Šachmatai

Ką veikiate laisvalaikiu? Turite savo hobi? Papasakokite apie visa tai čia!
Sejanus
senbuvis

2018-06-15 18:17

Kažin nėra kokio plugino, kur paspaudus "quote" pašalintų tavo paties citatas iš quotinamos žinutės citatų vidaus, kad neprisikauptų nestintų.

OK tas žiūrėjimas į internetines partijas kaip į testą kažkiek makes sense, bet vis gi. Jei tarkime praloši 90% partijų su savo naujuoju debiutu kur totaliai pats sugalvojai, bet realiai 80% pralaimėtų bus todėl, kad žaidei prieš stockfishą, tai kokias išvadas gali daryti? Darysi išvadą, kad tavo debiutas suckina kai iš tiesų jis gal visai ir geras prieš žmones ir gyvame turnyre pasitarnautų. Ir aš čia kalbu aišku apie paprastus normalius žmones. Koks penkiolikmetis grandmasteris greičiausiai (1) mokėtų daryti daug geresnes išvadas apie debiuto gerumą net ir iš pralaimėtų partijų ir (2) atpažintų kada žaidžia prieš engine.

Realybėje žinoma sunku sukčiauti jei turnyrai rimti. Tokius sukčiautojus karts nuo karto pagauna. Bet aš rimtuose net nepretenduoju dalyvauti, o šiaip „draugiškuose“ pasižaidimuose sukčiauti lengva. Nei kas per daug žiūrės, nei iš tiesų daug kam užtektų kompetencijos atpažinti AI ėjimus. Nemanau net kad daug eilinių žmonių susivoktų jog ten ne darbinius mailus rašai ar delfi skaitai net jei partijos metu prieš akis laikytum telefoną.

Kitaip sakant, kompiuterių egzistavimas daro įtaką šitam reikalui, ir naivu apsimesti, kad čia tiek pat irrelevant kaip motociklų egzistavimas sprinto varžybose.
Bandžiau pasakyti tik tiek, kad, mano galva, kompiuteriams skiriama per daug dėmesio.
Ai nežinau gal ir per daug, iš ties esu matęs verkiančių apie pasaulio šachmatų pabaigą ir panašiai.
vvv2
skeptikas

2018-06-15 20:26

Vilius wrote:
2018-06-15 16:51
Galų gale gi yra svarbu tik, kaip tu sužaisi šią partiją su šiuo varžovu, o ne kaip gerai gali žaisti tavo laptopas?
- mano nuomone, pergalė tarp nevykusių varžovų yra nieko verta.. tai tik iliuzija svimeilei paglostyti.. daug protingų genialių žaidėjų net nesivelia į tokias intrigas..

p.s.
.. tuo tarpu visi "laptopo" lygiai yra objektyvūs, "laptopai" nesukčiauja ir tu objektyviai gali save įvertinti. Sakykimi: aš įveikiau "chess master" aštuntą lygį.

p.s.2
.. jei nustatysi pirmą lygį, "laptopas" žais kaip vaikas, be jokios strategijos. Tuo noriu pasakyti, kad yra visai neteisinga AI fobija.

p.s.3
.. žinoma AI turi specifinį stilių, bet varžybos su AI būtų visai įdomu, tačiau su ta sąlyga, kad ribojamas ne laikas, turi būti ribojamas analizės "gylis", tokiu būdu keliat tą "gylį", galima gerai ir linksmai pasitreniruoti.

:)
Vilius
administratorius

2018-06-20 13:48

vvv2 wrote:
- mano nuomone, pergalė tarp nevykusių varžovų yra nieko verta.. tai tik iliuzija svimeilei paglostyti..
Sprendžiant iš to, ką rašei anksčiau, tu nežaidi su jokiais varžovais - neskaitant tavo antikvarinės šachmatų programos.
vvv2 wrote:
Sakykimi: aš įveikiau "chess master" aštuntą lygį.
Ir kas tau iš to?
vvv2
skeptikas

2018-06-20 17:59

Vilius wrote:
2018-06-20 13:48
vvv2 wrote:
Sakykimi: aš įveikiau "chess master" aštuntą lygį.
Ir kas tau iš to?
- tai aš jau rašiau, kažkaip tapai neatidus ne tik Grb. "Senajaus" diskusijose?

p.s.
.. jei aš nesiekiu profesionalaus šachmatų čempiono titulo, tai žaisti su mokinukais ar senukais nieko nereiškia, nes dauguma jų labai riboti, ko tu negali žinoti. Tuo tarpu "antikvarinė" šachmatų programą gali nustatyti į bet kokį lygį ir tuo žaidimu išsiaiškinti savo lygį, galimai aptikti savo spragas. Rekomenduoju dar sykį: pasidomėk savo spragom, teisuoli!

:(
Vilius
administratorius

2018-06-20 19:30

vvv2 wrote:
2018-06-20 17:59
Rekomenduoju dar sykį: pasidomėk savo spragom, teisuoli!
Atsargiai su žodžiais, jaunuoli. Nes gali tekt už juos atsakyti prie lentos su 64 juodai/baltais langeliais ;)
Post Reply