Akiu kontaktas

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
User avatar
Bybukas
naujokas
Posts: 32
Joined: 2010-11-24 17:50
Location: KLAIPEDA

2010-12-01 22:32

Man, nuo pat mazens, kai kanors prisidirbdavau, vis budavo kalama kad privalau ziureti i akis. Taip sakydavo ir tevai ir mokytojai. Velesnese klasese mokemes, kad akiu kontaktas bendraujant yra tarsi pagarbos zenklas pasnekovui. As niekada to nesuprasdavau. Pradzioj, galbut, aisku maistaudavau, noredamas daryti priesingai, taciau ir dabar, kai zmogus prilimpa man prie veido (apie 20-30 cm atstumu) ir tipo uzsiima bendravimu, tai man tiesiog norisi jam duoti i snuki. As manau kad tai savotiskas budas iteigti savo nuomone, ar tipo pasijausti kad esi auksciau uz savo pasnekova, kai priverti ji nuleisti akis. Kaip manot jus?
User avatar
Cosmomental
naujokas
Posts: 74
Joined: 2010-06-27 17:19
Location: Kalnuose
Contact:

2010-12-01 23:16

D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-12-02 01:36

Akių kontaktas gali būti agresijos simbolis. Nepažįstami žmonės labai greitai pradeda nejaukiai jaustis, kai jiems žiūrima į akis. Pažįstamus žmones tai taip pat užknisa, tačiau ne taip greitai. Kodėl tėvai tau taip sakė? Na, mano spėjimas toks - kai tu sutrikęs ir žiūri į akis, jiems lengviau pamatyti ar ką nors meluoji ar ne, taip pat tai savotiškas psichologinis smurtas, todėl iš dalies atstoja bausmę. Kodėl mokykloje sakė žiūrėti į akis? Veikiausiai dėl tos pačios priežasties, kaip ir tėvai, tačiau prie to dar prisideda, kad mokytojai mėgsta, kai jų klausosi, o žiūrėjimas į akis yra savotiškas ženklas, jog tam asmeniui skiri dėmesio. Tai tiek.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2010-12-03 12:22

D3monas wrote:Akių kontaktas gali būti agresijos simbolis. Nepažįstami žmonės labai greitai pradeda nejaukiai jaustis, kai jiems žiūrima į akis. Pažįstamus žmones tai taip pat užknisa, tačiau ne taip greitai. Kodėl tėvai tau taip sakė? Na, mano spėjimas toks - kai tu sutrikęs ir žiūri į akis, jiems lengviau pamatyti ar ką nors meluoji ar ne, taip pat tai savotiškas psichologinis smurtas, todėl iš dalies atstoja bausmę. Kodėl mokykloje sakė žiūrėti į akis? Veikiausiai dėl tos pačios priežasties, kaip ir tėvai, tačiau prie to dar prisideda, kad mokytojai mėgsta, kai jų klausosi, o žiūrėjimas į akis yra savotiškas ženklas, jog tam asmeniui skiri dėmesio. Tai tiek.
Yra cheat'as priverstiniam/varginančiam spoksojimui į akis: žiūri į tarpą tarp akių truputį aukščiau nosies :wink:
User avatar
Bybukas
naujokas
Posts: 32
Joined: 2010-11-24 17:50
Location: KLAIPEDA

2010-12-03 16:35

Akela wrote:Yra cheat'as priverstiniam/varginančiam spoksojimui į akis: žiūri į tarpą tarp akių truputį aukščiau nosies :wink:
ir kame kampas? :) Pasnekovui pradeda uzknist ziureti i zvairuojancias akis? :D
User avatar
Mantas
naujokas
Posts: 63
Joined: 2010-09-04 13:04
Location: Vilnius

2010-12-03 16:57

Bybukas wrote:
Akela wrote:Yra cheat'as priverstiniam/varginančiam spoksojimui į akis: žiūri į tarpą tarp akių truputį aukščiau nosies :wink:
ir kame kampas? :) Pasnekovui pradeda uzknist ziureti i zvairuojancias akis? :D
Manau, kad Akela turėjo omenyje pašnekovo, o ne savo paties veidą :) Žiūrint į pašnekovo tarpą tarp akių, neturėtum žvairuoti, nebent bendraujate susirėmę nosimis :D

Pats irgi turiu problemą, jeigu reikia žiūrėti į kito žmogaus akis. Be vargo tai galiu daryti tik su labai artimais žmonėmis. Nevertino to kaip kažkokios psichologinės kovos - kas nusuks žvilgsnį į šalį pirmas ar panašiai. Priešingai, man akių kontaktas kažkodėl asociojasi su intymesniu bendravimu, kurio reikia nuspelnyti. :ax:
User avatar
Bybukas
naujokas
Posts: 32
Joined: 2010-11-24 17:50
Location: KLAIPEDA

