KALĖDOS!!!! :)

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
NIL
pradedantis
Posts: 131
Joined: 2004-09-20 10:00
Location: Vilnius

2004-12-19 23:41

Žvilgtelėjau dabar į kalendorių, o gi jau gruodžio 19-oji, ką gi reiškia ši data, negi tai, kad iki visų taip ilgai laukiamos antros pagal svarbumą krikščioniškos šventės teliko vos 5 dienelės? Ir akurat, iškišu savo išbalusią nuo monitoriaus šviesos nosį į lauką, o ten: kur nepažvelgsi girliandom apkarstyta, miestai prikaišioti kalėdinių eglučių, reklamos seniais šalčiais apklijuotos, parduotuvės užgrūstos kalėdine atributika, mirga marga tik ir galvoja, kaip čia mandriau už konkurentą savo klientus su kalėdom pasveikint, bo jei pasišiukšlinsi anas dovanas ir maistą kūčių stalui dar pas tą patį konkurentą nubėgs. Toliau einam į internetą, čia viskas šiektiek kukliau, bet dauguma savo lankytojus mylinčių puslapių papuošti kokią raudona kepure su bumbulu ar ant šono pasvirusia egle (skeptikas.org, šiuo atžvilgiu smarkiai pasišiukšlino). Jungiam TV ir ten viskas vien apie kalėdas ir t.t. O kas prasidės po poros dienų kai visas pasaulis vienu metu plūstels į hyper marketus..


Nežinau kaip jus, bet mane visa tai jau užkniso iki gyvo kaulo. Kasmet vis tas pats, kai tik ateina gruodžio vidurys, visas pasaulis pradeda treist kalėdine nuotaika. Nusibodo iki gyvo kaulo.

Vat prisiminiau vieną vaikms skirtą filmą, ten mažas berniukas kalbėdamas apie blogus žmones pasakė: "juk yra tokių kurie norėtų net kalėdas uždrausti" - anot jo tai didžiausi padugnės kurie tik gali būt šiame pasaulyje - blogio įsikūnijimas. Ir pagalvojau, jog turbūt būsiu vienas iš jų, na uždrausti, gal ir ne, bet kad šios šventės nebūtų tikrai norėčiau. Kaip manot ar aš jau visiškai degradavęs ar man dar yra vilčių? Ir kokią jūsų nuomonė apie šią šventę.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-12-19 23:49

Pirmiausia, kalėdų aš principingai nelaikau krikščioniška švente. :P

Antriausia, nuo to saldaus dirbtino atmosferos kūrimo mane irgi pykina.
NIL
pradedantis
Posts: 131
Joined: 2004-09-20 10:00
Location: Vilnius

2004-12-19 23:53

Nomad wrote:Pirmiausia, kalėdų aš principingai nelaikau krikščioniška švente. :P
Kaip tai nekrikščioniška, taigi švenčiam kūdikėlio jėzaus gimima, jis lyg ir krikščionis buvo.
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2004-12-20 00:22

NIL wrote: Kaip tai nekrikščioniška, taigi švenčiam kūdikėlio jėzaus gimima, jis lyg ir krikščionis buvo.
Va firma mums vakar balių padarė, dovanų pridovanojo, šokius suorganizavo, prigirdė iki valiai ir krikščionis ir nekrikščionis , o jėzaus nė karto ir nepaminėjo. Sakyčiau žmonėms tai labiau metų pabaigos šventė.

