god.lt komentarai

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-08-11 01:31

Debilas wrote:Tai dievas yra ar ne?
Šiuo metu nėra, bet gal pirmadienį grįš.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2012-08-11 11:56

martynas wrote:Padekite kas nors.

Yrodymu nebuvimas nera nebuvimo yrodymas. Ar sis teiginys gali buti logiskai klaidingas?
Ir
http://lt.wikipedia.org/wiki/Negatyvus_%C4%AFrodymas
ar esant yrodymu nebuvimui yra logiska teigti, jog ''neimanoma kad Dievas egzistuoja''.

Aciu.
jei ziuresi is religiniu sroviu/saku pozicijos tai dievo egzistavimas yra irodinejamas. ir visi tie irodymai labai lengvai lauzomi nes yra tiek logiskai tiek praktiskai niekiniai.

cia kaip ir tamstos pvz kad dievas visus myli ir be is bado mirusiu zydu kudikiu mes nezinotumem kad holokaustas tebuvo mum dievo siustas jo meiles supratimui vystyti..
arba visokios viduramziais kurtos drobules irodancios jezaus egzistavima ir kiti kliedesiai.


jei ziurim is agnosticizmo pozicijos tuomet eleggua ivardintas "nėra jokio pagrindo manyti, kad dievas egzistuoja" yra kone dogma nusakanti kad gal jis yra tik pasislepes kur nors visatos pakrasty nesizino ka daras bet kol kas is to kas aplink mus vyksta mes neturim pagrindo manyti kad jis isvis yra.
beje "dievo iliuzijoj" dawkinsas pakankamai gerai apibrezia savo paties sukurtas visas penkias tikejimo/netikejimo pozicijas kurias tamsta galetumet perzvelgti.
judas
naujokas
Posts: 5
Joined: 2010-12-22 14:40

2012-08-13 18:32

martynas wrote: Yrodymu nebuvimas nera nebuvimo yrodymas.
Tuomet galima gyventi su prielaida, kad dievo nėra. Right? Atsiras įrodymai, atsiras ir dievai :)
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2012-08-18 02:02

judas wrote:
martynas wrote: Yrodymu nebuvimas nera nebuvimo yrodymas.
Tuomet galima gyventi su prielaida, kad dievo nėra. Right? Atsiras įrodymai, atsiras ir dievai :)

Paskaliui tatai nepatiktų....
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-08-23 10:57

son wrote:jei ziuresi is religiniu sroviu/saku pozicijos tai dievo egzistavimas yra irodinejamas. ir visi tie irodymai labai lengvai lauzomi nes yra tiek logiskai tiek praktiskai niekiniai.
labai vienapusiska ir nepagrysta nuomone.
Niekiniai tau, neniekiniai man.
Praktiskai daug kas gyvena ir dziugiasi savo tikejimu ir tai praktiskai naudinga zmogui, tai turetu buti akivaizdu.
Yra netgi atlita studija ir isleista knyga ''who cares'', ten akivaizdus yrodymas, kad tikejimas nera praktiskai niekinis.
cia kaip ir tamstos pvz kad dievas visus myli ir be is bado mirusiu zydu kudikiu mes nezinotumem kad holokaustas tebuvo mum dievo siustas jo meiles supratimui vystyti..
arba visokios viduramziais kurtos drobules irodancios jezaus egzistavima ir kiti kliedesiai.
sufficient reasoning. Kalbedamas apie skausma ir Dievo galimas priezastis jam mes visada turim suprassti, kad to ''sufficient reasoning'' mes neturime ir galime nedaug ka pasakyti. Tinkamiausi yra sakyti, kad man nepatinka skausmas ir noreciau,kad jo nebutu, bet kad sis skausmas priestarauja tobulai geram Dievui negalime sakyti niekaip.

Is esmes man nereikia jokiu drobuliu ar panasiu yrodymu sustiprinti tikejimui. As tikiu ne del to, kad maciau, as tikiu nes per tai matau visa kita.
jei ziurim is agnosticizmo pozicijos tuomet eleggua ivardintas "nėra jokio pagrindo manyti, kad dievas egzistuoja" yra kone dogma nusakanti kad gal jis yra tik pasislepes kur nors visatos pakrasty nesizino ka daras bet kol kas is to kas aplink mus vyksta mes neturim pagrindo manyti kad jis isvis yra.
Bet Dievo sioje visatoje ir nera. jo negali buti, jis negaletu buti sioje visatoje, tai kam ziureti ten kur Dievo ir neturetu buti ir galvoti, kad tai pakankama priezastis ji paneigti?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-08-28 08:04

