Alkoholio vergai

Pokalbiai prie alaus. Gali kalbėti ir abstinentai, tačiau praras pusę malonumo :)
salaam
naujokas
Posts: 14
Joined: 2009-06-08 10:17

2009-06-08 10:32

Labai idomu yra stebeti, kai cia susirenka tikrai protingu zmoniu, kurie gali mastyti nepriklausomai ir niekieno neveikiami. Bet ar pamastet kiek laiko visa zmonija ir Jus patys vergaujat alkogoliui? Kiek ji aukstinat kaip Jebu ir kaip apsiverkiat kai nuejus krautuven 21.59 nebeparduoda issvajotos bonkos? Reklamos nedaro poveikio tokio, kaip pasnekesiai is lupu i lupas, kas kiek isgere, kas kiek apsiveme, kaip buvo linksma :) nors linksmi esat jus, o ne alhaholis :) I negerianti zmogu ziuri kaip i lopa (kaip dabar visuomene ziuri i ateista), bet ar logiskai jus galit pasakyti kad alkogolis yra laime ir dziaugsmas? Visuomene issigimsta, nes 10metis matydamas tevu baliu jau mano kad su bonka bus linksma, o be bonkos yra meslas. Kaip ir tikinciuju vaikai, tiki todel kad visi tiki aplinkui, ir negali buti nepaliesti sitos masines psichozes. Galbut mes jau uzsikrete ta algogolizmo karta, bet nors baikim ji aukstinti ir garbinti, nes tai paprasciausia apsvaiginimo priemone, paprasciausias narkotikas, jei jau esam narkomanai - priklausomi nuo jo, tai nors maziau skleiskim propaganda apie jo duodama nauda ir malonumus.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-06-08 10:44

:lol: Kazkur apie balandžio mėnesį sužinojau, kad šiemet alaus nuo 22 val. nebeparduoda.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2009-06-08 15:44

nors linksmi esat jus, o ne alhaholis
Nihuja, empiriškai tikrinau ir liekant blaivam daug dažniau būna šūdas.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-06-08 18:23

Nei vergai nei ką. Tiesiog suvokiam priežastingumą: alkoholis -> apsinešimas -> gera nuotaika -> linksmybės (gal net neįpareigojantys lytiniai santykiai).
Man tokia seka tinka. Kam netinka - nevartokit. Pasveriam geras ir blogas pasekmes ir sprendžiam, ar mus tenkina tokie rezultatai ar ne, bet tikrai nežinau nei vieno "alkoholio vergo".
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-06-08 20:12

Linksmam galima būti ir negėrus alkoholio. Kaip ir sočiam galima būti valgant vien bulves. Bet juk neliepsi žmogui valgyti vien bulves? :)
salaam
naujokas
Posts: 14
Joined: 2009-06-08 10:17

2009-06-09 12:41

Nei vergai nei ką. Tiesiog suvokiam priežastingumą: alkoholis -> apsinešimas -> gera nuotaika -> linksmybės (gal net neįpareigojantys lytiniai santykiai).
Nu o vaikysteje per savo hepi bezdi nebijodavai dukti ir linksmintis, bei mergaites uz kasu ar sijonu patampyti. Dabar be alaus tusas nei is vietos. Daugelis nesuvokia algagolio kaip paprasciausios svaiginimosi priemones (man irgi kartais uzsinori apsvaigti), bet laiko ji kultiniu brangiausiu dalyku.
Bet ar tikrai molis (alus) sukelia linksmuma? Gal jis tiesiog islaisvina linksmuma kuri mes turejom ir paslepem patys? Isivaizduok jei galetum savyje perlauzti mastysena ir islaisvinti savo mastyma ir linksmuma tuso rezimu tau alkagolio nereiketu ir net nenoretum! :o
Duok vaikui, kuriam dar napraplautos smegenys, ikalti grama (saikinga jo masei aisku) ir pamatysi kad jis netampa linksmesnis, jis apsvaigs, pagriuvines, bet linksmesnis nebus!
Taigi ar tikrai nesam uzburti situ nesamoniu "tikru vyru gerimas" ir "umom Rasyju nipaniat" ir galvoj statomes sienas, kad tik isgere galim buti linksmi, o poto patys tu sienu lengvai nebemokam nuversti ir itikinam save kad alchaholis yra musu islaisvintojas ir vakarelio siela...
P.S. kai kurios mintys skolintos is "Lengvas budas suvaldyti alkoholi" 8)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-06-09 14:12

