Kas geriau?

Ką veikiate laisvalaikiu? Turite savo hobi? Papasakokite apie visa tai čia!
Post Reply
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-01-28 00:59

Internete užtikau tokį klausimą: "Jei reikėtų rinktis arba vandentiekį su kanalizacija, arba internetą, ką rinktumeis?"
Taigi, ką rinktumėtės? Ar galimybę tuštintis ir nusiprausti savo namuose, ar internetą? Laikykimės pozicijos, jog internetas būtų itin greitas.

Taip pat: siūlykit analogiškas dilemas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2015-01-28 08:11

Teko gyventi be kanalizacijos ir vandentiekio, bet su internetu, ir atvirkščiai - be interneto, bet su kanalizacija ir vandentiekiu. Rinkčiausi kanalizaciją ir vandentiekį. Ypač jei kalba eina apie gyvenimą mieste, o ne kur nors pamiškėj.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-01-28 08:34

Rinkčiausi internetą (su prielaida, kad yra lauko tualetas ir šulinys).
User avatar
melodetektorius
pradedantis
Posts: 248
Joined: 2013-10-14 13:54
Contact:

2015-01-28 14:43

Rinkčiausi internetą.
Be interneto - akmens amžius.
Be vandentiekio ir kanalizacijos - nepatogus gyvenimas, kuris man nėra svetimas, nes visa mano vaikystė prabėgo be vandentiekio ir kanalizacijos. Nemažai savo gyvenimo laiko praleidau ūkinio pastato lauko tualete. Be jokios abejonės būtų labai gaila išsiskirti su vandentiekiu ir kanalizacija, bet be interneto mano smegenyse negeri dėdės ir tetos įvestų vandentiekį ir kanalizaciją.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2015-01-28 16:52

Jei gyvenu mieste, tai vandentiekis ir kanalizacija svarbiau, o jei kaime, tai rinkčiausi Internetą.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2015-01-28 20:58

Nesvarbu, kur gyvenciau, mieste ar kaime, rinkciausi vandentieki. Jeigu tavo darbas nera kaip nors susijes su IT, internetas belieka pramogom ir informacijai, o visa tai galima kazkuo daugiau maziau pakeist. Gal net ir butu geriau daugiau knygu paskaityti, o ne visokius delfius. :) Tuo tarpu silto vandens ir kazkokios higienos minimumo nepakeis jokie suliniai ar lauko sikinykai.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2015-01-28 22:13

vandentieki ir kanalizacija.

nepakenciu tupeti kai vejas pucia per bandeles..
o be interneto esu gyvenes ilgai ir nematau kad butu kokia nors problema ar diskomfortas ir toliau be jo gyventi juolab jei tai liecia tik buiti o ne darba.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2015-01-28 22:29

Bandau įsivaizduoti standartinės 4 asmenų, arba išvis daugiavaikės, šeimos gyvenimą su internetu, bet be vandentiekio ir kanalizacijos - ne kas...

Pats jau priklausau kartai, kuri nebeprisimena gyvenimo be skalbimo mašinos. Neseniai jai sugedus, neperdedu, buvo visiška žopa kurios pakartoti nenorėčiau: maikės, kojinės, triusikai - viskas ok, bet ką daryti su megztiniais ir džinsais, kai vien juos gręžti, jeigu neturi mūrininko rankų, yra vienos kančios, o prarūgusių drabužių smarvė - gyvas velnias.

Manau, daugelis iš tų, kurie pasirinktų internetą, neilgai trukus pakeistų savo sprendimą, ir čia būtų tik laiko klausimas, gal kokie nuo kaimo žmonės ilgiau ištvertų nei išlepę miestiečiai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-01-29 06:38

Panzer wrote:Bandau įsivaizduoti standartinės 4 asmenų, arba išvis daugiavaikės, šeimos gyvenimą su internetu, bet be vandentiekio ir kanalizacijos - ne kas...
Vandentiekį galima improvizuoti su kokia bačkute ir šlanga. Su kibirais palakstyti porą kartų per dieną gal ir užknistų, bet butų neblogas kardio. Maži vaikai šiaip ar taip nesinaudoja kanalizacija - pampersai ir šikpuodis for the win. Didesni vaikai gali taip pat sėkmingai naudotis lauko tualetu.

O vat interneto niekaip nesuimprovizuosi. Net neįsivaizduoju, kaip reikėtų gyventi informaciją apie pasaulį gaunant iš gandų, vietinių laikraštpalaikių ir bibliotekos. Net nekalbant apie darbą.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2015-01-29 07:49

Net jei turėsi ''improvizuotą'' vandentiekį ir internetą, tavo gyvenimas vis tiek bus panašesnis į viduramžius, negu kad turint normalų vandentiekį. Kitais terminais šnekant, gyventum necivilizuotom, beveik nehigieniškom, antisanitarinėm sąlygom, pagal 21 amžiaus suvokimą. Mažiausiai tokią šeimą reiktų įtraukti į kokią nors įskaitą.