martynas wrote:sufficient reasoning. Kalbedamas apie skausma ir Dievo galimas priezastis jam mes visada turim suprassti, kad to ''sufficient reasoning'' mes neturime ir galime nedaug ka pasakyti. Tinkamiausi yra sakyti, kad man nepatinka skausmas ir noreciau,kad jo nebutu, bet kad sis skausmas priestarauja tobulai geram Dievui negalime sakyti niekaip.
Mes turime pakankamai to žinojimo ir nereikia čia skiesti.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-08-28 19:29

martynas wrote:sufficient reasoning. Kalbedamas apie skausma ir Dievo galimas priezastis jam mes visada turim suprassti, kad to ''sufficient reasoning'' mes neturime ir galime nedaug ka pasakyti. Tinkamiausi yra sakyti, kad man nepatinka skausmas ir noreciau,kad jo nebutu, bet kad sis skausmas priestarauja tobulai geram Dievui negalime sakyti niekaip.
Tu teisus, martynai. O jei aš išprievartaučiau tavo žmoną, nužudyčiau tavo vaikus, o po to pradėčiau pamažu lupti tau odą, tu negalėtum sakyti, kad elgiuosi netinkamai, esu blogas ar darau nuodėmę. Tinkamiausia būtų sakyti, kad tau tai nepatinka, bet kadangi tu neturi „sufficient reasoning“ ir negali iki galo žinoti mano motyvų, negalima paneigti, kad mano elgesys įkūnija absoliutų gėrį ir meilę.

Žodžiu, triukas paprastas: man tereikia apsiskelbti, kad aš esu geras, o po to galiu daryti ką tik noriu, bet kokie mano veiksmai bus „geri“ pagal apibrėžimą.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-08-28 22:48

Lionginas wrote:
martynas wrote:sufficient reasoning. Kalbedamas apie skausma ir Dievo galimas priezastis jam mes visada turim suprassti, kad to ''sufficient reasoning'' mes neturime ir galime nedaug ka pasakyti. Tinkamiausi yra sakyti, kad man nepatinka skausmas ir noreciau,kad jo nebutu, bet kad sis skausmas priestarauja tobulai geram Dievui negalime sakyti niekaip.
Mes turime pakankamai to žinojimo ir nereikia čia skiesti.
Noreciau pamatyti tavo logine grandine kurioje skausmas ir kancia priestarauja tobulai moraliam Dievui. Tada galeciau parodyti, kad tavo prielaidos yra padarytos neturin pakankamai informacijos.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-08-28 22:49

RB wrote:
martynas wrote:sufficient reasoning. Kalbedamas apie skausma ir Dievo galimas priezastis jam mes visada turim suprassti, kad to ''sufficient reasoning'' mes neturime ir galime nedaug ka pasakyti. Tinkamiausi yra sakyti, kad man nepatinka skausmas ir noreciau,kad jo nebutu, bet kad sis skausmas priestarauja tobulai geram Dievui negalime sakyti niekaip.
Tu teisus, martynai. O jei aš išprievartaučiau tavo žmoną, nužudyčiau tavo vaikus, o po to pradėčiau pamažu lupti tau odą, tu negalėtum sakyti, kad elgiuosi netinkamai, esu blogas ar darau nuodėmę. Tinkamiausia būtų sakyti, kad tau tai nepatinka, bet kadangi tu neturi „sufficient reasoning“ ir negali iki galo žinoti mano motyvų, negalima paneigti, kad mano elgesys įkūnija absoliutų gėrį ir meilę.

Žodžiu, triukas paprastas: man tereikia apsiskelbti, kad aš esu geras, o po to galiu daryti ką tik noriu, bet kokie mano veiksmai bus „geri“ pagal apibrėžimą.
Va jei tavo apibrezimas butu, kaip Dievo tada tikrai negaleciau :lol:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-08-29 06:56

martynas wrote:Noreciau pamatyti tavo logine grandine kurioje skausmas ir kancia priestarauja tobulai moraliam Dievui. Tada galeciau parodyti, kad tavo prielaidos yra padarytos neturin pakankamai informacijos.
Tai tu vėl sakysi, kad gyvūnams neskauda iš tikrųjų, arba kad jų skausmas ir kančia nesiskaito, nes jie neturi sąmonės. Man tiktai neįdomu tokių kliedesių klausytis.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-08-29 07:11

