Savižudybė

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-09-08 19:25

Svetimas wrote:
Vilius wrote:Ne, turėjau omenyje penkiametį vaiką, kurio tėtis pasikorė... Bet tiek to, kalba pasisuko ne apie poveikį "tretiesiems asmenims", o apie jų teises. Žinoma, penkiamečio teisė į netraumuotą vaikystę nėra kažkokia fundamentali vertybė, todėl apie tai diskutuoti neverta. Ar ne?
Hmm. Teisė į netraumuotą vaikystę?.. Kažkur girdėjau apie "teisę į mamą ir į tėtį". Gal netyčia yra ir "teisė į savižudybę". Žiūrau: stačiai painiava su tom teisėm. Ir kaip tie teisininkai jose nesusipainioja. :)
Jei taip žiūrėt per kokią tai teisėtvarkišką prizmę :wink: , tai išsikilinęs gimdytojas vengia išlaikyti palikuonis (neprižiūri/nemoka alimentų...) - klausimas tik, kaip jį dabar nubaust :guilty: vengia net būti už tai nubaustas :guilty:
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-08 19:54

Akela wrote:
Svetimas wrote:
Vilius wrote:Ne, turėjau omenyje penkiametį vaiką, kurio tėtis pasikorė... Bet tiek to, kalba pasisuko ne apie poveikį "tretiesiems asmenims", o apie jų teises. Žinoma, penkiamečio teisė į netraumuotą vaikystę nėra kažkokia fundamentali vertybė, todėl apie tai diskutuoti neverta. Ar ne?
Hmm. Teisė į netraumuotą vaikystę?.. Kažkur girdėjau apie "teisę į mamą ir į tėtį". Gal netyčia yra ir "teisė į savižudybę". Žiūrau: stačiai painiava su tom teisėm. Ir kaip tie teisininkai jose nesusipainioja. :)
Jei taip žiūrėt per kokią tai teisėtvarkišką prizmę :wink: , tai išsikilinęs gimdytojas vengia išlaikyti palikuonis (neprižiūri/nemoka alimentų...) - klausimas tik, kaip jį dabar nubaust :guilty: vengia net būti už tai nubaustas :guilty:
:lol: prajuokino, būtent tą patį ir aš pamaniau.


Beje, dabar truputi rimčiau, tai girdėjau labai seniai kažkur kažkada kažkurioj šaly buvo tokia bausmė už savižudybę ? Nieks nepamenat kur ? (aš čia rimtai). O gal ir dabar baudžia už savižudybę ar nepavykusį bandymą nusižudyti ?
User avatar
Fikcija
naujokas
Posts: 13
Joined: 2009-09-05 19:35

2009-09-08 20:11

Beje, dabar truputi rimčiau, tai girdėjau labai seniai kažkur kažkada kažkurioj šaly buvo tokia bausmė už savižudybę ? Nieks nepamenat kur ? (aš čia rimtai). O gal ir dabar baudžia už savižudybę ar nepavykusį bandymą nusižudyti ?
Viduramžiais, siekiant sumažinti savižudybių skaičių, savižudžius uždrausta laidoti kapinėse (tai buvo traktuojama kaip bausmė savižudžiams). Kai kur savižudžių išvis nelaidodavo: maudavo ant kuolų, vilkdavo po aikštes.
Tai čia ankščiau. Dabar. Dabar po savižudybės baudžia nebent už "pagalbą nusižudant" (nors tai truputi mistinė sąvoka).
O kaip tu dar nubausi savižudį?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2009-09-08 20:50

MaikUniversum wrote:Nemėgstų tų apeliavimų į vaikus ir jų "vaikystes".
O aš nemėgtu tų apeliavimų į "suicide bombers"...
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-08 21:18

Fikcija, o ką manai apie baudimą tų "nepavykusių" savižudžių ? Yra kokių valstybių, kurios įstatymai draudžia būtent žudytis ? Nes aš tikrai pamenu kažkada seniai girdėjau apie tokius atvejus, kas man, tada dar vaikui, kėlė juoką :D O gal aš kažką painioju
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-08 21:21

Vilius wrote:
MaikUniversum wrote:Nemėgstų tų apeliavimų į vaikus ir jų "vaikystes".
O aš nemėgtu tų apeliavimų į "suicide bombers"...
aš apie juos užsiminiau tik tam, kad suprasčiau, apie turėjai omeny, kai kalbėjai, jog savižudybė liečia "trečiuosius" asmenis. That's it.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2009-09-08 21:29

MaikUniversum wrote:aš apie juos užsiminiau tik tam, kad suprasčiau, apie turėjai omeny, kai kalbėjai, jog savižudybė liečia "trečiuosius" asmenis. That's it.
Taigi viskas liečia trečiuosius asmenis, pvz savižudžiai užima kapinių žemę, kurios truksta, o gyvieji kvėpuoja ir taip didina pasaulinį atšilimą.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-08 21:52

VYTS wrote:
MaikUniversum wrote:aš apie juos užsiminiau tik tam, kad suprasčiau, apie turėjai omeny, kai kalbėjai, jog savižudybė liečia "trečiuosius" asmenis. That's it.
Taigi viskas liečia trečiuosius asmenis, pvz savižudžiai užima kapinių žemę, kurios truksta, o gyvieji kvėpuoja ir taip didina pasaulinį atšilimą.

