Moralinė dilema

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
Juozas
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2005-06-25 14:51

2005-07-11 11:54

"Tai stereotipinis supratimas apie skepticizmą, kritiką, kritinį mąstymą ir kitus dalykus. Toks labai jau "buitiškas" ir netikslus. Kritinį mąstymą meti į vieną krūvą kartu su kritika, nors tai pakankamai skirtingi dalykai... Bandai iš visų pusių aptalžyti kažkokią šiaudinę baidyklę, pavadinęs ją skepticizmu. Nepyk, bet aš net nežinau nuo ko čia reikėtų pradėti ardant šį kaltūną. "

- Tokiu atveju atsakyk, kam reikalinga vadinti skepticizmu tai, kas turi kitokį pavadinimą?

"Gal šis straipsnelis galėtų padėti - http://en.wikipedia.org/wiki/Critical_thinking ?"

- Nepadės.

"Man asmeniškai sunku suprasti, ar tamsta išties stengiasi būti konstruktyvus, ar tik apsimeta."

- Nematau prasmės kažkuo apsimetinėti,- net ir nesistengiu būti konstruktyvus. Mano suvokime konstruktyvumas nėra savitikslis momentas. "Konstruoju" kaip išeina.

"Ypač kuomet deklaruojamą konstruktyvumą seka kaltinimai gyvenimiškos patirties stoka ar laiko užmušinėjimu."

- Matai, tu linkęs įsižeisti dėl tokio mano išsireiškimo, neva, aš kaltinu... laiko užmušinėjimu. Tuo tarpu, kai aš taip išreiškiu džiaugsmą, kad gal pavyko surasti netinginių, sugebančių samprotauti, susitelkusių žmonių, kurie užsiima ne per daug reikšmingais dalykais. Visumoje, galvoju, tą jūsų potencialą galima būtų panaudoti reikšmingesniems dalykams. Tereikia jums išmokti nekreipti dėmesio į savęs jutimą, - ir reikalas pajudėtų.

"Tokie komentarai su diskutuojama tema niekaip nesusiję, tačiau jie griauna temos konstruktyvumą, ir iššaukia kandžias replikas tiek iš mano, tiek ir iš kitų pusės. Tai verčia suabejoti tamstos deklaruojamais tikslais bei jų nuoširdumu."

Per daug pastangų aš neįdėjau į šios temos gvildenimą. Mano tikslas nukreipti jėgas perspektyvesne kryptimi. Čia aš galutinai suformuluoto uždavinio nepateiksiu. Jį suformuluoti bei išgvildenti ir reikalingi daugelio žmonių intelektualiniai resursai. Aš galiu pateikti tik prielaidas ir kartu imtis darbo.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-07-11 12:00

Svetimas wrote:Gal Juozas nori pasakyti, kad Ateono pateiktos moralinės dilemos sprendimas yra savižudybė. Atseit moralaus sprendimo negalima pasverti proto pagalba ir jo pagalba išrinkti moraliai optimalaus varianto. Pats iešmininko veiksmas: traukinio nukreipimas nuo 5 darbininkų ant vieno ar nieko nedarymas moraliai yra tuščias, nes bet kokiu atveju nutrūksta gyvybė. Todėl jei jau norima kalbėti apie moralų sprendimą šioje situacijoje, tai galbūt vienintelis moraliai orus sprendimas būtų paties iešmininko nusižudymas po nelaimingo įvykio (nesvarbu kaip bus pakreiptas iešmas). Tada darbininkų laidotuvėse nebus įmanoma apkaltinti iešmininko, kad jis pasielgė nemoraliai.
Nu tada dar reiketu iszudyti iesmininko seima ir artimuosius, kad jie nesulauktu nepelnytu kaltinimu del iesmininko neveiklumo ar, subjektyviai ziurint, - pasirinkto ne kazkuriai pusei palankesnio sprendimo. :roll: Taip pat reiketu nuzudyti ir likusius gyvus (-a) darbininkus ant begiu - taip sakant - kad visiems butu aisku, jog isspresti sios dilemos nera jokiu kitu galimybiu. :(
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2005-07-11 12:08

