Argumentai už dievo egzistenciją ir jų atmetimas

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
sintaras
naujokas
Posts: 2
Joined: 2017-10-16 19:37

2017-10-16 21:51

melodetektorius wrote:
2017-04-13 17:21
melodetektorius wrote: 3) .. Ar esi jautes skausma ar koki nors kita pojuti budamas nesamoningoje busenoje? (pvz besapniame miege, arba narkozeje).. (fizikanas rašė)

Visu pirma be sapnio miego nebūna. Smegenys visada sapnuoja, tik ne visada nubudus prisimena.
(fizikanas) Nemanau, kad tai tiesa. Gal turi saltini?


Šiandien skaičiau straipsnį https://www.newscientist.com/article/21 ... SS%7CNSNS-
ir prisiminiau fizikano klausimą . Atrodo, kad šioje vietoje lyg ir neklydau :wink: .
Galima treniruoti protą, kad prisimintum, ką sapnavai.
ne istorikas
naujokas
Posts: 58
Joined: 2017-12-12 21:38

2017-12-12 23:23

Jau pats straipsnelio pavadinimas parodo kaip žydai sujaukė žmonėms protus, nes mūsų protėviai tūkstančius metų tikėjo, jog dievų yra ne vienas, o čia niekam net tokia mintis nekyla ir klausimas iš karto su atsakymu, kad dievas yra mono.
Nežinau ar yra dievas, bet kad tikėjimas yra žmogaus variklis tą tikrai žinau. Jeigu netikėsi, tai ir nepasieksi savo tikslo, bet jei tvirtai tikėsi, gal tau kelias bus labai sunkus, bet vistiek kada nors pasieksi užsibrėžtą tikslą. Taigi tikėjimas yra varomoji jėga (žmonės netgi pasveiksta iš nepagydomų ligų, gali sulieknėti (buvo atliktas eksperimentas kai buvo vienai grupei skiriami liekninatys preparatai, o kitai tokie patys sufalsifikuoti ir rezultatai buvo panašūs) ir t.t.). Galbūt dievai padeda žmogui, o gal vien tikėjimas jais padeda žmonėms atrasti tą tikėjimą -varomąją jėgą. Kol lietuviai tikėjo savo dievais, tol jų valstybė klestėjo, kai pakeitė tikėjimą į importinį dievą, taip stovi ant išnykimo slenksčio.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-12-14 12:09

ne istorikas wrote:
2017-12-12 23:23
Nežinau ar yra dievas, bet kad tikėjimas yra žmogaus variklis tą tikrai žinau. Jeigu netikėsi, tai ir nepasieksi savo tikslo, bet jei tvirtai tikėsi, gal tau kelias bus labai sunkus, bet vistiek kada nors pasieksi užsibrėžtą tikslą.
Man atrodo, tu čia truputį prievartauji žodžio "tikėti" prasmę. "Tikėjimas(is)", kad pasieksi užsibrėžto tikslo, gana stipriai skiriasi nuo "tikėjimo", kad dievas iš tiesų egzistuoja.
ne istorikas wrote:
2017-12-12 23:23
[..]o gal vien tikėjimas jais padeda žmonėms atrasti tą tikėjimą -varomąją jėgą.
Net jei taip yra, tai niekaip neįrodo, kad dievas iš tiesų egzistuoja.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-14 15:07

Kol lietuviai tikėjo savo dievais, tol jų valstybė klestėjo
Kad nelabai ten klestėjo. Buvo kažkokia užkampio provincija, nelabai net kam įdomi. Lietuvių ir vėliau lietuvių-lenkų valstybės klestėjo – šimtus metų – jau po to, kai apsikrikštyjo.

Ir tie lietuvių „savo“ dievai niekada nebuvo tokie jau savo. Kaip kad krikščionybė plito ir ją vis perimdavo naujos šalys ir kultūros, taip ir ankstesnės religijos plito, maišėsi, keitėsi, vieni perimdavo iš kitų. Kuo jau Перун toks savesnis už Jėzų? Jei Jėzumi lietuviai tiki apie tarkime grubiai 700 metų, kuo jis jau nesavas?
Nežinau ar yra dievas, bet kad tikėjimas yra žmogaus variklis tą tikrai žinau
Na bet čia tema apie dievą arba dievus, tai gal nenukrypk prie tikėjimo, kad kruopščiai dirbdamas prie sūrių gamybos, galiausiai tuos sūrius pagaminsi. Čia savaime aiški tiesa, ją išmoksta dar vaikai, kad kažką darydamas galiausiai padarysi, o nedarydamas nepadarysi. Nieko bendro su dievais.
ne istorikas
naujokas
Posts: 58
Joined: 2017-12-12 21:38

2017-12-19 00:59

Sejanus wrote:
2017-12-14 15:07
Kol lietuviai tikėjo savo dievais, tol jų valstybė klestėjo
Kad nelabai ten klestėjo. Buvo kažkokia užkampio provincija, nelabai net kam įdomi. Lietuvių ir vėliau lietuvių-lenkų valstybės klestėjo – šimtus metų – jau po to, kai apsikrikštyjo.

