino anarchijos privalumus prieš "demokratinę valstybę" :)
gal galima išgirsti kokie tie privalumai? absoliuti laivė ?
mano giliu įsitikinimu įvedus anarchizmą (kas mano manymu neįmanoma nei teoriniu nei praktiniu lygiu(įmanomas tik dalinis anarchizmas, kuris tarsi tampa jau kaip ir nebe anarchizmu)) pasimatytų žmonių prigimtinė savybė burtis į socialines struktūras .... kitaip ir negali būti visada bus kažkas viršūnėje t.y. valdžioje...
Last edited by mindauggas on 2009-10-03 20:35, edited 1 time in total.
User avatar
insurrectum
pradedantis
Posts: 493
Joined: 2006-09-28 15:01

2009-10-03 20:35

Walhalla wrote: Nepastebite, kad ta karikatūriška "vikipedinė", "gūglinė" ir "jūtūbinė" savišvieta virsta tendencija?..
Pritarsiu D3monui, visos šios priemonės yra geros pasiekti šaltinius. Kaip ir lektoriui, jos yra geros pateikti medžiaga. Be to yra ne tik Wikipedia (kuri, mano galva pranoksta Britanica), bet ir Scholarpedia, kur kiekvienas straipsnis gauna akademinį reviu, bei sholar.google.com - apskritai nepamainomas dalykas ieškant šaltinių.
Kaip ir savišvieta yra puikus dalykas.

Problema yra elementaraus išsilavinimo spragos: nesuvokimas kuo skiriasi mokslinis darbas/šaltinis nuo šiukšlių ir geltonosios beletristikos. Nežinau, ar tokius dalykus dera mokyti dar mokykloje, bet universitete jie turėtų būti įkaitinta geležimi smegenyse išdeginami.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-10-04 15:54

RB wrote:Čia tyčiojimasis iš kvailesnių už save ;)
I give up.. :D Tyčiotis negražu, bet ką jau čia su jumis. Kaip suprantu, 7x - teisininkas (esamas ar būsimas). Ir šiaip rimti čia žmonės renkasi... Aš, pavyzdžiui, nenorėčiau, kad iš manęs tyčiotųsi, man maloniau būtų sužinoti kodėl ir kame nusišneku. :D
Post Reply