Jordan Peterson

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
Lionginas
vienas iš 1024

Re: Jordan Peterson

Post by Lionginas » 2018-06-13 15:05

Sejanus wrote:Na tai paaiškink, kodėl tiek daug žmonių vis dar yra religingi, o ir nereligingi būna kad atsisuką į religiją, ten atranda savo gyvenimo prasmę ir tampa laimingesni.
Žmonės yra religingi dažniausiai tada, kai gimsta religinguose kraštuose ar religingoje aplinkoje. Dauguma religijos nesirenka, jie tiesiog taip išauklėjami.

O kas liečia atsivertėlius, tai čia nieko keisto, žmonės kartais gyvenime atranda kokią nors maniją, kuri daro juos laimingus, suteikia gyvenimo prasmę ir t.t. Gerai čia ar blogai bendruoju atveju aš nespręsiu, bet tai nebūtinai yra gerai, nes švieži atsivertėliai neretai būna pilni entuziazmo ką nors pasmerkti, pamoralizuoti ar geriausiu atveju kam nors įkyrėti. Vien tai, kad jie gauna gyvenimo tikslą dar nieko nereiškia, nes tokį tikslą turi ir etatiniai kazino lankytojai.

Kitas dalykas, apie kurį mažai kas kalba, tai ne visi žmonės vienodai raportuoja apie savo laimingumo lygį. Jei tu į kažką investuoji psichologiškai, ir aplinka tave savotiškai spaudžia parodyti, koks laimingas esi, tai tu tiesiog raportuosi, kad esi laimingesnis nei iš tiesų. Kaip pvz., visiems žinomas nuleakintas Tomo Kruzo interviu apie scientologiją, kuriame jis laimingas iki apsimyžimo. Jis ten ne tik psichologiškai, bet ir finansiškai daug investavęs. Kai tiek padarai, tai tiesiog negali imti ir visiems pripažinti, kad suklydai. Aš nelabai tikiu, kad visokie kultai iš tiesų padaro žmogus laimingesnius, nes jie neretai naujuosius kulto narius supriešina su "netikėliais" - šeimos nariais, draugais ir t.t. Žmogus yra priverstas kęsti dėl to diskomfortą, nes turi arba atsižadėti mylimųjų, arba jiems įkyrėti. Bet jis tuo pačiu visiems deklaruoja, koks laimingas yra, nes to iš jo tikisi naujasis kultas, ir yra paaukota labai daug - santykiai su artimaisiais.

vvv2
Cirkulis

Post by vvv2 » 2018-06-13 17:36

Lionginas wrote:
2018-06-13 15:05
.. ne visi žmonės vienodai raportuoja apie savo laimingumo lygį.
- taip, kai kai kurie žmonės vis tik subręsta, kas pasitaiko retai.. :) jie sugeba suprasti, kad "laimingumas" tėra beprasmė iliuzija!

:)
(c) by "vvv2", aš žinau, kad tu žinai, bet tu nežinai, kad tu žinai klaidingai..

Sejanus
vienas iš 1024

Post by Sejanus » 2018-06-14 10:32

Tai aš tik pasitikslinsiu, ar tu manai, kad nėra žmonių, kurie patys nesugeba ar bent jau labai nenori/tingi priiminėti sprendimus, susigalvoti gyvenimo prasmę ir tikslą (ir susitaikyti su tuo, kad objektyviai visa būtis yra beprasmė ir betikslė), ir religija jiems šias problemas išsprendžia? Ar tik nori pasakyti, kad religija yra beviltiškai pasenęs ir neadekvatus būdas padėti tokiems žmonėms, ir tuoj pasiūlysi geresnių? :)

Augustas
vienas iš 1024

Post by Augustas » 2018-06-14 12:32

Žmonės yra religingi dažniausiai tada, kai gimsta religinguose kraštuose ar religingoje aplinkoje. Dauguma religijos nesirenka, jie tiesiog taip išauklėjami.
Šiaip jau religingi yra visi žmonės, nes visi anksčiau ar vėliau pradeda ieškoti atsakymų į savo gyvenimo tikslo ir savo gyvenimo prasmės klausimus, o kadangi gyvenimo tikslo ir gyvenimo prasmės klausimai yra absoliutūs, nes apima visą ką, tai ir gaunasi, kad visi žmonės yra daugiau/mažiau religingi. :ax:
Auklėjimas nustato tik religingumo kiekį, o ne patį religingumą kaip tokį.