2010-12-03 18:12

proxygen wrote: Priešingai, man akių kontaktas kažkodėl asociojasi su intymesniu bendravimu, kurio reikia nuspelnyti. :ax:
bijai kad zmogus, pazvelges i akis, supras ka tu galvoji :)? Mano atveju pradeda tarsi skaudet akys, asaroti.
User avatar
Mantas
naujokas
Posts: 63
Joined: 2010-09-04 13:04
Location: Vilnius

2010-12-03 18:39

Bybukas wrote: bijai kad zmogus, pazvelges i akis, supras ka tu galvoji :)? Mano atveju pradeda tarsi skaudet akys, asaroti.
Ne, aš dažniausiai drąsiai išsakau ką galvoju. Tiesiog akių kontaktas man panašus į kai kurias fizinio kontakto formas, pavyzdžiui, paėmimą už rankos. Paspausti ranką pasisveikinant - elementarus gestas, kurį atliekame automatiškai, o kito žmogaus rankos laikymas savo delne ilgiau nei 5 sekundes dažniausiai neatliekamas su dideliu pažystamų skaičiumi :) Taip ir aš, kartas nuo karto užmezgu trumpalaikį ryšį su pažnekovo akimis, jog šis suprastų, kad klausausi jo, bet ilgai trunkantis akių kontaktas tampa tarsi "nemandagiu". Tačiau, tai mano asmeniniai kompleksai, kiti galbūt atvirkščiai isižeidžia kai pašnekovas nežiūri jiems į akis (turėjau vieną tokią dėstytoją, kuri vis bandė man įrodyti, kad nuolatinis spoksojimas į pašnekovo akis yra labai gerai).
User avatar
Bybukas
naujokas
Posts: 32
Joined: 2010-11-24 17:50
Location: KLAIPEDA

2010-12-03 19:49

proxygen wrote:
Bybukas wrote: bet ilgai trunkantis akių kontaktas tampa tarsi "nemandagiu". Tačiau, tai mano asmeniniai kompleksai, kiti galbūt atvirkščiai isižeidžia kai pašnekovas nežiūri jiems į akis
manau cia ne tavo kompleksai, o butent to zmogaus, kuris is taves tiesiog reikalauja demesio, problemos. Ir jei dar jis uzsiima isizeidinejimu- nera ko su tokiais bendraut :).
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-12-03 23:01

Akela wrote:Yra cheat'as priverstiniam/varginančiam spoksojimui į akis: žiūri į tarpą tarp akių truputį aukščiau nosies :wink:
Priminei mano mėgiamiausios mokytojos išmokytą pokštą. Lietuvių kalbos mokytoja mums visada sakydavo, jei bijome kalbėti prieš auditoriją ir sunku žiūrėti į žmones, tereikia žiūrėti kiek aukščiau paskutiniojo žmogaus galvos. Tada visi įsivaizduos, kad kalbi kažkam tolyje ir esi labai plataus ir išmintingo žvilgsnio. :)
User avatar
Bybukas
naujokas
Posts: 32
Joined: 2010-11-24 17:50
Location: KLAIPEDA

2010-12-04 10:15

proxygen wrote: kito žmogaus rankos laikymas savo delne ilgiau nei 5 sekundes dažniausiai neatliekamas su dideliu pažystamų skaičiumi
nekarta isbandytas, geras budas priversti zmogu pasijusti nepatogiai :). Jis bando visaip pasitraukti o tu jam tuo metu destai ka nori pasakyt :thumbsup: manau geresnis budas nei spoksojimas i akis is arti.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2010-12-04 11:48

Bybukas wrote:
proxygen wrote: kito žmogaus rankos laikymas savo delne ilgiau nei 5 sekundes dažniausiai neatliekamas su dideliu pažystamų skaičiumi
nekarta isbandytas, geras budas priversti zmogu pasijusti nepatogiai :). Jis bando visaip pasitraukti o tu jam tuo metu destai ka nori pasakyt :thumbsup: manau geresnis budas nei spoksojimas i akis is arti.
Proxygen, manau turejo omenyje, kad tai yra intymu tuo atveju, kai kitas nenori pasitraukti :)
User avatar
šmurkšt
naujokas
Posts: 19
Joined: 2010-10-30 23:03

2010-12-07 10:20

O as megstu. Na, ne spoksoti, bet nzn, gal +50% pasnekesio palaikyti akiu kontakta visai nieko. Tik jau ne is padilbu ziureti ar uzvertus galva, tiesiai ramiai... Ir ne is 20-30cm atstumo, is kokio 1-1.5m greiciau su draugais snekant arba dar toliau su nepazistamais. Bet cia kaip Cosmomental sake del asmenines erdves, o ne zvilgsnio.