Snukis wrote: Nu tada dar reiketu iszudyti iesmininko seima ir artimuosius, kad jie nesulauktu nepelnytu kaltinimu del iesmininko neveiklumo ar, subjektyviai ziurint, - pasirinkto ne kazkuriai pusei palankesnio sprendimo. :roll: Taip pat reiketu nuzudyti ir likusius gyvus (-a) darbininkus ant begiu - taip sakant - kad visiems butu aisku, jog isspresti sios dilemos nera jokiu kitu galimybiu. :(
Ne, pagal Juoza nieko zudyti nerejkia, jie visi turetu susiprasti ir nusizudyti patys;]
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-07-11 12:22

Juozas wrote:...
Ateonas wrote: Bandai iš visų pusių aptalžyti kažkokią šiaudinę baidyklę, pavadinęs ją skepticizmu. Nepyk, bet aš net nežinau nuo ko čia reikėtų pradėti ardant šį kaltūną.
- Tokiu atveju atsakyk, kam reikalinga vadinti skepticizmu tai, kas turi kitokį pavadinimą?
Tai tu vadini skepticizmu savo isgalvota "siaudine baidykle", nes taip ir nesuvoki kas yra skepticizmas.
For you - ukiskai (bet - ne buitiskai) snekant, skepticizmas yra itin atsargus vertinimas. Todel i sia moraline dilema ir stengiames paziureti itin atsargiai - skeptiskai.
Juozas wrote:
Ateonas wrote:Gal šis straipsnelis galėtų padėti - http://en.wikipedia.org/wiki/Critical_thinking ?"
- Nepadės.
Medicina siuo metu smarkiai progresuoja... pabandyk dar karta ir ilgiau... ir tik tada jei nepades, tai jau ka jau padarysi...
Juozas wrote: - Nematau prasmės kažkuo apsimetinėti,- net ir nesistengiu būti konstruktyvus. Mano suvokime konstruktyvumas nėra savitikslis momentas. "Konstruoju" kaip išeina.
Reto grozio prisipazinimas nusisnekejimu!
Juozas wrote:Visumoje, galvoju, tą jūsų potencialą galima būtų panaudoti reikšmingesniems dalykams. Tereikia jums išmokti nekreipti dėmesio į savęs jutimą, - ir reikalas pajudėtų.
aha, nu jo... ir apsiimi buti musu dvasios mokytoju, cakru durininku, karmu iesmininku ir auru tapytoju?
Juozas wrote:Mano tikslas nukreipti jėgas perspektyvesne kryptimi. Čia aš galutinai suformuluoto uždavinio nepateiksiu. Jį suformuluoti bei išgvildenti ir reikalingi daugelio žmonių intelektualiniai resursai. Aš galiu pateikti tik prielaidas ir kartu imtis darbo.
Nu ir kokios tos perspektyvos, kai tau reikia rinktis - zus penki arba vienas? Is ko sprendi, kad tavo geidziama kryptis yra perspektyvesne?
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-07-11 14:01

Juozas wrote: - Tokiu atveju atsakyk, kam reikalinga vadinti skepticizmu tai, kas turi kitokį pavadinimą?
Vadinti gali kaip tau patinka, esminių skirtumų lyginant kritinį mąstymą ir šiuolaikinį, mokslinį skepticizmą aš nematau. Tačiau mes gyvename visokiausių nesusipratimų pasaulyje, nieko nepadarysi. Būti kritiškai mąstančiu - garbė, o būti skeptiku - žema. Jei žmogui, tikinčiam visokiais burtais pasakysi, kad esi skeptikas, jis į tave pažvelgs paniekinamai. Tačiau jei pasakysi, kad mąstai kritiškai, jis pasakys - "aš taip pat". Juokinga, žinoma. Todėl geriausia pasirinkti naudoti tokią sąvoką, kokios reakcijos nori iš aplinkinių.
Juozas
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2005-06-25 14:51

2005-07-11 14:01

"Tai tu vadini skepticizmu savo isgalvota "siaudine baidykle", nes taip ir nesuvoki kas yra skepticizmas."

- Ne tiek labai aš ir pergyvenu dėl to skepticizmo... Manau, su tuo, ką skepticizmu vadinate , - nuo to - niekas nesikeičia. Ar verta dėl to nervuotis?
-------------------------------------------------------------------------------------

"For you - ukiskai (bet - ne buitiskai) snekant, skepticizmas yra itin atsargus vertinimas. "

- Tai tik konservatyvumo prasme. Atsargaus kūribinio ieškojimo, turbūt nedrįsite skepticizmui priskirti.
-------------------------------------------------------------------------------------

"Todel i sia moraline dilema ir stengiames paziureti itin atsargiai - skeptiskai."