salaam wrote: Isivaizduok jei galetum savyje perlauzti mastysena ir islaisvinti savo mastyma ir linksmuma tuso rezimu tau alkagolio nereiketu ir net nenoretum! :o
Nulaužt sąlyginį refleksą? Uuu... sunku ar net beveik neįmanoma.
Aš, pavyzdžiui, paskaičiau šią temą ir iškart - tikrai labai netikėtai - aktyvavosi noras pasiimt alaus iš šaldytuvo :guilty: . (Bet aš chytinu - geriu bealkoholinį :), todėl alus dirbt netrukdo.)

... hmmm... skanu :)
User avatar
Krauser
naujokas
Posts: 11
Joined: 2008-11-14 19:01

2009-06-09 15:04

Aš šiandien su draugais, po egzamino šiek tiek alaus išgėriau.Tai nemanau, kad tai yra kasnors blogo.Alkoholio vergais manau būtų galima vadinti alkoholikus, kuriems reikėtų gydytis rebilitacijos klinikose.Ir šiaip pritariu, kad alkoholis yra narkotikas, netgi labiau kenkiantis nei kanapės(kurias reikėtų legalizuoti).
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-06-09 16:18

Norėčiau sulaukti apibrėžimo žodžiams "alkoholio vergas". Kas tai yra? Prieš diskutuojant norėtųsi sužinoti ką šie žodžiai reiškia.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2009-06-09 16:33

Aš tai jaučiu, kad šitų priekaištų mes nenusipelnėm, ir verčiau jie būtų nukreipti savo adresu.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-06-09 16:50

Man įtartinas knygos paminėjimas:
salaam wrote:P.S. kai kurios mintys skolintos is "Lengvas budas suvaldyti alkoholi" 8)
bet net jei tai viso labo paslėpta reklama su specialiai tam sukurtu useriu, negaliu pykt :) , nes tai šventas reikalas šaly, kurioj alkoholizuotas gyvenimo būdas nuvaro į kapus daugybę žmonių :guilty:
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2009-06-09 23:21

alkoholio_vergas wrote:Dabar be alaus tusas nei is vietos / Daugelis [alkoholio] nesuvokia <...> kaip paprasciausios svaiginimosi priemones <...> bet laiko ji kultiniu brangiausiu dalyku
Šitas bičas labai puikiai žino alkoholio mėgėjų mąstyseną, motyvus ir požiūrį, sakyčiau koks tai Froidas.
Krentu prieš tave ant kelių, Viešpatie, vesk mane į blaivyvės liūną! Aš kaltas kaltas labai kaltas, nusidėjau jums broliai, seserys, Valančiau, aš vartojau, buvau vergas. NO MORE!


Bet žolė vis dar ok?
salaam
naujokas
Posts: 14
Joined: 2009-06-08 10:17

2009-06-10 09:05

Norėčiau sulaukti apibrėžimo žodžiams "alkoholio vergas".
Tai zmogus, kuris vartoja alchoholi ne del to kad samoningai nori apsvaigti ar jam skanu, o tedel kad "Tipo priklauso, tipo reikia, tipo juk balius, nugi gimtadienis, vistiek man isiulys ir pan". Tuos visus "tipo" sukuria visuomene, tikrai nepasirenki pats, todel ir naudoju zodi vergas, nes zmogus yra paveikiamas kazko, ir nebegali laisvai rinktis.
Aisku sakysit kad geriu savo noru, ir jei noresiu galesiu negerti. Bet perziurek savo 5 metu visus balius, ir pasakyk kiek procentu baliu tu, budamas be automobilio, esi negeres? Ar tikrai cia buvo tavo pasirinkimas visalaika isgerti? Ar degtines skonis yra fantastiskas, kad norisi jos gerti ir megautis skoniu? Kodel nuo fantastisko degtines skonio, mes isgere nusipurtom (vyksta naturali organizmo atmetimo reakcija)?
Krentu prieš tave ant kelių, Viešpatie, vesk mane į blaivyvės liūną!
As nesmerkiu jusu uz gerima, negrumoju pirstu, bet noriu papasakot kaip as dabar suvokiu alkagoli ir jo nauda:) Man dabar jis paprasciausia apsvaigimo preimone, bet per puse metu, po mastysenos pakeitimo, svaiginausi tik pora kartu ir nuostabaus efekto nepajutau, dabar noresiu pabandyti zoles, nes kazkaip per jaunyste taip ir nagavau pabandyti, dar noresiu grybu uzragaut, kitu biski prisibijau, nes visi gasdina pripratimu, bet reikes pasiskaityti daugiau. Taip darau del pazinimo "dziaugsmo" :)