Lionginas
vienas iš 1024

Post by Lionginas » 2018-06-14 13:28

Sejanus wrote:
2018-06-14 10:32
Tai aš tik pasitikslinsiu, ar tu manai, kad nėra žmonių, kurie patys nesugeba ar bent jau labai nenori/tingi priiminėti sprendimus, susigalvoti gyvenimo prasmę ir tikslą (ir susitaikyti su tuo, kad objektyviai visa būtis yra beprasmė ir betikslė), ir religija jiems šias problemas išsprendžia? Ar tik nori pasakyti, kad religija yra beviltiškai pasenęs ir neadekvatus būdas padėti tokiems žmonėms, ir tuoj pasiūlysi geresnių? :)
Taip, aš manau, kar religija tiesiog yra neadekvati. Savo esme tai yra pramanai ir iliuzijų sukėlimas, ir jau vien tai turėtų kelti didžiulių abejonių. Nekelia vien todėl, kad tai įprasta. O alternatyvų visada yra ir aš čia nieko naujo nepasiūlysiu - tai gali būti kažkokie hobiai, savanorystė ar kažkas į tą pusę. Nelabai matau, kam šiais laikais į tai reikėtų įpinti kažkokius burtus ar mistiką. Jei žmogus tingi prisiimti atsakomybę ar kažkokius sprendimus už savo gyvenimą, tai priskiesti jam nesąmonių apie kažkokius stebuklus yra, na, tikrai nekoks sumanymas. Galiausiai, tai ar čia tikrai kažkas blogo, jei žmogus tiesiog nori plaukti gyvenime pasroviui? Aš tame nieko blogo nematau, kai kurie žmonės tiesiog tokie yra ir jie tuo patenkinti.

Lionginas
vienas iš 1024

Post by Lionginas » 2018-06-14 13:30

Augustas wrote:Šiaip jau religingi yra visi žmonės, nes visi anksčiau ar vėliau pradeda ieškoti atsakymų į savo gyvenimo tikslo ir savo gyvenimo prasmės klausimus, o kadangi gyvenimo tikslo ir gyvenimo prasmės klausimai yra absoliutūs, nes apima visą ką, tai ir gaunasi, kad visi žmonės yra daugiau/mažiau religingi. :ax:
Iš tiesų tai visi žmonės yra bedieviai ir jie skiriasi tik apsimetinėjimo lygiu.

vvv2
Cirkulis

Post by vvv2 » 2018-06-14 14:08

Lionginas wrote:
2018-06-14 13:30
Iš tiesų sakau Jums, visi žmonės yra bedieviai, jie skiriasi tik apsimetinėjimu.
- prabilai kaip Kristus?

:(
(c) by "vvv2", aš žinau, kad tu žinai, bet tu nežinai, kad tu žinai klaidingai..

Augustas
vienas iš 1024

Post by Augustas » 2018-06-14 14:48

Lionginas wrote:
2018-06-14 13:30
Augustas wrote:Šiaip jau religingi yra visi žmonės, nes visi anksčiau ar vėliau pradeda ieškoti atsakymų į savo gyvenimo tikslo ir savo gyvenimo prasmės klausimus, o kadangi gyvenimo tikslo ir gyvenimo prasmės klausimai yra absoliutūs, nes apima visą ką, tai ir gaunasi, kad visi žmonės yra daugiau/mažiau religingi. :ax:
Iš tiesų tai visi žmonės yra bedieviai ir jie skiriasi tik apsimetinėjimo lygiu.
Ar Tamsta čia absoliutina, Lionginai? :) Jei taip, vadinasi, Tamsta religingesnis nei maniau anksčiau. :mrgreen:

Post Reply