"Failing to make eye contact suggests to some that you're shy; to others, it indicates rudeness or boredom"
http://www.wikihow.com/Look-People-in-the-Eye

Man tai kiek esu skaicius apie kuno kalba ir zvilgsni ir praktiskai pritaikiusi (daug) - viskas pasiteisino. Ypac idomu ziurint i akis gaudyti, kada zmones meluoja :brunette:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-12-07 20:34

šmurkšt wrote: Ypac idomu ziurint i akis gaudyti, kada zmones meluoja
Melagiai kaip tik žiūri į akis, kai kalba savo melus. Juk reikia įsitikinti, kad tavo melą išgirdo ir juo patikėjo, ane? :lol:
mindauggas
naujokas
Posts: 47
Joined: 2009-05-24 14:06

2010-12-19 22:43

žiūrėti į akis parodo socialumo laipnį žmogaus - kaip kažkas rašė, nesugebėjimas išlaikyti akių kontakto yra drovumo požymis ir visda pripažinimas kito superiority...

tai labai svarbu bedraujant su moterimis, akių kontakto metu išsiskiria maža dozė oksitocino - to paties hormono kur human bond sustiprina, jo išsiskiria ir orgazmo metu ... taip, kad išmokit žvelgti į akis, ypač sveikinantis su žmogumi ...

o jei norisi į snuki duot tai nenuostabu, kaip kažkas ir sakė tai agresijos požymis ... į gyvūnus pasiužiūrėkit. tačiau nemanau, kad nuo žvilgsnio norisi duoti, visgi 30cm jau per arti ...
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2010-12-20 12:48

mindauggas wrote: tai labai svarbu bedraujant su moterimis, akių kontakto metu išsiskiria maža dozė oksitocino - to paties hormono kur human bond sustiprina, jo išsiskiria ir orgazmo metu ... taip, kad išmokit žvelgti į akis, ypač sveikinantis su žmogumi ...
Praktiniai patarimai ieškantiems partnerių kopuliacijai. :lol:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2010-12-22 20:36

mindauggas wrote:žiūrėti į akis parodo socialumo laipnį žmogaus - kaip kažkas rašė, nesugebėjimas išlaikyti akių kontakto yra drovumo požymis ir visda pripažinimas kito superiority...
Ne kartą mačiau panašių teiginių, skaitydamas apie... šunis ;). Kadangi mūsų keturkojai bičiuliai turi labai apribotą verbalinį bendravimą, jiems tenka pasikliauti kitais signalais - kūno padėtim, mimika, ir tame tarpe akių padėtimi. Taip, ilgai žiūrėdamas šuniui tiesiai į akis tu tikrai jam siunti vienareikšmišką žinią - "aš už tave kietesnis. Jei reikės, aš tau pakrausiu malkų". Žinoma, čia egzistuoja tikimybė, kad gauruotasis spoksojimo dvikovos dalyvis nuspręs patikrinti tą tariamą kietumą, ir bus dar viena istorija apie "agresyvaus" šuns apkandžiotą "nekaltą" auką...
Laimei, žmonės yra gerokai ištobulinę savo kalbos įgūdžius, todėl jų neverbaliniai signalai nėra tokie vienareikšmiški ir svarbūs. Tai liečia ir (ne)žiūrėjima į akis. Tikrai labai klysti, manydamas kad nežiūrintis tau į akis žmogus pripažįsta tavo viršenybę. Gali būti ir priešingai - gal jis tiesiog tavęs nelaiko vertu dėmesio.
User avatar
šmurkšt
naujokas
Posts: 19
Joined: 2010-10-30 23:03

2010-12-29 23:17

http://en.wikipedia.org/wiki/Bokito_(gorilla) wrote:The panel are each given another live saving device and are asked how it helps you. It consists of a pair of paper glasses, like old-fashioned 3D glasses, which have a picture of some eyes in from of the looking into one corner. The answer is they prevent you from being attacked by a silverback gorilla, which do not like be stared at. It is a "Bokito viewer", named after a gorilla in Rotterdam Zoo who got so annoyed by a woman who stared at him and talked to him that he mauled her, biting her about 100 times, breaking many of her bones and nearly killing her. Bokito then went into a café where he caused a disturbance before finally being tranquilised. It should be noted that the viewers were more of a publicity stunt by a health insurance company, as dark glasses would work just as well.

Bezdzionem irgi nelabai patinka, kai joms i akis ziuri :)
Post Reply