:lol:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-09-09 11:41

Kai prasideda kalba apie laisves ir teises, visada pakvimpa libertarizmas VS valstybė... Tik nepradėkim, ką? :lol:
Ligonius REIKIA gydyti. Iš principo. Aš gydysiu visus, nes mano tokia pareiga. Jei galiu padėti, - jaučiu pareigą padėti. Ir visi psichiniai, prieš persipjaudami venas, apsilankys pas mane. :lol:
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2009-09-09 13:07

D3monas wrote: Ir visi psichiniai, prieš persipjaudami venas, apsilankys pas mane. :lol:
... ir tik kai jų motyvacija tau pasirodys pakankama, maloniai leisi persipjaut jiems venas. Visagaliai psichoterapeutai. :)
User avatar
Fikcija
naujokas
Posts: 13
Joined: 2009-09-05 19:35

2009-09-09 13:14

MaikUniversum wrote:Fikcija, o ką manai apie baudimą tų "nepavykusių" savižudžių ? Yra kokių valstybių, kurios įstatymai draudžia būtent žudytis ? Nes aš tikrai pamenu kažkada seniai girdėjau apie tokius atvejus, kas man, tada dar vaikui, kėlė juoką :D O gal aš kažką painioju
Na, gal kokia moteriškė iš už katedros kampo ir paklykauja, apie Dievo bausmes, bet realiai nieko girdėti tikrai neteko. (:. Na, nebent priverstinį gydymą po to pabandymo pavadinsim bausme.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-09 13:57

Liucipher wrote:
D3monas wrote: Ir visi psichiniai, prieš persipjaudami venas, apsilankys pas mane. :lol:
... ir tik kai jų motyvacija tau pasirodys pakankama, maloniai leisi persipjaut jiems venas. Visagaliai psichoterapeutai. :)
Scientology FTW. :thumbsup:
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-09 13:59

Fikcija wrote:
MaikUniversum wrote:Fikcija, o ką manai apie baudimą tų "nepavykusių" savižudžių ? Yra kokių valstybių, kurios įstatymai draudžia būtent žudytis ? Nes aš tikrai pamenu kažkada seniai girdėjau apie tokius atvejus, kas man, tada dar vaikui, kėlė juoką :D O gal aš kažką painioju
Na, gal kokia moteriškė iš už katedros kampo ir paklykauja, apie Dievo bausmes, bet realiai nieko girdėti tikrai neteko. (:. Na, nebent priverstinį gydymą po to pabandymo pavadinsim bausme.
ne ne, ne gydymą, o būtent bausmę, kokia būna tarkim už chuliganizmą. Na, gal ir nebuvo tokių valstybių, sakau, tik kas man kažkada seniai užstrigo atminty... O mano atmintis nėra puiki :D
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-09-10 21:09

Gerai. Jei negalime priverstinai gydyti, tai tada negydykime ir potencialiai agresyvių individų, kuriems diagnozuojama maniakinė depresija (aka bipolinis sutrikimas), arba schizofrenija, arba šiaip kokios manijos užeina... tegu tokie laisvai vaikšto visuomenėje ir ją terorizuoja, žudo, tada gal net patys nusižudo. Daug visuomenei pavojingų šizikų ir kitų psichinių ligonių - nenori būti gydomi. Daug iš jų net nenori pripažinti, kad turi ligą!

Žmogų, turintį psichikos sutrikimą, verčiantį žudytis, pagrįstai laikau nesugebančiu daryti laisvų sprendimų, todėl jis (visuomenė) turi būti apsaugotas nuo savo ligos, nes pasveikęs jis veikiausiai nenorėtų žudytis.

Jei žmonės, prieš savanoriškai pasitraukdami iš gyvųjų, atliktų kelis paprastus testus psichinei sveikatai nustatyti, aš būčiau daug ramesnis. Tada iš gyvenimo pasitrauktų tie, kurie to nori laisva valia, o tie, kuriuos tai daryti verčia liga būtų išgydyti.

Žiūriu iš savo perspektyvos... jei mano galvoje sėdėtų koks parazitas, kuris mane verstų elgtis destruktyviai ir autoagresyviai, norėčiau, kad mane išgydytų. Jūs nenorėtumėte?
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-09-10 22:54

D3monas wrote:Jei žmonės, prieš savanoriškai pasitraukdami iš gyvųjų, atliktų kelis paprastus testus psichinei sveikatai nustatyti, aš būčiau daug ramesnis. Tada iš gyvenimo pasitrauktų tie, kurie to nori laisva valia, o tie, kuriuos tai daryti verčia liga būtų išgydyti.
Krūta :) Čia reiktų komandos iš "Minority report" - vaikinai gauna telepatinę žinią, kad kažkas tuoj žudysis, ir greitai atvaro su testais. Klientas stveria rašiklį ir mikliai užpildo lapus (o gal geriau iškart laptope?), ir tada - jei viskas ok - gali ramiai sau žudytis :wink:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-09-11 17:38

Doh. Su jumis diskutuoti tokiais klausimais... I give up. :cry:
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-09-12 16:39

:thumbsup:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-09-14 14:58

Čia reikėtų keisti sveikatos apsaugos sistemą, kad sulaukęs 18, pilietis pasirašo sutartį su valstybe dėl sveikatos apsaugos ir kokią apsaugą jis norėtų gauti, už ją tada atitinkamai ir moka mokesčius. Va tada visi būtų laimingi. Būtų aišku kuris nori būti gydomas nuo psichinių ligų, o kuris nori tyliai nusibaigti. Nes aš irgi prieš kišimąsi ne į savo reikalus.\

P.S. Sutartį pasirašyti galima tik būnant sveiko proto, taigi, bent vienas testas, mano manymu, neišvengiamas.

Ką pasakys liaudis?
Post Reply