Kalėdinė muzika užknisa, bet ir tai ne visada.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2004-12-20 10:41

NIL wrote:
Nomad wrote:Pirmiausia, kalėdų aš principingai nelaikau krikščioniška švente. :P
Kaip tai nekrikščioniška, taigi švenčiam kūdikėlio jėzaus gimima, jis lyg ir krikščionis buvo.
Pats Jezus dar nebuvo krikscionis, o vienas is judaizmo atsaku kureju (galbut). Iki siol gincijamasi kas tas Jezus istikruju buvo - ar vienos judaizmo sektu lyderis, ar zydu sukileliu rajonines reiksmes ideologas, ar siaip apsisaukelis. Beje, jo vyresnysis brolis buvo gana aukstas judeju dvasininkas. :shock:
O kad uzknisa tie visi "pasiruosimai" tai - faktas. Yra ir geroji puse...
Firmos organizuoja sabantujus :thumbsup: , Kaledines akcijos - krenta kainos, yra daugiau laisvu dienu kada gali prisilakt ir normalai issipagiriot :wacko: :mrgreen:
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-12-20 11:07

Kaip tai nekrikščioniška, taigi švenčiam kūdikėlio jėzaus gimima, jis lyg ir krikščionis buvo.
Ką jūs ten švenčiat nežinau, bet aš to nešvenčiu ir man ji nekrikščioniška. Ir tūkstantmečius iki tariamo jėzaus gimimo žmonės švesdavo kalėdas. Ir dar šimtmečius po. Nekrikščioniškai. Negi neteko girdėti, kad didžioji dauguma "krikščioniškų" švenčių iš tiesų yra senovinės pagoniškos šventės, kurioms bažnyčia tik suteikė naują prasmę? Tas pats, kas jei dabar jei Lietuvos Pedofilų ir Zoofilų Asociacija Kalėdas paskelbtų Vaikų Tvirkinimo diena.


Gerai sakė Legionas - tai daugiau metų pabaigos šventė. Arba žiemos saulėgrįžos, pagal senovinius lietuvių papročius.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2004-12-20 11:32

Nomad wrote:...Gerai sakė Legionas - tai daugiau metų pabaigos šventė. Arba žiemos saulėgrįžos, pagal senovinius lietuvių papročius.
Tataigi - zmones kalendoriu isrado anksciau uz Jezu :)
NIL
pradedantis
Posts: 131
Joined: 2004-09-20 10:00
Location: Vilnius

2004-12-20 18:27

Snukis wrote: Yra ir geroji puse... <..> Kaledines akcijos - krenta kainos,
Nebūk toks naivus :wink:
Snukis wrote: yra daugiau laisvu dienu kada gali prisilakt ir normalai issipagiriot :wacko: :mrgreen:
O čia jau kaip kam :cry:
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2004-12-20 19:59

NIL wrote:
Snukis wrote: Yra ir geroji puse... <..> Kaledines akcijos - krenta kainos,
Nebūk toks naivus :wink:
Niekad nematei ispardavimo, sumazintu kainu pries kaledas, kad perkamumas didziausias butu? :o Juk didieji prekybos centrai is to tik ir gyvena, kad parduoda daugiau!
NIL wrote:
Snukis wrote: yra daugiau laisvu dienu kada gali prisilakt ir normalai issipagiriot :wacko: :mrgreen:
O čia jau kaip kam :cry:
Nu man irgi laisvu dienu buna tik kai padarau darbus i prieki, bet ir dirbti per kaledas darbdaviai patys nenori priversti, nes virsvalandziai brangus... Taigi - beveik garantuotai yra laiko pagirioms :mrgreen:
User avatar
Morrigan
skeptikas
Posts: 516
Joined: 2004-09-06 18:51
Location: Kaunas

2004-12-20 21:05

Nomad wrote:
Ką jūs ten švenčiat nežinau, bet aš to nešvenčiu ir man ji nekrikščioniška. Ir tūkstantmečius iki tariamo jėzaus gimimo žmonės švesdavo kalėdas. Ir dar šimtmečius po. Nekrikščioniškai. Negi neteko girdėti, kad didžioji dauguma "krikščioniškų" švenčių iš tiesų yra senovinės pagoniškos šventės, kurioms bažnyčia tik suteikė naują prasmę? Tas pats, kas jei dabar jei Lietuvos Pedofilų ir Zoofilų Asociacija Kalėdas paskelbtų Vaikų Tvirkinimo diena.
Ar tik nepavydi pikčiurna Nomad Jėzusui, kad ano gimtadienį visi švenčia, o Nomado - vos keletas? :lol:
Nematau jokios prasmės piktintis, kai kitiems gerai. Tegu džiaugias, negi gaila? :shock:
O aš nė nebučiau pastebėjus, kad kažkokios Kalėdos, jei visi apie jas nekalbėtu. O dažniausiai girdžiu neigiamus atsiliepimus.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-12-21 01:27