Ir tie lietuvių „savo“ dievai niekada nebuvo tokie jau savo. Kaip kad krikščionybė plito ir ją vis perimdavo naujos šalys ir kultūros, taip ir ankstesnės religijos plito, maišėsi, keitėsi, vieni perimdavo iš kitų. Kuo jau Перун toks savesnis už Jėzų? Jei Jėzumi lietuviai tiki apie tarkime grubiai 700 metų, kuo jis jau nesavas?
Nežinau ar yra dievas, bet kad tikėjimas yra žmogaus variklis tą tikrai žinau
Na bet čia tema apie dievą arba dievus, tai gal nenukrypk prie tikėjimo, kad kruopščiai dirbdamas prie sūrių gamybos, galiausiai tuos sūrius pagaminsi. Čia savaime aiški tiesa, ją išmoksta dar vaikai, kad kažką darydamas galiausiai padarysi, o nedarydamas nepadarysi. Nieko bendro su dievais.
Žmogau Lietuvių-Lenkų valstybė buvo krachas Lietuvai ir kur Lietuvoj Katalikybė 700 metų, jei Lietuva buvo baigta pakrikštyti tik 16 a pabaigoje. Gerai, nesuprantamas žodis tikėjimas, tada pakeisk jį sėkme ar likimu, tai tas pats ir dievas yra tas pats.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-19 06:47

Lietuva pakrikštyta 1387 m.
Teoriškai, dar anksčiau, 1251 m. (Mindaugo karūnavimas)

Žodis tikėjimas man puikiai suprantamas, kaip ir žodžiai sėkmė bei likimas, ir kaip ir žodis dievas. Ir visi šie žodžiai turi skirtingas reikšmes ir nėra tas pats. Gal pats ne lietuvis, ar koks užsienio lietuvis? Jei gerai nemoki lietuvių kalbos, galime bendrauti angliškai :) Arba gali tiesiog pasiskaityti žodynuose ar na bent jau Vikipedijoje, ką šie žodžiai reiškia. Ir apsispręsti, apie ką tu kalbi, dievą, likimą, tikėjimą ar sėkmę.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2017-12-19 14:26

ne istorikas wrote:
2017-12-19 00:59
Žmogau Lietuvių-Lenkų valstybė buvo krachas Lietuvai, Lietuva buvo baigta pakrikštyti tik 16 a pabaigoje.
- jei esi "ne-ne-istorikas", tai tikėtina žinai kodėl taip atsitiko? O atsitiko tai todėl, kad LDK buvo žiauriai konservatiška, nepriėmė ir patys nedarė nieko naujo (tai įrodo užsimiegojimas kad ir stabmeldžių srityje, tokios laukinių religijos jau niekas niekur nevartojo aplink). Todėl aplinkinės šalys LDK stipriai aplenkė technologijomis ir karine jėga. Pagrindinė pasidavimo Maskvos kunigaikštystei priežastis, o ją labai sustiprino turkų/osmanų puolimas, sumindęs ir taip menkas pajėgas. Štai iš kur kilo vargas, ne iš Perkūno ir ne iš Kristaus. Tokioje situacijoje Lenkai bent palaikė gyvybės rusenimą lietuviams. Atrėmė tolimesnius turkų puldinėjimus.

:(
ne istorikas
naujokas
Posts: 58
Joined: 2017-12-12 21:38

2017-12-20 12:44

Sejanus wrote:
2017-12-14 15:07

Na bet čia tema apie dievą arba dievus, tai gal nenukrypk prie tikėjimo, kad kruopščiai dirbdamas prie sūrių gamybos, galiausiai tuos sūrius pagaminsi. Čia savaime aiški tiesa, ją išmoksta dar vaikai, kad kažką darydamas galiausiai padarysi, o nedarydamas nepadarysi. Nieko bendro su dievais.
Sejanus wrote:
2017-12-19 06:47
Lietuva pakrikštyta 1387 m.
Teoriškai, dar anksčiau, 1251 m. (Mindaugo karūnavimas)