Nelabai matau skirtumą tarp BBC TV žinių ir BBC saito, info poreikiai, manau būtų pilniai patenkinti, tam galbūt užtektų net vietinės televizijos, juk ar didelis skirtumas, kad apie ciunamį Sumatroje sužinosi 5 minutėm vėliau?

Ir čia išvis atskiras klausimas, apie naujienų ir informacijos apie pasaulį reikalingumą ir būtinumą, turiu abejonių dėl šito. Kuo skiriasi interneto gandai, nuo kitų info šaltinių gandų?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2015-01-29 08:03

Vilius wrote:Vandentiekį galima improvizuoti su kokia bačkute ir šlanga. Su kibirais palakstyti porą kartų per dieną gal ir užknistų, bet butų neblogas kardio.
Laiko tikrai reikėtų skirti daugiau. Pavyzdžiui, norint normaliai nusiprausti, teks bent kartą per savaitę kūrenti pirtį. Ir teks planuoti bet kokią aktyvią veiklą, nes suprakaitavus žiemą, dušo greitai nesuimprovizuosi. Žodžiu, atsiranda nauja dimensija visokių rūpesčių.
Vilius wrote:Maži vaikai šiaip ar taip nesinaudoja kanalizacija - pampersai ir šikpuodis for the win. Didesni vaikai gali taip pat sėkmingai naudotis lauko tualetu.
Man tai nepatikdavo, kai reikalas prispirdavo naktį, žiemą, per kokią pūgą - keliesi, spiriesi į šiltus batus, paltą, ir brendi per pusnis iki būdelės. Atrodo niekis, bet realybėje prieš tokią kelionę visada svarstai - o gal neverta, gal pakentėsi kaip nors iki ryto, gal pavyks užmigti :mrgreen: Palyginimui - su nuotekų tinklais galiu reikalus sutvarkyti pusiau miegodamas :)
Vilius wrote:O vat interneto niekaip nesuimprovizuosi. Net neįsivaizduoju, kaip reikėtų gyventi informaciją apie pasaulį gaunant iš gandų, vietinių laikraštpalaikių ir bibliotekos. Net nekalbant apie darbą.
Manau, gyvenimas būtų maždaug toks, kaip prieš 15-20 metų.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2015-01-29 11:04

Panzer wrote:Net jei turėsi ''improvizuotą'' vandentiekį ir internetą, tavo gyvenimas vis tiek bus panašesnis į viduramžius, negu kad turint normalų vandentiekį. Kitais terminais šnekant, gyventum necivilizuotom, beveik nehigieniškom, antisanitarinėm sąlygom, pagal 21 amžiaus suvokimą. Mažiausiai tokią šeimą reiktų įtraukti į kokią nors įskaitą.
Kiek higieniškai aš gyvenčiau priklausytų nuo to, kiek jėgų ir išradingumo tam skirčiau. Galima gyventi higieniškai be vandentiekio, ir galima gyventi apsišikus su vandentiekiu, čia labiau nuo žmogaus priklauso. Nors didžiąją dalį gyvenimo praleidau civilizuotose sąlygose, visgi esu pakankamai prasėdėjęs lauko šikinyke. Ir nieko tame tokio baisaus nematau. Gal nebent žiema taptų kiek labiau varginanti.

Visgi, jei niekas (ne tik aš) neturėtų vandentiekio ir ypač kanalizacijos, tada viskas būtų gerokai sudėtingiau. Gal tada prarasti internetą būtų mažesnė blogybė. Bent jau tada tikrai nenorėčiau gyventi mieste.
Panzer wrote:Ir čia išvis atskiras klausimas, apie naujienų ir informacijos apie pasaulį reikalingumą ir būtinumą, turiu abejonių dėl šito. Kuo skiriasi interneto gandai, nuo kitų info šaltinių gandų?
Gandų atveju - nedidelis (gal tik skirtingas plitimo greitis), tačiau man jie nerūpi bet kuriuo atveju. Tačiau realaus laiko akcijų kotiruotės, apsipirkinėjimas internetu, internetinė bankininkystė, ir galiausiai bendravimo bei saviraiškos galimybės, kurias suteikia internetas yra unikalūs dalykai, be kurių net kelios mano gyvenimo sritys taptų arba nepakenčiamos, arba visai neįmanomos. Taip, su laiku aš žinoma prisitaikyčiau, ir kažkaip pragyvenčiau, tačiau tikrai iki smerties dūsaučiau, kaip anuomet buvo gerai su netu :)
Lionginas wrote:Ir teks planuoti bet kokią aktyvią veiklą, nes suprakaitavus žiemą, dušo greitai nesuimprovizuosi.
Jėzau, negi aš vienas prisimenu tokį seną gerą išradimą kaip vonelė? Na ta dailios ovalo formos, padaryta iš cinkuotos skardos, arba nūnai - iš plastmasės. Dar reikės kokio kaušo vandeniui pasemti.. Toliau paaiškinti smulkiai, ar jau prisimenat atostogas kaime?
Lionginas wrote:Man tai nepatikdavo, kai reikalas prispirdavo naktį, žiemą, per kokią pūgą - keliesi, spiriesi į šiltus batus, paltą, ir brendi per pusnis iki būdelės.
Sutinku, žiemą būtų nesaldu. Visgi čia kalba eina apie blogus ir blogesnius variantus. Ir viską sudėjus, man prarasti internetą atrodo didesnė blogybė.
Lionginas wrote:Manau, gyvenimas būtų maždaug toks, kaip prieš 15-20 metų.
Ačiū, ne.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2015-01-29 14:39