Lionginas wrote:
martynas wrote:Noreciau pamatyti tavo logine grandine kurioje skausmas ir kancia priestarauja tobulai moraliam Dievui. Tada galeciau parodyti, kad tavo prielaidos yra padarytos neturin pakankamai informacijos.
Tai tu vėl sakysi, kad gyvūnams neskauda iš tikrųjų, arba kad jų skausmas ir kančia nesiskaito, nes jie neturi sąmonės. Man tiktai neįdomu tokių kliedesių klausytis.
Nuosirdziai pasakyk, kad kai tau buvo 5 menesiai ir kai tau skaudedavo, kai tu verkadavai, kaip tada budavo? Ar tai buvo toks pat skausmas, kaip dabar tu ji isgyveni samoningai?
Ar vel sakysi, kad cia kliedesiai?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-08-29 13:10

martynas wrote:Nuosirdziai pasakyk, kad kai tau buvo 5 menesiai ir kai tau skaudedavo, kai tu verkadavai, kaip tada budavo? Ar tai buvo toks pat skausmas, kaip dabar tu ji isgyveni samoningai?
Ar vel sakysi, kad cia kliedesiai?
Taip, čia vėl kliedesiai. Skausmų būna visokių - nuo dvasinio iki danties skausmo ar skrandžio dieglių, nuo suaugusio žmogaus skausmo iki kūdikio skaismo. O tu iš esmės sakai, kad vienas skausmas skaitosi, o kitas, kuris tau nepatogus, kad nesiskaito. Tai totalus šūdas, o ne argumentas, ir tu tai žinai.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-08-29 14:52

Lionginas wrote:
martynas wrote:Nuosirdziai pasakyk, kad kai tau buvo 5 menesiai ir kai tau skaudedavo, kai tu verkadavai, kaip tada budavo? Ar tai buvo toks pat skausmas, kaip dabar tu ji isgyveni samoningai?
Ar vel sakysi, kad cia kliedesiai?
Taip, čia vėl kliedesiai. Skausmų būna visokių - nuo dvasinio iki danties skausmo ar skrandžio dieglių, nuo suaugusio žmogaus skausmo iki kūdikio skaismo. O tu iš esmės sakai, kad vienas skausmas skaitosi, o kitas, kuris tau nepatogus, kad nesiskaito. Tai totalus šūdas, o ne argumentas, ir tu tai žinai.
totalus sudas yra, kad tu nesamoninga skausma prilygini samoningam.
Taip skausmu yra ivairiu so? Augalui irgi skauda? Gal mum nereiketu per zole vaikscioti?
Musei skauda? Viksrui? Driezui? Stirnai? lydekai? bezdzionei? Kai tu buvai 5 menesiu kaip tau skaudejo? Apibudink prasyciau savo ta skausma tada pamatysim koki cia totalu suda as malu.

man pvz. kai buvau tokio amziausd skausmas neegzistavo. Nors dede Lionginas priejes prie kudikio sakytu:
-ko jis taip verkia? Gal jam pilva ar ka skauda?
Jei as buciau to kudikio vietoje man is tikruju neskaudejo nors kunas ir patyre viska ka turetu patirti esant skausmui. bet kaip man galejo skaudeti jei as net nesupratau, kad egzistuoju?
Na gal cia tik man, gal Lionginas turi kita nuomone?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-08-29 15:58

martynas wrote:totalus sudas yra, kad tu nesamoninga skausma prilygini samoningam.
Taip skausmu yra ivairiu so? Augalui irgi skauda? Gal mum nereiketu per zole vaikscioti?
Augalui neskauda, nes jis neturi centrinės nervų sistemos. Gal kokios aštuntos klasės biologija.
martynas wrote:Musei skauda? Viksrui? Driezui? Stirnai? lydekai? bezdzionei? Kai tu buvai 5 menesiu kaip tau skaudejo? Apibudink prasyciau savo ta skausma tada pamatysim koki cia totalu suda as malu.

man pvz. kai buvau tokio amziausd skausmas neegzistavo. Nors dede Lionginas priejes prie kudikio sakytu:
-ko jis taip verkia? Gal jam pilva ar ka skauda?
Jei as buciau to kudikio vietoje man is tikruju neskaudejo nors kunas ir patyre viska ka turetu patirti esant skausmui. bet kaip man galejo skaudeti jei as net nesupratau, kad egzistuoju?
Na gal cia tik man, gal Lionginas turi kita nuomone?
Aš į šitą totalų idiotizmą tiesiog neturiu ką atsakyti. Taigi tu nemanai, kad kūdikiams ar gyvūnams skauda. Sėkmės tau gyvenime, Alisa.
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-08-29 17:31