Žodis tikėjimas man puikiai suprantamas, kaip ir žodžiai sėkmė bei likimas, ir kaip ir žodis dievas. Ir visi šie žodžiai turi skirtingas reikšmes ir nėra tas pats. Gal pats ne lietuvis, ar koks užsienio lietuvis? Jei gerai nemoki lietuvių kalbos, galime bendrauti angliškai :) Arba gali tiesiog pasiskaityti žodynuose ar na bent jau Vikipedijoje, ką šie žodžiai reiškia. Ir apsispręsti, apie ką tu kalbi, dievą, likimą, tikėjimą ar sėkmę.
Įdomu kas iš mūsų maišo žodžių reikšmes ir tikėjimą lygina su veiklumu ar neveiklumu?
O teoriškai ir žemės rutulį pastumti būtų galima, jei turėtum atspirties tašką, taip ir su Lietuvos krikštu 1251 m. ar 1387 m.
Žodį Dievas krikščionys pasiskolino iš pagonių, taigi išvis kyla abejonių ar jie žino ką reiškia dievas, nes jiems dievas yra Jėzus Kristus, kuris buvo nukryžiuotas, kaip ir kiekvienas kitas mirčiai pasmerktas to meto kriminalinis nusikaltėlis ir jie negali suvokti, kad dievas yra visai kas kita.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-20 14:13

Man atrodo tavo problemas ir neaiškumus išspręstų žodyno pavartymas. Ar mėginai?
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2017-12-24 17:06

ne istorikas wrote:
2017-12-20 12:44
Žodį Dievas krikščionys pasiskolino iš pagonių, taigi išvis kyla abejonių ar jie žino ką reiškia dievas, nes jiems dievas yra Jėzus Kristus, kuris buvo nukryžiuotas..
- jei jau mėgini diskutuoti, tai pradžiai išmok abėcėlę..

p.s.
.. Kristus pas krikščionis nėra Dievas, o tik Dievo siųstas mokytojas paklydusiems žydams, Kristus sako žydams: "aš čia atėjau tik dėl Jūsų klydimų, bet mano mokymu gali naudotis ir kitos tautos".


:(
ne istorikas
naujokas
Posts: 58
Joined: 2017-12-12 21:38

2017-12-26 23:46

vvv2 wrote:
2017-12-24 17:06

- jei jau mėgini diskutuoti, tai pradžiai išmok abėcėlę..

p.s.
.. Kristus pas krikščionis nėra Dievas, o tik Dievo siųstas mokytojas paklydusiems žydams, Kristus sako žydams: "aš čia atėjau tik dėl Jūsų klydimų, bet mano mokymu gali naudotis ir kitos tautos".


:(
Taip tinka ir lietuviams pas katruos smegenys praskydę.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-12-27 10:10

ne istorikas wrote:
2017-12-26 23:46
Taip tinka ir lietuviams pas katruos smegenys praskydę.
O varge.. aš suprantu, kad neverta daug tikėtis iš teologinės diskusijos, bet jūs su vvv2 pasiekėt naujas žemumas net ir pagal tokius neaukštus standartus :)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-27 11:51

Ai aš tai manau vvv2 pasisakymas buvo daugiau nei adekvatus. Užsuko čia pas mus eilinis nušvitęs visus kitatikius aplink kvailiais laikantis, ir malonėjo mus pamokyti neopagonių išgalvotos Lietuvos istorijos versijos bei kas iš tiesų yra dievas (t.y. dievas iš tiesų yra sėkmė, likimas, tikėjimas ir variklis; bet dievas nėra Jėzus Kristus). Žinoma, pagrįsti savo žodžiams nepateikdamas net menkiausio... įrodymų teologinėse diskusijose nesitikiu, bet na kažkokio pagrindo, ar paaiškinimo kodėl klysta kiti o teisus jis.

P.S. čia galėtų būti dar keli kB teksto. Bet nėra, nes primažinau savo legendinį svetingumą iki 8%
ne istorikas
naujokas
Posts: 58
Joined: 2017-12-12 21:38

2017-12-30 23:09

Sejanus wrote:
2017-12-27 11:51
Ai aš tai manau vvv2 pasisakymas buvo daugiau nei adekvatus. Užsuko čia pas mus eilinis nušvitęs visus kitatikius aplink kvailiais laikantis, ir malonėjo mus pamokyti neopagonių išgalvotos Lietuvos istorijos versijos bei kas iš tiesų yra dievas (t.y. dievas iš tiesų yra sėkmė, likimas, tikėjimas ir variklis; bet dievas nėra Jėzus Kristus). Žinoma, pagrįsti savo žodžiams nepateikdamas net menkiausio... įrodymų teologinėse diskusijose nesitikiu, bet na kažkokio pagrindo, ar paaiškinimo kodėl klysta kiti o teisus jis.