Ar tik nepavydi pikčiurna Nomad Jėzusui, kad ano gimtadienį visi švenčia, o Nomado - vos keletas?
Žinoma, ne :D Aš turiu didžiulį pranašumą prieš aną - dar nesu supuvęs, o dėl mano egzistavimo niekam net abejonių nekyla :lol:
wildhoney
naujokas
Posts: 23
Joined: 2004-04-20 20:30
Location: Vilnius

2004-12-21 11:28

hm :? o man kaledos nei kokio jezaus nei dar bileko gimimas,o tiesiog proga pabuti su seima:P
Mano seimoj anksciau kaledos nebuvo svenciamos ir vaikystej net pavydedavau kitiems vaikams, kad jie zino,kas tai yra:) nes as nezinojau.
Mes svesdavom naujuosius ir to uztekdavo.O paskui pagalvojom,kad Kaledos tiesiog gali tapti dar viena proga visiems pasibut kartul;)
Todel man kaledos visai patinka.Nu aisq stengies kuo maziau i parduotuves eit,nes ten tai tragedija:(
:evil:
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2004-12-21 12:33

Morrigan wrote: Nematau jokios prasmės piktintis, kai kitiems gerai. Tegu džiaugias, negi gaila? :shock:
Kas nors piktinosi, ar tik tarp eiluchiu perskaitei?
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2004-12-21 13:03

Siandien man skambino zurnaliste is Evening Herald norejo paimt interviu apie taip uzsienieciai svencia kaledas. Interviu baigesi kai suzinojo, kad as nereligingas ir net nepazistu nei vieno tikincio zmogaus.
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2004-12-21 18:10

Morrigan wrote:...Ar tik nepavydi pikčiurna Nomad Jėzusui, kad ano gimtadienį visi švenčia, o Nomado - vos keletas? :lol: ...
Mano turimomis ziniomis ano gimtadieni svencia mazdaug 1000 000 000 zmoniu. likusiems 5 000 000 000 giliai pofig ir jie net nezino, kad tai kazkieno gimtadienis.
Nors as nesu istorikas, bet pasakysiu, kad zodis "Kaledos" kiles nuo zodzio "kalendorius", o ne nuo "Jezus Kristus birthday" :wink: Pavadinimas kilo nuo to laiko kai zmones suvoke ziemos lygiadienio reiksme... Iki Jezaus Kristaus gimimo buvo like mazdaug 6 000 metu :wink:
padawan
pradedantis
Posts: 426
Joined: 2004-08-14 11:47

2004-12-21 18:35

Paziuresiu, ka dar sugebesi isvest, Snuki. O nuo ko kiles zodis "velykos"? Nuo veltiniu?
User avatar
Snukis
senbuvis
Posts: 3214
Joined: 2004-06-03 18:27
Location: Kaunas
Contact:

2004-12-21 18:54

padawan wrote:Paziuresiu, ka dar sugebesi isvest, Snuki. O nuo ko kiles zodis "velykos"? Nuo veltiniu?
"Velykos" kilo nuo senoves lietuviu zodzio "vėlė"! Iki krikscionybes Lietuvoje buvo tikima, kad po mirties kazkas po zmogaus mirties lieka (taigi - ne krikscioniskas isradimas apie dvasias). O Velyku diena irgi parinkta atsizvelgiant i metu laikotarpi. Ankstesnese religijose mazdaug tomis dienomis buvo pasitinkamas tikrasis pavasaris. Placiau klausk Nomado - jis istorikas.
padawan
pradedantis
Posts: 426
Joined: 2004-08-14 11:47

2004-12-21 18:56

taigi - ne krikscioniskas isradimas apie dvasias
Zinoma.
Post Reply