Katalikų bažnyčios ekonomika

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-12-06 20:10

Klausykite, gal kas turite kokių nors patikimų šaltinių kur būtų apie Bažnyčios (popiežiaus) pajamas, išlaidas ir pan. Kur investuojama, kur išdalijama... Labai laukiu ir iš karto dėkoju.
Pranas
naujokas
Posts: 11
Joined: 2009-12-07 00:24

2009-12-07 01:51

Vargu ar kas nors iš pasauliečių gali žinoti jų pajamas ir išlaidas.
Nors ir tai, kad pas mus kunigai gauna atlyginimus iš valstybės ir biudžetas skiria bažnyčių išlaikimui, kažin ar rasite. O čia Vatikanas!
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-12-07 13:54

Na vis tiek gal kokios info yra... Tiks bet kokia, pradžiai :)
tetragrammaton
naujokas
Posts: 50
Joined: 2009-08-17 08:53

2009-12-08 10:45

Taip, vatikanas viską slepia...

Paskaičiuokime:
Kunigas gauna atlyginimą (vistik dirbantis žmogus).
Parapijoje per sekmadienio mišias (čia labai didelėje parapijoje) surenkama apie 400 lt. Mišios būna paprastai dvejos (viso 800 lt)
Maždaug keturi sekmadieniai per savaitę. gaunasi apie tris su puse tūkstančio.
Sakykime žmonės dar suaukoja vidutiniskai per dieną simta - du šimtus litu kaip stipendiją už mišias (gaunasi dar kokie du ar keturi tūkstančiai lt)
Kunigas moka: už komunalines paslaugas teikiamas bažnyčios pastatui, benzinas važinėjimui pas parapiečius teikti sakramentų ir laidoti, moka darbuotojams (valytoja, vargonininkas, katechetas, zakristijonas ir pan.), turi darbinį telefoną, dalį perveda vyskupijos fondui, kunigas turi valgyti, turi pirktis drabužius, remontuoti bažnyčią ir t.t.
Atimkime visas šitas išlaidas ir maždaug matysite vienos parapijos ekonomiką (žinoma čia gali būti įvairių niuansų, būna kad vienai parapijai paaukoja ir tūkstantines sumas ir t.t. bet šiaip parapijoje maždaug taip viskas ir vyksta. (patikėkit, žinau ką sakau, nes ne kartą teko prisidėti prie parapijų finansų tvarkymo).
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-12-08 15:25

tetragrammaton wrote:Paskaičiuokime:
Nedidelė problema:
nematau tavo skaičiavimuose milijonų, kuriuos iš mūsų kišenės Vyriausybė kiekvienais metais skiria vyskupijoms;
nematau savivaldybių ir (rečiau) Vyriausybės (taigi, ir vėl iš mūsų visų kišenės) finansavimo bažnyčių statybai ir remontui (taip, tam pačiam, kurį kunigas, atseit, iš savo kišenės atlieka);
nematau (kažkodėl neapmokestinamų) pajamų iš komercinės veiklos, pvz., patalpų nuomos, beje, įdomu pastebėti, kad net jei bažnyčia valdo nekilnojamą turtą, kuris naudojamas komercinei veiklai, pvz., jis išnuomotas ir ten veikia baras, bažnyčia atleidžiama ir nuo nekilnojamo turto mokesčio, priešingai, nei visi kiti komercinio nekilnojamo turto savininkai;
nematau kunigų socialinio draudimo įmokų, kurių, surprise surprise, jie irgi nemoka, už juos tas įmokas Sodrai sumokame mes (t. y. valstybės biudžetas)...
Atleiskite, ar dar kažką praleidau? A, taip, praleidau, gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, kuris numato, jog kunigai išimties tvarka nemoka ir gyventojų pajamų mokesčio :) Taigi, faktiškai mes visi juos dotuojame ir čia. Dar yra kunigų seminarijos, kurios išlaikomos valstybės, ir kuriose vienam studentui skiriama dabar tiksliau jau nepamenu, ar 10, ar 20 kartų daugiau lėšų nei, pvz., VU.
Walhalla
naujokas
Posts: 17
Joined: 2009-09-07 06:06

2009-12-08 16:33

RB wrote:<...>
Atleiskite, ar dar kažką praleidau?<...>
Praleidai. Vatikanas kaip ir visas likęs pasaulis iš pinigų daro pinigus - investuoja į visas įmanomas rinkas, į valiutų, į fondus ir t.t., ir pan.