- Sutinku, kad dar stengiatės. Man atrodo, kad ta tema jau senokai išsemta.
------------------------------------------------------------------------------------

"Gal šis straipsnelis galėtų padėti - http://en.wikipedia.org/wiki/Critical_thinking ?"[/quote]
- Nepadės.[/quote]
Medicina siuo metu smarkiai progresuoja... pabandyk dar karta ir ilgiau... ir tik tada jei nepades, tai jau ka jau padarysi..."

- Ne medicinoj esmė. - Nežadu pradėti mokytis anglų kalbos...
-----------------------------------------------------------------------------------

" Reto grozio prisipazinimas nusisnekejimu!"

- Ačiū už "komplimentą"
-------------------------------------------------------------------------------------

" aha, nu jo... ir apsiimi buti musu dvasios mokytoju, cakru durininku, karmu iesmininku ir auru tapytoju?"

- Ne, ne - apsiimu batus valyti...
-------------------------------------------------------------------------------------

"Nu ir kokios tos perspektyvos, kai tau reikia rinktis - zus penki arba vienas? Is ko sprendi, kad tavo geidziama kryptis yra perspektyvesne?"

- Manau, daug kas sutiks, kad traukinukas jau gerokai pavažiavo į prieki. Kažką, p. Snuki, praleidai.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2005-07-11 14:16

Juozas wrote: - Tai tik konservatyvumo prasme. Atsargaus kūribinio ieškojimo, turbūt nedrįsite skepticizmui priskirti.
O kritiškam mąstymui pagal savo klasifikaciją priskirsi "kūribinį" ieškojimą?
Juozas
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2005-06-25 14:51

2005-07-11 14:22

Ateonas wrote:
Juozas wrote: - Tokiu atveju atsakyk, kam reikalinga vadinti skepticizmu tai, kas turi kitokį pavadinimą?
Vadinti gali kaip tau patinka, esminių skirtumų lyginant kritinį mąstymą ir šiuolaikinį, mokslinį skepticizmą aš nematau. Tačiau mes gyvename visokiausių nesusipratimų pasaulyje, nieko nepadarysi. Būti kritiškai mąstančiu - garbė, o būti skeptiku - žema. Jei žmogui, tikinčiam visokiais burtais pasakysi, kad esi skeptikas, jis į tave pažvelgs paniekinamai. Tačiau jei pasakysi, kad mąstai kritiškai, jis pasakys - "aš taip pat". Juokinga, žinoma. Todėl geriausia pasirinkti naudoti tokią sąvoką, kokios reakcijos nori iš aplinkinių.

- Matai, kiek leidžiate gaišti dėl pavadinimo. Kritiškai mąstantys net nestapteltų dėl to... Matyt, pirmiau pasivadinot, o tik po to ėmėtės rūpintis reputacija. Pasirodo, ir ji svarbu. O kam bandyti "visų stereotipiškumą" pakeisti? Ar ne paprasčiau mažai grupeliai protingų žmonių priimti visuotinai nusistovėjusias terminų reikšmes?

Juk svarbu ne tai, kaip jūs vadinatės, - kur kas svarbiau kas esate. Jei jūsų "programa" fiksuoja skeptišką kūribiškumą, - tai tuo ir tapsite. Kažkaip neskamba.

P.S. Jei jūs prisijungėte prie tokių - jau taip pasivadinusių ir susirūpinusių reputacija, - esmės nekeičia ir tai.
Juozas
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2005-06-25 14:51

2005-07-11 14:28

"O kritiškam mąstymui pagal savo klasifikaciją priskirsi "kūribinį" ieškojimą?"


- O kodėl ne?
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-07-11 15:03

Juozas wrote:"O kritiškam mąstymui pagal savo klasifikaciją priskirsi "kūribinį" ieškojimą?"