P.S. čia galėtų būti dar keli kB teksto. Bet nėra, nes primažinau savo legendinį svetingumą iki 8%
Senajau suprantu esi labai išmintingas, gali ir angliškai bendrauti, bet pirma išmok atidžiai lietuviškai skaityti, nes aš niekur neteigiau, kad dievas yra, aš tik rašiau, kad tikėjimas daro stebuklus, o ne dievas ir nesvarbu į ką tikėsi, sėkmę, likimą, mokslą. Jei ieškai teologinės diskusijos apie Jėzų, turi eiti į bažnyčią ir kalbėti su dvasininku, jis ant to kanto yra specas ir visada bus teisus, kuo daugiau mokėsi, tuo diskusija bus geresnė, o čia forume rašo žmonės, kurie gali būti 100% teisūs ir 100% klysti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-12-30 23:17

Ok, Senajau, gali pakelti svetingumo lygį iki 12.5% :D
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2017-12-31 18:22

ne istorikas wrote:
2017-12-30 23:09
.. aš tik rašiau, kad tikėjimas daro stebuklus, o ne dievas.
- dar pamenam, kad rašei apie labai pažangią mediciną, o būtent: telediagnozę dėl susktstėjusių smegenų.

p.s.
..pagal Lietuvos veikiantis BK straipsnį, asmuo be medicininio išsilavinimo ir neleistinais metodais vykdantis diagnozes, traukiamas baudžiamon atsakomybėn.


:(
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-12-31 18:59

nes aš niekur neteigiau, kad dievas yra,
Rašei, kad dievas yra tas pats, kas likimas ir sėkmė
Nei istorikas nei lietuvis wrote: Gerai, nesuprantamas žodis tikėjimas, tada pakeisk jį sėkme ar likimu, tai tas pats ir dievas yra tas pats.
Ir šiaip, neabejoju, kad mokėdamas atidžiai lietuviškai skaityti, perskaitei šios temos pavadinimą.
aš tik rašiau, kad tikėjimas daro stebuklus, o ne dievas ir nesvarbu į ką tikėsi, sėkmę, likimą, mokslą.
Visai visai nesvarbu? O jei tikėsiu ne į sėkmę, likimą, mokslą, o pvz., skalbimo mašiną, vampyrus ir branduolines reakcijas, kokių maždaug stebuklų galėčiau tikėtis? Apskritai, gal yra kokia tikėjimo rūšių ir jų stebuklų lentelė, kad paprastam žmogui būtų lengviau atsirinkti, kuo tikėti? O gal galima tikėti viskuo iš karto ir gauti visus stebuklus? Ar būtina rinktis tarp sėkmės, likimo, mokslo, skalbimo mašinos ir branduolinių reakcijų? Apšviesk mane, matai gi kad nesuprantu :) Jei ne paslaptis, kokiais dalykais pats tiki? Ar tiki, pvz. Samsung telefonais arba ateiviais iš kosmoso?

Senajau suprantu esi labai išmintingas, gali ir angliškai bendrauti, bet pirma išmok atidžiai lietuviškai skaityti
Image
ne istorikas
naujokas
Posts: 58
Joined: 2017-12-12 21:38

2018-01-03 00:51

Sejanus wrote:
2017-12-31 18:59

Visai visai nesvarbu? O jei tikėsiu ne į sėkmę, likimą, mokslą, o pvz., skalbimo mašiną, vampyrus ir branduolines reakcijas, kokių maždaug stebuklų galėčiau tikėtis? Apskritai, gal yra kokia tikėjimo rūšių ir jų stebuklų lentelė, kad paprastam žmogui būtų lengviau atsirinkti, kuo tikėti? O gal galima tikėti viskuo iš karto ir gauti visus stebuklus? Ar būtina rinktis tarp sėkmės, likimo, mokslo, skalbimo mašinos ir branduolinių reakcijų? Apšviesk mane, matai gi kad nesuprantu :) Jei ne paslaptis, kokiais dalykais pats tiki? Ar tiki, pvz. Samsung telefonais arba ateiviais iš kosmoso?

Tai gal galėtum pirmiau papasakoti kaip tavo tikėjimas pasireikš ir kodėl prireikė keisti tikėjimą, juk prieš kelias dienas Jėzumi tikėjai, aš tada pabandysiu stebuklą nuspėti. Ar tu melsies skalbimo mašinai ar telefonui, ar galvą bandysi išsiplauti skalbimo mašinoj, ar tu ją garbinsi kažkaip , ar jos prašysi kažko, ką tu vadini tikėjimu daiktu ar kaip pasireikš tavo tikėjimas branduoline reakcija? Tada pabandysiu surašyti lentelę ko geriau nedaryti ir taip bus lengviau atsirinkti.
Post Reply