Lionginas wrote:
martynas wrote:totalus sudas yra, kad tu nesamoninga skausma prilygini samoningam.
Taip skausmu yra ivairiu so? Augalui irgi skauda? Gal mum nereiketu per zole vaikscioti?
Augalui neskauda, nes jis neturi centrinės nervų sistemos. Gal kokios aštuntos klasės biologija.
martynas wrote:Musei skauda? Viksrui? Driezui? Stirnai? lydekai? bezdzionei? Kai tu buvai 5 menesiu kaip tau skaudejo? Apibudink prasyciau savo ta skausma tada pamatysim koki cia totalu suda as malu.

man pvz. kai buvau tokio amziausd skausmas neegzistavo. Nors dede Lionginas priejes prie kudikio sakytu:
-ko jis taip verkia? Gal jam pilva ar ka skauda?
Jei as buciau to kudikio vietoje man is tikruju neskaudejo nors kunas ir patyre viska ka turetu patirti esant skausmui. bet kaip man galejo skaudeti jei as net nesupratau, kad egzistuoju?
Na gal cia tik man, gal Lionginas turi kita nuomone?
Aš į šitą totalų idiotizmą tiesiog neturiu ką atsakyti. Taigi tu nemanai, kad kūdikiams ar gyvūnams skauda. Sėkmės tau gyvenime, Alisa.
Lengviausias budas pabegti neatsakius i klusimus ir apkaltinti kazkuo nebutu.
Tu vis dar neapibudinai savo skausmo kuri patyrei budamas pvz. 5 menesiu.

Jei nesupranti ka reiskia samoningas ir nesamoningas skausmas, tai sekmes tau gyvenime. Gal ir seksis, bet deja ir liksi nesuprates.
jeigu neturi samones, tai nesupranti, kad egzistuoji. tavo Ego neegzistuoja, todel tu ir negali samoningai isgyventi skausmo. O nesamoningas skausmas yra nelygus samoningam skausmui.

Bet ka ciau tau pasakysi, tau juk akivaizdu, kad jiem skauda, man irgi, bet kitaip nei samoningai isgyventi skausma.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-08-29 17:41

martynas wrote:Jei nesupranti ka reiskia samoningas ir nesamoningas skausmas, tai sekmes tau gyvenime. Gal ir seksis, bet deja ir liksi nesuprates.
jeigu neturi samones, tai nesupranti, kad egzistuoji. tavo Ego neegzistuoja, todel tu ir negali samoningai isgyventi skausmo. O nesamoningas skausmas yra nelygus samoningam skausmui.
Skausmas yra skausmas, ir ar jį patiriantis turi sąmonę ar neturi nič nieko nereiškia. Jis yra jaučiamas, jis yra patiriamas, ir tai yra kančia.

Kaip tu manai, jei nukankintum šunį, tai jis nekentėtų, nes jis neturi sąmonės, todėl jo skausmas nesiskaito? Atsibusk, nes nukvailiojai visai.

Beje, tu irgi negali pasakyti, ar kai buvai kūdikis, tavo skausmas buvo kažkuo kitoks, nei yra dabar. Nes tiesiog tie dalykai išdyla iš atminties.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2012-08-29 17:49

<trololo>
Aš manau, kad tikintieji nejaučia skausmo taip kaip normalūs žmonės. Jie pasaulį suvokia iškreiptai taigi ir skausmo normaliai nesuvokia, todėl jiems neskauda... Ta prasme, kad tikinčiųjų skausmas nelygus normalių žmonių skausmui.
</trololo>
martynas
senbuvis
Posts: 1790
Joined: 2012-01-26 22:48

2012-08-29 18:27

Lionginas wrote:Skausmas yra skausmas, ir ar jį patiriantis turi sąmonę ar neturi nič nieko nereiškia. Jis yra jaučiamas, jis yra patiriamas, ir tai yra kančia.
nesamoniu nesamone.
Kaip tu manai, jei nukankintum šunį, tai jis nekentėtų, nes jis neturi sąmonės, todėl jo skausmas nesiskaito? Atsibusk, nes nukvailiojai visai.
Skaitosi, bet daug maziau nei nukankintum samoninga padara.
Beje, tu irgi negali pasakyti, ar kai buvai kūdikis, tavo skausmas buvo kažkuo kitoks, nei yra dabar. Nes tiesiog tie dalykai išdyla iš atminties.
Isdylo is atminties :lol:
as tada jos dar nelabai turejau :wink:

As nesuvokiau saves, kitu. vapsce nieko, tame tarpe ir skausmo,nors galiu paklausti mamao, man tada tikrai skaudejo... Bet kodel as tada to nejauciau? Sakai uzmirsau? o kodel neuzmirsau samoningu patirtu skausmu? Sutapimas ar nesamoningai patirtas skausmas yra kazkiek skirtingas?
Post Reply