- O kodėl ne?
kodel jo?
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-07-11 15:14

Juozas wrote:
Ateonas wrote:
Juozas wrote: - Tokiu atveju atsakyk, kam reikalinga vadinti skepticizmu tai, kas turi kitokį pavadinimą?
Vadinti gali kaip tau patinka, esminių skirtumų lyginant kritinį mąstymą ir šiuolaikinį, mokslinį skepticizmą aš nematau. Tačiau mes gyvename visokiausių nesusipratimų pasaulyje, nieko nepadarysi. Būti kritiškai mąstančiu - garbė, o būti skeptiku - žema. Jei žmogui, tikinčiam visokiais burtais pasakysi, kad esi skeptikas, jis į tave pažvelgs paniekinamai. Tačiau jei pasakysi, kad mąstai kritiškai, jis pasakys - "aš taip pat". Juokinga, žinoma. Todėl geriausia pasirinkti naudoti tokią sąvoką, kokios reakcijos nori iš aplinkinių.
- Matai, kiek leidžiate gaišti dėl pavadinimo. Kritiškai mąstantys net nestapteltų dėl to... Matyt, pirmiau pasivadinot, o tik po to ėmėtės rūpintis reputacija. Pasirodo, ir ji svarbu. O kam bandyti "visų stereotipiškumą" pakeisti? Ar ne paprasčiau mažai grupeliai protingų žmonių priimti visuotinai nusistovėjusias terminų reikšmes?
Visuotinai nusistovėjusios terminų reikšmes nevisada (net - dazniausiai)buna tikslios ir teisingos. Pvz.: cinizmas iki siol yra smerkiamas net filosofu (tipo L.Donskio, A.Juozaicio...) nors tai yra viena is filosofiniu krypciu... Tikslumas dazniausiai yra butinas: Kaip pavadinti zmogu netekusi galvos - a) nukirsdintas, b) nuskustas, c)apipjaustytas? Visi terminai reiskia mazdaug ta pati ;)
Juozas wrote:Juk svarbu ne tai, kaip jūs vadinatės, - kur kas svarbiau kas esate. Jei jūsų "programa" fiksuoja skeptišką kūribiškumą, - tai tuo ir tapsite. Kažkaip neskamba.
Skeptiskas kurybiskumas - tikrai neskamba!
Juozas wrote:P.S. Jei jūs prisijungėte prie tokių - jau taip pasivadinusių ir susirūpinusių reputacija, - esmės nekeičia ir tai.
Tai kam apie tai uzsiminti, isskirti is kitu tarpo, papildyti, patikslinti?

Pastebejau, kad kuo toliau - tuo labiau tavo Juozai pasisakymai praranda betkokia prasme.
Juozas
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2005-06-25 14:51

2005-07-11 16:05

"Visuotinai nusistovėjusios terminų reikšmes nevisada (net - dazniausiai)buna tikslios ir teisingos. Pvz.: cinizmas iki siol yra smerkiamas net filosofu (tipo L.Donskio, A.Juozaicio...) nors tai yra viena is filosofiniu krypciu... Tikslumas dazniausiai yra butinas: Kaip pavadinti zmogu netekusi galvos - a) nukirsdintas, b) nuskustas, c)apipjaustytas? Visi terminai reiskia mazdaug ta pati ;)"

- Žinai, rasčiau ką pasakyti ir tokia linkme, bet nenoriu gaišti laiko...
------------------------------------------------------------------------------------
"Tai kam apie tai uzsiminti, isskirti is kitu tarpo, papildyti, patikslinti?"

- Labai dažnai ir mažas akmuo apverčia didelį vežimą.
-------------------------------------------------------------------------------------

"Pastebejau, kad kuo toliau - tuo labiau tavo Juozai pasisakymai praranda bet kokia prasme."

- Nu atleisk - tavo klausimams tikrai skyriau per mažą dėmesį. Aplamai esu beveik nepriklausomas ir nesileidžiu per daug tampomas į visas puses. Laiko trūksta, kad reguoti į viską. O prasmė, kurios tu pasigendi - šiek tiek jau kitur - jau apie kitką rutuliojasi kalba. Tu praleidai šį bei tą...
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2005-07-11 16:18