Bet gerti ta pati alkogoli, kuris sukelia ta pati apsvaigimo jausma kaip ir kiekviena penktadieni, paprasciausiai nebeidomu, nes jei zmogus yra idomus tai jis ir isgeres bus idomus, o jei yra lochas tai ir isgeres bus lochas, tiesiog atpalaiduosi savo mintis ir emocijas (o atpalaiduoti savo mintis ir emocijas mes mokame patys savarankiskai - vaikystes linksmi gimtadieniai).

O jei dar pridetumem ta lygi kai alkagolis sukelia rimta priklausomybe ir begale ligu, bei gyvenimo nuosmukiu ir isardytu seimu tai visai jis sudas palieka...
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2009-06-10 11:10

salaam wrote:noriu papasakot kaip as dabar suvokiu alkagoli ir jo nauda:)
Oi tu ne tik tai pasakoji. Juk žinovo tonu aiškini, kaip ir kodėl mes vartojame alkoholį ir ką mums reikia keisti, kad viskas būtų čiki-piki. Puikiai žinai, jog visi mes alkoholį vartojame dėl linksmumo ar atsipalaidavimui, be to - kiekvieną penktadienį ir kad jei kokį kartą nepavartotume ir nuspręstume būti šiaip (ko, žinoma, niekad nesame darę, mat, tu puikiai žinai, kad mes alkoholio vergai), tai pamatytume NUOSTABŲ BLAIVŲ PASAULĮ, kuriame irgi linksma ir nuostabu. Jei tik numestume tuos alaus pančius, kuriais mus sukaustės visuomenė, o ji tikrai mus sukaustė, mat tu taip pasakei, tai įžengtume į naują Valančiaus erą, supratę, kad tas alkoholio sukeltas svaigimas yra visai nefun. Na žinai, pone Froidai, tokios įžvalgos apie gyvenseną ir mąstyseną žmonių, kurių net nesi matęs, neatrodo kuo nors pagrįistos apart tavo fantazijų ir tos knygiūkštės kurią perskaitei.
salaam
naujokas
Posts: 14
Joined: 2009-06-08 10:17

2009-06-10 12:23

7x
Dekui uz komplimentus. Stengiuosi.

Naudoju daug retoriniu klausimu, Butu smagu kad kiekvienas sau pabandytumem atsakyti:
1. Ar vaikysteje mokejau linksmintis be alkogolio?
2. Ar alkoholis yra skanus? (imkim geriau degtine, nes su alum bus labai plati diskusija).
3. Ar noriu gerti nes noriu atsipalaiduoti ir pamirsti kasdienius vargus, darbus?
4.Ar noriu gerti kad igauciau drasos tam tikriems savo poelgiams (mergu kabinimui, seksui)?
5. Ar 3,4 punktai negaletu buti ivykdomi proto pagalba?
6. Ar noreciau moketi atsipalaiduoti taip kaip atsipalaiduoja isgeres zmogus?
7. Ar nemanau kad jei vaikysteje mokejau linksmintis be alhaholio, o dabar staiga nebemoku, tai cia kazkoks eroras?