Ir kas čia keisto? Valgyti juk reikia.
tetragrammaton
naujokas
Posts: 50
Joined: 2009-08-17 08:53

2009-12-08 17:09

Pavydas kad kažkas geriau prasisuko? ;)
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-12-08 18:07

tetragrammaton wrote:Pavydas kad kažkas geriau prasisuko? ;)
Na, taip. Banditų, kurie mane apiplėšia gatvėje, aš irgi nemėgstu dėl „pavydo, kad jie geriau prasisuko“. Galima ir taip pasakyti.
User avatar
barabanai
naujokas
Posts: 15
Joined: 2009-11-13 15:43

2009-12-08 18:09

Materialistas pasakytu - neteko baznycia savo turtu, neteko ir itakos viesajame gyvenime.. Indulgencijas uzriso, nuo valstybes atkirto, is kryziaus karu irgi jau neprisidursi, karaliai karunuojasi jau ir be popieziaus palaimos.. ech.. liko nustumta i socialinio gyvenimo pakrasti, sutraukianti daugiausiai priesmirtine auditorija, vis retejancia... arba indoktrinuotus vaikus, kuriems tevai nuo lopsio kale galvon Moze, Jezu ir Abraoma.. neliko pinigu, nesugebejo sutriuskint ir protestantu erezijos, sie atsiskyre.. Kartais tulam tikinciajam prasprusta vos ne 'ot kad butume viduramziais dabar, liepsnotum tu lauzelyje pas mus'.. deja, ta galia jau nesugris.. susitaikykit..
tetragrammaton
naujokas
Posts: 50
Joined: 2009-08-17 08:53

2009-12-08 20:16

RB wrote:
tetragrammaton wrote:Pavydas kad kažkas geriau prasisuko? ;)
Na, taip. Banditų, kurie mane apiplėšia gatvėje, aš irgi nemėgstu dėl „pavydo, kad jie geriau prasisuko“. Galima ir taip pasakyti.
O tai kuo asmeniškai tave Bažnyčia apiplėšė?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-12-08 21:57

tetragrammaton wrote:O tai kuo asmeniškai tave Bažnyčia apiplėšė?
Bažnyčia atima dalį mano valstybei mokamų mokesčių, be to, kunigai, nemokėdami jokių mokesčių, naudojasi už mano mokesčius teikiamomis valstybės paslaugomis. Akivaizdu.
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-12-09 03:57

Tai tikrai nėra nieko konkretaus? Su mokesčiais viskas aišku. Bet ar yra bent kokie bendri skaičiai, kokie pinigai cirkuliuoja bažnyčioje?
tetragrammaton
naujokas
Posts: 50
Joined: 2009-08-17 08:53

2009-12-09 08:25

RB wrote:
tetragrammaton wrote:O tai kuo asmeniškai tave Bažnyčia apiplėšė?
Bažnyčia atima dalį mano valstybei mokamų mokesčių, be to, kunigai, nemokėdami jokių mokesčių, naudojasi už mano mokesčius teikiamomis valstybės paslaugomis. Akivaizdu.
Invalidai irgi nemoka mokesčių, nors nieko naudingo visuomenei nepadaro ir dar babkes iš tavo mokesčių gauna. Gal tada einame ir iš jų visų vežimėlius atimame, nes tie tai plėšikai kaip reta.
Be to visa mokesčių sistema priklauso nuo valstybės ir bažnyčios susitarimo. Pvz. vokietijoje ir belgijoje, kunigai moka visus mokesčius ir į pensiją išeina kaip ir visa kita liaudis, o ne tai kaip pas mus devyniasdešimtmetis kunigas pluša parapijoje netausodamas savęs.
Tai tikrai nėra nieko konkretaus? Su mokesčiais viskas aišku. Bet ar yra bent kokie bendri skaičiai, kokie pinigai cirkuliuoja bažnyčioje?
Kreipkis su oficialiu prašymu į Vatikano banką ir gal išsiaiškinsi.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2009-12-09 11:14