Juozas wrote:
Snukis wrote:Visuotinai nusistovėjusios terminų reikšmes nevisada (net - dazniausiai)buna tikslios ir teisingos. Pvz.: cinizmas iki siol yra smerkiamas net filosofu (tipo L.Donskio, A.Juozaicio...) nors tai yra viena is filosofiniu krypciu... Tikslumas dazniausiai yra butinas: Kaip pavadinti zmogu netekusi galvos - a) nukirsdintas, b) nuskustas, c)apipjaustytas? Visi terminai reiskia mazdaug ta pati ;)
- Žinai, rasčiau ką pasakyti ir tokia linkme, bet nenoriu gaišti laiko...
Nu jei nerandi tai pratylek, pareiskimai tipo: "rasciau", "padaryciau", nugaleciau" - tik pagyros arba pagirios ;)
Juozas wrote:
Snukis wrote: "Tai kam apie tai uzsiminti, isskirti is kitu tarpo, papildyti, patikslinti?
- Labai dažnai ir mažas akmuo apverčia didelį vežimą.
Taip sakant priestarauji pats sau dabar teigdamas, kad tikslumas - butinas!
Juozas wrote:
Snukis wrote: "Pastebejau, kad kuo toliau - tuo labiau tavo Juozai pasisakymai praranda bet kokia prasme.
- Nu atleisk - tavo klausimams tikrai skyriau per mažą dėmesį. Aplamai esu beveik nepriklausomas ir nesileidžiu per daug tampomas į visas puses. Laiko trūksta, kad reguoti į viską. O prasmė, kurios tu pasigendi - šiek tiek jau kitur - jau apie kitką rutuliojasi kalba. Tu praleidai šį bei tą...
Kalbejau ne tik atsakymus i mano klausimus ar replikas, bet - apskritai apie visus sioje temoje pasisakymus.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2005-07-11 19:49

Juozas wrote:Aplamai esu beveik nepriklausomas ir nesileidžiu per daug tampomas į visas puses. Laiko trūksta, kad reguoti į viską. O prasmė, kurios tu pasigendi - šiek tiek jau kitur - jau apie kitką rutuliojasi kalba. Tu praleidai šį bei tą...
google.com > language tools > translate > bullshit to lithuanian:
"aplamai i nepatogius klausimus neatsakineju gindamasis, atseit neturiu laiko arba kad klausimas ne i tema."
;))
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-07-11 21:53

Juozas wrote: - Matai, kiek leidžiate gaišti dėl pavadinimo. Kritiškai mąstantys net nestapteltų dėl to...
Na, į šį forumą kaip svečias atėjai tamsta, o ne aš. Ir klausimus bei bei visokius priekaištus reiškei tamsta. Žinoma, galėjau sau praeiti pro šalį net nestabtelėjęs. Būčiau mielai sukirtęs porą agurkų su medumi. Tačiau pamaniau, kad gerokai mandagesnis poelgis būtų svečius kuo nors užimti. O štai dabar tamsta sakai, kad visai be reikalo taip padariau. Tai papasakok man dabar išsamiai, kaip turėtų elgtis skeptiškai mąstantis žmogus, kad kitą kartą žinočiau ir tokių klaidų nebedaryčiau. Ar kritiškai mąstančiam pritinka graužti agurkus, pamirkytus meduje? :roll:
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2005-07-12 09:15

"Gal šis straipsnelis galėtų padėti - http://en.wikipedia.org/wiki/Critical_thinking ?"

- Nepadės.
Vadinasi, turime reikalą su eiliniu užsispyrusiu bukagalviu :)

p.s. eilinį sykį žaviuosi Ateono korektiškumu bendraujant su užsispyrusiais bukagalviais :( Kur tu to išmokai? Aš irgi taip noriu... :oops:
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2005-07-12 11:21

Nomad wrote:Vadinasi, turime reikalą su eiliniu užsispyrusiu bukagalviu :)
Man rodos, tai buvo ne tiek užsispyrimo, kiek nedraugavimo su anglų kalba problema :wink:
Juozas
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2005-06-25 14:51

2005-07-12 11:40

Nu - vyrai, atleiskit, kad pridarau nepatogumų. Pabandysiu arčiau reikalo.