As va panasiai dariau, uzdavinejau sau klausimus ir stengiausi saves neapgaudinedamas atsakineti. Man gavosi kad as nenoriu sito dalyko ir jis man vertas, kaip bet kuris narkotikas - svaigintojas.
Noriu kad pabandytumet suprasti mano poziuri, galit jam nepritarti, bet tam reikes argumentu, kad algagolis yra nauda ir geris.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-06-10 13:11

salaam wrote: 3. Ar noriu gerti nes noriu atsipalaiduoti ir pamirsti kasdienius vargus, darbus?
4.Ar noriu gerti kad igauciau drasos tam tikriems savo poelgiams (mergu kabinimui, seksui)?
Kaip supratau tavo argumentas remiasi tuo, kad žmonės vartoja alkoholi vien dėl šių išvardintų priežaščių (1ma dalis argumento)ir, kad tam alkoholis nėra būtinas(2tra dalis argumento).
Bet abi dalys yra labai toli nuo tiesos. Visų pirma žmonės vartoja alkoholį ir būdami visai atsipalaidave, beigi per tūsus kur panelių nėra. Dėl antros dalies, na matai vaikų gimtadieniai čia prastas argumentas, jie gali būti linksmi pavyzdžiui dėl to, kad tiesiog vaikai yra linksmesni už suaugusius.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2009-06-10 13:21

Zigmundas wrote:Naudoju daug retoriniu klausimu, Butu smagu kad kiekvienas sau pabandytumem atsakyti:
Į retorinius klausimus nereikia atsakinėti :D.
Zigmundas wrote:7. Ar nemanau kad jei vaikysteje mokejau linksmintis be alhaholio, o dabar staiga nebemoku, tai cia kazkoks eroras?
Pone Froide, o kas tau sakė, kad dabar mes nemokam linksmintis be alkoholio? Jei, tarkim, svaiginuosi kartą per savaitę, o esu linksmas 6 dienas per savaitę, ar tai nereiškia, kad savaitgaliais noriu paįvairinti ir taip linksmą savaitę? Ar, tamsta, Froide, nusprendei, kad kas dieną visi vaikštom kaip zombiai ir tik sulaukę išganingojo savaitgalio prisiliuobiam ir jaučiamės gyvi? Tai kaip čia bus? Gal tu nori atsakyt ir šiuos "retorinius" klausimus?
Noriu kad pabandytumet suprasti mano poziuri, galit jam nepritarti, bet tam reikes argumentu, kad algagolis yra nauda ir geris.
Alkoholis (išmok rašyti šį žodį, k?) neturi būti "nauda ir gėris" kad jį galėtum vartoti. Kompiuteriniai žaidimai, aštrus maistas, seksas ir daugelis kitų dalykų taip pat nėra "nauda ir gėris" bet net tamsta Froidas (tikiuosi) jais užsiima.
salaam
naujokas
Posts: 14
Joined: 2009-06-08 10:17

2009-06-10 13:30

Kaip supratau tavo argumentas remiasi tuo, kad žmonės vartoja alkoholi vien dėl šių išvardintų priežaščių (1ma dalis argumento)ir, kad tam alkoholis nėra būtinas(2tra dalis argumento).
Cia as sudejau savo patirti, nes gerdavau kad galeciau pamirsti rupesciu arba tuse padurniuoti. Butu idomu isgirsti argumentu apie Jusu algagolio naudinguma.
pavyzdžiui dėl to, kad tiesiog vaikai yra linksmesni už suaugusius.
Vo cia nenoreciau sutikti, as manau kad zmogaus bendravimo ir linksmumo "sugebejimai" yra isugdomi iki 10 metu (as galiu klysti, reiketu eksperto nuomones), bet kazkaip nesitiki, kad zmogus, kuris budamas mokykloje klases linksmuolis, uzauges taptu rimtuoliu, kuris nesupranta ir nemoka "skaldyti" bajeriu. Aisku buna isimciu, nes gyvenime visko nutinka.

Mane verciantis i negerianti labai stipriai paveike sitas argumentas, kad as vaikysteje mokejau sokti su draugais (ir net su mergaitemis), ant zoles vartytis kulverscio kai labai linksma, dainuoti ir pan. O dabar kad daryciau tuos pacius dalykus man reikalingas kazkoks maisto papildas (geralas). Pagalvojau, ne velnio, as koks buvau toks ir esu, aisku daugiau isminties, ir proto, bet linksmybiu atzvilgiu tikrai nepasikeiciau.
Na tai ir padariau isvadas kad tiem tikslam, del kuriu as vartojau alkaholi, alhaholio isviso nereikia, ir tuos tikslus as galiu pasiekti pats :)
Post Reply