tetragrammaton wrote:
RB wrote:
tetragrammaton wrote:O tai kuo asmeniškai tave Bažnyčia apiplėšė?
Bažnyčia atima dalį mano valstybei mokamų mokesčių, be to, kunigai, nemokėdami jokių mokesčių, naudojasi už mano mokesčius teikiamomis valstybės paslaugomis. Akivaizdu.
Invalidai irgi nemoka mokesčių, nors nieko naudingo visuomenei nepadaro ir dar babkes iš tavo mokesčių gauna. Gal tada einame ir iš jų visų vežimėlius atimame, nes tie tai plėšikai kaip reta.
Tada ir aš noriu gauti babkių iš valstybės - juk invalidai gauna, tai kuo aš blogesnis?
Ir mano mama norės gauti valstybės pinigų, ir daugelis skeptikų taip pat.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2009-12-09 19:45

tetragrammaton wrote:Invalidai irgi nemoka mokesčių, nors nieko naudingo visuomenei nepadaro ir dar babkes iš tavo mokesčių gauna. Gal tada einame ir iš jų visų vežimėlius atimame, nes tie tai plėšikai kaip reta.
Socialinė parama yra viena iš valstybės funkcijų. (Lietuvos Respublikos Konstitucija, 52 straipsnis).
Religinių paslaugų teikimas nėra viena iš valstybės funkcijų.
Štai ir visas skirtumas.
tetragrammaton wrote:Be to visa mokesčių sistema priklauso nuo valstybės ir bažnyčios susitarimo. Pvz. vokietijoje ir belgijoje, kunigai moka visus mokesčius ir į pensiją išeina kaip ir visa kita liaudis, o ne tai kaip pas mus devyniasdešimtmetis kunigas pluša parapijoje netausodamas savęs.
Lietuvoje kunigai lygiai taip pat gauna pensiją, tik vienintelis skirtumas – už ją sumokame mes.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2009-12-09 22:52

RB wrote:
tetragrammaton wrote:Invalidai irgi nemoka mokesčių, nors nieko naudingo visuomenei nepadaro ir dar babkes iš tavo mokesčių gauna. Gal tada einame ir iš jų visų vežimėlius atimame, nes tie tai plėšikai kaip reta.
Socialinė parama yra viena iš valstybės funkcijų. (Lietuvos Respublikos Konstitucija, 52 straipsnis).
Religinių paslaugų teikimas nėra viena iš valstybės funkcijų.
Štai ir visas skirtumas.
o man kunigu prilyginimas invalidam patinka tik cia manau reiktu ne apie vezimelius kalbeti o apie psichinius ligonius. :twisted:
nors siaip tai seniai del tokios kvailystes nesu vepsojes ziuredamas i ekrana.. kazkas naujo teistu idiotizmo fronte.. (ir kazin ko tie skeptikai saipos?)
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2010-06-26 19:05

vis tik dovanotam arkliui i dantis ziurima (tiksliau gelem i lapus) jei tai baznycia..
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=33872507
User avatar
Legionas
senbuvis
Posts: 2539
Joined: 2004-11-03 12:17
Location: Sask

2010-06-27 08:42

tetragrammaton wrote: Invalidai irgi nemoka mokesčių, nors nieko naudingo visuomenei nepadaro ir dar babkes iš tavo mokesčių gauna. Gal tada einame ir iš jų visų vežimėlius atimame, nes tie tai plėšikai kaip reta.
Gerai pastebeta. Gyvename vagiu visuomeneje, ne baznycia viena is valdisko lovio srebia.

Studentai gauna stipendijas, pensininkai pensijas, nasles pasalpas, mamos vaikpinigius, mokslininkai stipendijas, partijos ismokas, menininkai premijas, gamyklos subsidijas, naftininkai monopolijas, bedarbiai pasalpas, biurokratai valdiskas masinas, runkeliu bulves superka, banku nuostolius padengia ir t.t. ir panasiai, pasaka be galo. Kiekvienas be isimties gauna ka nors is svetimo kisenes.

Nereikia baznycia isskirti, ne didesni kunigai vagys uz kitus.
Post Reply