Snukis rašo:
"Visuotinai nusistovėjusios terminų reikšmes nevisada (net - dazniausiai)buna tikslios ir teisingos. "

- Kad visuomeninis gyvenimas vyktų be nuolatinių prieštaravimų - reikalinga, kad žmonės galėtų susikalbėti. Daug čia galima būtų išvedžioti, bet - esmė tokia: - dabar kaip niekada, skirtingi žmonės skirtingai suvokia tuos pačius žodžius. Dėl to ir kyla nesusipratimai tarp žmonių, skirtingų visuomenės sluoksnių, valstybių...
Vienas iš būdų užtikrinti susikalbėjimus - būtų bandyti iš naujo paskelbti visų terminų patikslintus apibrėžimus ir "priversti" visus žmones (net ir aborigenus) juos išmokti. Vienodai suprantami terminai garantuotų susitarimų tikslumą. Mano giliu įsitikinimu toks darbas būtų gryniausia kvailystė, - iš to išeitų didelis šnipštas.
Kitas kelias į susikalbėjimą būtų bandyti "duoti žmonėms visa ko supratimą". Tai komplikuotas kelias į prieštaravimų mažinimą. Kai kas neblogai gyvena vien iš to, kad dauguma nežino netik fundamentalių dalykų, bet ir elementarių. Atsirastų "galingųjų" pasipriešinimas, kurio vieną iš galimų scenarijų aprašo legenda apie Prometėją... Bailiai tokio kelio nesirintų. Aš siūlau eiti šiuo keliu, nes nieko kito, kas galėtų nuskaidrinti apkerpėjusias pasaulėžiūras, sukriošusias bažnyčias, sustabarėjusį gamtos pažinimą... niekas nepasiūlo. TAI LABAI PLATUS, jei taip galima išsireikšti, UŽDAVINYS. Suprantama, kad pasirinkus šį kelią, atskirų terminų reikšmių tikslumas pradiniame etape - nebūtų pats svarbiausias momentas - viskam savas laikas.

Jau keletą kartų buvau apie tai užsiminęs. Žadėjau pateikti prielaidas...
Pradžiai pateiksiu vieną. Aš pastebėjau, kad padarius prielaidą, kad viskas, kas egzistuoja - sudaryta iš sąmoningų (tam tikra prasme) butybių, - stebėtinai daug ką galima paaiškinti (net ir atsitiktinumo neišvengiamybę, negyvąją gamtą...). Taip galima susidaryti suvokimą apie kvantinių reiškinių prigimtį mikropasaulyje, atsekti analogiją tarp jų ir visuomeninių procesų visuomenėje,.. papildyti trukstamas žinias viename lygyje žiniomis gaunamomis kitame ir taip efektyviau rinktis, ką verta tikrinti eksperimentais... Taip galima susidaryti modelį telepatijos,.. atsijoti begalę visokio plauko spekuliantų išmyslų... Taip galima suvokti, kokiu lygiu galima reinkarnacija,.. išsivaizduoti visur esantį Dievą,- aiškiai pamatyti jo trejybiškumą ir t.t. ir t.t.
Aš čia nieko netvirtinu, todėl galite net nepradėti skeptiškai "kritikuoti". Sako, kad su pamazgomis galima kartais ir kūdikį išpilti... Aš siūlau ne pamazgomis rūpintis, o globoti kūdikį. Jis gali ir paskęsti, jei jo nepastebėsite.
------------------------------------------------------------------------------------

"Pvz.: cinizmas iki siol yra smerkiamas net filosofu (tipo L.Donskio, A.Juozaicio...) nors tai yra viena is filosofiniu krypciu... Tikslumas dazniausiai yra butinas: Kaip pavadinti zmogu netekusi galvos - a) nukirsdintas, b) nuskustas, c)apipjaustytas? Visi terminai reiskia mazdaug ta pati ;)"

- Ne cinizmas ar kitų šalių suinteresuotoms grupuotėms dirbantys politikanai dabar gali kažką lemti...
-------------------------------------------------------------------------------------

"Nu jei nerandi tai pratylek, pareiskimai tipo: "rasciau", "padaryciau", nugaleciau" - tik pagyros arba pagirios "

- Bet gi tikrai visko ATSKIRAI ir tiksliai neįmanoma paliesti. Reikalingas sisteminis metodas.
-------------------------------------------------------------------------------------

"Taip sakant priestarauji pats sau dabar teigdamas, kad tikslumas - butinas!"

- Butent neprieštarauju tam. Aš su tuo sutinku. Realiai ne visada reikia ir nevisada įmanoma būti tiksliam.
-------------------------------------------------------------------------------------

" Kalbejau ne tik atsakymus i mano klausimus ar replikas, bet - apskritai apie visus sioje temoje pasisakymus."

- Štai, faktu ir pats patvirtinį tai...
-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------

Ateonai, o agurkai su medum tikrai svarbiau už gaišimą laiko su bile kuo...
Post Reply