Mankštelė - Perpetuum mobile

Ką veikiate laisvalaikiu? Turite savo hobi? Papasakokite apie visa tai čia!
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2008-12-08 21:31

RB wrote:Veiks. Bet neilgai. Molekulės atiduos savo energiją tiems tavo pjezodavikliams, skysčio temperatūra kris ir molekulių judėjimas sulėtės. Tiesa, skystis sušils nuo aplinkos, tačiau arba mes kalbama apie itin mažą kiekį energijos, neturintį jokios praktinės reikšmės, arba skysčio šildymui mums reikės milžiniškų atvirų baseinų (man rodos, žinant skysčio temperatūrines charakteristikas net būtų galima surasti priklausomybę tarp tokios elektrinės galios ir baseino paviršiaus ploto).
Jei jis gali veikti, tai gali veikti ir amžinai, nes tai antrojo tipo perpetuum mobile. Kad būtų paprasčiau, duosiu pavyzdį: Pjezodavikliai atima energiją iš vandens, ir jis šąla. Elektra naudojama motoriukui sukti, galiausiai visa energija vėl pavirsta šiluma ir grįžta į vandenį.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-12-08 22:24

Vajezus wrote:Jei jis gali veikti, tai gali veikti ir amžinai, nes tai antrojo tipo perpetuum mobile. Kad būtų paprasčiau, duosiu pavyzdį: Pjezodavikliai atima energiją iš vandens, ir jis šąla. Elektra naudojama motoriukui sukti, galiausiai visa energija vėl pavirsta šiluma ir grįžta į vandenį.
Vadinasi, silpnoji plano dalis – tie pjezodavikliai :) Šiek tiek pagalvojęs imu įtarti, kad nepavyks sukonstruoti kažko, kas paverstų molekulių smūgius elektra.
senis
senbuvis
Posts: 1434
Joined: 2005-11-27 02:44
Location: Vilnius

2008-12-09 15:13

Vajezus wrote:Sugalvojau įdomesnį variantą. Kaip žinia, molekulių judėjimas gali krutinti pakankamai didelius objektus - pvz, žiedadulkes. Taigi kyla mintis jį panaudoti energijos išgavimui. Pavyzdžiui, pasigaminame mažyčių pjezodaviklių ir įkišame skystin - molekulių daužomi jie turėtų generuoti srovę.
Ar toks gargaras veiks?
Na mano zinios apie termodinamika jau baigia suskysteti iki kritinio lygio, bet galiu pabandyti kazka ismastyti :-)
Kiek suprantu pjezoelementas atlieka darba (generuoja srove), kai yra fiziskai deformuojamas. Pagrindine beda kiek suprantu
sitame modelyje yra ta, kad jei pagaminsi toki pjezoelementa, kuris bus jautrus molekuliu smugiams, tai mano supratimu statistiskai
molekuliu visuma laikys ta pjezoelementa deformuota, t.y. neleis jam grizti i anksciau buvusia nedeformuota padeti (ir tokiu budu nesigaus pilnas ciklas deformacija-antideformacija). Tuo labiau su dabartiniais pjezoelektriniais kristalais (jei neklystu) yra taip kad jie turi griezta krypti, kuria jie turi buti deformuoti, kad pagamintu elektra. Tai dar labiau apsunkina padeti.
Taigi reziumavus manau, kad pjezokristalo tamprumo jega atsidurs pusiausvyroje su skyscio molekuliu slegiu.
Be to net ir geriausiu atveju, ivykus atsitiktiniams nukrypimams nuo pusiausvyros,- ko gero gautum tik labai silpna ir labai chaotini elektrini signala. Netgi neaisku ar jis sugebetu ka nors naudingo padaryt.
Tikiuosi nenusisnekejau :-)

Siaip principine mintis (panaudoti energija is brauno judejimo) nera labai nauja:
http://en.wikipedia.org/wiki/Brownian_motor
Djiinn
naujokas
Posts: 14
Joined: 2009-04-04 12:46

2009-04-04 22:36

neis nevienas is pieshiniu tai nera mobile o tik suvenyras naturoi
Attachments
springwheel.jpg
springwheel.jpg (12.01 KiB) Viewed 4520 times
Djiinn
naujokas
Posts: 14
Joined: 2009-04-04 12:46

2009-04-04 22:57

jai norit ka realaus daryt siulau magnetus patirinet tai ir pigiau ir bent energijos shaltinis realus ir galingas dadekit pusiausvira ar dar koki ekrana .gal ir pasiseks ashies pusiausvyra momentais pakeist iki pilno apsisukimo
http://www.supermagnete.de/lit/

visus kuriuos matot yutubei falsifikacija . butu veikiantys butu senai sugrude i mashinas ar laivus.
va chia dar veikiantys ant desctopo pamastymam
http://www.vaultmate.com/
Attachments
springwheel.jpg
springwheel.jpg (12.01 KiB) Viewed 4516 times
Post Reply