Vilius wrote:Jėzau, negi aš vienas prisimenu tokį seną gerą išradimą kaip vonelė? Na ta dailios ovalo formos, padaryta iš cinkuotos skardos, arba nūnai - iš plastmasės. Dar reikės kokio kaušo vandeniui pasemti..
Dar reikės vandens prinešti, pašildyti (juk iš šulinio!), paskui išnešti laukan. Na, įsivaizduok, grįžta vaikas žiemą iš kiemo, visas prisižaidęs su sniegu ir suprakaitavęs. Iš karto jam vonią organizuosi? Abejoju, turbūt bus kaip anksčiau būdavo - sulaukdavo žmonės savaitgalio ar švenčių, ir jau tuomet kaip reikiant nusišveisdavo, kad bažnyčioj nesmirdėtų. Bet mums toks variantas nelabai tinka, nes į žmones išeiname kiekvieną dieną. Ir jei dabar higienos dalykai nekelia didelių rūpesčių, tai be vandentiekio ir kanalizacijos pradėtų kelti, tektų strateguoti - gerti vakare alų ar jau geriau nebegerti, kada organizuotis vandens pašildymą voniai, nes rytoj svarbus susitikimas, išsikviesti laboratorijos specialistus, kad ištirtų, ar neužterštas vanduo šulinyje, nervuotis, jei po stiprios liūties vanduo jame tampa stipriai drumstas, pyktis su kaimynu, nes jam dėl tavo tualeto be jokio nuotekų valymo kyla rimtų sanitarinių abejonių. Ir t.t.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2015-01-31 19:45

Gyvenant šiltame klimate – jokių abejonių. Internetas.
Lietuviškos žiemos sąlygomis... Su menkomis abejonėmis irgi internetas. Man tai būtiniausia darbo priemonė. O išgyventi menko komforto sąlygomis esu įpratęs.
User avatar
son
senbuvis
Posts: 2630
Joined: 2005-04-05 08:31
Location: Kaunas/London

2015-02-09 20:40

D3monas wrote:Taip pat: siūlykit analogiškas dilemas.
kas geriau suteikti isnaudotojiska darba treciom pasaulio salim ar geriau ju neisnaudoti ir darbo vietas kurti civilizuotose valstybese?
BTW: tarkim civilizuoto darbo kurimas treciosiose pasaulio salyse negalimas del darbo perkelimo ir investiciju kastu nes zmones negyvena amzinai kad atsipirkimo laukt simtmecius.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2015-02-10 00:42

son wrote:
D3monas wrote:Taip pat: siūlykit analogiškas dilemas.
kas geriau suteikti isnaudotojiska darba treciom pasaulio salim ar geriau ju neisnaudoti ir darbo vietas kurti civilizuotose valstybese?
BTW: tarkim civilizuoto darbo kurimas treciosiose pasaulio salyse negalimas del darbo perkelimo ir investiciju kastu nes zmones negyvena amzinai kad atsipirkimo laukt simtmecius.
Besivystančių šalių gyventojai žymiai mieliau sutinka būti "išnaudojami" kapitalistų nei oriai braidyti po ryžių laukus. Jeigu jie turėtų geresnį pasirinkimą tai jį ir rinktųsi. Siūlau darbo vietas kuri ir ten, ir ten ir abiems pusėms pirma žiūrėti savo interesų, nes jie geriau matosi.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2015-02-11 09:27

son wrote:kas geriau suteikti isnaudotojiska darba treciom pasaulio salim ar geriau ju neisnaudoti ir darbo vietas kurti civilizuotose valstybese?
Manau, kad išnaudotojiško darbo galimybė yra žymiai geriau, nei jokio darbo. Juk ne vergija tai būtų, o savanoriškas pasirinkimas. Kas mums atrodo išnaudotojiška, kitame kontekste gali atrodyti kaip išsigelbėjimo galimybė.
Tarkime, palyginus mokytojų algas Lietuvoje ir Švedijoje, nesunkiai galime prieiti išvados, jog Lietuvoje mokytojai išnaudojami ir dirba sunkų darbą už grašius. Analogiška situacija stebima visame Pasaulyje, todėl šiuo atveju labai svarbu yra kontekstas. Jei kontekstas rodo, jog mūsų sukuriamos darbo vietos neišsivysčiusioje šalyje suteikia geras algas lyginant su tos šalies standartu - mes darome gerą darbą.
Post Reply